'De Mil haalt opgelucht adem: nieuwe job binnen handbereik'

386
'De Mil haalt opgelucht adem: nieuwe job binnen handbereik'

Ondanks het vrijwaren van het behoud, werd Rik De Mil afgelopen dinsdag op straat gezet als hoofdcoach van KVC Westerlo. Maar lang lijkt hij niet zonder werkgever te zitten. Zo heeft het er alle schijn van dat hij weldra aan de slag gaat bij een andere eersteklasser.

De Mil begon destijds als trainer in de lagere regionen bij KSV Oostkamp. Daar leverde hij dusdanig goed werk af dat hij op de radar verscheen bij het grote Club Brugge. Zo werd De Mil aangeworven als trainer binnen de Brugse jeugdopleiding. En ook in die hoedanigheid maakte de Oost-Vlaming indruk.

Zo schopte de oud-doelman het zelfs tot coach van de blauw-zwarte beloften. De Mil kreeg steeds meer krediet en appreciatie binnen de club en mocht zelfs toenmalig hoofdcoach Philippe Clement even vervangen tijdens diens corona-besmetting. In zomer van 2022 werd hij dan ook definitief naar de A-kern gepromoveerd, als assistent-trainer.

LEES OOK: Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Van behoud naar ontslag

Ten Scott Parker vorig seizoen aan de kant werd geschoven, maakte De Mil het seizoen zelfs af als hoofdcoach. Na de aanstelling van Ronny Deila als T1, besloot De Mil zich echter weer te schikken in de functie van assistent. Maar in het najaar vertrok hij dan toch bij Club. Zo besloot hij in te gaan op de aanbieding om hoofdcoach te worden bij Westerlo.

Daar leverde De Mil op zich ook meer dan behoorlijk goed werk af. Maar de salonremise van afgelopen zondag tegen Genk werd hem fataal. De Turkse eigenaars waren dusdanig geschoffeerd door het bedenkelijke tafereel dat trainer dinsdag officieel de laan werd uitgestuurd.

Gesprekken lopen

Een bijzonder zware tol voor de 42-jarige. Toch gaat hij mogelijk snel weer aan de slag. Zo raakte woensdag bekend dat Sporting Charleroi aan zijn mouw trekt om de recent ontslagen Felice Mazzu op te volgen. En volgens La Dernière Heure blijft hij de topfavoriet op Mambourg, ook al onderzoeken de Carolo's ook andere pistes.

Woensdag werden alvast eerste contacten gelegd. Die gesprekken zouden weldra hervat worden. Al alles vlot verloopt, staat De Mil maandag voor het eerst voor de spelersgroep. Ondertussen moet hij ook nog enkele formaliteiten van zijn ontslag in Westerlo regelen.

 

Westerlo had De Mil aan boord moeten houden ...

Meest recent

Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

10
10
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

33
33
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

34
34
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

102
102
'Hersenvliesontsteking bij Kompany: terugkeerdatum bekend'

De voorbije dagen heersten er grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany, nadat de trainer ...

87
87
Muja doet opvallende voorspelling: "Daar blijft STVV niet staan"

STVV verloor na een degelijke prestatie met 3-2 van Club Brugge, maar bleef zo wel achter met een ...

27
27
Exit bij Standard: "Na komst Euvrard was het snel over"

Bij Standard lieten ze afgelopen zomer een aantal spelers die het jaar voordien naar de Vurige Stede ...

78
78
Van Himst baalt enorm: "Hij had bij Anderlecht moeten blijven"

Bij RSC Anderlecht staat er druk op de ketel. Vooral door de bekeruitschakeling is er nu een soort ...

209
209
OHL krijgt harde kritiek na CL-afgang: "Het is alsof ze..."

OH Leuven is bij de vrouwen niet echt bezig aan een goed seizoen. De landskampioen heeft het toch ...

25
25
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

407
407
Ballon d’Or wordt nachtmerrie: Kane krijgt de volle laag

Harry Kane mag zich sinds maandagavond de beste voetballer ter wereld noemen. Maar lang niet ...

121
121
Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Royal Antwerp FC heeft officieel zijn Raad van Bestuur meegedeeld. Dat deden ze via de clubkanalen. ...

86
86
Standard liet JPL-topper schieten: "Sprak in de zomer met Wilmots"

Standard is niet goed bezig. De Rouches moeten dringend gaan winnnen, dat beseffen ze ook. Sportief ...

60
60
'Anderlecht heeft beslist: twee Renard-aanwinsten weg'

Bij RSC Anderlecht gaat er in januari wel wat gebeuren. Een aantal spelers zullen de club mogen ...

280
280
Miljoenen over de balk? Dure transfers bij Club en Union

Er is de nodige kritiek op de transfers van Antoine Sibierski. Dat vinden we toch wel wat ...

108
108
Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

91
91
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

71
71
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

47
47
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

97
97
Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Hein Vanhaezebrouck heeft bij Play Sports wel vaker een opvallende kijk op het voetbal. De analist ...

157
157
Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Kevin De Bruyne beleefde vanavond bij Napoli een wedstrijd met twee gezichten. De Rode Duivel begon ...

54
54
Straffe stoot van Mbangula: "Hopelijk niet de laatste"

Na een veelbelovende start van zijn carrière bij Juventus had Samuel Mbangula het de laatste ...

26
26
Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Marc Overmars was jarenlang een van de grootste namen in het Nederlandse voetbal. Bij Ajax groeide ...

96
96
Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Voor Club Brugge is de Champions League de laatste jaren het favoriete speelterrein geworden. ...

180
180
Kompany is weer thuis: Bayern maakt diagnose bekend

Er heersten de voorbije dagen grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany. Onze landgenoot ...

170
170

Meer sportnieuws