Riemer voorspelt toptransfer voor Anderlecht

door
Riemer voorspelt toptransfer voor Anderlecht

RSC Anderlecht zag tijdens de huidige interland-break weer heel wat internationals uitstromen. Het merendeel daarvan meldde zich bij de nationale selectie van Denemarken. Zo ook Kasper Dolberg, die nochtans niet onomstreden is in eigen land.

In de zoektocht naar een nieuwe spits, belandde CEO Sports Jesper Fredberg afgelopen zomer bij zijn landgenoot Dolberg. Die had destijds op jonge leeftijd indruk gemaakt bij Ajax. Maar mede door het nodige blessureleed bleef hij bij OGC Nice onder de verwachting. Ook uitleenbeurten aan AS Roma en TSG Hoffenheim waren geen succes.

En dus kon Anderlecht zijn slag slaan. Uiteindelijk werd Dolberg overgenomen van Nice voor een slordige vijf miljoen euro. Dat bleek voorlopig een degelijke investering. Dolberg werd al snel aangeduid als de eerste spits bij Paars-Wit en bedankte voor het vertrouwen met een dertiental competitiedoelpunten.

LEES OOK: Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

Kritiek van Gravesen

Door die prestaties versierde Dolberg opnieuw een plek bij de nationale ploeg. Maar in eigen land is niet iedereen het eens met die selectie. Thomas Gravesen, oud-speler van onder meer Real Madrid, liet onlangs bijvoorbeeld dat Dolberg geen recht heeft om momenteel in de nationale selectie te zitten.

Zijn coach Brian Riemer heeft echter een totaal andere mening. "Ik denk dat Dolberg en Rasmus Højlund (Manchester United) de twee beste spitsen zijn die we momenteel in Denemarken hebben. In mijn ogen bestaat daar geen discussie over", klinkt het bij Bold.dk. "Kasper is op veel vlakken een vrij complete spits. Hij is relatief snel, heeft een extreme lichaamsbouw om de bal bij te houden en een formidabele techniek."

Terug naar topcompetitie

Ondanks die kwaliteiten lukte het Dolberg voorlopig niet om door te breken in een Europese topcompetitie. Maar op zijn 26ste heeft hij nog enkele jaren om daar verandering in te brengen. Riemer verwacht dan ook dat zijn speerpunt vroeg of laat een nieuwe stap zal zetten. "Kasper heeft een proces doorlopen. In de voorbije twee à drie jaar was dat misschien niet optimaal, maar nu heeft hij zichzelf terug gevonden. Eerlijk gezegd denk ik dat La Liga of de Premier League zijn doel is. En ik ben zeker dat hij daar weer zal eindigen."

Dolberg hoort bij de vijf beste spitsen in de JPL ...

Meest recent

Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

0
0
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

26
26
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

27
27
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

64
64
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

90
90
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

56
56
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

77
77
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

61
61
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

54
54
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

151
151
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

142
142
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

193
193
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

311
311
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

96
96
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

220
220
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

202
202
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

156
156
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

494
494
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

259
259
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

166
166
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

389
389
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

93
93
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

291
291
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

103
103
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

859
859

Meer sportnieuws