Riemer voorspelt toptransfer voor Anderlecht

1115 stemmen
Riemer voorspelt toptransfer voor Anderlecht

RSC Anderlecht zag tijdens de huidige interland-break weer heel wat internationals uitstromen. Het merendeel daarvan meldde zich bij de nationale selectie van Denemarken. Zo ook Kasper Dolberg, die nochtans niet onomstreden is in eigen land.

In de zoektocht naar een nieuwe spits, belandde CEO Sports Jesper Fredberg afgelopen zomer bij zijn landgenoot Dolberg. Die had destijds op jonge leeftijd indruk gemaakt bij Ajax. Maar mede door het nodige blessureleed bleef hij bij OGC Nice onder de verwachting. Ook uitleenbeurten aan AS Roma en TSG Hoffenheim waren geen succes.

En dus kon Anderlecht zijn slag slaan. Uiteindelijk werd Dolberg overgenomen van Nice voor een slordige vijf miljoen euro. Dat bleek voorlopig een degelijke investering. Dolberg werd al snel aangeduid als de eerste spits bij Paars-Wit en bedankte voor het vertrouwen met een dertiental competitiedoelpunten.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Kritiek van Gravesen

Door die prestaties versierde Dolberg opnieuw een plek bij de nationale ploeg. Maar in eigen land is niet iedereen het eens met die selectie. Thomas Gravesen, oud-speler van onder meer Real Madrid, liet onlangs bijvoorbeeld dat Dolberg geen recht heeft om momenteel in de nationale selectie te zitten.

Zijn coach Brian Riemer heeft echter een totaal andere mening. "Ik denk dat Dolberg en Rasmus Højlund (Manchester United) de twee beste spitsen zijn die we momenteel in Denemarken hebben. In mijn ogen bestaat daar geen discussie over", klinkt het bij Bold.dk. "Kasper is op veel vlakken een vrij complete spits. Hij is relatief snel, heeft een extreme lichaamsbouw om de bal bij te houden en een formidabele techniek."

Terug naar topcompetitie

Ondanks die kwaliteiten lukte het Dolberg voorlopig niet om door te breken in een Europese topcompetitie. Maar op zijn 26ste heeft hij nog enkele jaren om daar verandering in te brengen. Riemer verwacht dan ook dat zijn speerpunt vroeg of laat een nieuwe stap zal zetten. "Kasper heeft een proces doorlopen. In de voorbije twee à drie jaar was dat misschien niet optimaal, maar nu heeft hij zichzelf terug gevonden. Eerlijk gezegd denk ik dat La Liga of de Premier League zijn doel is. En ik ben zeker dat hij daar weer zal eindigen."

Dolberg hoort bij de vijf beste spitsen in de JPL ...

Meest recent

Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

45
45
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

114
114
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

95
95
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

90
90
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

40
40
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

40
40
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

41
41
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

123
123
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

116
116
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

458
458
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

84
84
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

162
162
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

330
330
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

974
974
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

509
509
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

35
35
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

958
958
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

161
161
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

461
461
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

842
842
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

574
574
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

358
358

Meer sportnieuws