Riemer grijnst: dubbele opsteker vlak voor Play-Offs

door
Riemer grijnst: dubbele opsteker vlak voor Play-Offs

Sinds Marc Coucke de club in handen kreeg, slaagde RSC Anderlecht er niet meer in om zich als een volwaardige titelkandidaat te profileren. Maar dat is dit seizoen wel weer het geval. En in aanloop naar de ontknoping van het kampioenschap, krijgen de Brusselaars er nog een dubbel wapen bovenop.

In 2017 pakte Paars-Wit de laatste van zijn 34 landstitels. Vervolgens kreeg de club af te rekenen met een donkere periode, zowel op sportief als financieel vlak. Een derde plaats was sindsdien de beste eindnotering voor de recordkampioen. Maar daar lijkt in de huidige jaargang verandering in te komen.

Na spectaculair transferoffensief tijdens de zomer, kreeg coach Brian Riemer een selectie voorgeschoteld die in staat bleek om voor de prijzen te spelen. En de resultaten mochten gezien worden. Zo beëindigde RSCA de reguliere competitie op de tweede plaats, waarbij het als enige in het spoor van leider Union SG kon blijven.

LEES OOK: "Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

Amuzu weer terug

Maar het echte werk moet natuurlijk nog beginnen. Zo zal Anderlecht het ook in de Play-Offs moeten waarmaken. Het wordt daarbij uitkijken naar hoe de spelersgroep, die dit seizoen 'gespaard' werd van Europees voetbal, zal omgaan met de snelle opeenvolging van topwedstrijden.

Wat dat betreft lijkt de selectie alvast breed genoeg. Zeker nu er nog twee extra troeven bijkomen. Bij Le Soir weet men namelijk dat Francis Amuzu na zijn blessure eindelijk weer kon aansluiten tijdens de groepstraining. De winger, in de eerste seizoenshelft belangrijk als joker, zal dan ook speelklaar raken voor de Play-Offs.

Oefenpot tegen Essevee

Hetzelfde geldt voor Majeed Ashimeru, die uitviel tijdens de Africa Cup. De Ghanees is op het middenveld geen eerste keuze meer, maar door het uitvallen van Yari Verschaeren komt zijn terugkeer toch op een goed moment. Het genoemde tweetal staat donderdag wel voor nog een belangrijke test. Dan wordt een oefenmatch tegen Zulte Waregem afgewerkt en zal worden nagegaan hoe ze na hun blessures reageren op wedstrijdminuten.

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie in de breedte?

Meest recent

‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

32
32
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

40
40
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

157
157
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

140
140
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

37
37
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

278
278
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

59
59
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

519
519
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

426
426
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

445
445
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

585
585
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

416
416
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

321
321
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

186
186
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

496
496
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

674
674
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

140
140
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

488
488
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

447
447
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

608
608
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

233
233
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

150
150
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

534
534
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

100
100
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

286
286

Meer sportnieuws