Riemer grijnst: dubbele opsteker vlak voor Play-Offs

932
Riemer grijnst: dubbele opsteker vlak voor Play-Offs

Sinds Marc Coucke de club in handen kreeg, slaagde RSC Anderlecht er niet meer in om zich als een volwaardige titelkandidaat te profileren. Maar dat is dit seizoen wel weer het geval. En in aanloop naar de ontknoping van het kampioenschap, krijgen de Brusselaars er nog een dubbel wapen bovenop.

In 2017 pakte Paars-Wit de laatste van zijn 34 landstitels. Vervolgens kreeg de club af te rekenen met een donkere periode, zowel op sportief als financieel vlak. Een derde plaats was sindsdien de beste eindnotering voor de recordkampioen. Maar daar lijkt in de huidige jaargang verandering in te komen.

Na spectaculair transferoffensief tijdens de zomer, kreeg coach Brian Riemer een selectie voorgeschoteld die in staat bleek om voor de prijzen te spelen. En de resultaten mochten gezien worden. Zo beëindigde RSCA de reguliere competitie op de tweede plaats, waarbij het als enige in het spoor van leider Union SG kon blijven.

LEES OOK: ‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

Amuzu weer terug

Maar het echte werk moet natuurlijk nog beginnen. Zo zal Anderlecht het ook in de Play-Offs moeten waarmaken. Het wordt daarbij uitkijken naar hoe de spelersgroep, die dit seizoen 'gespaard' werd van Europees voetbal, zal omgaan met de snelle opeenvolging van topwedstrijden.

Wat dat betreft lijkt de selectie alvast breed genoeg. Zeker nu er nog twee extra troeven bijkomen. Bij Le Soir weet men namelijk dat Francis Amuzu na zijn blessure eindelijk weer kon aansluiten tijdens de groepstraining. De winger, in de eerste seizoenshelft belangrijk als joker, zal dan ook speelklaar raken voor de Play-Offs.

Oefenpot tegen Essevee

Hetzelfde geldt voor Majeed Ashimeru, die uitviel tijdens de Africa Cup. De Ghanees is op het middenveld geen eerste keuze meer, maar door het uitvallen van Yari Verschaeren komt zijn terugkeer toch op een goed moment. Het genoemde tweetal staat donderdag wel voor nog een belangrijke test. Dan wordt een oefenmatch tegen Zulte Waregem afgewerkt en zal worden nagegaan hoe ze na hun blessures reageren op wedstrijdminuten.

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie in de breedte?

Meest recent

Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

2
2
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

64
64
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

54
54
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

99
99
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

169
169
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

100
100
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

35
35
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

113
113
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

301
301
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

87
87
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

43
43
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

270
270
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

411
411
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

105
105
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

116
116
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

84
84
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

284
284
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

370
370
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

523
523
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

401
401
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

123
123
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

206
206
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

35
35

Meer sportnieuws