TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Anderlecht-bekende, nieuwe transfer CDK'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Anderlecht-bekende, nieuwe transfer CDK'

Heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

Jupiler Pro League

KVC Westerlo heeft dinsdag voor een grote verrassing gezorgd. Slechts enkele dagen na het verzekeren van het behoud, werd coach Rik De Mil bedankt voor bewezen diensten. De trainer betaalt de volle prijs voor de schetsvertoning van afgelopen weekend tegen KRC Genk. Assistent Bart Goor neemt het roer over tijdens de Play-Offs, ondertussen wordt gezocht naar een oplossing voor de langere termijn.

Ondertussen is ook Club Brugge op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. De kans is groot dat de opvolger van Ronny Deila uit het buitenland komt. Al zijn er ook enkele kandidaten uit eigen land. Bij Het Nieuwsblad worden Wouter Vrancken (KRC Genk) en Thorsten Fink (STVV) alvast naar voren geschoven als interessante opties. Inmiddels werd Robin Veldman (ex-Anderlecht) aangesteld als tijdelijke coach van Club Nxt. Hij moet Nicky Hayen vervangen zolang die ad-interim aan het roer staat bij de eerste ploeg.

Anders Dreyer is bezig aan een sterk seizoen bij RSC Anderlecht, waar hij knappe cijfers voorlegt. Dat zal hem komende zomer ongetwijfeld de nodige interesse vanuit het buitenland opleveren. Maar hoewel zijn makelaar onlangs gespot werd op Neerpede, blijkt de Deen niet gehaast om een nieuwe transfer te maken. "Ik ben al op verschillende plaatsen in Europa geweest. Ik denk dat wat we nu in Anderlecht hebben heel bijzonder is. Al weet ik niet wat er gaat gebeuren in de zomer", vertelde bij bij Bold. Ondertussen zou RSCA ook de strijd om toptalent Ilyes Benanne (KRC Genk) naar zich toe trekken.

Standard dreigt komende zomer één van zijn middenvelders te verliezen. Zo meldt Le Soir dat een vertrek van William Balikwisha niet uitgesloten is. De 24-jarige gaat dan ook zijn laatste contractjaar in en is bij de Rouches niet altijd zeker van zijn plaats. Voorlopig lijkt er wel nog geen sprake van concrete interesse.

KRC Genk heeft zich versterkt met een jong talent. Yumeki Yoshinaga werd dinsdag officieel voorgesteld door de Limburgers op de officiële clubkanalen. De jonge Japanner tekende een contract voor 4,5 seizoenen in de Cegeka Arena en zal in eerste instantie aansluiten bij Jong Genk.

Buitenland

Charles De Ketelaere is bezig aan een sterk seizoen bij Atalanta. Het heeft er dan ook alle schijn van dat de club uit Bergamo de aankoopoptie in de huurovereenkomst met AC Milan zal lichten. Maar mogelijk maakt hij vervolgens snel weer een nieuwe transfer. Volgens journalist Nicolo Schira gaat De Ketelaere namelijk van makelaar veranderen. Doorgaans een signaal dat er toch wat speelt op de markt.

Jonathan David werd destijds door AA Gent voor een recordsom aan Lille OSC verkocht. Maar de Canadese aanvaller lijkt stilaan klaar voor een nieuwe stap hogerop. Engelse bronnen melden dat Manchester United, Arsenal, Tottenham, West Ham United en Chelsea hem alvast van dichtbij in de gaten houden. Zijn marktwaarde bedraagt volgens Transfermarkt 45 miljoen euro, afwachten of de club uit Rijsel een bedrag van die grootorde zal vangen.

Club Brugge moet De Mil aanstellen als nieuwe T1 ...

Meest recent

KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

34
34
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

38
38
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

15
15
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

21
21
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

93
93
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

85
85
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

106
106
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

161
161
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

65
65
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

273
273
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

143
143
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

463
463
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1131
1131
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

61
61
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

155
155
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

157
157
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

280
280
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

59
59
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

572
572
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

122
122
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

396
396
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

624
624
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

312
312
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

372
372

Meer sportnieuws