TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Anderlecht-bekende, nieuwe transfer CDK'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Anderlecht-bekende, nieuwe transfer CDK'

Heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Jupiler Pro League

KVC Westerlo heeft dinsdag voor een grote verrassing gezorgd. Slechts enkele dagen na het verzekeren van het behoud, werd coach Rik De Mil bedankt voor bewezen diensten. De trainer betaalt de volle prijs voor de schetsvertoning van afgelopen weekend tegen KRC Genk. Assistent Bart Goor neemt het roer over tijdens de Play-Offs, ondertussen wordt gezocht naar een oplossing voor de langere termijn.

Ondertussen is ook Club Brugge op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. De kans is groot dat de opvolger van Ronny Deila uit het buitenland komt. Al zijn er ook enkele kandidaten uit eigen land. Bij Het Nieuwsblad worden Wouter Vrancken (KRC Genk) en Thorsten Fink (STVV) alvast naar voren geschoven als interessante opties. Inmiddels werd Robin Veldman (ex-Anderlecht) aangesteld als tijdelijke coach van Club Nxt. Hij moet Nicky Hayen vervangen zolang die ad-interim aan het roer staat bij de eerste ploeg.

Anders Dreyer is bezig aan een sterk seizoen bij RSC Anderlecht, waar hij knappe cijfers voorlegt. Dat zal hem komende zomer ongetwijfeld de nodige interesse vanuit het buitenland opleveren. Maar hoewel zijn makelaar onlangs gespot werd op Neerpede, blijkt de Deen niet gehaast om een nieuwe transfer te maken. "Ik ben al op verschillende plaatsen in Europa geweest. Ik denk dat wat we nu in Anderlecht hebben heel bijzonder is. Al weet ik niet wat er gaat gebeuren in de zomer", vertelde bij bij Bold. Ondertussen zou RSCA ook de strijd om toptalent Ilyes Benanne (KRC Genk) naar zich toe trekken.

Standard dreigt komende zomer één van zijn middenvelders te verliezen. Zo meldt Le Soir dat een vertrek van William Balikwisha niet uitgesloten is. De 24-jarige gaat dan ook zijn laatste contractjaar in en is bij de Rouches niet altijd zeker van zijn plaats. Voorlopig lijkt er wel nog geen sprake van concrete interesse.

KRC Genk heeft zich versterkt met een jong talent. Yumeki Yoshinaga werd dinsdag officieel voorgesteld door de Limburgers op de officiële clubkanalen. De jonge Japanner tekende een contract voor 4,5 seizoenen in de Cegeka Arena en zal in eerste instantie aansluiten bij Jong Genk.

Buitenland

Charles De Ketelaere is bezig aan een sterk seizoen bij Atalanta. Het heeft er dan ook alle schijn van dat de club uit Bergamo de aankoopoptie in de huurovereenkomst met AC Milan zal lichten. Maar mogelijk maakt hij vervolgens snel weer een nieuwe transfer. Volgens journalist Nicolo Schira gaat De Ketelaere namelijk van makelaar veranderen. Doorgaans een signaal dat er toch wat speelt op de markt.

Jonathan David werd destijds door AA Gent voor een recordsom aan Lille OSC verkocht. Maar de Canadese aanvaller lijkt stilaan klaar voor een nieuwe stap hogerop. Engelse bronnen melden dat Manchester United, Arsenal, Tottenham, West Ham United en Chelsea hem alvast van dichtbij in de gaten houden. Zijn marktwaarde bedraagt volgens Transfermarkt 45 miljoen euro, afwachten of de club uit Rijsel een bedrag van die grootorde zal vangen.

Club Brugge moet De Mil aanstellen als nieuwe T1 ...

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

22
22
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

100
100
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

152
152
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

184
184
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

100
100
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

101
101
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

77
77
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

185
185
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

136
136
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1202
1202
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

66
66
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

77
77
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

528
528
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

240
240
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

139
139
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1063
1063
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

400
400
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

894
894

Meer sportnieuws