TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Anderlecht-bekende, nieuwe transfer CDK'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Anderlecht-bekende, nieuwe transfer CDK'

Heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

Jupiler Pro League

KVC Westerlo heeft dinsdag voor een grote verrassing gezorgd. Slechts enkele dagen na het verzekeren van het behoud, werd coach Rik De Mil bedankt voor bewezen diensten. De trainer betaalt de volle prijs voor de schetsvertoning van afgelopen weekend tegen KRC Genk. Assistent Bart Goor neemt het roer over tijdens de Play-Offs, ondertussen wordt gezocht naar een oplossing voor de langere termijn.

Ondertussen is ook Club Brugge op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. De kans is groot dat de opvolger van Ronny Deila uit het buitenland komt. Al zijn er ook enkele kandidaten uit eigen land. Bij Het Nieuwsblad worden Wouter Vrancken (KRC Genk) en Thorsten Fink (STVV) alvast naar voren geschoven als interessante opties. Inmiddels werd Robin Veldman (ex-Anderlecht) aangesteld als tijdelijke coach van Club Nxt. Hij moet Nicky Hayen vervangen zolang die ad-interim aan het roer staat bij de eerste ploeg.

Anders Dreyer is bezig aan een sterk seizoen bij RSC Anderlecht, waar hij knappe cijfers voorlegt. Dat zal hem komende zomer ongetwijfeld de nodige interesse vanuit het buitenland opleveren. Maar hoewel zijn makelaar onlangs gespot werd op Neerpede, blijkt de Deen niet gehaast om een nieuwe transfer te maken. "Ik ben al op verschillende plaatsen in Europa geweest. Ik denk dat wat we nu in Anderlecht hebben heel bijzonder is. Al weet ik niet wat er gaat gebeuren in de zomer", vertelde bij bij Bold. Ondertussen zou RSCA ook de strijd om toptalent Ilyes Benanne (KRC Genk) naar zich toe trekken.

Standard dreigt komende zomer één van zijn middenvelders te verliezen. Zo meldt Le Soir dat een vertrek van William Balikwisha niet uitgesloten is. De 24-jarige gaat dan ook zijn laatste contractjaar in en is bij de Rouches niet altijd zeker van zijn plaats. Voorlopig lijkt er wel nog geen sprake van concrete interesse.

KRC Genk heeft zich versterkt met een jong talent. Yumeki Yoshinaga werd dinsdag officieel voorgesteld door de Limburgers op de officiële clubkanalen. De jonge Japanner tekende een contract voor 4,5 seizoenen in de Cegeka Arena en zal in eerste instantie aansluiten bij Jong Genk.

Buitenland

Charles De Ketelaere is bezig aan een sterk seizoen bij Atalanta. Het heeft er dan ook alle schijn van dat de club uit Bergamo de aankoopoptie in de huurovereenkomst met AC Milan zal lichten. Maar mogelijk maakt hij vervolgens snel weer een nieuwe transfer. Volgens journalist Nicolo Schira gaat De Ketelaere namelijk van makelaar veranderen. Doorgaans een signaal dat er toch wat speelt op de markt.

Jonathan David werd destijds door AA Gent voor een recordsom aan Lille OSC verkocht. Maar de Canadese aanvaller lijkt stilaan klaar voor een nieuwe stap hogerop. Engelse bronnen melden dat Manchester United, Arsenal, Tottenham, West Ham United en Chelsea hem alvast van dichtbij in de gaten houden. Zijn marktwaarde bedraagt volgens Transfermarkt 45 miljoen euro, afwachten of de club uit Rijsel een bedrag van die grootorde zal vangen.

Club Brugge moet De Mil aanstellen als nieuwe T1 ...

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

106
106
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

84
84
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

530
530
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

86
86
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

145
145
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

278
278
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

63
63
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

574
574
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

373
373
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

473
473
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

497
497
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

260
260
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1247
1247
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

363
363
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

384
384
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

147
147
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

321
321
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

195
195
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

83
83
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

89
89
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

852
852
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

165
165
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

539
539
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

127
127
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

583
583

Meer sportnieuws