TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Anderlecht-bekende, nieuwe transfer CDK'

950 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Anderlecht-bekende, nieuwe transfer CDK'

Heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Jupiler Pro League

KVC Westerlo heeft dinsdag voor een grote verrassing gezorgd. Slechts enkele dagen na het verzekeren van het behoud, werd coach Rik De Mil bedankt voor bewezen diensten. De trainer betaalt de volle prijs voor de schetsvertoning van afgelopen weekend tegen KRC Genk. Assistent Bart Goor neemt het roer over tijdens de Play-Offs, ondertussen wordt gezocht naar een oplossing voor de langere termijn.

Ondertussen is ook Club Brugge op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. De kans is groot dat de opvolger van Ronny Deila uit het buitenland komt. Al zijn er ook enkele kandidaten uit eigen land. Bij Het Nieuwsblad worden Wouter Vrancken (KRC Genk) en Thorsten Fink (STVV) alvast naar voren geschoven als interessante opties. Inmiddels werd Robin Veldman (ex-Anderlecht) aangesteld als tijdelijke coach van Club Nxt. Hij moet Nicky Hayen vervangen zolang die ad-interim aan het roer staat bij de eerste ploeg.

Anders Dreyer is bezig aan een sterk seizoen bij RSC Anderlecht, waar hij knappe cijfers voorlegt. Dat zal hem komende zomer ongetwijfeld de nodige interesse vanuit het buitenland opleveren. Maar hoewel zijn makelaar onlangs gespot werd op Neerpede, blijkt de Deen niet gehaast om een nieuwe transfer te maken. "Ik ben al op verschillende plaatsen in Europa geweest. Ik denk dat wat we nu in Anderlecht hebben heel bijzonder is. Al weet ik niet wat er gaat gebeuren in de zomer", vertelde bij bij Bold. Ondertussen zou RSCA ook de strijd om toptalent Ilyes Benanne (KRC Genk) naar zich toe trekken.

Standard dreigt komende zomer één van zijn middenvelders te verliezen. Zo meldt Le Soir dat een vertrek van William Balikwisha niet uitgesloten is. De 24-jarige gaat dan ook zijn laatste contractjaar in en is bij de Rouches niet altijd zeker van zijn plaats. Voorlopig lijkt er wel nog geen sprake van concrete interesse.

KRC Genk heeft zich versterkt met een jong talent. Yumeki Yoshinaga werd dinsdag officieel voorgesteld door de Limburgers op de officiële clubkanalen. De jonge Japanner tekende een contract voor 4,5 seizoenen in de Cegeka Arena en zal in eerste instantie aansluiten bij Jong Genk.

Buitenland

Charles De Ketelaere is bezig aan een sterk seizoen bij Atalanta. Het heeft er dan ook alle schijn van dat de club uit Bergamo de aankoopoptie in de huurovereenkomst met AC Milan zal lichten. Maar mogelijk maakt hij vervolgens snel weer een nieuwe transfer. Volgens journalist Nicolo Schira gaat De Ketelaere namelijk van makelaar veranderen. Doorgaans een signaal dat er toch wat speelt op de markt.

Jonathan David werd destijds door AA Gent voor een recordsom aan Lille OSC verkocht. Maar de Canadese aanvaller lijkt stilaan klaar voor een nieuwe stap hogerop. Engelse bronnen melden dat Manchester United, Arsenal, Tottenham, West Ham United en Chelsea hem alvast van dichtbij in de gaten houden. Zijn marktwaarde bedraagt volgens Transfermarkt 45 miljoen euro, afwachten of de club uit Rijsel een bedrag van die grootorde zal vangen.

Club Brugge moet De Mil aanstellen als nieuwe T1 ...

Meest recent

Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

11
11
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

16
16
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

31
31
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

218
218
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

21
21
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

116
116
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

66
66
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

229
229
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

117
117
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

55
55
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

594
594
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

233
233
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

107
107
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

129
129
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

186
186
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

527
527
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

141
141
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

161
161
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

196
196
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

249
249
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

261
261
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

72
72
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

202
202
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

298
298
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

466
466

Meer sportnieuws