'Nieuwe info werpt ander licht op ontslag Rik De Mil'

8685 stemmen
'Nieuwe info werpt ander licht op ontslag Rik De Mil'

KVC Westerlo zorgde dinsdag voor een grote verrassing. Slechts enkele dagen na het mathematisch verzekeren van het behoud werd coach Rik De Mil immers aan de kant geschoven. De trainer betaalt zo een zware tol voor de pijnlijke taferelen in de thuismatch tegen KRC Genk.

Westerlo kwam op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog in aanmerking om in de Play Downs terecht te komen. Met minstens een punt op eigen veld tegen KRC Genk zou zich evenwel verzekeren van een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League. Daarom dat er bij een 1-1-tussenstand in de laatste minuten gewoonweg niet meer gevoetbald werd. Beide ploegen vaarden immers wel bij het gelijkspel.

Maar op dat moment had Westerlo het puntje eigenlijk al niet meer nodig. Concurrent Charleroi stond immers met 5-0 achter tegen AA Gent en kon de Kemphanen dus niet langer bijbenen. Bovendien stond Genk met een mannetje minder tussen de lijnen. Westerlo maakte dus zeker nog kans om met de zege aan de haal te gaan. In plaats daarvan legde men zich collectief neer bij het gelijkspel.

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Op voorhand gewaarschuwd

Dat leidde tot een ronduit pijnlijk beeld, wat de club de nodige imagoschade kostte. En wat De Mil uiteindelijk dus zijn job kost. Op zich een bijzonder zware sanctie voor de coach. Maar inmiddels raakte bekend dat de trainer in aanloop naar de partij al een flinke waarschuwing had gekregen. Zo kwam naar buiten dat de Turkse bazen hem expliciet hadden opgedragen om tot het laatste fluitsignaal voluit te gaan. Ongeacht de situatie op de andere velden.

Maar De Mil sloeg die instructies dus in de wind. Of hij bleek gewoonweg niet in staat om zijn spelers nog enkele minuten voluit te laten gaan. Al waren beide scenario's nefast voor zijn positie. Bovendien werd De Mil tijdens de salonremise nog tot de orde geroepen vanuit de tribunes door vicevoorzitter Hasan Cetinkaya, die op dat moment al kookte van woede. Achteraf was de onvrede van het bestuur nog steeds zo groot, dat tot een drastische beslissing werd overgegaan.

Verfrissende houding

Daar kwam inmiddels veel kritiek op, waar er wordt ook begrip getoond. "Met de waarschuwingen van de baas/werkgever in de koffer is het inderdaad onaanvaardbaar dat die wedstrijd nog op die manier eindigde. Het duidt erop dat De Mil tegenover zijn spelers niet sterk genoeg stond om ze op andere gedachten te brengen", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Dat clubleiders en buitenlandse investeerders een duidelijk signaal willen geven dat ze zoiets niet aanvaarden, vind ik een verfrissende houding in het voetbal", stelt Peter Vandenbempt dan weer bij Sporza.

Het ontslag van De Mil is terecht ...

Meest recent

Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

30
30
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

84
84
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

305
305
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

336
336
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

113
113
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

118
118
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

261
261
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

36
36
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

166
166
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

436
436
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

596
596
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

55
55
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

117
117
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

325
325
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

52
52
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

48
48
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

405
405
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

201
201
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

130
130
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

622
622
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

494
494
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

198
198
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

97
97
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

103
103

Meer sportnieuws