'Nieuwe info werpt ander licht op ontslag Rik De Mil'

door
'Nieuwe info werpt ander licht op ontslag Rik De Mil'

KVC Westerlo zorgde dinsdag voor een grote verrassing. Slechts enkele dagen na het mathematisch verzekeren van het behoud werd coach Rik De Mil immers aan de kant geschoven. De trainer betaalt zo een zware tol voor de pijnlijke taferelen in de thuismatch tegen KRC Genk.

Westerlo kwam op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog in aanmerking om in de Play Downs terecht te komen. Met minstens een punt op eigen veld tegen KRC Genk zou zich evenwel verzekeren van een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League. Daarom dat er bij een 1-1-tussenstand in de laatste minuten gewoonweg niet meer gevoetbald werd. Beide ploegen vaarden immers wel bij het gelijkspel.

Maar op dat moment had Westerlo het puntje eigenlijk al niet meer nodig. Concurrent Charleroi stond immers met 5-0 achter tegen AA Gent en kon de Kemphanen dus niet langer bijbenen. Bovendien stond Genk met een mannetje minder tussen de lijnen. Westerlo maakte dus zeker nog kans om met de zege aan de haal te gaan. In plaats daarvan legde men zich collectief neer bij het gelijkspel.

LEES OOK: Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

Op voorhand gewaarschuwd

Dat leidde tot een ronduit pijnlijk beeld, wat de club de nodige imagoschade kostte. En wat De Mil uiteindelijk dus zijn job kost. Op zich een bijzonder zware sanctie voor de coach. Maar inmiddels raakte bekend dat de trainer in aanloop naar de partij al een flinke waarschuwing had gekregen. Zo kwam naar buiten dat de Turkse bazen hem expliciet hadden opgedragen om tot het laatste fluitsignaal voluit te gaan. Ongeacht de situatie op de andere velden.

Maar De Mil sloeg die instructies dus in de wind. Of hij bleek gewoonweg niet in staat om zijn spelers nog enkele minuten voluit te laten gaan. Al waren beide scenario's nefast voor zijn positie. Bovendien werd De Mil tijdens de salonremise nog tot de orde geroepen vanuit de tribunes door vicevoorzitter Hasan Cetinkaya, die op dat moment al kookte van woede. Achteraf was de onvrede van het bestuur nog steeds zo groot, dat tot een drastische beslissing werd overgegaan.

Verfrissende houding

Daar kwam inmiddels veel kritiek op, waar er wordt ook begrip getoond. "Met de waarschuwingen van de baas/werkgever in de koffer is het inderdaad onaanvaardbaar dat die wedstrijd nog op die manier eindigde. Het duidt erop dat De Mil tegenover zijn spelers niet sterk genoeg stond om ze op andere gedachten te brengen", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Dat clubleiders en buitenlandse investeerders een duidelijk signaal willen geven dat ze zoiets niet aanvaarden, vind ik een verfrissende houding in het voetbal", stelt Peter Vandenbempt dan weer bij Sporza.

Het ontslag van De Mil is terecht ...

Meest recent

Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

6
6
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

13
13
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

55
55
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

39
39
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

120
120
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

25
25
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

238
238
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

53
53
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

32
32
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

106
106
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

131
131
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

89
89
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

64
64
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

264
264
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

69
69
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

101
101
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

156
156
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

60
60
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

222
222
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

244
244
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

52
52
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

147
147
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

62
62
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

218
218
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

400
400

Meer sportnieuws