'Nieuwe info werpt ander licht op ontslag Rik De Mil'

8685 stemmen
'Nieuwe info werpt ander licht op ontslag Rik De Mil'

KVC Westerlo zorgde dinsdag voor een grote verrassing. Slechts enkele dagen na het mathematisch verzekeren van het behoud werd coach Rik De Mil immers aan de kant geschoven. De trainer betaalt zo een zware tol voor de pijnlijke taferelen in de thuismatch tegen KRC Genk.

Westerlo kwam op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog in aanmerking om in de Play Downs terecht te komen. Met minstens een punt op eigen veld tegen KRC Genk zou zich evenwel verzekeren van een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League. Daarom dat er bij een 1-1-tussenstand in de laatste minuten gewoonweg niet meer gevoetbald werd. Beide ploegen vaarden immers wel bij het gelijkspel.

Maar op dat moment had Westerlo het puntje eigenlijk al niet meer nodig. Concurrent Charleroi stond immers met 5-0 achter tegen AA Gent en kon de Kemphanen dus niet langer bijbenen. Bovendien stond Genk met een mannetje minder tussen de lijnen. Westerlo maakte dus zeker nog kans om met de zege aan de haal te gaan. In plaats daarvan legde men zich collectief neer bij het gelijkspel.

LEES OOK: 'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Op voorhand gewaarschuwd

Dat leidde tot een ronduit pijnlijk beeld, wat de club de nodige imagoschade kostte. En wat De Mil uiteindelijk dus zijn job kost. Op zich een bijzonder zware sanctie voor de coach. Maar inmiddels raakte bekend dat de trainer in aanloop naar de partij al een flinke waarschuwing had gekregen. Zo kwam naar buiten dat de Turkse bazen hem expliciet hadden opgedragen om tot het laatste fluitsignaal voluit te gaan. Ongeacht de situatie op de andere velden.

Maar De Mil sloeg die instructies dus in de wind. Of hij bleek gewoonweg niet in staat om zijn spelers nog enkele minuten voluit te laten gaan. Al waren beide scenario's nefast voor zijn positie. Bovendien werd De Mil tijdens de salonremise nog tot de orde geroepen vanuit de tribunes door vicevoorzitter Hasan Cetinkaya, die op dat moment al kookte van woede. Achteraf was de onvrede van het bestuur nog steeds zo groot, dat tot een drastische beslissing werd overgegaan.

Verfrissende houding

Daar kwam inmiddels veel kritiek op, waar er wordt ook begrip getoond. "Met de waarschuwingen van de baas/werkgever in de koffer is het inderdaad onaanvaardbaar dat die wedstrijd nog op die manier eindigde. Het duidt erop dat De Mil tegenover zijn spelers niet sterk genoeg stond om ze op andere gedachten te brengen", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Dat clubleiders en buitenlandse investeerders een duidelijk signaal willen geven dat ze zoiets niet aanvaarden, vind ik een verfrissende houding in het voetbal", stelt Peter Vandenbempt dan weer bij Sporza.

Het ontslag van De Mil is terecht ...

Meest recent

Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

8
8
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

76
76
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

73
73
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

151
151
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

84
84
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

109
109
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

99
99
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

738
738
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1042
1042
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

68
68
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

504
504
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

154
154
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

287
287
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

607
607
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

156
156
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

143
143
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

343
343
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

211
211
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

214
214
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

252
252
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

775
775
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

513
513
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

615
615
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

280
280

Meer sportnieuws