'Nieuwe info werpt ander licht op ontslag Rik De Mil'

door
'Nieuwe info werpt ander licht op ontslag Rik De Mil'

KVC Westerlo zorgde dinsdag voor een grote verrassing. Slechts enkele dagen na het mathematisch verzekeren van het behoud werd coach Rik De Mil immers aan de kant geschoven. De trainer betaalt zo een zware tol voor de pijnlijke taferelen in de thuismatch tegen KRC Genk.

Westerlo kwam op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog in aanmerking om in de Play Downs terecht te komen. Met minstens een punt op eigen veld tegen KRC Genk zou zich evenwel verzekeren van een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League. Daarom dat er bij een 1-1-tussenstand in de laatste minuten gewoonweg niet meer gevoetbald werd. Beide ploegen vaarden immers wel bij het gelijkspel.

Maar op dat moment had Westerlo het puntje eigenlijk al niet meer nodig. Concurrent Charleroi stond immers met 5-0 achter tegen AA Gent en kon de Kemphanen dus niet langer bijbenen. Bovendien stond Genk met een mannetje minder tussen de lijnen. Westerlo maakte dus zeker nog kans om met de zege aan de haal te gaan. In plaats daarvan legde men zich collectief neer bij het gelijkspel.

LEES OOK: Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

Op voorhand gewaarschuwd

Dat leidde tot een ronduit pijnlijk beeld, wat de club de nodige imagoschade kostte. En wat De Mil uiteindelijk dus zijn job kost. Op zich een bijzonder zware sanctie voor de coach. Maar inmiddels raakte bekend dat de trainer in aanloop naar de partij al een flinke waarschuwing had gekregen. Zo kwam naar buiten dat de Turkse bazen hem expliciet hadden opgedragen om tot het laatste fluitsignaal voluit te gaan. Ongeacht de situatie op de andere velden.

Maar De Mil sloeg die instructies dus in de wind. Of hij bleek gewoonweg niet in staat om zijn spelers nog enkele minuten voluit te laten gaan. Al waren beide scenario's nefast voor zijn positie. Bovendien werd De Mil tijdens de salonremise nog tot de orde geroepen vanuit de tribunes door vicevoorzitter Hasan Cetinkaya, die op dat moment al kookte van woede. Achteraf was de onvrede van het bestuur nog steeds zo groot, dat tot een drastische beslissing werd overgegaan.

Verfrissende houding

Daar kwam inmiddels veel kritiek op, waar er wordt ook begrip getoond. "Met de waarschuwingen van de baas/werkgever in de koffer is het inderdaad onaanvaardbaar dat die wedstrijd nog op die manier eindigde. Het duidt erop dat De Mil tegenover zijn spelers niet sterk genoeg stond om ze op andere gedachten te brengen", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Dat clubleiders en buitenlandse investeerders een duidelijk signaal willen geven dat ze zoiets niet aanvaarden, vind ik een verfrissende houding in het voetbal", stelt Peter Vandenbempt dan weer bij Sporza.

Het ontslag van De Mil is terecht ...

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

31
31
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

45
45
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

38
38
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

59
59
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

55
55
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

224
224
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

55
55
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

230
230
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

97
97
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

42
42
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

64
64
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

341
341
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

139
139
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

378
378
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

478
478
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

314
314
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

123
123
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

135
135
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

195
195
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

338
338
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

322
322
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

284
284
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

138
138
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

906
906
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

476
476

Meer sportnieuws