'Nieuwe info werpt ander licht op ontslag Rik De Mil'

8685
'Nieuwe info werpt ander licht op ontslag Rik De Mil'

KVC Westerlo zorgde dinsdag voor een grote verrassing. Slechts enkele dagen na het mathematisch verzekeren van het behoud werd coach Rik De Mil immers aan de kant geschoven. De trainer betaalt zo een zware tol voor de pijnlijke taferelen in de thuismatch tegen KRC Genk.

Westerlo kwam op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog in aanmerking om in de Play Downs terecht te komen. Met minstens een punt op eigen veld tegen KRC Genk zou zich evenwel verzekeren van een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League. Daarom dat er bij een 1-1-tussenstand in de laatste minuten gewoonweg niet meer gevoetbald werd. Beide ploegen vaarden immers wel bij het gelijkspel.

Maar op dat moment had Westerlo het puntje eigenlijk al niet meer nodig. Concurrent Charleroi stond immers met 5-0 achter tegen AA Gent en kon de Kemphanen dus niet langer bijbenen. Bovendien stond Genk met een mannetje minder tussen de lijnen. Westerlo maakte dus zeker nog kans om met de zege aan de haal te gaan. In plaats daarvan legde men zich collectief neer bij het gelijkspel.

LEES OOK: 'Plottwist bij AA Gent: Dean blijft alsnog op post'

Op voorhand gewaarschuwd

Dat leidde tot een ronduit pijnlijk beeld, wat de club de nodige imagoschade kostte. En wat De Mil uiteindelijk dus zijn job kost. Op zich een bijzonder zware sanctie voor de coach. Maar inmiddels raakte bekend dat de trainer in aanloop naar de partij al een flinke waarschuwing had gekregen. Zo kwam naar buiten dat de Turkse bazen hem expliciet hadden opgedragen om tot het laatste fluitsignaal voluit te gaan. Ongeacht de situatie op de andere velden.

Maar De Mil sloeg die instructies dus in de wind. Of hij bleek gewoonweg niet in staat om zijn spelers nog enkele minuten voluit te laten gaan. Al waren beide scenario's nefast voor zijn positie. Bovendien werd De Mil tijdens de salonremise nog tot de orde geroepen vanuit de tribunes door vicevoorzitter Hasan Cetinkaya, die op dat moment al kookte van woede. Achteraf was de onvrede van het bestuur nog steeds zo groot, dat tot een drastische beslissing werd overgegaan.

Verfrissende houding

Daar kwam inmiddels veel kritiek op, waar er wordt ook begrip getoond. "Met de waarschuwingen van de baas/werkgever in de koffer is het inderdaad onaanvaardbaar dat die wedstrijd nog op die manier eindigde. Het duidt erop dat De Mil tegenover zijn spelers niet sterk genoeg stond om ze op andere gedachten te brengen", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad. "Dat clubleiders en buitenlandse investeerders een duidelijk signaal willen geven dat ze zoiets niet aanvaarden, vind ik een verfrissende houding in het voetbal", stelt Peter Vandenbempt dan weer bij Sporza.

Het ontslag van De Mil is terecht ...

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

55
55
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

73
73
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

43
43
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

102
102
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

63
63
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

143
143
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

184
184
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

60
60
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

24
24
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

108
108
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

138
138
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

372
372
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

372
372
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

279
279
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

229
229
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

61
61
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

36
36
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

28
28
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

51
51
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

101
101
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

174
174
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

104
104
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

112
112
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws