Anderlecht gaat in beroep: "Zonde voor Belgisch voetbal"

door
Anderlecht gaat in beroep:

Een jaartje geleden zat het seizoen van RSC Anderlecht er al op na de reguliere competitie. Nu moet het echte werk nog beginnen voor de recordkampioen. In de Champions' Play-Offs gaat Paars-Wit immers vol voor de landstitel.

Na de bedroevende prestaties van vorig seizoen, werden tijdens de zomermaanden alle zeilen bijgezet op Neerpede. Sportieve baas Jesper Fredberg zette een grootschalig transferoffensief in en pakte uit met de ene aanwinst na de andere. Iets waar in de voorbije maanden de vruchten van werden geplukt.

Coach Brian Riemer kreeg immers een selectie ter beschikking die wél voor de prijzen kon meestrijden. In de Croky Cup toonde kwelduivel Union SG zich echter te sterk. Maar in de competitie was Paars-Wit volledig op de afspraak, met een tweede plaats tot gevolg.

LEES OOK: Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Start voor eigen volk

Anderlecht wordt in de Champions' Play-Offs dan ook de grote uitdager van leider Union. Na de puntenhalvering bedraagt de achterstand nog maar drie puntjes, al zijn de Unionisten bij een gelijk aantal punten wel in het voordeel. Maar de kloof is dus alleshehalve onoverbrugbaar.

Mits een goede start kan RSCA de stadsgenoot ook meteen onder druk zetten. Paars-Wit begint namelijk een dag eerder aan de nacompetitie tegen Antwerp FC. Bovendien speelt het ook nog eens thuis, terwijl de Unionisten op bezoek moeten bij KRC Genk.

Achter gesloten deuren?

Al dreigt dat thuisvoordeel wel beperkt te zijn. Door de ongeregeldheden in de bekermatch tegen Standard, kreeg Anderlecht immers een wedstrijd achter gesloten deuren opgelegd. En normaal gezien zou dat de eerste match van de Play-Offs worden.

RSCA gaat echter in beroep tegen die beslissing. Fredberg hoopt dan ook dat de sanctie alsnog ongedaan wordt gemaakt, of tenminste wordt uitgesteld. "Onze supporters zijn essentieel. Ik hoop dat er nog verandering in kan komen. Anders zou het zonde zijn voor het Belgische voetbal. Zo'n wedstrijden moeten met fans worden afgewerkt", klinkt het bij SudPresse.

De sanctie moet worden uitgesteld ...

Meest recent

RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

6
6
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

63
63
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

116
116
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

25
25
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

45
45
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

69
69
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

157
157
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

72
72
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

174
174
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

39
39
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

106
106
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

122
122
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

212
212
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

69
69
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

468
468
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

377
377
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

325
325
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

299
299
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

230
230
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

43
43
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

73
73
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

47
47
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

177
177
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

122
122

Meer sportnieuws