Anderlecht gaat in beroep: "Zonde voor Belgisch voetbal"

door
Anderlecht gaat in beroep:

Een jaartje geleden zat het seizoen van RSC Anderlecht er al op na de reguliere competitie. Nu moet het echte werk nog beginnen voor de recordkampioen. In de Champions' Play-Offs gaat Paars-Wit immers vol voor de landstitel.

Na de bedroevende prestaties van vorig seizoen, werden tijdens de zomermaanden alle zeilen bijgezet op Neerpede. Sportieve baas Jesper Fredberg zette een grootschalig transferoffensief in en pakte uit met de ene aanwinst na de andere. Iets waar in de voorbije maanden de vruchten van werden geplukt.

Coach Brian Riemer kreeg immers een selectie ter beschikking die wél voor de prijzen kon meestrijden. In de Croky Cup toonde kwelduivel Union SG zich echter te sterk. Maar in de competitie was Paars-Wit volledig op de afspraak, met een tweede plaats tot gevolg.

LEES OOK: Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Start voor eigen volk

Anderlecht wordt in de Champions' Play-Offs dan ook de grote uitdager van leider Union. Na de puntenhalvering bedraagt de achterstand nog maar drie puntjes, al zijn de Unionisten bij een gelijk aantal punten wel in het voordeel. Maar de kloof is dus alleshehalve onoverbrugbaar.

Mits een goede start kan RSCA de stadsgenoot ook meteen onder druk zetten. Paars-Wit begint namelijk een dag eerder aan de nacompetitie tegen Antwerp FC. Bovendien speelt het ook nog eens thuis, terwijl de Unionisten op bezoek moeten bij KRC Genk.

Achter gesloten deuren?

Al dreigt dat thuisvoordeel wel beperkt te zijn. Door de ongeregeldheden in de bekermatch tegen Standard, kreeg Anderlecht immers een wedstrijd achter gesloten deuren opgelegd. En normaal gezien zou dat de eerste match van de Play-Offs worden.

RSCA gaat echter in beroep tegen die beslissing. Fredberg hoopt dan ook dat de sanctie alsnog ongedaan wordt gemaakt, of tenminste wordt uitgesteld. "Onze supporters zijn essentieel. Ik hoop dat er nog verandering in kan komen. Anders zou het zonde zijn voor het Belgische voetbal. Zo'n wedstrijden moeten met fans worden afgewerkt", klinkt het bij SudPresse.

De sanctie moet worden uitgesteld ...

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

97
97
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

74
74
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

22
22
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

19
19
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

175
175
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

61
61
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

375
375
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

149
149
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

156
156
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

360
360
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

33
33
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

364
364
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

291
291
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

114
114
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

214
214
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

538
538
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

146
146
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

114
114
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

75
75
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

253
253
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

162
162
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

130
130
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

406
406
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

297
297

Meer sportnieuws