Anderlecht gaat in beroep: "Zonde voor Belgisch voetbal"

door
Anderlecht gaat in beroep:

Een jaartje geleden zat het seizoen van RSC Anderlecht er al op na de reguliere competitie. Nu moet het echte werk nog beginnen voor de recordkampioen. In de Champions' Play-Offs gaat Paars-Wit immers vol voor de landstitel.

Na de bedroevende prestaties van vorig seizoen, werden tijdens de zomermaanden alle zeilen bijgezet op Neerpede. Sportieve baas Jesper Fredberg zette een grootschalig transferoffensief in en pakte uit met de ene aanwinst na de andere. Iets waar in de voorbije maanden de vruchten van werden geplukt.

Coach Brian Riemer kreeg immers een selectie ter beschikking die wél voor de prijzen kon meestrijden. In de Croky Cup toonde kwelduivel Union SG zich echter te sterk. Maar in de competitie was Paars-Wit volledig op de afspraak, met een tweede plaats tot gevolg.

LEES OOK: Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Start voor eigen volk

Anderlecht wordt in de Champions' Play-Offs dan ook de grote uitdager van leider Union. Na de puntenhalvering bedraagt de achterstand nog maar drie puntjes, al zijn de Unionisten bij een gelijk aantal punten wel in het voordeel. Maar de kloof is dus alleshehalve onoverbrugbaar.

Mits een goede start kan RSCA de stadsgenoot ook meteen onder druk zetten. Paars-Wit begint namelijk een dag eerder aan de nacompetitie tegen Antwerp FC. Bovendien speelt het ook nog eens thuis, terwijl de Unionisten op bezoek moeten bij KRC Genk.

Achter gesloten deuren?

Al dreigt dat thuisvoordeel wel beperkt te zijn. Door de ongeregeldheden in de bekermatch tegen Standard, kreeg Anderlecht immers een wedstrijd achter gesloten deuren opgelegd. En normaal gezien zou dat de eerste match van de Play-Offs worden.

RSCA gaat echter in beroep tegen die beslissing. Fredberg hoopt dan ook dat de sanctie alsnog ongedaan wordt gemaakt, of tenminste wordt uitgesteld. "Onze supporters zijn essentieel. Ik hoop dat er nog verandering in kan komen. Anders zou het zonde zijn voor het Belgische voetbal. Zo'n wedstrijden moeten met fans worden afgewerkt", klinkt het bij SudPresse.

De sanctie moet worden uitgesteld ...

Meest recent

Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

0
0
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

44
44
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

20
20
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

33
33
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

58
58
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

114
114
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

99
99
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

101
101
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

52
52
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

48
48
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

109
109
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

164
164
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

241
241
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

141
141
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

88
88
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

194
194
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

340
340
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

62
62
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

114
114
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

472
472
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

128
128
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

125
125
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

271
271
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

336
336
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

448
448

Meer sportnieuws