Anderlecht gaat in beroep: "Zonde voor Belgisch voetbal"

door
Anderlecht gaat in beroep:

Een jaartje geleden zat het seizoen van RSC Anderlecht er al op na de reguliere competitie. Nu moet het echte werk nog beginnen voor de recordkampioen. In de Champions' Play-Offs gaat Paars-Wit immers vol voor de landstitel.

Na de bedroevende prestaties van vorig seizoen, werden tijdens de zomermaanden alle zeilen bijgezet op Neerpede. Sportieve baas Jesper Fredberg zette een grootschalig transferoffensief in en pakte uit met de ene aanwinst na de andere. Iets waar in de voorbije maanden de vruchten van werden geplukt.

Coach Brian Riemer kreeg immers een selectie ter beschikking die wél voor de prijzen kon meestrijden. In de Croky Cup toonde kwelduivel Union SG zich echter te sterk. Maar in de competitie was Paars-Wit volledig op de afspraak, met een tweede plaats tot gevolg.

LEES OOK: 'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Start voor eigen volk

Anderlecht wordt in de Champions' Play-Offs dan ook de grote uitdager van leider Union. Na de puntenhalvering bedraagt de achterstand nog maar drie puntjes, al zijn de Unionisten bij een gelijk aantal punten wel in het voordeel. Maar de kloof is dus alleshehalve onoverbrugbaar.

Mits een goede start kan RSCA de stadsgenoot ook meteen onder druk zetten. Paars-Wit begint namelijk een dag eerder aan de nacompetitie tegen Antwerp FC. Bovendien speelt het ook nog eens thuis, terwijl de Unionisten op bezoek moeten bij KRC Genk.

Achter gesloten deuren?

Al dreigt dat thuisvoordeel wel beperkt te zijn. Door de ongeregeldheden in de bekermatch tegen Standard, kreeg Anderlecht immers een wedstrijd achter gesloten deuren opgelegd. En normaal gezien zou dat de eerste match van de Play-Offs worden.

RSCA gaat echter in beroep tegen die beslissing. Fredberg hoopt dan ook dat de sanctie alsnog ongedaan wordt gemaakt, of tenminste wordt uitgesteld. "Onze supporters zijn essentieel. Ik hoop dat er nog verandering in kan komen. Anders zou het zonde zijn voor het Belgische voetbal. Zo'n wedstrijden moeten met fans worden afgewerkt", klinkt het bij SudPresse.

De sanctie moet worden uitgesteld ...

Meest recent

Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

47
47
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

99
99
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

44
44
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

87
87
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

30
30
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

254
254
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

181
181
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

239
239
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

262
262
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

33
33
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

169
169
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

342
342
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

212
212
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

58
58
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

67
67
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

160
160
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

154
154
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

419
419
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

69
69
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

152
152
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

47
47
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

130
130
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

172
172
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

299
299

Meer sportnieuws