Anderlecht gaat in beroep: "Zonde voor Belgisch voetbal"

door
Anderlecht gaat in beroep:

Een jaartje geleden zat het seizoen van RSC Anderlecht er al op na de reguliere competitie. Nu moet het echte werk nog beginnen voor de recordkampioen. In de Champions' Play-Offs gaat Paars-Wit immers vol voor de landstitel.

Na de bedroevende prestaties van vorig seizoen, werden tijdens de zomermaanden alle zeilen bijgezet op Neerpede. Sportieve baas Jesper Fredberg zette een grootschalig transferoffensief in en pakte uit met de ene aanwinst na de andere. Iets waar in de voorbije maanden de vruchten van werden geplukt.

Coach Brian Riemer kreeg immers een selectie ter beschikking die wél voor de prijzen kon meestrijden. In de Croky Cup toonde kwelduivel Union SG zich echter te sterk. Maar in de competitie was Paars-Wit volledig op de afspraak, met een tweede plaats tot gevolg.

LEES OOK: Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

Start voor eigen volk

Anderlecht wordt in de Champions' Play-Offs dan ook de grote uitdager van leider Union. Na de puntenhalvering bedraagt de achterstand nog maar drie puntjes, al zijn de Unionisten bij een gelijk aantal punten wel in het voordeel. Maar de kloof is dus alleshehalve onoverbrugbaar.

Mits een goede start kan RSCA de stadsgenoot ook meteen onder druk zetten. Paars-Wit begint namelijk een dag eerder aan de nacompetitie tegen Antwerp FC. Bovendien speelt het ook nog eens thuis, terwijl de Unionisten op bezoek moeten bij KRC Genk.

Achter gesloten deuren?

Al dreigt dat thuisvoordeel wel beperkt te zijn. Door de ongeregeldheden in de bekermatch tegen Standard, kreeg Anderlecht immers een wedstrijd achter gesloten deuren opgelegd. En normaal gezien zou dat de eerste match van de Play-Offs worden.

RSCA gaat echter in beroep tegen die beslissing. Fredberg hoopt dan ook dat de sanctie alsnog ongedaan wordt gemaakt, of tenminste wordt uitgesteld. "Onze supporters zijn essentieel. Ik hoop dat er nog verandering in kan komen. Anders zou het zonde zijn voor het Belgische voetbal. Zo'n wedstrijden moeten met fans worden afgewerkt", klinkt het bij SudPresse.

De sanctie moet worden uitgesteld ...

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

36
36
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

26
26
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

193
193
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

58
58
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

157
157
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

158
158
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

63
63
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

161
161
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

504
504
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

112
112
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

61
61
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

567
567
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

388
388
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

71
71
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

95
95
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

545
545
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

438
438
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

154
154
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

47
47
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

125
125
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

127
127
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

413
413
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

304
304
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

398
398

Meer sportnieuws