Leverkusen blijft foutloos, drama vlak voor match CDK

door
Leverkusen blijft foutloos, drama vlak voor match CDK

In de Bundesliga blijft Bayer Leverkusen op de titel af stevenen. De leider pakte zondagavond ook de scalp van SC Freiburg en is nu al 26 competitiewedstrijden op rij ongeslagen. In Italië werd het duel tussen ACF Fiorentina en Atalanta BSC in extremis uitgesteld.

LEES OOK: Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

Bundesliga

Leverkusen was afgelopen donderdag nog door het oog van de naald gekropen in de Europa League met een spectaculaire comeback tegen Qarabag. In eigen land hield de ploeg van coach Alonso het veel minder spannend. Na amper 3 minuten kon Wirtz de score openen op het veld van Freiburg. De thuisploeg maakte snel weer gelijk, maar Leverkusen kon met een 1-2-voorsprong de kleedkamers in.

Na de pauze wist Schick de voorsprong nog wat uit te diepen. Dat was ook nodig want Freiburg kwam nog terug tot 2-3, daar bleef het uiteindelijk ook bij. Door deze zege vergroot Leverkusen zijn ongeslagen reeks tot 26 competitieduels. Het behoudt ook een voorsprong van 10 punten op achtervolger Bayern München.

Serie A

In Italië stond zondagavond het duel tussen Fiorentina en Atalanta op het programma, een belangrijke match binnen de strijd om de vierde plaats. Maar in extremis werd besloten om de wedstrijd te verplaatsen naar een latere datum. Fiorentina-directeur Joe Barone zou namelijk onwel zijn geworden vlak voor de aftrap en werd met spoed naar het ziekenhuis overgebracht. In Italië wordt gewag gemaakt van een hartfalen.

Eredivisie

In Nederland dreigt Ajax naast de vierde plaats te grijpen. Terwijl grote concurrent AZ Alkmaar eerder op de dag met 0-4 won van FC Volendam, lieten de Amsterdammers zelf weer punten liggen. Op bezoek bij Sparta Rotterdam bleef de recordkampioen op een 2-2-gelijkspel steken. Bij de thuisploeg was de Belg Verschueren de grote uitblinker met twee goals.

Leverkusen wordt kampioen in Duitsland ...

Meest recent

'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

32
32
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

35
35
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

119
119
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

67
67
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

289
289
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

69
69
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

68
68
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

273
273
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

108
108
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

203
203
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

144
144
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

37
37
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

87
87
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

90
90
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

57
57
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

306
306
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

195
195
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

289
289
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

75
75
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

259
259
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

604
604
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

45
45
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

398
398
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

487
487

Meer sportnieuws