Onbegrip voor opvallende keuze Tedesco: "Slappe uitleg"

door
Onbegrip voor opvallende keuze Tedesco:

De Rode Duivels bereiden volgende week het EK verder voor met oefenwedstrijden tegen Engeland en Ierland. Donderdag maakte bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor die duels. De meest opvallende namen daarin, waren die van Koni De Winter en Thomas Meunier.

In de laatste selectie voor die van het EK in Duitsland, werden geen grote verrassingen verwacht. Toch haalde Tedesco met De Winter een gloednieuwe naam bij de groep. Niet onlogisch. De verdediger is bezig aan een sterk seizoen op huurbasis bij Genoa. Bovendien blijft de spoeling in defensie redelijk dun.

Daarnaast is ook Meunier na een jaartje afwezigheid weer van de partij. Bij gebrek aan speeltijd bij Borussia Dortmund, was de rechtsback uit beeld verdwenen. Maar sinds zijn transfer naar Trabzonspor maakt hij opnieuw voldoende minuten om zich weer in de gratie van de bondscoach te spelen.

LEES OOK: Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

Meer ervaring

De Ardennees moet de doublure van Timothy Castagne op de rechtsback-positie gaan worden. Nochtans waren er nog enkele alternatieven voor handen. Alessio Castro-Montes bijvoorbeeld, die een sterk seizoen speelt Union SG en over de gewenste kwaliteiten beschikt voor het voetbal dat de bondscoach voor ogen heeft.

Toch verkoos Tedesco dus de meer ervaren Meunier. "Castro-Montes had ik in de gaten, maar ik gaf nu nog de voorkeur aan Thomas Meunier. Hij speelt ook vaak bij Trabzonspor en heeft meer ervaring, maar we blijven Castro-Montes volgen", verklaarde de bondscoach op zijn persbabbel.

Gemiste kans

Analist Jan Boskamp, die weel een boontje heeft voor Castro-Montes, begrijpt die keuze evenwel niet. "Zogezegd omwille van zijn ‘ervaring’. Sorry, maar dat vind ik maar een slappe uitleg. Meunier staat pas sinds een paar weken opnieuw op het veld, terwijl Castro Montes al maanden de pannen van het dak speelt", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Jammer, want deze oefeninterlands waren de laatste kans om nog eens iets uit te proberen. Als hij er nu niet bij is, dan verwacht ik hem ook niet meer op het EK."

Wie is momenteel de beste optie volgens u?

Meest recent

Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

3
3
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

17
17
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

101
101
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

15
15
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

48
48
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

39
39
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

232
232
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

19
19
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

236
236
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

53
53
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

114
114
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

28
28
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

59
59
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

88
88
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

61
61
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

41
41
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

18
18
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

83
83
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

38
38
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

69
69
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

744
744
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

244
244
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

305
305
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

101
101
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

600
600

Meer sportnieuws