Onbegrip voor opvallende keuze Tedesco: "Slappe uitleg"

door
Onbegrip voor opvallende keuze Tedesco:

De Rode Duivels bereiden volgende week het EK verder voor met oefenwedstrijden tegen Engeland en Ierland. Donderdag maakte bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor die duels. De meest opvallende namen daarin, waren die van Koni De Winter en Thomas Meunier.

In de laatste selectie voor die van het EK in Duitsland, werden geen grote verrassingen verwacht. Toch haalde Tedesco met De Winter een gloednieuwe naam bij de groep. Niet onlogisch. De verdediger is bezig aan een sterk seizoen op huurbasis bij Genoa. Bovendien blijft de spoeling in defensie redelijk dun.

Daarnaast is ook Meunier na een jaartje afwezigheid weer van de partij. Bij gebrek aan speeltijd bij Borussia Dortmund, was de rechtsback uit beeld verdwenen. Maar sinds zijn transfer naar Trabzonspor maakt hij opnieuw voldoende minuten om zich weer in de gratie van de bondscoach te spelen.

LEES OOK: Arthur Theate blaast loftrompet richting Rudi Garcia

Meer ervaring

De Ardennees moet de doublure van Timothy Castagne op de rechtsback-positie gaan worden. Nochtans waren er nog enkele alternatieven voor handen. Alessio Castro-Montes bijvoorbeeld, die een sterk seizoen speelt Union SG en over de gewenste kwaliteiten beschikt voor het voetbal dat de bondscoach voor ogen heeft.

Toch verkoos Tedesco dus de meer ervaren Meunier. "Castro-Montes had ik in de gaten, maar ik gaf nu nog de voorkeur aan Thomas Meunier. Hij speelt ook vaak bij Trabzonspor en heeft meer ervaring, maar we blijven Castro-Montes volgen", verklaarde de bondscoach op zijn persbabbel.

Gemiste kans

Analist Jan Boskamp, die weel een boontje heeft voor Castro-Montes, begrijpt die keuze evenwel niet. "Zogezegd omwille van zijn ‘ervaring’. Sorry, maar dat vind ik maar een slappe uitleg. Meunier staat pas sinds een paar weken opnieuw op het veld, terwijl Castro Montes al maanden de pannen van het dak speelt", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Jammer, want deze oefeninterlands waren de laatste kans om nog eens iets uit te proberen. Als hij er nu niet bij is, dan verwacht ik hem ook niet meer op het EK."

Wie is momenteel de beste optie volgens u?

Meest recent

AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

30
30
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

97
97
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

27
27
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

19
19
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

8
8
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

122
122
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

121
121
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

97
97
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

655
655
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

136
136
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

44
44
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

105
105
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

305
305
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

204
204
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

33
33
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

545
545
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

450
450
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

162
162
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

359
359
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

708
708
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

97
97
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

387
387
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

278
278
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

175
175

Meer sportnieuws