Onbegrip voor opvallende keuze Tedesco: "Slappe uitleg"

270 stemmen
Onbegrip voor opvallende keuze Tedesco:

De Rode Duivels bereiden volgende week het EK verder voor met oefenwedstrijden tegen Engeland en Ierland. Donderdag maakte bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor die duels. De meest opvallende namen daarin, waren die van Koni De Winter en Thomas Meunier.

In de laatste selectie voor die van het EK in Duitsland, werden geen grote verrassingen verwacht. Toch haalde Tedesco met De Winter een gloednieuwe naam bij de groep. Niet onlogisch. De verdediger is bezig aan een sterk seizoen op huurbasis bij Genoa. Bovendien blijft de spoeling in defensie redelijk dun.

Daarnaast is ook Meunier na een jaartje afwezigheid weer van de partij. Bij gebrek aan speeltijd bij Borussia Dortmund, was de rechtsback uit beeld verdwenen. Maar sinds zijn transfer naar Trabzonspor maakt hij opnieuw voldoende minuten om zich weer in de gratie van de bondscoach te spelen.

LEES OOK: Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Meer ervaring

De Ardennees moet de doublure van Timothy Castagne op de rechtsback-positie gaan worden. Nochtans waren er nog enkele alternatieven voor handen. Alessio Castro-Montes bijvoorbeeld, die een sterk seizoen speelt Union SG en over de gewenste kwaliteiten beschikt voor het voetbal dat de bondscoach voor ogen heeft.

Toch verkoos Tedesco dus de meer ervaren Meunier. "Castro-Montes had ik in de gaten, maar ik gaf nu nog de voorkeur aan Thomas Meunier. Hij speelt ook vaak bij Trabzonspor en heeft meer ervaring, maar we blijven Castro-Montes volgen", verklaarde de bondscoach op zijn persbabbel.

Gemiste kans

Analist Jan Boskamp, die weel een boontje heeft voor Castro-Montes, begrijpt die keuze evenwel niet. "Zogezegd omwille van zijn ‘ervaring’. Sorry, maar dat vind ik maar een slappe uitleg. Meunier staat pas sinds een paar weken opnieuw op het veld, terwijl Castro Montes al maanden de pannen van het dak speelt", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Jammer, want deze oefeninterlands waren de laatste kans om nog eens iets uit te proberen. Als hij er nu niet bij is, dan verwacht ik hem ook niet meer op het EK."

Wie is momenteel de beste optie volgens u?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

64
64
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

111
111
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

459
459
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

47
47
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

206
206
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

80
80
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

47
47
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

76
76
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

72
72
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

219
219
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

281
281
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

368
368
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

380
380
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

383
383
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

154
154
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

186
186
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

81
81
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

405
405
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

456
456
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

37
37
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

104
104
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

211
211
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

83
83
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

129
129
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

101
101
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

687
687

Meer sportnieuws