Transferstatement: "Ik speel volgend seizoen bij Barça"

door
Transferstatement:

FC Barcelona plaatste zich deze week voor het eerst in vier jaar tijd nog eens voor de kwartfinales van de Champions League. Desondanks worden komende zomer de nodige veranderingen verwacht in Catalonië. Al blijft één topspeler de club zeker trouw.

Sowieso zal Barça in het volgende seizoen met een nieuwe trainer in zee gaan. Xavi Hernandez maakte immers zelf bekend dat hij er na de huidige jaargang een punt achter zet. Na aanhoudende kritiek besloot de oud-middenvelder om de handdoek te werpen.

De zoektocht naar een opvolger draait dan ook op volle toeren inmiddels deden al verschillende namen de ronde. Aan het bestuur dus om een weloverwogen keuze te maken. Al moeten de Catalanen ook rekening houden met hun financiële limieten.

LEES OOK: 'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

Uitverkoop dreigt

Barcelona blijft immers op een enorme schuldenberg zitten en kan zich dus geen grote afkoopsommen permitteren. Hetzelfde geldt voor de transferuitgaven. De uitredende kampioen van Spanje zal tijdens de zomermercato dan ook weer erg creatief te werk moeten gaan en heeft slechts een beperkt werkbudget.

Om toch voldoende slagkracht te vergaren, zou de club dan ook enkele spelers moeten verkopen. En daarvoor werden al verschillende jongens aangehaald. Zo ook Robert Lewandowski. De Poolse topspits werd bijvoorbeeld al gelinkt aan een lucratief avontuur in Saudi-Arabië.

Géén zomers vertrek

Maar zover zal het niet komen. Tenminste komende zomer toch niet. Tegenover het Poolse medium Meczyki benadrukt Lewandowski immers dat hij zijn Spaanse werkgever trouw zal blijven. "Voor mij is het duidelijk: ik blijf volgend seizoen bij FC Barcelona. De ene dag schrijft iemand één ding, de andere dag het compleet tegenovergestelde. Maar voor mij is het duidelijk", aldus de doelpuntenmachine.

 

Lewandowski hoort nog steeds bij de vijf beste spitsen ter wereld ...

Meest recent

Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

6
6
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

43
43
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

196
196
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

68
68
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

198
198
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

312
312
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

143
143
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

69
69
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

130
130
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

102
102
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

279
279
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

57
57
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

148
148
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

569
569
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

558
558
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

340
340
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

562
562
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

185
185
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

372
372
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

595
595
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

52
52
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

376
376
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

43
43
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

584
584
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

52
52

Meer sportnieuws