Tedesco geeft dé reden voor niet-selectie Thorgan Hazard

door
Tedesco geeft dé reden voor niet-selectie Thorgan Hazard

Domenico Tedesco heeft donderdag zijn selectie bekend gemaakt voor de oefeninterlands tegen Engeland en Ierland. De bondscoach hield daarbij grotendeels vast aan de gekende namen. Ook Thorgan Hazard viel dus opnieuw naast de boot.

Één compleet nieuwe naam werd aan de selectie toegevoegd. Zo werd Koni De Winter beloond voor zijn sterke prestaties bij Genoa FC. De jonge verdediger, een vaste waarde bij de nationale beloften, mag zich komende week dus voor de eerste keer bij de A-selectie melden. En wie weet versiert hij wel zijn eerste caps.

Daarnaast sprong ook de terugkeer van Thomas Meunier in het oog. Bij gebrek aan speeltijd bij Borussia Dortmund, was de rechtsback uit beeld verdwenen. Maar sinds zijn transfer naar Trabzonspor maakt hij opnieuw voldoende minuten om zich weer in de gratie van de bondscoach te spelen.

LEES OOK: 'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Thorgan gepasseerd

Er waren echter nog meer jongens die op basis van hun prestaties op clubniveau in aanmerking kwamen voor een oproepingsbrief. Daarbij ook Thorgan Hazard. Die maakte onder Tedesco nog geen enkele keer deel uit van de definitieve selectie. Maar in de laatste weken haalt hij wel een hoog niveau bij RSC Anderlecht.

Hier en daar werd dan ook al gespeculeerd over een comeback als international voor de voormalige Gouden Schoen. Maar Hazard zal, in tegenstelling tot zijn ploegmaats Zeno Debast en Jan Vertonghen, dus bij zijn club moeten blijven tijdens de komende interland-periode.

Zware concurrentie

Op de obligate persbabbel verwees Tedesco naar de vele alternatieven voor Hazard als voornaamste oorzaak voor deze beslissing. "Op zijn positie is de concurrentie groot. Doku, Bakayoko, Lukebakio, Carrasco, Trossard die er kan spelen...", werd de bondscoach geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "En op de 'tien' heb ik Charles De Ketelaere, Trossard en ook Youri Tielemans die al een tijdje fantastisch bezig is bij Aston Villa."

Thorgan had in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

27
27
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

104
104
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

34
34
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

231
231
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

212
212
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

125
125
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

25
25
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

311
311
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

211
211
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

144
144
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

142
142
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

272
272
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

46
46
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

69
69
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

83
83
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

150
150
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

283
283
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

528
528
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

258
258
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

447
447
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

267
267
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

142
142
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

405
405
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

670
670

Meer sportnieuws