Tedesco geeft dé reden voor niet-selectie Thorgan Hazard

816 stemmen
Tedesco geeft dé reden voor niet-selectie Thorgan Hazard

Domenico Tedesco heeft donderdag zijn selectie bekend gemaakt voor de oefeninterlands tegen Engeland en Ierland. De bondscoach hield daarbij grotendeels vast aan de gekende namen. Ook Thorgan Hazard viel dus opnieuw naast de boot.

Één compleet nieuwe naam werd aan de selectie toegevoegd. Zo werd Koni De Winter beloond voor zijn sterke prestaties bij Genoa FC. De jonge verdediger, een vaste waarde bij de nationale beloften, mag zich komende week dus voor de eerste keer bij de A-selectie melden. En wie weet versiert hij wel zijn eerste caps.

Daarnaast sprong ook de terugkeer van Thomas Meunier in het oog. Bij gebrek aan speeltijd bij Borussia Dortmund, was de rechtsback uit beeld verdwenen. Maar sinds zijn transfer naar Trabzonspor maakt hij opnieuw voldoende minuten om zich weer in de gratie van de bondscoach te spelen.

LEES OOK: Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Thorgan gepasseerd

Er waren echter nog meer jongens die op basis van hun prestaties op clubniveau in aanmerking kwamen voor een oproepingsbrief. Daarbij ook Thorgan Hazard. Die maakte onder Tedesco nog geen enkele keer deel uit van de definitieve selectie. Maar in de laatste weken haalt hij wel een hoog niveau bij RSC Anderlecht.

Hier en daar werd dan ook al gespeculeerd over een comeback als international voor de voormalige Gouden Schoen. Maar Hazard zal, in tegenstelling tot zijn ploegmaats Zeno Debast en Jan Vertonghen, dus bij zijn club moeten blijven tijdens de komende interland-periode.

Zware concurrentie

Op de obligate persbabbel verwees Tedesco naar de vele alternatieven voor Hazard als voornaamste oorzaak voor deze beslissing. "Op zijn positie is de concurrentie groot. Doku, Bakayoko, Lukebakio, Carrasco, Trossard die er kan spelen...", werd de bondscoach geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "En op de 'tien' heb ik Charles De Ketelaere, Trossard en ook Youri Tielemans die al een tijdje fantastisch bezig is bij Aston Villa."

Thorgan had in deze selectie moeten zitten ...

Meest recent

'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

4
4
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

52
52
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

290
290
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

103
103
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

55
55
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

65
65
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

156
156
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

422
422
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

395
395
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

392
392
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

317
317
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

159
159
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

529
529
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

245
245
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

906
906
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

311
311
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

606
606
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

432
432
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

148
148
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

705
705
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

286
286
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

229
229
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

31
31
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

150
150
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

574
574

Meer sportnieuws