Risico voor Riemer: draaischijf op de bank bij Anderlecht?

door
Risico voor Riemer: draaischijf op de bank bij Anderlecht?

RSC Anderlecht zal tijdens de Champions' Play-Offs een gooi doen naar zijn 35ste landstitel. Maar eerst wil Paars-Wit de reguliere competitie nog in schoonheid afsluiten. Zo wacht aanstaande zaterdag een thuisduel tegen hekkensluiter KV Kortrijk.

Een jaartje geleden dook Paars-Wit met een klein hartje de slotspeeldag van de reguliere competitie in. Toen moest op eigen veld gewonnen worden van KV Mechelen om de Europe Play-Offs te halen, iets waar de recordkampioen uiteindelijk niet in slaagde. Het contrast met nu kan bijna niet groter zijn.

Zo kunnen de Brusselaars het duel tegen Kortrijk vanuit een erg comfortabele positie aanvatten. Gezien de huidige vorm mag de rode lantaarn immers geen problemen opleveren. Bovendien staat leider Union SG voor een lastige verplaatsing op Antwerp. De kans is dus groot dat er nog wat van de achterstand wordt afgepitst.

LEES OOK: Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Geel gevaar

Er staat bijgevolg wel degelijk nog één en ander op het spel voor Paars-Wit. Desondanks is de kans reëel dat de recordkampioen niet met zijn sterkst mogelijke basisploeg zal aantreden. En dat om eventuele schorsingen bij de start van de Play-Offs te voorkomen.

Bij aanvang van de nacompetitie vallen de kaarten van eerder dit seizoen weg. Maar wie zaterdag zijn vijfde gele kaart pakt, zal toch geschorst zijn tijdens de openingsspeeldag van de PO's. En bij RSCA lopen verschillende spelers rond die in de gevarenzone zitten: Theo Leoni, Mario Stroeykens, Killian Sardella, Louis Patris én Thorgan Hazard.

Geen risico's

De algemene verwachting is dan ook dat coach Brian Riemer geen risico's zal nemen. Met name in het geval van Hazard, die zich de laatste weken heeft geprofileerd tot dé draaischijf van Anderlecht. Volgens Het Nieuwsblad is de kans dan ook reëel dat de voormalige Gouden Schoen tegen KVK gespaard zal worden. In principe heeft Riemer ook voldoende alternatieven voor handen. Bovendien kan hij zo de invallers nog wat extra vertrouwen geven in aanloop naar de PO's.

Alle (basis)spelers in geel gevaar moeten gespaard worden ...

Meest recent

'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

61
61
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

56
56
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

182
182
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

102
102
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

107
107
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

309
309
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

209
209
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

105
105
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

250
250
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

50
50
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

136
136
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

126
126
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

71
71
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

258
258
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

254
254
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

406
406
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

61
61
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

191
191
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

92
92
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

90
90
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

318
318
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

142
142
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

536
536
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

203
203
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

102
102

Meer sportnieuws