Risico voor Riemer: draaischijf op de bank bij Anderlecht?

door
Risico voor Riemer: draaischijf op de bank bij Anderlecht?

RSC Anderlecht zal tijdens de Champions' Play-Offs een gooi doen naar zijn 35ste landstitel. Maar eerst wil Paars-Wit de reguliere competitie nog in schoonheid afsluiten. Zo wacht aanstaande zaterdag een thuisduel tegen hekkensluiter KV Kortrijk.

Een jaartje geleden dook Paars-Wit met een klein hartje de slotspeeldag van de reguliere competitie in. Toen moest op eigen veld gewonnen worden van KV Mechelen om de Europe Play-Offs te halen, iets waar de recordkampioen uiteindelijk niet in slaagde. Het contrast met nu kan bijna niet groter zijn.

Zo kunnen de Brusselaars het duel tegen Kortrijk vanuit een erg comfortabele positie aanvatten. Gezien de huidige vorm mag de rode lantaarn immers geen problemen opleveren. Bovendien staat leider Union SG voor een lastige verplaatsing op Antwerp. De kans is dus groot dat er nog wat van de achterstand wordt afgepitst.

LEES OOK: Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Geel gevaar

Er staat bijgevolg wel degelijk nog één en ander op het spel voor Paars-Wit. Desondanks is de kans reëel dat de recordkampioen niet met zijn sterkst mogelijke basisploeg zal aantreden. En dat om eventuele schorsingen bij de start van de Play-Offs te voorkomen.

Bij aanvang van de nacompetitie vallen de kaarten van eerder dit seizoen weg. Maar wie zaterdag zijn vijfde gele kaart pakt, zal toch geschorst zijn tijdens de openingsspeeldag van de PO's. En bij RSCA lopen verschillende spelers rond die in de gevarenzone zitten: Theo Leoni, Mario Stroeykens, Killian Sardella, Louis Patris én Thorgan Hazard.

Geen risico's

De algemene verwachting is dan ook dat coach Brian Riemer geen risico's zal nemen. Met name in het geval van Hazard, die zich de laatste weken heeft geprofileerd tot dé draaischijf van Anderlecht. Volgens Het Nieuwsblad is de kans dan ook reëel dat de voormalige Gouden Schoen tegen KVK gespaard zal worden. In principe heeft Riemer ook voldoende alternatieven voor handen. Bovendien kan hij zo de invallers nog wat extra vertrouwen geven in aanloop naar de PO's.

Alle (basis)spelers in geel gevaar moeten gespaard worden ...

Meest recent

Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

26
26
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

141
141
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

138
138
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

68
68
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

331
331
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

443
443
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

361
361
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

196
196
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

165
165
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

94
94
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

583
583
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

342
342
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

348
348
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

398
398
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

222
222
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

176
176
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

361
361
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

820
820
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

279
279
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

225
225
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

183
183
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

300
300
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

42
42

Meer sportnieuws