'Directe reden gekend voor dreigend vertrek Van Bommel'

3431
'Directe reden gekend voor dreigend vertrek Van Bommel'

Antwerp FC plaatste zich afgelopen weekend voor de Champions' Play-Offs. En ondertussen heeft de Great Old ook al een ticket voor zijn twee opeenvolgende bekerfinale op zak. Desondanks oogt de toekomst van coach Mark van Bommel onzeker.

In de zomer van 2022 werd de voormalige middenvelder van onder meer FC Barcelona en Bayern München naar de Bosuil gehaald door zijn landgenoot en sportieve baas Marc Overmars. Met die aanstelling nam RAFC wel een bepaald risico. Van Bommel's vorige avonturen als hoofdcoach waren immers geen onverdeeld succes gebleken.

LEES OOK: Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Van twijfelgeval naar kampioenenmaker

Maar de keuze van Overmars bleek toch de juiste. Zo slaagde de trainer er vrij snel in om een stevige ploeg te kneden, die bij momenten goed voetbal op de mat legde. En vooral een ploeg die resultaten behaalde. Onder zijn bewind pakte Antwerp immers de Croky Cup, waarna het enkele maanden later beslag wist te leggen op de landstitel.

In de zomer werd ook de Supercup aan dat lijstje met prijzen toegevoegd. Vervolgens maakte Antwerp zijn grote debuut in de Champions League. De resultaten mochten dus gezien worden. En ondertussen slaagde Van Bommel er ook in om verschillende jonge talenten met succes te lanceren.

Zware besparingen bij landskampioen

Begin september werd het contract van de Nederlandse trainer dan ook opengebroken tot medio 2026. Maar de kans is reëel dat Van Bommel die overeenkomst niet volledig zal uitdoen. Zo doken in de afgelopen weken namelijk steeds meer geruchten op over een zomers vertrek van de hoofdcoach. 

Met zijn prestaties zal Van Bommel zich ook ongetwijfeld in de kijker hebben geplaatst van verschillende andere clubs. Volgens Gazet van Antwerpen moet de reden voor zijn mogelijke vertrek echter vooral gezocht worden binnen de besparingen bij de Great Old. Arthur Vermeeren werd in januari al noodgedwongen verkocht, in de zomer volgen allicht nog meer sterkhouders.

Niets te winnen, veel te verliezen

De middelen om voor gepaste vervanging te zorgen zijn dan weer beperkt. Bovendien zal Antwerp in zijn jacht op versterking niet kunnen rekenen op de expertise van de geschorste Overmars. Voor Van Bommel lijkt het dan ook quasi onmogelijk om de goede resultaten van in zijn eerste twee seizoenen te evenaren, laat staan te verbeteren. Een verlengd verblijf zou zijn herstelde reputatie dan ook opnieuw kunnen schaden. Stoppen op een hoogtepunt, zoals met een nieuwe bekerwinst, lijkt dus aannemelijk. 

Van Bommel is in de zomer weg bij Antwerp ...

Meest recent

Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

17
17
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

21
21
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

128
128
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

121
121
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

193
193
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

157
157
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

201
201
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

340
340
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

160
160
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

174
174
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

150
150
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

129
129
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

74
74
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

43
43
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

202
202
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

128
128
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

60
60
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

73
73
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

32
32
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

18
18
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

311
311
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

84
84
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

134
134
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

119
119
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

116
116

Meer sportnieuws