'Nieuwe transfer nabij: Lukaku sluit gentleman's agreement af'

877 stemmen
'Nieuwe transfer nabij: Lukaku sluit gentleman's agreement af'

Het belooft een drukke zomer te worden voor Romelu Lukaku. Allereerst wil de spits gaan knallen met de Rode Duivels op het Europees kampioenschap. Vervolgens zal hij andermaal op zoek moeten gaan naar een oplossing op clubniveau.

Lukaku heeft inmiddels al een heuse lijst aan ploegen op zijn cv staan. Nadat hij op jonge leeftijd doorbrak bij Anderlecht, zette hij de stap naar zijn toenmalige droomclub Chelsea FC. Daar speelde hij echter geen hoofdrol in de sportieve plannen. De spits werd daarom met succes verhuurd aan eerst West Bromwich Albion en vervolgens Everton FC. Die laatste club nam hem in 2014 ook definitief over.

Na enkele seizoen te hebben geschitterd op Goodison Park, maakte hij opnieuw een toptransfer. Dit keer naar Manchester United. Zijn avontuur op Old Trafford werd echter geen onverdeeld succes. Uiteindelijk besloot hij dan maar om zijn kans te wagen in een ander land. Zo verhuisde Lukaku naar het Italiaanse Internazionale. En dat bleek een goede keuze.

LEES OOK: 'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Mislukte comeback in Londen

In Milaan haalde de Rode Duivel zijn beste niveau en pakte hij ook de landstitel. Die prestaties leverden hem in 2021 een grote terugkeer naar Chelsea opnieuw. Maar opnieuw viel zijn passage op Stamford Bridge tegen. Na amper een jaar werd hij dan ook terug verhuurd aan Inter. En sinds afgelopen zomer speelt Lukaku op huurbasis bij AS Roma.

Maar de aanvaller is nog steeds eigendom van Chelsea, waar hij nog een lopend contract heeft tot medio 2026. Toch heeft de Belgische topschutter aller tijden geen toekomst meer in Londen. Volgens Caught Offside is er immers sprake van een 'gentleman's agreement' tussen de speler en de club. Zo zou Lukaku in de zomer mogen vertrekken naar eender welke club die bereid is een slordige 40 miljoen euro te betalen.

Champions League een must

Eerder raakte al bekend dat er nog een onderhandelingsmarge is wat die vraagprijs betreft, Chelsea moet zijn selectie immers absoluut afslanken. De vraag is echter welke club zal doordrukken voor zijn komst. Een verlengd verblijf in Rome, waar hij met 18 goals en 4 assists bezig is aan een sterk seizoen, zou hij alvast zien zitten. Maar Roma zou hem enkel kunnen houden indien het zich plaatst voor de Champions League, anders is de Belg financieel onhaalbaar. Momenteel staat de club vijfde in de Serie A, op drie punten van de vierde plaats die recht geeft op een CL-ticket.

Lukaku hoort bij de vijf beste Belgische spitsen ooit ...

Meest recent

Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

2
2
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

8
8
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

19
19
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

42
42
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

133
133
'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

111
111
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

238
238
'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

164
164
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

252
252
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

398
398
Code rood: Infantino compleet afgemaakt na FIFA-bom

Gianni Infantino wil aandelen van het WK voetbal te verkopen. Dat nieuws kwam als een bom binnen in ...

204
204
‘KV Mechelen gaat vol voor stunt en praat met Chelsea’

KV Mechelen wil ferm uitpakken op de zomermercato. Malinwa hoopt komend seizoen weer hoge ogen te ...

182
182
'Geen kans bij Anderlecht, nu op weg naar Chelsea of City'

Anderlecht probeert het deze zomer nog maar eens over een nieuwe boeg te gooien met sportief ...

455
455
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet

Bij Antwerp moesten ze deze zomer veel geduld tonen door de onzekere situatie op bestuursniveau. Met ...

260
260
'Club Brugge heeft volgende Braziliaanse parel op het oog'

Bij Club Brugge staat de teller tot dusver op drie nieuwe spelers deze zomer, al lijkt er met ...

307
307
'PSG heeft eerste topaanwinst van de zomer beet'

Afgelopen seizoen wist Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de ...

54
54
Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

122
122
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

214
214
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

271
271
'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Antoine Sibierski lijkt eindelijk een tandje bij te zetten op de transfermarkt. Oliver Antman werd ...

348
348
'Club Brugge haalt slag thuis: topclub haakt af na geweigerd bod'

Bij Club Brugge vertrekt er een halve basisploeg, waardoor de andere jongens wellicht geen transfer ...

460
460
KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

KRC Genk is een club die al vele jaren enorme stappen voorwaarts zet. De transfer van Konstantinos ...

654
654
De Cat krijgt mokerslag: recordtransfer wordt gevangenis

Nathan De Cat is nog maar pas bij Hoffenheim, maar hij wordt meteen stevig aan banden gelegd. Zelfs ...

533
533
'Union SG verrast met komst ex-smaakmaker uit de JPL'

Union SG verkocht Kjell Scherpen aan Ipswich Town, dus er moet een nieuwe keeper naar het Dudenpark ...

201
201
Hoe Karetsas KRC Genk toch laat dromen van 40 miljoen euro

Konstantinos Karetsas zal weldra zijn transfer naar Borussia Dortmund afronden. KRC Genk passeert ...

151
151

Meer sportnieuws