'Club Brugge geeft Dury de macht in handen'

1779
'Club Brugge geeft Dury de macht in handen'

Club Brugge heeft Francky Dury in het vizier voor de rol van Technical Director. Dury ziet het als een interessante kans om het sportieve ‘blok’ van de club te leiden, en Vincent Mannaert heeft in het verleden al geprobeerd Dury naar Club Brugge te halen als hoofdcoach.

Dury's ervaring en invloed op het aankoopbeleid maken hem een sterke kandidaat voor deze cruciale rol bij Club Brugge, waar ook een stem zou hebben in het selecteren van een nieuwe hoofdcoach. Op die manier zou Dury bijna de sportieve sleutels van de club in handen krijgen.

LEES OOK: 'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

Francky Dury vindt Club Brugge zeer interessant

Club Brugge is op zoek naar een Technical Directo, een rol die van cruciaal belang is voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl. De TD zal fungeren als een klankbord voor de hoofdcoach, met diepgaande kennis van het Belgische voetbal.

Hij moet zeer dicht bij de ploeg functioneren en de kleedkamer goed kennen. Hij moet één-op-één kunnen overleggen met de hoofdcoach en met de technische staff, voldoende ervaring en echte voetbalinhoud hebben zodat een trainer hem gelooft.

Maar hij moet ook vertrouwen kunnen geven aan een trainer, vergelijkbaar met de rol van Frank Vercauteren bij de voetbalbond. Het profiel is iemand met voldoende senioriteit en voetbalinhoud, die bovendien graag mee op het veld wil staan. Een cultuurbewaker en een ‘senior’ met wat bagage.

Club Brugge is momenteel in gesprek met meerdere kanshebbers voor deze functie. Hugo Broos is genoemd als mogelijke kandidaat, en vorig weekend is Francky Dury ook in beeld gekomen.

Volgens Het Nieuwsblad heeft Dury al gesprekken gevoerd met Club Brugge. Hij beschouwt de mogelijkheid om bij blauw-zwart aan de slag te gaan als zeer interessant, terwijl zijn profiel ook aansluit bij de gestelde eisen van Club Brugge.

Maakt Dury de switch van hoofdcoach naar technisch directeur?

Sinds zijn vertrek bij Zulte Waregem in december 2021, heeft Francky Dury geen nieuwe uitdaging meer gevonden.

Hoewel hij open staat voor een aantrekkelijk sportief project, en zijn trainerscarrière niet heeft opgegeven, bleken de aanbiedingen die hij ontving niet interessant genoeg te zijn. “Telkens was het land of de competitie niet ideaal”, zei hij onlangs aan Het Laatste Nieuws.

In een interview met Het Nieuwsblad in februari benadrukte Dury dat hij nog niet met pensioen is en graag nog een sportief project wil vinden waar hij voldoening uit kan halen.

“Het moet iets leuks zijn. De club moet ambitieus zijn. Die voorwaarde zal ik stellen als de telefoon nog een keer gaat”, zei Dury in april vorig jaar in De Tribune.

De kans op een positie als hoofdcoach in een aantrekkelijk sportief project bij een ambitieuze club lijkt echter bijzonder klein te zijn voor de 66-jarige Dury. De rol van Technical Director bij Club Brugge spreekt hem echter zeer aan.

Bij Zulte Waregem was hij 20 jaar hoofdcoach en hij heeft die functie enkele jaren gecombineerd met die van technisch directeur. Daarnaast heeft hij ook vijf maanden als technisch directeur bij de Belgische voetbalbond gewerkt.

Dury ziet totaalplaatje bij Club Brugge dankzij Mannaert

In een interview met Krant van West-Vlaanderen eind november uitte Francky Dury zijn bewondering voor het werk en de inzet van Vincent Mannaert bij Club Brugge.

Mannaert bekleedde tot voor kort de functie van CEO en technisch directeur van Club Brugge, een taak die hij alleen vervulde, terwijl die nu door - minstens - drie personen wordt ingevuld.

Dury benadrukte destijds dat het niet voor iedereen is weggelegd om als algemeen manager alle departementen te sturen “en daarbij ook nog het sportieve blok - het belangrijkste - bij te doen.”

Als Technical Director bij Club Brugge zou Dury verantwoordelijk zijn voor dat belangrijke sportieve blok, een rol die hij ongetwijfeld met veel plezier zou vervullen. Dury sprak ook zijn bewondering uit voor de huidige structuur van Club Brugge.

Hij merkte op dat het sportieve departement van Club de afgelopen jaren een aanzienlijke transformatie heeft ondergaan onder leiding van Mannaert.

“Tegenwoordig omvat dat de coaches, de binnen- en buitenlandse scouting, de performance, de medische staf, de IT en de videoanalyse. Ik zie het totaalplaatje en daar geef ik hem bijna 10 op 10 voor.”

Mannaert wilde Dury al twee keer naar Club Brugge halen

Vincent Mannaert heeft in het verleden verschillende keren geprobeerd om Francky Dury als hoofdcoach naar Club Brugge te halen.

In 2011 lekte uit dat de West-Vlaming in beeld was om de populaire Adrie Koster op te volgen, wat destijds echter op grote tegenstand vanuit de achterban stuitte. Ook nadat Michel Preud’homme vertrok, was Dury een van de kandidaten, maar Club Brugge koos toen uiteindelijk voor Ivan Leko.

De tandem Mannaert en Dury werkte eerder al zeer succesvol samen bij Zulte Waregem, maar na hun successtory bij Essevee werd het duo niet meer herenigd. Nu is Dury een van de kandidaten om een deel - het sportieve blok - van de functie van Mannaert over te nemen bij Club Brugge.

Dury durft druk te zetten op het aankoopbeleid

Francky Dury heeft enorm veel ervaring als hoofdcoach en hij weet hoe het zakelijke aspect van de transfermarkt eraan toe gaat. Bij Zulte Waregem kreeg Dury, zowel als coach en enkele jaren als technisch directeur, steeds meer invloed op het aankoopbeleid van de club.

Hierdoor vonden spelersmakelaars natuurlijk gemakkelijk hun weg naar de smartphone van Dury, waarbij hij bijvoorbeeld in de zomer van 2019 plotseling aanbiedingen ontving voor spelers als Saido Berahino en Gideon Mensah.

Op papier waren dit sterke aanwinsten voor Essevee, maar in de praktijk waren hun prestaties wisselend succesvol.

In zijn laatste jaren bij Zulte Waregem werd de 'macht' van Dury op het gebied van transfers ingeperkt, terwijl het bestuur verkeerde en onevenwichtige aankopen deed. Op zulke momenten heeft Dury de neiging om zowel intern als in de media zijn ongenoegen te uiten.

Bovendien zal de nieuwe Technical Director ook zijn zegje hebben in het aanstellen van een nieuwe hoofdcoach, wanneer het verhaal van Ronny Deila zou eindigen bij Club Brugge.

Moet Club Brugge Dury halen als Technical Director?

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

13
13
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

19
19
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

56
56
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

29
29
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

40
40
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

36
36
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

46
46
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

58
58
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

148
148
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

64
64
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

144
144
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

71
71
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

91
91
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

74
74
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

168
168
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

68
68
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

103
103
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

194
194
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

289
289
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

248
248
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

356
356
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

148
148
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

136
136
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

101
101

Meer sportnieuws