'Club Brugge geeft Dury de macht in handen'

1779
'Club Brugge geeft Dury de macht in handen'

Club Brugge heeft Francky Dury in het vizier voor de rol van Technical Director. Dury ziet het als een interessante kans om het sportieve ‘blok’ van de club te leiden, en Vincent Mannaert heeft in het verleden al geprobeerd Dury naar Club Brugge te halen als hoofdcoach.

Dury's ervaring en invloed op het aankoopbeleid maken hem een sterke kandidaat voor deze cruciale rol bij Club Brugge, waar ook een stem zou hebben in het selecteren van een nieuwe hoofdcoach. Op die manier zou Dury bijna de sportieve sleutels van de club in handen krijgen.

LEES OOK: Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Francky Dury vindt Club Brugge zeer interessant

Club Brugge is op zoek naar een Technical Directo, een rol die van cruciaal belang is voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl. De TD zal fungeren als een klankbord voor de hoofdcoach, met diepgaande kennis van het Belgische voetbal.

Hij moet zeer dicht bij de ploeg functioneren en de kleedkamer goed kennen. Hij moet één-op-één kunnen overleggen met de hoofdcoach en met de technische staff, voldoende ervaring en echte voetbalinhoud hebben zodat een trainer hem gelooft.

Maar hij moet ook vertrouwen kunnen geven aan een trainer, vergelijkbaar met de rol van Frank Vercauteren bij de voetbalbond. Het profiel is iemand met voldoende senioriteit en voetbalinhoud, die bovendien graag mee op het veld wil staan. Een cultuurbewaker en een ‘senior’ met wat bagage.

Club Brugge is momenteel in gesprek met meerdere kanshebbers voor deze functie. Hugo Broos is genoemd als mogelijke kandidaat, en vorig weekend is Francky Dury ook in beeld gekomen.

Volgens Het Nieuwsblad heeft Dury al gesprekken gevoerd met Club Brugge. Hij beschouwt de mogelijkheid om bij blauw-zwart aan de slag te gaan als zeer interessant, terwijl zijn profiel ook aansluit bij de gestelde eisen van Club Brugge.

Maakt Dury de switch van hoofdcoach naar technisch directeur?

Sinds zijn vertrek bij Zulte Waregem in december 2021, heeft Francky Dury geen nieuwe uitdaging meer gevonden.

Hoewel hij open staat voor een aantrekkelijk sportief project, en zijn trainerscarrière niet heeft opgegeven, bleken de aanbiedingen die hij ontving niet interessant genoeg te zijn. “Telkens was het land of de competitie niet ideaal”, zei hij onlangs aan Het Laatste Nieuws.

In een interview met Het Nieuwsblad in februari benadrukte Dury dat hij nog niet met pensioen is en graag nog een sportief project wil vinden waar hij voldoening uit kan halen.

“Het moet iets leuks zijn. De club moet ambitieus zijn. Die voorwaarde zal ik stellen als de telefoon nog een keer gaat”, zei Dury in april vorig jaar in De Tribune.

De kans op een positie als hoofdcoach in een aantrekkelijk sportief project bij een ambitieuze club lijkt echter bijzonder klein te zijn voor de 66-jarige Dury. De rol van Technical Director bij Club Brugge spreekt hem echter zeer aan.

Bij Zulte Waregem was hij 20 jaar hoofdcoach en hij heeft die functie enkele jaren gecombineerd met die van technisch directeur. Daarnaast heeft hij ook vijf maanden als technisch directeur bij de Belgische voetbalbond gewerkt.

Dury ziet totaalplaatje bij Club Brugge dankzij Mannaert

In een interview met Krant van West-Vlaanderen eind november uitte Francky Dury zijn bewondering voor het werk en de inzet van Vincent Mannaert bij Club Brugge.

Mannaert bekleedde tot voor kort de functie van CEO en technisch directeur van Club Brugge, een taak die hij alleen vervulde, terwijl die nu door - minstens - drie personen wordt ingevuld.

Dury benadrukte destijds dat het niet voor iedereen is weggelegd om als algemeen manager alle departementen te sturen “en daarbij ook nog het sportieve blok - het belangrijkste - bij te doen.”

Als Technical Director bij Club Brugge zou Dury verantwoordelijk zijn voor dat belangrijke sportieve blok, een rol die hij ongetwijfeld met veel plezier zou vervullen. Dury sprak ook zijn bewondering uit voor de huidige structuur van Club Brugge.

Hij merkte op dat het sportieve departement van Club de afgelopen jaren een aanzienlijke transformatie heeft ondergaan onder leiding van Mannaert.

“Tegenwoordig omvat dat de coaches, de binnen- en buitenlandse scouting, de performance, de medische staf, de IT en de videoanalyse. Ik zie het totaalplaatje en daar geef ik hem bijna 10 op 10 voor.”

Mannaert wilde Dury al twee keer naar Club Brugge halen

Vincent Mannaert heeft in het verleden verschillende keren geprobeerd om Francky Dury als hoofdcoach naar Club Brugge te halen.

In 2011 lekte uit dat de West-Vlaming in beeld was om de populaire Adrie Koster op te volgen, wat destijds echter op grote tegenstand vanuit de achterban stuitte. Ook nadat Michel Preud’homme vertrok, was Dury een van de kandidaten, maar Club Brugge koos toen uiteindelijk voor Ivan Leko.

De tandem Mannaert en Dury werkte eerder al zeer succesvol samen bij Zulte Waregem, maar na hun successtory bij Essevee werd het duo niet meer herenigd. Nu is Dury een van de kandidaten om een deel - het sportieve blok - van de functie van Mannaert over te nemen bij Club Brugge.

Dury durft druk te zetten op het aankoopbeleid

Francky Dury heeft enorm veel ervaring als hoofdcoach en hij weet hoe het zakelijke aspect van de transfermarkt eraan toe gaat. Bij Zulte Waregem kreeg Dury, zowel als coach en enkele jaren als technisch directeur, steeds meer invloed op het aankoopbeleid van de club.

Hierdoor vonden spelersmakelaars natuurlijk gemakkelijk hun weg naar de smartphone van Dury, waarbij hij bijvoorbeeld in de zomer van 2019 plotseling aanbiedingen ontving voor spelers als Saido Berahino en Gideon Mensah.

Op papier waren dit sterke aanwinsten voor Essevee, maar in de praktijk waren hun prestaties wisselend succesvol.

In zijn laatste jaren bij Zulte Waregem werd de 'macht' van Dury op het gebied van transfers ingeperkt, terwijl het bestuur verkeerde en onevenwichtige aankopen deed. Op zulke momenten heeft Dury de neiging om zowel intern als in de media zijn ongenoegen te uiten.

Bovendien zal de nieuwe Technical Director ook zijn zegje hebben in het aanstellen van een nieuwe hoofdcoach, wanneer het verhaal van Ronny Deila zou eindigen bij Club Brugge.

Moet Club Brugge Dury halen als Technical Director?

Meest recent

Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

19
19
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

109
109
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

31
31
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

29
29
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

18
18
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

144
144
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

416
416
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

296
296
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

184
184
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

194
194
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

248
248
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

407
407
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

443
443
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

115
115
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

58
58
Hoe Van Gucht met roddels omgaat? "Kijk naar mijn bankrekening"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

71
71
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

523
523
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

263
263
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

451
451
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

111
111
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

1303
1303
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

157
157
Euvrard na 0 op 12: "Neem hem niets kwalijk"

Standard heeft grote zorgen. De Rouches verloren op het veld van KRC Genk en blijven zo achter met ...

94
94
‘United neemt drastisch besluit na Lammens-blunder’

Senne Lammens ging zondag opnieuw in de fout. Bij de derde goal van Bournemouth kwam hij te laat uit ...

160
160

Meer sportnieuws