'Club Brugge geeft Dury de macht in handen'

1779
'Club Brugge geeft Dury de macht in handen'

Club Brugge heeft Francky Dury in het vizier voor de rol van Technical Director. Dury ziet het als een interessante kans om het sportieve ‘blok’ van de club te leiden, en Vincent Mannaert heeft in het verleden al geprobeerd Dury naar Club Brugge te halen als hoofdcoach.

Dury's ervaring en invloed op het aankoopbeleid maken hem een sterke kandidaat voor deze cruciale rol bij Club Brugge, waar ook een stem zou hebben in het selecteren van een nieuwe hoofdcoach. Op die manier zou Dury bijna de sportieve sleutels van de club in handen krijgen.

LEES OOK: Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Francky Dury vindt Club Brugge zeer interessant

Club Brugge is op zoek naar een Technical Directo, een rol die van cruciaal belang is voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl. De TD zal fungeren als een klankbord voor de hoofdcoach, met diepgaande kennis van het Belgische voetbal.

Hij moet zeer dicht bij de ploeg functioneren en de kleedkamer goed kennen. Hij moet één-op-één kunnen overleggen met de hoofdcoach en met de technische staff, voldoende ervaring en echte voetbalinhoud hebben zodat een trainer hem gelooft.

Maar hij moet ook vertrouwen kunnen geven aan een trainer, vergelijkbaar met de rol van Frank Vercauteren bij de voetbalbond. Het profiel is iemand met voldoende senioriteit en voetbalinhoud, die bovendien graag mee op het veld wil staan. Een cultuurbewaker en een ‘senior’ met wat bagage.

Club Brugge is momenteel in gesprek met meerdere kanshebbers voor deze functie. Hugo Broos is genoemd als mogelijke kandidaat, en vorig weekend is Francky Dury ook in beeld gekomen.

Volgens Het Nieuwsblad heeft Dury al gesprekken gevoerd met Club Brugge. Hij beschouwt de mogelijkheid om bij blauw-zwart aan de slag te gaan als zeer interessant, terwijl zijn profiel ook aansluit bij de gestelde eisen van Club Brugge.

Maakt Dury de switch van hoofdcoach naar technisch directeur?

Sinds zijn vertrek bij Zulte Waregem in december 2021, heeft Francky Dury geen nieuwe uitdaging meer gevonden.

Hoewel hij open staat voor een aantrekkelijk sportief project, en zijn trainerscarrière niet heeft opgegeven, bleken de aanbiedingen die hij ontving niet interessant genoeg te zijn. “Telkens was het land of de competitie niet ideaal”, zei hij onlangs aan Het Laatste Nieuws.

In een interview met Het Nieuwsblad in februari benadrukte Dury dat hij nog niet met pensioen is en graag nog een sportief project wil vinden waar hij voldoening uit kan halen.

“Het moet iets leuks zijn. De club moet ambitieus zijn. Die voorwaarde zal ik stellen als de telefoon nog een keer gaat”, zei Dury in april vorig jaar in De Tribune.

De kans op een positie als hoofdcoach in een aantrekkelijk sportief project bij een ambitieuze club lijkt echter bijzonder klein te zijn voor de 66-jarige Dury. De rol van Technical Director bij Club Brugge spreekt hem echter zeer aan.

Bij Zulte Waregem was hij 20 jaar hoofdcoach en hij heeft die functie enkele jaren gecombineerd met die van technisch directeur. Daarnaast heeft hij ook vijf maanden als technisch directeur bij de Belgische voetbalbond gewerkt.

Dury ziet totaalplaatje bij Club Brugge dankzij Mannaert

In een interview met Krant van West-Vlaanderen eind november uitte Francky Dury zijn bewondering voor het werk en de inzet van Vincent Mannaert bij Club Brugge.

Mannaert bekleedde tot voor kort de functie van CEO en technisch directeur van Club Brugge, een taak die hij alleen vervulde, terwijl die nu door - minstens - drie personen wordt ingevuld.

Dury benadrukte destijds dat het niet voor iedereen is weggelegd om als algemeen manager alle departementen te sturen “en daarbij ook nog het sportieve blok - het belangrijkste - bij te doen.”

Als Technical Director bij Club Brugge zou Dury verantwoordelijk zijn voor dat belangrijke sportieve blok, een rol die hij ongetwijfeld met veel plezier zou vervullen. Dury sprak ook zijn bewondering uit voor de huidige structuur van Club Brugge.

Hij merkte op dat het sportieve departement van Club de afgelopen jaren een aanzienlijke transformatie heeft ondergaan onder leiding van Mannaert.

“Tegenwoordig omvat dat de coaches, de binnen- en buitenlandse scouting, de performance, de medische staf, de IT en de videoanalyse. Ik zie het totaalplaatje en daar geef ik hem bijna 10 op 10 voor.”

Mannaert wilde Dury al twee keer naar Club Brugge halen

Vincent Mannaert heeft in het verleden verschillende keren geprobeerd om Francky Dury als hoofdcoach naar Club Brugge te halen.

In 2011 lekte uit dat de West-Vlaming in beeld was om de populaire Adrie Koster op te volgen, wat destijds echter op grote tegenstand vanuit de achterban stuitte. Ook nadat Michel Preud’homme vertrok, was Dury een van de kandidaten, maar Club Brugge koos toen uiteindelijk voor Ivan Leko.

De tandem Mannaert en Dury werkte eerder al zeer succesvol samen bij Zulte Waregem, maar na hun successtory bij Essevee werd het duo niet meer herenigd. Nu is Dury een van de kandidaten om een deel - het sportieve blok - van de functie van Mannaert over te nemen bij Club Brugge.

Dury durft druk te zetten op het aankoopbeleid

Francky Dury heeft enorm veel ervaring als hoofdcoach en hij weet hoe het zakelijke aspect van de transfermarkt eraan toe gaat. Bij Zulte Waregem kreeg Dury, zowel als coach en enkele jaren als technisch directeur, steeds meer invloed op het aankoopbeleid van de club.

Hierdoor vonden spelersmakelaars natuurlijk gemakkelijk hun weg naar de smartphone van Dury, waarbij hij bijvoorbeeld in de zomer van 2019 plotseling aanbiedingen ontving voor spelers als Saido Berahino en Gideon Mensah.

Op papier waren dit sterke aanwinsten voor Essevee, maar in de praktijk waren hun prestaties wisselend succesvol.

In zijn laatste jaren bij Zulte Waregem werd de 'macht' van Dury op het gebied van transfers ingeperkt, terwijl het bestuur verkeerde en onevenwichtige aankopen deed. Op zulke momenten heeft Dury de neiging om zowel intern als in de media zijn ongenoegen te uiten.

Bovendien zal de nieuwe Technical Director ook zijn zegje hebben in het aanstellen van een nieuwe hoofdcoach, wanneer het verhaal van Ronny Deila zou eindigen bij Club Brugge.

Moet Club Brugge Dury halen als Technical Director?

Meest recent

Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

0
0
Nieuwe chouchou bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

27
27
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

20
20
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

49
49
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

40
40
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

74
74
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

191
191
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

125
125
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

80
80
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

18
18
Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

386
386
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

29
29
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

202
202
Grote frustratie Zulte Waregem: Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

203
203
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

186
186
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

530
530
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

85
85
Zulte Waregem verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

589
589
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

64
64
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

74
74
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

439
439
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

87
87
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

305
305
Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

367
367

Meer sportnieuws