'Club Brugge geeft Dury de macht in handen'

1779
'Club Brugge geeft Dury de macht in handen'

Club Brugge heeft Francky Dury in het vizier voor de rol van Technical Director. Dury ziet het als een interessante kans om het sportieve ‘blok’ van de club te leiden, en Vincent Mannaert heeft in het verleden al geprobeerd Dury naar Club Brugge te halen als hoofdcoach.

Dury's ervaring en invloed op het aankoopbeleid maken hem een sterke kandidaat voor deze cruciale rol bij Club Brugge, waar ook een stem zou hebben in het selecteren van een nieuwe hoofdcoach. Op die manier zou Dury bijna de sportieve sleutels van de club in handen krijgen.

LEES OOK: Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

Francky Dury vindt Club Brugge zeer interessant

Club Brugge is op zoek naar een Technical Directo, een rol die van cruciaal belang is voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl. De TD zal fungeren als een klankbord voor de hoofdcoach, met diepgaande kennis van het Belgische voetbal.

Hij moet zeer dicht bij de ploeg functioneren en de kleedkamer goed kennen. Hij moet één-op-één kunnen overleggen met de hoofdcoach en met de technische staff, voldoende ervaring en echte voetbalinhoud hebben zodat een trainer hem gelooft.

Maar hij moet ook vertrouwen kunnen geven aan een trainer, vergelijkbaar met de rol van Frank Vercauteren bij de voetbalbond. Het profiel is iemand met voldoende senioriteit en voetbalinhoud, die bovendien graag mee op het veld wil staan. Een cultuurbewaker en een ‘senior’ met wat bagage.

Club Brugge is momenteel in gesprek met meerdere kanshebbers voor deze functie. Hugo Broos is genoemd als mogelijke kandidaat, en vorig weekend is Francky Dury ook in beeld gekomen.

Volgens Het Nieuwsblad heeft Dury al gesprekken gevoerd met Club Brugge. Hij beschouwt de mogelijkheid om bij blauw-zwart aan de slag te gaan als zeer interessant, terwijl zijn profiel ook aansluit bij de gestelde eisen van Club Brugge.

Maakt Dury de switch van hoofdcoach naar technisch directeur?

Sinds zijn vertrek bij Zulte Waregem in december 2021, heeft Francky Dury geen nieuwe uitdaging meer gevonden.

Hoewel hij open staat voor een aantrekkelijk sportief project, en zijn trainerscarrière niet heeft opgegeven, bleken de aanbiedingen die hij ontving niet interessant genoeg te zijn. “Telkens was het land of de competitie niet ideaal”, zei hij onlangs aan Het Laatste Nieuws.

In een interview met Het Nieuwsblad in februari benadrukte Dury dat hij nog niet met pensioen is en graag nog een sportief project wil vinden waar hij voldoening uit kan halen.

“Het moet iets leuks zijn. De club moet ambitieus zijn. Die voorwaarde zal ik stellen als de telefoon nog een keer gaat”, zei Dury in april vorig jaar in De Tribune.

De kans op een positie als hoofdcoach in een aantrekkelijk sportief project bij een ambitieuze club lijkt echter bijzonder klein te zijn voor de 66-jarige Dury. De rol van Technical Director bij Club Brugge spreekt hem echter zeer aan.

Bij Zulte Waregem was hij 20 jaar hoofdcoach en hij heeft die functie enkele jaren gecombineerd met die van technisch directeur. Daarnaast heeft hij ook vijf maanden als technisch directeur bij de Belgische voetbalbond gewerkt.

Dury ziet totaalplaatje bij Club Brugge dankzij Mannaert

In een interview met Krant van West-Vlaanderen eind november uitte Francky Dury zijn bewondering voor het werk en de inzet van Vincent Mannaert bij Club Brugge.

Mannaert bekleedde tot voor kort de functie van CEO en technisch directeur van Club Brugge, een taak die hij alleen vervulde, terwijl die nu door - minstens - drie personen wordt ingevuld.

Dury benadrukte destijds dat het niet voor iedereen is weggelegd om als algemeen manager alle departementen te sturen “en daarbij ook nog het sportieve blok - het belangrijkste - bij te doen.”

Als Technical Director bij Club Brugge zou Dury verantwoordelijk zijn voor dat belangrijke sportieve blok, een rol die hij ongetwijfeld met veel plezier zou vervullen. Dury sprak ook zijn bewondering uit voor de huidige structuur van Club Brugge.

Hij merkte op dat het sportieve departement van Club de afgelopen jaren een aanzienlijke transformatie heeft ondergaan onder leiding van Mannaert.

“Tegenwoordig omvat dat de coaches, de binnen- en buitenlandse scouting, de performance, de medische staf, de IT en de videoanalyse. Ik zie het totaalplaatje en daar geef ik hem bijna 10 op 10 voor.”

Mannaert wilde Dury al twee keer naar Club Brugge halen

Vincent Mannaert heeft in het verleden verschillende keren geprobeerd om Francky Dury als hoofdcoach naar Club Brugge te halen.

In 2011 lekte uit dat de West-Vlaming in beeld was om de populaire Adrie Koster op te volgen, wat destijds echter op grote tegenstand vanuit de achterban stuitte. Ook nadat Michel Preud’homme vertrok, was Dury een van de kandidaten, maar Club Brugge koos toen uiteindelijk voor Ivan Leko.

De tandem Mannaert en Dury werkte eerder al zeer succesvol samen bij Zulte Waregem, maar na hun successtory bij Essevee werd het duo niet meer herenigd. Nu is Dury een van de kandidaten om een deel - het sportieve blok - van de functie van Mannaert over te nemen bij Club Brugge.

Dury durft druk te zetten op het aankoopbeleid

Francky Dury heeft enorm veel ervaring als hoofdcoach en hij weet hoe het zakelijke aspect van de transfermarkt eraan toe gaat. Bij Zulte Waregem kreeg Dury, zowel als coach en enkele jaren als technisch directeur, steeds meer invloed op het aankoopbeleid van de club.

Hierdoor vonden spelersmakelaars natuurlijk gemakkelijk hun weg naar de smartphone van Dury, waarbij hij bijvoorbeeld in de zomer van 2019 plotseling aanbiedingen ontving voor spelers als Saido Berahino en Gideon Mensah.

Op papier waren dit sterke aanwinsten voor Essevee, maar in de praktijk waren hun prestaties wisselend succesvol.

In zijn laatste jaren bij Zulte Waregem werd de 'macht' van Dury op het gebied van transfers ingeperkt, terwijl het bestuur verkeerde en onevenwichtige aankopen deed. Op zulke momenten heeft Dury de neiging om zowel intern als in de media zijn ongenoegen te uiten.

Bovendien zal de nieuwe Technical Director ook zijn zegje hebben in het aanstellen van een nieuwe hoofdcoach, wanneer het verhaal van Ronny Deila zou eindigen bij Club Brugge.

Moet Club Brugge Dury halen als Technical Director?

Meest recent

'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

24
24
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

121
121
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

75
75
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

149
149
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

86
86
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

37
37
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

156
156
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

81
81
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

57
57
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

57
57
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

301
301
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

151
151
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

57
57
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

278
278
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

31
31
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

107
107
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

768
768
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

519
519
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

155
155
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

110
110
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

276
276
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

613
613
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

97
97
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

211
211
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

70
70

Meer sportnieuws