'Club Brugge geeft Dury de macht in handen'

1779 stemmen
'Club Brugge geeft Dury de macht in handen'

Club Brugge heeft Francky Dury in het vizier voor de rol van Technical Director. Dury ziet het als een interessante kans om het sportieve ‘blok’ van de club te leiden, en Vincent Mannaert heeft in het verleden al geprobeerd Dury naar Club Brugge te halen als hoofdcoach.

Dury's ervaring en invloed op het aankoopbeleid maken hem een sterke kandidaat voor deze cruciale rol bij Club Brugge, waar ook een stem zou hebben in het selecteren van een nieuwe hoofdcoach. Op die manier zou Dury bijna de sportieve sleutels van de club in handen krijgen.

LEES OOK: Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Francky Dury vindt Club Brugge zeer interessant

Club Brugge is op zoek naar een Technical Directo, een rol die van cruciaal belang is voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl. De TD zal fungeren als een klankbord voor de hoofdcoach, met diepgaande kennis van het Belgische voetbal.

Hij moet zeer dicht bij de ploeg functioneren en de kleedkamer goed kennen. Hij moet één-op-één kunnen overleggen met de hoofdcoach en met de technische staff, voldoende ervaring en echte voetbalinhoud hebben zodat een trainer hem gelooft.

Maar hij moet ook vertrouwen kunnen geven aan een trainer, vergelijkbaar met de rol van Frank Vercauteren bij de voetbalbond. Het profiel is iemand met voldoende senioriteit en voetbalinhoud, die bovendien graag mee op het veld wil staan. Een cultuurbewaker en een ‘senior’ met wat bagage.

Club Brugge is momenteel in gesprek met meerdere kanshebbers voor deze functie. Hugo Broos is genoemd als mogelijke kandidaat, en vorig weekend is Francky Dury ook in beeld gekomen.

Volgens Het Nieuwsblad heeft Dury al gesprekken gevoerd met Club Brugge. Hij beschouwt de mogelijkheid om bij blauw-zwart aan de slag te gaan als zeer interessant, terwijl zijn profiel ook aansluit bij de gestelde eisen van Club Brugge.

Maakt Dury de switch van hoofdcoach naar technisch directeur?

Sinds zijn vertrek bij Zulte Waregem in december 2021, heeft Francky Dury geen nieuwe uitdaging meer gevonden.

Hoewel hij open staat voor een aantrekkelijk sportief project, en zijn trainerscarrière niet heeft opgegeven, bleken de aanbiedingen die hij ontving niet interessant genoeg te zijn. “Telkens was het land of de competitie niet ideaal”, zei hij onlangs aan Het Laatste Nieuws.

In een interview met Het Nieuwsblad in februari benadrukte Dury dat hij nog niet met pensioen is en graag nog een sportief project wil vinden waar hij voldoening uit kan halen.

“Het moet iets leuks zijn. De club moet ambitieus zijn. Die voorwaarde zal ik stellen als de telefoon nog een keer gaat”, zei Dury in april vorig jaar in De Tribune.

De kans op een positie als hoofdcoach in een aantrekkelijk sportief project bij een ambitieuze club lijkt echter bijzonder klein te zijn voor de 66-jarige Dury. De rol van Technical Director bij Club Brugge spreekt hem echter zeer aan.

Bij Zulte Waregem was hij 20 jaar hoofdcoach en hij heeft die functie enkele jaren gecombineerd met die van technisch directeur. Daarnaast heeft hij ook vijf maanden als technisch directeur bij de Belgische voetbalbond gewerkt.

Dury ziet totaalplaatje bij Club Brugge dankzij Mannaert

In een interview met Krant van West-Vlaanderen eind november uitte Francky Dury zijn bewondering voor het werk en de inzet van Vincent Mannaert bij Club Brugge.

Mannaert bekleedde tot voor kort de functie van CEO en technisch directeur van Club Brugge, een taak die hij alleen vervulde, terwijl die nu door - minstens - drie personen wordt ingevuld.

Dury benadrukte destijds dat het niet voor iedereen is weggelegd om als algemeen manager alle departementen te sturen “en daarbij ook nog het sportieve blok - het belangrijkste - bij te doen.”

Als Technical Director bij Club Brugge zou Dury verantwoordelijk zijn voor dat belangrijke sportieve blok, een rol die hij ongetwijfeld met veel plezier zou vervullen. Dury sprak ook zijn bewondering uit voor de huidige structuur van Club Brugge.

Hij merkte op dat het sportieve departement van Club de afgelopen jaren een aanzienlijke transformatie heeft ondergaan onder leiding van Mannaert.

“Tegenwoordig omvat dat de coaches, de binnen- en buitenlandse scouting, de performance, de medische staf, de IT en de videoanalyse. Ik zie het totaalplaatje en daar geef ik hem bijna 10 op 10 voor.”

Mannaert wilde Dury al twee keer naar Club Brugge halen

Vincent Mannaert heeft in het verleden verschillende keren geprobeerd om Francky Dury als hoofdcoach naar Club Brugge te halen.

In 2011 lekte uit dat de West-Vlaming in beeld was om de populaire Adrie Koster op te volgen, wat destijds echter op grote tegenstand vanuit de achterban stuitte. Ook nadat Michel Preud’homme vertrok, was Dury een van de kandidaten, maar Club Brugge koos toen uiteindelijk voor Ivan Leko.

De tandem Mannaert en Dury werkte eerder al zeer succesvol samen bij Zulte Waregem, maar na hun successtory bij Essevee werd het duo niet meer herenigd. Nu is Dury een van de kandidaten om een deel - het sportieve blok - van de functie van Mannaert over te nemen bij Club Brugge.

Dury durft druk te zetten op het aankoopbeleid

Francky Dury heeft enorm veel ervaring als hoofdcoach en hij weet hoe het zakelijke aspect van de transfermarkt eraan toe gaat. Bij Zulte Waregem kreeg Dury, zowel als coach en enkele jaren als technisch directeur, steeds meer invloed op het aankoopbeleid van de club.

Hierdoor vonden spelersmakelaars natuurlijk gemakkelijk hun weg naar de smartphone van Dury, waarbij hij bijvoorbeeld in de zomer van 2019 plotseling aanbiedingen ontving voor spelers als Saido Berahino en Gideon Mensah.

Op papier waren dit sterke aanwinsten voor Essevee, maar in de praktijk waren hun prestaties wisselend succesvol.

In zijn laatste jaren bij Zulte Waregem werd de 'macht' van Dury op het gebied van transfers ingeperkt, terwijl het bestuur verkeerde en onevenwichtige aankopen deed. Op zulke momenten heeft Dury de neiging om zowel intern als in de media zijn ongenoegen te uiten.

Bovendien zal de nieuwe Technical Director ook zijn zegje hebben in het aanstellen van een nieuwe hoofdcoach, wanneer het verhaal van Ronny Deila zou eindigen bij Club Brugge.

Moet Club Brugge Dury halen als Technical Director?

Meest recent

Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

19
19
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

111
111
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

59
59
Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

De Rode Duivels verloren in de kwartfinale van het WK van Spanje. Het was een bewogen tornooi met ...

131
131
Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege

Engeland zit in de halve finale na de zege in de kwartfinale tegen Noorwegen. Het was niet ...

179
179
‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Het WK zit erop voor de Rode Duivels. België strandde in de kwartfinale tegen een sterk Spanje. ...

345
345
Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

73
73
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

96
96
Wéér opschudding: "Argentinië kreeg alles in hun voordeel"

Zwitserland ligt uit het WK nadat ze met 3-1 verloren van Argentinië. Na afloop van de partij ...

268
268
Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

226
226
'KRC Genk ruikt jackpot: Karetsas zorgt voor clubrecord'

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk deze zomer verlaten, dat staat vast. De Limburgers weten dat ...

158
158
Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Bij Genk blijft na het vertrek van Nicky Hayen vooral een wrang gevoel achter. De club gaf hem na ...

865
865
Engeland en Argentinië slepen zich naar halve finales

De tweede halve finale is bekend. Engeland en Argentinië nemen het daar tegen elkaar op. Beiden ...

63
63
Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

323
323
Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Club Brugge heeft stevig geïnvesteerd in zijn eerste zomertransfer. De Bruggelingen betaalden ...

254
254
'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

153
153
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

76
76
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

459
459
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

855
855
'Knaltransfer Karetsas: deze topclub drukt plots door'

KRC Genk zag dit weekend het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley bevestigd. De Limburgers moeten zo ...

413
413
'Toekomst Garcia: KBVB neemt eerste standpunt in'

De Rode Duivels zagen vrijdagavond een einde komen aan hun WK door een late nederlaag tegen Spanje. ...

267
267
Infantino wil WK nog groter: "Uitbreiding overwegen"

Het WK is in zijn slotfase aanbeland. Zaterdagavond staan de twee laatste kwartfinales op het ...

192
192
'Courtois opent doos van Pandora bij Rode Duivels'

De Rode Duivels dropen vrijdagavond zwaar teleurgesteld af, nadat ze in de slotminuten alsnog hun ...

882
882
'Club siddert: Tresoldi geeft jawoord aan topclub'

Club Brugge ging zaterdag in zijn tweede oefenwedstrijd onderuit tegen Feyenoord. Daarbij kon het ...

802
802
Wending Broos? Zuid-Afrika brengt verrassend statement

Hugo Broos beleefde op zijn 74ste nog een hoogtepunt in zijn carrière door Zuid-Afrika naar ...

123
123

Meer sportnieuws