'‘Ouderwetse’ Broos flikkert boel om bij Club Brugge'

905
'‘Ouderwetse’ Broos flikkert boel om bij Club Brugge'

Hugo Broos staat hoog op het verlanglijstje voor de rol van Technical Director. Zijn indrukwekkende ervaring als speler en coach, rijke geschiedenis met de club en diepgaande kennis van het Belgische voetbal maken hem een ideale kandidaat.

Broos wordt omschreven als een ouderwetse coach, maar nochtans staat hij open voor moderne benaderingen. Hij durft te botsen met vedetten en is niet bang om de kleedkamer wakker te schudden.

Gecombineerd met zijn nadruk op organisatie en teambuilding, belooft hij een frisse wind te zijn voor Club Brugge. Áls hij de job van Technical Director krijgt, natuurlijk.

LEES OOK: Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Technical Director bij Club Brugge: de vacature ontleed

Club Brugge heeft besloten om het sportieve departement opnieuw vorm te geven, waarbij de rol van sportief directeur is opgesplitst in drie verschillende functies: Sports Director, Director of Football en Technical Director.

In zijn rol als Sports Director zal Maarten Dedobbeleer verantwoordelijk zijn voor het management, de planning en de organisatie van alle aspecten van sportwetenschap, data-analyse en technologie.

Als Director of Football zal Dévy Rigaux zich concentreren op transfers en rekrutering.

De rol van Technical Director blijft nog open en is van cruciaal belang voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl. Deze persoon zal een klankbord zijn voor de hoofdcoach, met gedegen kennis van het Belgische voetbal.

Hij moet zeer dicht bij de ploeg functioneren en de kleedkamer goed kennen. Hij moet één-op-één kunnen overleggen met de hoofdcoach en met de technische staff, voldoende ervaring en echte voetbalinhoud hebben zodat een trainer hem gelooft.

Maar hij moet ook vertrouwen kunnen geven aan een trainer, zoals Frank Vercauteren bij de voetbalbond. Het profiel is iemand met voldoende senioriteit en voetbalinhoud, die bovendien graag mee op het veld wil staan.

Broos heeft het ideale profiel als TD voor Club Brugge

John de Jong was lange tijd in de running voor de rol van Technical Director, maar de Nederlander koos uiteindelijk voor een avontuur als spelersmakelaar. In de zoektocht naar een geschikte persoon overweegt Club Brugge verschillende opties en voerde het al meerdere gesprekken met potentiële kandidaten.

Volgens Het Laatste Nieuws is Hugo Broos (71) een van de personen waarmee de club al (formeel en informeel) in gesprek is geweest. Hij bezit een bijzonder interessant profiel voor de club als potentiële Technical Director, met een indrukwekkende staat van dienst als speler en coach.

Broos won in zijn spelerscarrière twee keer de Europacup II, de UEFA Cup en is viervoudig Belgisch kampioen. Als coach won hij drie Belgische titels, goud én recent ook brons op Afrika Cup, en werd hij vier keer Trainer van het Jaar.

Bovendien was Broos vijf seizoenen lang actief bij Club Brugge als speler en zes seizoenen als coach. Extra interessant is ook dat de ervaren coach in de buurt van het Jan Breydelstadion woont en regelmatig wedstrijden bijwoont vanuit de tribune.

Momenteel vervult hij de rol van bondscoach van Zuid-Afrika, maar daar is hij niet helemaal gelukkig meer. Met zijn rijke ervaring en nauwe banden met Club Brugge zou Broos een waardevolle aanwinst kunnen zijn voor de club in de rol van Technical Director.

Meer zelfs: in de nieuwe structuur die Club Brugge heeft uitgetekend ziet blauw-zwart in Broos het ideale profiel om TD te worden volgens Het Laatste Nieuws.

Club Brugge valt moeilijk te weigeren voor Hugo Broos

Hugo Broos staat momenteel open voor de rol en de vacante positie bij Club Brugge spreekt hem bijzonder aan. Vooral omdat het om een Belgische club gaat, en nog meer omdat het Club Brugge betreft.

“De goesting om na vijf seizoenen als speler en zes seizoenen als hoofdcoach opnieuw voor Club te kunnen werken, is groot”, aldus Het Laatste Nieuws. De moeilijke werkomstandigheden als bondscoach van Zuid-Afrika heeft zijn interesse in een terugkeer naar Club Brugge alleen maar versterkt.

Broos heeft te maken gehad met keiharde kritiek van de Zuid-Afrikaanse pers, en de voetballiga daar werkte niet bepaald mee in zijn voordeel. “Wat ik hier de laatste twee jaar kreeg van kritiek, dat wil ik nog een keer niet meemaken”, zei hij onlangs in Sjotcast, de podcast van Het Nieuwsblad.

De kritiek raakte hem dieper dan verwacht, terwijl de afstand tussen Zuid-Afrika en België, samen met familiale overwegingen, zwaarder worden. Het feit dat hij soms wel 2,5 maanden van huis is en vooral het gemis van zijn kleinkinderen, zelfs al is het maar voor veertien dagen, begint hem steeds meer te raken.

“Elke woensdag komen onze kleinkinderen. Als ik lang weg ben, zoals tijdens de Africa Cup, mis ik ze enorm”, zei Broos in een interview met HUMO. Desondanks heeft Broos niet de intentie om op dit moment te stoppen in het voetbal.

“Ik ga door. Ik heb het mijn vrouw besproken. Ze zei: ‘Als je kunt regelen dat je minder naar Afrika moet, wil ik water bij mijn wijn doen.’” En dan is de piste van Club Brugge des te interessanter voor Broos.

Hugo Broos wordt omschreven als ouderwetse coach

Hugo Broos heeft altijd opengestaan voor een rol als sportief directeur in België, maar de aanbiedingen bleven uit, zelfs als coach.

“Ik vroeg me af waarom. Ik was kampioen geworden met Club Brugge, Anderlecht, vier keer verkozen tot trainer van het jaar... maar ik kreeg zelfs geen telefoontje”, deelde hij mee in HUMO.

De overwinning op de Africa Cup met Kameroen voelde als zijn ultieme revanche.

Hoewel sommigen hem misschien als een ouderwetse coach beschouwen, staat Broos zeker open voor moderne benaderingen, zoals het gebruik van data. Hij ziet de waarde ervan, zij het niet als doorslaggevende factor.

Met zijn rijke ervaring kan Broos een waardevol klankbord zijn voor de hoofdcoach bij Club Brugge. Gedurende zijn carrière heeft hij talloze uitdagingen overwonnen. Hij heeft meerdere keren grote vedetten durven aanpakken, en zijn nadruk ligt op organisatie en het smeden van een hechte groep.

Moet Broos de Technical Director van Club Brugge worden?

Meest recent

Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

19
19
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

22
22
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

32
32
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

95
95
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

68
68
Trainerswissel op komst bij Cercle Brugge?

Na negen speeldagen staat de teller voorlopig op één ontslagen trainer in de Jupiler ...

119
119
Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Anderlecht leek donderdag met een zege tegen Jagiellonia in de Europa League de sluimerende crisis ...

148
148
Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

23
23
Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

43
43
Burgess en Delorge stellen vast: "RSCA niet weggespeeld"

AA Gent won vanavond met maar liefst 4-0 van RSC Anderlecht. Het was een zeer speciale wedstrijd in ...

400
400
Enorm efficiënt AA Gent vernedert Anderlecht

AA Gent en RSC Anderlecht werkten om 18u30 de topper van de speeldag af. Paars-Wit was de betere ...

186
186
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

583
583
Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge deed wat het moest doen en won met 3-2 van STVV. Blauw-Zwart speelde zeker geen ...

208
208
Bayern Munchen pleziert Kompany met zege in topduel

Bayern München speelde om 17u30 de topper op het veld van Freiburg, uiteraard zonder Vincent ...

48
48
Anderlecht met zorgen in Gent: "Hoe kinderlijk!"

Om 18u begonnen AA Gent en RSC Anderlecht aan de topper van de speeldag. De eerste 45 minuten liggen ...

190
190
Nieuw drama United: Engelse pers haalt Lammens onderuit

Manchester United heeft zondag een zoveelste klap moeten verwerken in de Premier League. Op eigen ...

128
128
18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

62
62
Licht gaat uit bij Epolo: Brughmans ziet verklaring

Matthieu Epolo gaat een moeizame nacht tegemoet. De doelman van Standard zal ongetwijfeld hoofdpijn ...

171
171
Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

116
116
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

91
91
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

57
57
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

159
159
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

37
37
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

134
134
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

207
207

Meer sportnieuws