'‘Ouderwetse’ Broos flikkert boel om bij Club Brugge'

door
'‘Ouderwetse’ Broos flikkert boel om bij Club Brugge'

Hugo Broos staat hoog op het verlanglijstje voor de rol van Technical Director. Zijn indrukwekkende ervaring als speler en coach, rijke geschiedenis met de club en diepgaande kennis van het Belgische voetbal maken hem een ideale kandidaat.

Broos wordt omschreven als een ouderwetse coach, maar nochtans staat hij open voor moderne benaderingen. Hij durft te botsen met vedetten en is niet bang om de kleedkamer wakker te schudden.

Gecombineerd met zijn nadruk op organisatie en teambuilding, belooft hij een frisse wind te zijn voor Club Brugge. Áls hij de job van Technical Director krijgt, natuurlijk.

LEES OOK: 'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Technical Director bij Club Brugge: de vacature ontleed

Club Brugge heeft besloten om het sportieve departement opnieuw vorm te geven, waarbij de rol van sportief directeur is opgesplitst in drie verschillende functies: Sports Director, Director of Football en Technical Director.

In zijn rol als Sports Director zal Maarten Dedobbeleer verantwoordelijk zijn voor het management, de planning en de organisatie van alle aspecten van sportwetenschap, data-analyse en technologie.

Als Director of Football zal Dévy Rigaux zich concentreren op transfers en rekrutering.

De rol van Technical Director blijft nog open en is van cruciaal belang voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl. Deze persoon zal een klankbord zijn voor de hoofdcoach, met gedegen kennis van het Belgische voetbal.

Hij moet zeer dicht bij de ploeg functioneren en de kleedkamer goed kennen. Hij moet één-op-één kunnen overleggen met de hoofdcoach en met de technische staff, voldoende ervaring en echte voetbalinhoud hebben zodat een trainer hem gelooft.

Maar hij moet ook vertrouwen kunnen geven aan een trainer, zoals Frank Vercauteren bij de voetbalbond. Het profiel is iemand met voldoende senioriteit en voetbalinhoud, die bovendien graag mee op het veld wil staan.

Broos heeft het ideale profiel als TD voor Club Brugge

John de Jong was lange tijd in de running voor de rol van Technical Director, maar de Nederlander koos uiteindelijk voor een avontuur als spelersmakelaar. In de zoektocht naar een geschikte persoon overweegt Club Brugge verschillende opties en voerde het al meerdere gesprekken met potentiële kandidaten.

Volgens Het Laatste Nieuws is Hugo Broos (71) een van de personen waarmee de club al (formeel en informeel) in gesprek is geweest. Hij bezit een bijzonder interessant profiel voor de club als potentiële Technical Director, met een indrukwekkende staat van dienst als speler en coach.

Broos won in zijn spelerscarrière twee keer de Europacup II, de UEFA Cup en is viervoudig Belgisch kampioen. Als coach won hij drie Belgische titels, goud én recent ook brons op Afrika Cup, en werd hij vier keer Trainer van het Jaar.

Bovendien was Broos vijf seizoenen lang actief bij Club Brugge als speler en zes seizoenen als coach. Extra interessant is ook dat de ervaren coach in de buurt van het Jan Breydelstadion woont en regelmatig wedstrijden bijwoont vanuit de tribune.

Momenteel vervult hij de rol van bondscoach van Zuid-Afrika, maar daar is hij niet helemaal gelukkig meer. Met zijn rijke ervaring en nauwe banden met Club Brugge zou Broos een waardevolle aanwinst kunnen zijn voor de club in de rol van Technical Director.

Meer zelfs: in de nieuwe structuur die Club Brugge heeft uitgetekend ziet blauw-zwart in Broos het ideale profiel om TD te worden volgens Het Laatste Nieuws.

Club Brugge valt moeilijk te weigeren voor Hugo Broos

Hugo Broos staat momenteel open voor de rol en de vacante positie bij Club Brugge spreekt hem bijzonder aan. Vooral omdat het om een Belgische club gaat, en nog meer omdat het Club Brugge betreft.

“De goesting om na vijf seizoenen als speler en zes seizoenen als hoofdcoach opnieuw voor Club te kunnen werken, is groot”, aldus Het Laatste Nieuws. De moeilijke werkomstandigheden als bondscoach van Zuid-Afrika heeft zijn interesse in een terugkeer naar Club Brugge alleen maar versterkt.

Broos heeft te maken gehad met keiharde kritiek van de Zuid-Afrikaanse pers, en de voetballiga daar werkte niet bepaald mee in zijn voordeel. “Wat ik hier de laatste twee jaar kreeg van kritiek, dat wil ik nog een keer niet meemaken”, zei hij onlangs in Sjotcast, de podcast van Het Nieuwsblad.

De kritiek raakte hem dieper dan verwacht, terwijl de afstand tussen Zuid-Afrika en België, samen met familiale overwegingen, zwaarder worden. Het feit dat hij soms wel 2,5 maanden van huis is en vooral het gemis van zijn kleinkinderen, zelfs al is het maar voor veertien dagen, begint hem steeds meer te raken.

“Elke woensdag komen onze kleinkinderen. Als ik lang weg ben, zoals tijdens de Africa Cup, mis ik ze enorm”, zei Broos in een interview met HUMO. Desondanks heeft Broos niet de intentie om op dit moment te stoppen in het voetbal.

“Ik ga door. Ik heb het mijn vrouw besproken. Ze zei: ‘Als je kunt regelen dat je minder naar Afrika moet, wil ik water bij mijn wijn doen.’” En dan is de piste van Club Brugge des te interessanter voor Broos.

Hugo Broos wordt omschreven als ouderwetse coach

Hugo Broos heeft altijd opengestaan voor een rol als sportief directeur in België, maar de aanbiedingen bleven uit, zelfs als coach.

“Ik vroeg me af waarom. Ik was kampioen geworden met Club Brugge, Anderlecht, vier keer verkozen tot trainer van het jaar... maar ik kreeg zelfs geen telefoontje”, deelde hij mee in HUMO.

De overwinning op de Africa Cup met Kameroen voelde als zijn ultieme revanche.

Hoewel sommigen hem misschien als een ouderwetse coach beschouwen, staat Broos zeker open voor moderne benaderingen, zoals het gebruik van data. Hij ziet de waarde ervan, zij het niet als doorslaggevende factor.

Met zijn rijke ervaring kan Broos een waardevol klankbord zijn voor de hoofdcoach bij Club Brugge. Gedurende zijn carrière heeft hij talloze uitdagingen overwonnen. Hij heeft meerdere keren grote vedetten durven aanpakken, en zijn nadruk ligt op organisatie en het smeden van een hechte groep.

Moet Broos de Technical Director van Club Brugge worden?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

125
125
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

34
34
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

79
79
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

21
21
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

86
86
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

179
179
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

159
159
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

65
65
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

136
136
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

61
61
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

50
50
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

105
105
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

299
299
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

256
256
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

145
145
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

508
508
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

395
395
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1348
1348
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

703
703
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

254
254
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

188
188
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

391
391
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

177
177
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

351
351

Meer sportnieuws