'‘Ouderwetse’ Broos flikkert boel om bij Club Brugge'

905
'‘Ouderwetse’ Broos flikkert boel om bij Club Brugge'

Hugo Broos staat hoog op het verlanglijstje voor de rol van Technical Director. Zijn indrukwekkende ervaring als speler en coach, rijke geschiedenis met de club en diepgaande kennis van het Belgische voetbal maken hem een ideale kandidaat.

Broos wordt omschreven als een ouderwetse coach, maar nochtans staat hij open voor moderne benaderingen. Hij durft te botsen met vedetten en is niet bang om de kleedkamer wakker te schudden.

Gecombineerd met zijn nadruk op organisatie en teambuilding, belooft hij een frisse wind te zijn voor Club Brugge. Áls hij de job van Technical Director krijgt, natuurlijk.

LEES OOK: Jackpot Club Brugge? 'Forbs in beeld bij Europese topclub'

Technical Director bij Club Brugge: de vacature ontleed

Club Brugge heeft besloten om het sportieve departement opnieuw vorm te geven, waarbij de rol van sportief directeur is opgesplitst in drie verschillende functies: Sports Director, Director of Football en Technical Director.

In zijn rol als Sports Director zal Maarten Dedobbeleer verantwoordelijk zijn voor het management, de planning en de organisatie van alle aspecten van sportwetenschap, data-analyse en technologie.

Als Director of Football zal Dévy Rigaux zich concentreren op transfers en rekrutering.

De rol van Technical Director blijft nog open en is van cruciaal belang voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl. Deze persoon zal een klankbord zijn voor de hoofdcoach, met gedegen kennis van het Belgische voetbal.

Hij moet zeer dicht bij de ploeg functioneren en de kleedkamer goed kennen. Hij moet één-op-één kunnen overleggen met de hoofdcoach en met de technische staff, voldoende ervaring en echte voetbalinhoud hebben zodat een trainer hem gelooft.

Maar hij moet ook vertrouwen kunnen geven aan een trainer, zoals Frank Vercauteren bij de voetbalbond. Het profiel is iemand met voldoende senioriteit en voetbalinhoud, die bovendien graag mee op het veld wil staan.

Broos heeft het ideale profiel als TD voor Club Brugge

John de Jong was lange tijd in de running voor de rol van Technical Director, maar de Nederlander koos uiteindelijk voor een avontuur als spelersmakelaar. In de zoektocht naar een geschikte persoon overweegt Club Brugge verschillende opties en voerde het al meerdere gesprekken met potentiële kandidaten.

Volgens Het Laatste Nieuws is Hugo Broos (71) een van de personen waarmee de club al (formeel en informeel) in gesprek is geweest. Hij bezit een bijzonder interessant profiel voor de club als potentiële Technical Director, met een indrukwekkende staat van dienst als speler en coach.

Broos won in zijn spelerscarrière twee keer de Europacup II, de UEFA Cup en is viervoudig Belgisch kampioen. Als coach won hij drie Belgische titels, goud én recent ook brons op Afrika Cup, en werd hij vier keer Trainer van het Jaar.

Bovendien was Broos vijf seizoenen lang actief bij Club Brugge als speler en zes seizoenen als coach. Extra interessant is ook dat de ervaren coach in de buurt van het Jan Breydelstadion woont en regelmatig wedstrijden bijwoont vanuit de tribune.

Momenteel vervult hij de rol van bondscoach van Zuid-Afrika, maar daar is hij niet helemaal gelukkig meer. Met zijn rijke ervaring en nauwe banden met Club Brugge zou Broos een waardevolle aanwinst kunnen zijn voor de club in de rol van Technical Director.

Meer zelfs: in de nieuwe structuur die Club Brugge heeft uitgetekend ziet blauw-zwart in Broos het ideale profiel om TD te worden volgens Het Laatste Nieuws.

Club Brugge valt moeilijk te weigeren voor Hugo Broos

Hugo Broos staat momenteel open voor de rol en de vacante positie bij Club Brugge spreekt hem bijzonder aan. Vooral omdat het om een Belgische club gaat, en nog meer omdat het Club Brugge betreft.

“De goesting om na vijf seizoenen als speler en zes seizoenen als hoofdcoach opnieuw voor Club te kunnen werken, is groot”, aldus Het Laatste Nieuws. De moeilijke werkomstandigheden als bondscoach van Zuid-Afrika heeft zijn interesse in een terugkeer naar Club Brugge alleen maar versterkt.

Broos heeft te maken gehad met keiharde kritiek van de Zuid-Afrikaanse pers, en de voetballiga daar werkte niet bepaald mee in zijn voordeel. “Wat ik hier de laatste twee jaar kreeg van kritiek, dat wil ik nog een keer niet meemaken”, zei hij onlangs in Sjotcast, de podcast van Het Nieuwsblad.

De kritiek raakte hem dieper dan verwacht, terwijl de afstand tussen Zuid-Afrika en België, samen met familiale overwegingen, zwaarder worden. Het feit dat hij soms wel 2,5 maanden van huis is en vooral het gemis van zijn kleinkinderen, zelfs al is het maar voor veertien dagen, begint hem steeds meer te raken.

“Elke woensdag komen onze kleinkinderen. Als ik lang weg ben, zoals tijdens de Africa Cup, mis ik ze enorm”, zei Broos in een interview met HUMO. Desondanks heeft Broos niet de intentie om op dit moment te stoppen in het voetbal.

“Ik ga door. Ik heb het mijn vrouw besproken. Ze zei: ‘Als je kunt regelen dat je minder naar Afrika moet, wil ik water bij mijn wijn doen.’” En dan is de piste van Club Brugge des te interessanter voor Broos.

Hugo Broos wordt omschreven als ouderwetse coach

Hugo Broos heeft altijd opengestaan voor een rol als sportief directeur in België, maar de aanbiedingen bleven uit, zelfs als coach.

“Ik vroeg me af waarom. Ik was kampioen geworden met Club Brugge, Anderlecht, vier keer verkozen tot trainer van het jaar... maar ik kreeg zelfs geen telefoontje”, deelde hij mee in HUMO.

De overwinning op de Africa Cup met Kameroen voelde als zijn ultieme revanche.

Hoewel sommigen hem misschien als een ouderwetse coach beschouwen, staat Broos zeker open voor moderne benaderingen, zoals het gebruik van data. Hij ziet de waarde ervan, zij het niet als doorslaggevende factor.

Met zijn rijke ervaring kan Broos een waardevol klankbord zijn voor de hoofdcoach bij Club Brugge. Gedurende zijn carrière heeft hij talloze uitdagingen overwonnen. Hij heeft meerdere keren grote vedetten durven aanpakken, en zijn nadruk ligt op organisatie en het smeden van een hechte groep.

Moet Broos de Technical Director van Club Brugge worden?

Meest recent

Rooney spaart Tielemans en Lammens niet: ongeziene uithaal

Manchester United ligt zwaar onder vuur. De club zit in een desastreuze reeks, maar toch zal Michael ...

5
5
'Kane hakt transferknoop door: Romano meldt akkoord'

Harry Kane heeft de Ballon d'Or gewonnen. De aanvaller speelt al jaren op een énorm hoog ...

29
29
"Of ik de woorden van Defour hoorde? Ja en het raakte het me"

Steven Defour liet onlangs in een podcast weten dat Norman Bassette in zijn tijd bij KV Mechelen ...

24
24
Crisis bij Standard? Andi Zeqiri velt zijn oordeel

Standard zit na vier nederlagen op rij met een pijnlijke 0 op 12. Toch weigert Andi Zeqiri om van ...

37
37
Nederland in de ban van Belg: "Gemiste kans voor Ajax"

Charles Vanhoutte maakt indruk in Nederland. De Belgische middenvelder van Feyenoord werd tijdens ...

72
72
'Grootmacht is gek op Kane: spectaculair transferplan'

FC Barcelona zou komende zomer drie bekende namen willen verkopen om de komst van Harry Kane te ...

76
76
Vader Yamal in opspraak: 'Spuwde haar in het gezicht'

Niet alleen Lamine Yamal haalde het nieuws in Spanje. Ook zijn vader Mounir Nasraoui deed de ...

196
196
Jackpot Club Brugge? 'Forbs in beeld bij Europese topclub'

Carlos Forbs is bezig aan een geweldig seizoen. De Portugese flankaanvaller zal Club Brugge na het ...

423
423
Standard maakt opvallende financiële cijfers bekend

Standard is een club die al jaren financieel niet rendabel is. De Rouches hebben nog steeds veel ...

109
109
Union SG boekt zeer straffe recordwinst in België

Union heeft een historisch financieel jaar achter de rug. De Brusselse bekerwinnaar sloot het ...

54
54
Nieuwe zorgen om Kompany: BILD onthult details

De gezondheidstoestand van Vincent Kompany (40) blijft de gemoederen in Duitsland bezighouden. De ...

292
292
Dieptepunt op Ballon d’Or: Yamal publiek vernederd

Lamine Yamal werd wereldkampioen en landskampioen, en toch moest hij in Londen toekijken hoe Harry ...

356
356
Laatste seizoen bij KRC Genk of carrière zoals Heynen?

KRC Genk heeft heel wat spelers in de rangen die mogen dromen van een topcompetitie. Zo is er Matte ...

173
173
Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

RSC Anderlecht is de afgelopen tien jaar héél vaak opnieuw begonnen. Te vaak. Dat is ...

160
160
KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

134
134
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

1260
1260
Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

408
408
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

74
74
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

120
120
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

50
50
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

279
279
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

47
47
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

81
81
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

29
29
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

240
240

Meer sportnieuws