'‘Ouderwetse’ Broos flikkert boel om bij Club Brugge'

door
'‘Ouderwetse’ Broos flikkert boel om bij Club Brugge'

Hugo Broos staat hoog op het verlanglijstje voor de rol van Technical Director. Zijn indrukwekkende ervaring als speler en coach, rijke geschiedenis met de club en diepgaande kennis van het Belgische voetbal maken hem een ideale kandidaat.

Broos wordt omschreven als een ouderwetse coach, maar nochtans staat hij open voor moderne benaderingen. Hij durft te botsen met vedetten en is niet bang om de kleedkamer wakker te schudden.

Gecombineerd met zijn nadruk op organisatie en teambuilding, belooft hij een frisse wind te zijn voor Club Brugge. Áls hij de job van Technical Director krijgt, natuurlijk.

LEES OOK: Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Technical Director bij Club Brugge: de vacature ontleed

Club Brugge heeft besloten om het sportieve departement opnieuw vorm te geven, waarbij de rol van sportief directeur is opgesplitst in drie verschillende functies: Sports Director, Director of Football en Technical Director.

In zijn rol als Sports Director zal Maarten Dedobbeleer verantwoordelijk zijn voor het management, de planning en de organisatie van alle aspecten van sportwetenschap, data-analyse en technologie.

Als Director of Football zal Dévy Rigaux zich concentreren op transfers en rekrutering.

De rol van Technical Director blijft nog open en is van cruciaal belang voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl. Deze persoon zal een klankbord zijn voor de hoofdcoach, met gedegen kennis van het Belgische voetbal.

Hij moet zeer dicht bij de ploeg functioneren en de kleedkamer goed kennen. Hij moet één-op-één kunnen overleggen met de hoofdcoach en met de technische staff, voldoende ervaring en echte voetbalinhoud hebben zodat een trainer hem gelooft.

Maar hij moet ook vertrouwen kunnen geven aan een trainer, zoals Frank Vercauteren bij de voetbalbond. Het profiel is iemand met voldoende senioriteit en voetbalinhoud, die bovendien graag mee op het veld wil staan.

Broos heeft het ideale profiel als TD voor Club Brugge

John de Jong was lange tijd in de running voor de rol van Technical Director, maar de Nederlander koos uiteindelijk voor een avontuur als spelersmakelaar. In de zoektocht naar een geschikte persoon overweegt Club Brugge verschillende opties en voerde het al meerdere gesprekken met potentiële kandidaten.

Volgens Het Laatste Nieuws is Hugo Broos (71) een van de personen waarmee de club al (formeel en informeel) in gesprek is geweest. Hij bezit een bijzonder interessant profiel voor de club als potentiële Technical Director, met een indrukwekkende staat van dienst als speler en coach.

Broos won in zijn spelerscarrière twee keer de Europacup II, de UEFA Cup en is viervoudig Belgisch kampioen. Als coach won hij drie Belgische titels, goud én recent ook brons op Afrika Cup, en werd hij vier keer Trainer van het Jaar.

Bovendien was Broos vijf seizoenen lang actief bij Club Brugge als speler en zes seizoenen als coach. Extra interessant is ook dat de ervaren coach in de buurt van het Jan Breydelstadion woont en regelmatig wedstrijden bijwoont vanuit de tribune.

Momenteel vervult hij de rol van bondscoach van Zuid-Afrika, maar daar is hij niet helemaal gelukkig meer. Met zijn rijke ervaring en nauwe banden met Club Brugge zou Broos een waardevolle aanwinst kunnen zijn voor de club in de rol van Technical Director.

Meer zelfs: in de nieuwe structuur die Club Brugge heeft uitgetekend ziet blauw-zwart in Broos het ideale profiel om TD te worden volgens Het Laatste Nieuws.

Club Brugge valt moeilijk te weigeren voor Hugo Broos

Hugo Broos staat momenteel open voor de rol en de vacante positie bij Club Brugge spreekt hem bijzonder aan. Vooral omdat het om een Belgische club gaat, en nog meer omdat het Club Brugge betreft.

“De goesting om na vijf seizoenen als speler en zes seizoenen als hoofdcoach opnieuw voor Club te kunnen werken, is groot”, aldus Het Laatste Nieuws. De moeilijke werkomstandigheden als bondscoach van Zuid-Afrika heeft zijn interesse in een terugkeer naar Club Brugge alleen maar versterkt.

Broos heeft te maken gehad met keiharde kritiek van de Zuid-Afrikaanse pers, en de voetballiga daar werkte niet bepaald mee in zijn voordeel. “Wat ik hier de laatste twee jaar kreeg van kritiek, dat wil ik nog een keer niet meemaken”, zei hij onlangs in Sjotcast, de podcast van Het Nieuwsblad.

De kritiek raakte hem dieper dan verwacht, terwijl de afstand tussen Zuid-Afrika en België, samen met familiale overwegingen, zwaarder worden. Het feit dat hij soms wel 2,5 maanden van huis is en vooral het gemis van zijn kleinkinderen, zelfs al is het maar voor veertien dagen, begint hem steeds meer te raken.

“Elke woensdag komen onze kleinkinderen. Als ik lang weg ben, zoals tijdens de Africa Cup, mis ik ze enorm”, zei Broos in een interview met HUMO. Desondanks heeft Broos niet de intentie om op dit moment te stoppen in het voetbal.

“Ik ga door. Ik heb het mijn vrouw besproken. Ze zei: ‘Als je kunt regelen dat je minder naar Afrika moet, wil ik water bij mijn wijn doen.’” En dan is de piste van Club Brugge des te interessanter voor Broos.

Hugo Broos wordt omschreven als ouderwetse coach

Hugo Broos heeft altijd opengestaan voor een rol als sportief directeur in België, maar de aanbiedingen bleven uit, zelfs als coach.

“Ik vroeg me af waarom. Ik was kampioen geworden met Club Brugge, Anderlecht, vier keer verkozen tot trainer van het jaar... maar ik kreeg zelfs geen telefoontje”, deelde hij mee in HUMO.

De overwinning op de Africa Cup met Kameroen voelde als zijn ultieme revanche.

Hoewel sommigen hem misschien als een ouderwetse coach beschouwen, staat Broos zeker open voor moderne benaderingen, zoals het gebruik van data. Hij ziet de waarde ervan, zij het niet als doorslaggevende factor.

Met zijn rijke ervaring kan Broos een waardevol klankbord zijn voor de hoofdcoach bij Club Brugge. Gedurende zijn carrière heeft hij talloze uitdagingen overwonnen. Hij heeft meerdere keren grote vedetten durven aanpakken, en zijn nadruk ligt op organisatie en het smeden van een hechte groep.

Moet Broos de Technical Director van Club Brugge worden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

0
0
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

68
68
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

44
44
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

85
85
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

359
359
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

385
385
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

65
65
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

102
102
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

200
200
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

58
58
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

214
214
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

32
32
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

50
50
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

214
214
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

172
172
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

107
107
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

174
174
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

252
252
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

148
148
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

182
182
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

314
314
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

228
228
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

593
593
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

356
356

Meer sportnieuws