'‘Ouderwetse’ Broos flikkert boel om bij Club Brugge'

905
'‘Ouderwetse’ Broos flikkert boel om bij Club Brugge'

Hugo Broos staat hoog op het verlanglijstje voor de rol van Technical Director. Zijn indrukwekkende ervaring als speler en coach, rijke geschiedenis met de club en diepgaande kennis van het Belgische voetbal maken hem een ideale kandidaat.

Broos wordt omschreven als een ouderwetse coach, maar nochtans staat hij open voor moderne benaderingen. Hij durft te botsen met vedetten en is niet bang om de kleedkamer wakker te schudden.

Gecombineerd met zijn nadruk op organisatie en teambuilding, belooft hij een frisse wind te zijn voor Club Brugge. Áls hij de job van Technical Director krijgt, natuurlijk.

LEES OOK: 'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Technical Director bij Club Brugge: de vacature ontleed

Club Brugge heeft besloten om het sportieve departement opnieuw vorm te geven, waarbij de rol van sportief directeur is opgesplitst in drie verschillende functies: Sports Director, Director of Football en Technical Director.

In zijn rol als Sports Director zal Maarten Dedobbeleer verantwoordelijk zijn voor het management, de planning en de organisatie van alle aspecten van sportwetenschap, data-analyse en technologie.

Als Director of Football zal Dévy Rigaux zich concentreren op transfers en rekrutering.

De rol van Technical Director blijft nog open en is van cruciaal belang voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl. Deze persoon zal een klankbord zijn voor de hoofdcoach, met gedegen kennis van het Belgische voetbal.

Hij moet zeer dicht bij de ploeg functioneren en de kleedkamer goed kennen. Hij moet één-op-één kunnen overleggen met de hoofdcoach en met de technische staff, voldoende ervaring en echte voetbalinhoud hebben zodat een trainer hem gelooft.

Maar hij moet ook vertrouwen kunnen geven aan een trainer, zoals Frank Vercauteren bij de voetbalbond. Het profiel is iemand met voldoende senioriteit en voetbalinhoud, die bovendien graag mee op het veld wil staan.

Broos heeft het ideale profiel als TD voor Club Brugge

John de Jong was lange tijd in de running voor de rol van Technical Director, maar de Nederlander koos uiteindelijk voor een avontuur als spelersmakelaar. In de zoektocht naar een geschikte persoon overweegt Club Brugge verschillende opties en voerde het al meerdere gesprekken met potentiële kandidaten.

Volgens Het Laatste Nieuws is Hugo Broos (71) een van de personen waarmee de club al (formeel en informeel) in gesprek is geweest. Hij bezit een bijzonder interessant profiel voor de club als potentiële Technical Director, met een indrukwekkende staat van dienst als speler en coach.

Broos won in zijn spelerscarrière twee keer de Europacup II, de UEFA Cup en is viervoudig Belgisch kampioen. Als coach won hij drie Belgische titels, goud én recent ook brons op Afrika Cup, en werd hij vier keer Trainer van het Jaar.

Bovendien was Broos vijf seizoenen lang actief bij Club Brugge als speler en zes seizoenen als coach. Extra interessant is ook dat de ervaren coach in de buurt van het Jan Breydelstadion woont en regelmatig wedstrijden bijwoont vanuit de tribune.

Momenteel vervult hij de rol van bondscoach van Zuid-Afrika, maar daar is hij niet helemaal gelukkig meer. Met zijn rijke ervaring en nauwe banden met Club Brugge zou Broos een waardevolle aanwinst kunnen zijn voor de club in de rol van Technical Director.

Meer zelfs: in de nieuwe structuur die Club Brugge heeft uitgetekend ziet blauw-zwart in Broos het ideale profiel om TD te worden volgens Het Laatste Nieuws.

Club Brugge valt moeilijk te weigeren voor Hugo Broos

Hugo Broos staat momenteel open voor de rol en de vacante positie bij Club Brugge spreekt hem bijzonder aan. Vooral omdat het om een Belgische club gaat, en nog meer omdat het Club Brugge betreft.

“De goesting om na vijf seizoenen als speler en zes seizoenen als hoofdcoach opnieuw voor Club te kunnen werken, is groot”, aldus Het Laatste Nieuws. De moeilijke werkomstandigheden als bondscoach van Zuid-Afrika heeft zijn interesse in een terugkeer naar Club Brugge alleen maar versterkt.

Broos heeft te maken gehad met keiharde kritiek van de Zuid-Afrikaanse pers, en de voetballiga daar werkte niet bepaald mee in zijn voordeel. “Wat ik hier de laatste twee jaar kreeg van kritiek, dat wil ik nog een keer niet meemaken”, zei hij onlangs in Sjotcast, de podcast van Het Nieuwsblad.

De kritiek raakte hem dieper dan verwacht, terwijl de afstand tussen Zuid-Afrika en België, samen met familiale overwegingen, zwaarder worden. Het feit dat hij soms wel 2,5 maanden van huis is en vooral het gemis van zijn kleinkinderen, zelfs al is het maar voor veertien dagen, begint hem steeds meer te raken.

“Elke woensdag komen onze kleinkinderen. Als ik lang weg ben, zoals tijdens de Africa Cup, mis ik ze enorm”, zei Broos in een interview met HUMO. Desondanks heeft Broos niet de intentie om op dit moment te stoppen in het voetbal.

“Ik ga door. Ik heb het mijn vrouw besproken. Ze zei: ‘Als je kunt regelen dat je minder naar Afrika moet, wil ik water bij mijn wijn doen.’” En dan is de piste van Club Brugge des te interessanter voor Broos.

Hugo Broos wordt omschreven als ouderwetse coach

Hugo Broos heeft altijd opengestaan voor een rol als sportief directeur in België, maar de aanbiedingen bleven uit, zelfs als coach.

“Ik vroeg me af waarom. Ik was kampioen geworden met Club Brugge, Anderlecht, vier keer verkozen tot trainer van het jaar... maar ik kreeg zelfs geen telefoontje”, deelde hij mee in HUMO.

De overwinning op de Africa Cup met Kameroen voelde als zijn ultieme revanche.

Hoewel sommigen hem misschien als een ouderwetse coach beschouwen, staat Broos zeker open voor moderne benaderingen, zoals het gebruik van data. Hij ziet de waarde ervan, zij het niet als doorslaggevende factor.

Met zijn rijke ervaring kan Broos een waardevol klankbord zijn voor de hoofdcoach bij Club Brugge. Gedurende zijn carrière heeft hij talloze uitdagingen overwonnen. Hij heeft meerdere keren grote vedetten durven aanpakken, en zijn nadruk ligt op organisatie en het smeden van een hechte groep.

Moet Broos de Technical Director van Club Brugge worden?

Meest recent

Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

3
3
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

43
43
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

27
27
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

9
9
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

54
54
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

30
30
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

68
68
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

35
35
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

34
34
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

12
12
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

105
105
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

97
97
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

185
185
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

190
190
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

453
453
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

370
370
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

354
354
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

51
51
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

354
354
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

97
97
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

44
44
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

178
178
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

150
150

Meer sportnieuws