Riemer pakt uit met experiment: "Dat kan plan-B zijn"

246 stemmen
Riemer pakt uit met experiment:

Anderlecht blijft in uitstekende vorm verkeren. Het pakte zaterdagavond al zijn zesde overwinning op een rij, want deze keer kon stadsgenoot RWDM hen niets in de weg leggen. Anderlecht ging in Molenbeek vlotjes winnen met 0-3, een stand die na amper een halfuur op het bord stond.

Dat zorgde ervoor dat Anderlecht al heel vroeg in de wedstrijd gas kon terugnemen en de match rustig kon uitspelen. Het gaf Brian Riemer ook de gelegenheid om enkele jongens ritme te laten opdoen én om zowaar uit te pakken met een experiment.

LEES OOK: Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

Riemer experimenteerde met Dolberg op rechts

Halfweg de eerste helft haalde hij immers Anders Dreyer naar de kant voor Luis Vazquez. De Argentijn ging vervolgens als diepe spits spelen, terwijl Kasper Dolberg naar de rechterflank geschoven werd. Dat was toch een opmerkelijke zet van Riemer.

"Dat was iets dat ik al een tijdje in mijn hoofd had", legde de Deen uit aan Eleven/DAZN. "Hoe kan ik die twee spelers samen op het veld brengen? Dat zal misschien een plan-B zijn dat ik in de play-offs zal uitvoeren. We moeten nu gewoon de drie punten pakken in onze laatste match voor de play-offs, want ik wil de kloof met Union zoveel mogelijk verkleinen."

Riemer had graag vierde en vijfde goal gezien

Verder kon Riemer natuurlijk alleen maar tevreden zijn over wat zijn ploeg liet zien in het Edmond Machtensstadion. Al plaatste hij toch één kleine kanttekening bij de tweede helft, die uiteindelijk een maat voor niets bleek.

"Ik had graag gezien dat mijn ploeg nog een vierde en misschien zelfs vijfde goal gemaakt had", merkte hij immers op. "Maar we hebben de match al in de eerste helft dood gemaakt en soms volstaat dat. Ik denk dat elke trainer tevreden zal zijn als er in deze fase van het seizoen halfweg 0-3 op het scorebord staat. Dat neemt de druk toch wat weg bij de spelers."

Kunnen Dolberg en Vazquez samen spelen?

Meest recent

Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

0
0
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

28
28
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

46
46
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

71
71
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

160
160
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

203
203
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

149
149
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

133
133
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

209
209
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

191
191
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

68
68
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

48
48
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

421
421
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

208
208
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

325
325
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

160
160
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

239
239
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

113
113
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

434
434
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

188
188
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

337
337
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

248
248
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

138
138
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

162
162

Meer sportnieuws