Riemer pakt uit met experiment: "Dat kan plan-B zijn"

246
Riemer pakt uit met experiment:

Anderlecht blijft in uitstekende vorm verkeren. Het pakte zaterdagavond al zijn zesde overwinning op een rij, want deze keer kon stadsgenoot RWDM hen niets in de weg leggen. Anderlecht ging in Molenbeek vlotjes winnen met 0-3, een stand die na amper een halfuur op het bord stond.

Dat zorgde ervoor dat Anderlecht al heel vroeg in de wedstrijd gas kon terugnemen en de match rustig kon uitspelen. Het gaf Brian Riemer ook de gelegenheid om enkele jongens ritme te laten opdoen én om zowaar uit te pakken met een experiment.

LEES OOK: Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Riemer experimenteerde met Dolberg op rechts

Halfweg de eerste helft haalde hij immers Anders Dreyer naar de kant voor Luis Vazquez. De Argentijn ging vervolgens als diepe spits spelen, terwijl Kasper Dolberg naar de rechterflank geschoven werd. Dat was toch een opmerkelijke zet van Riemer.

"Dat was iets dat ik al een tijdje in mijn hoofd had", legde de Deen uit aan Eleven/DAZN. "Hoe kan ik die twee spelers samen op het veld brengen? Dat zal misschien een plan-B zijn dat ik in de play-offs zal uitvoeren. We moeten nu gewoon de drie punten pakken in onze laatste match voor de play-offs, want ik wil de kloof met Union zoveel mogelijk verkleinen."

Riemer had graag vierde en vijfde goal gezien

Verder kon Riemer natuurlijk alleen maar tevreden zijn over wat zijn ploeg liet zien in het Edmond Machtensstadion. Al plaatste hij toch één kleine kanttekening bij de tweede helft, die uiteindelijk een maat voor niets bleek.

"Ik had graag gezien dat mijn ploeg nog een vierde en misschien zelfs vijfde goal gemaakt had", merkte hij immers op. "Maar we hebben de match al in de eerste helft dood gemaakt en soms volstaat dat. Ik denk dat elke trainer tevreden zal zijn als er in deze fase van het seizoen halfweg 0-3 op het scorebord staat. Dat neemt de druk toch wat weg bij de spelers."

Kunnen Dolberg en Vazquez samen spelen?

Meest recent

Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

2
2
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

0
0
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

30
30
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

10
10
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

56
56
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

22
22
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

87
87
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

24
24
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

56
56
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

25
25
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

233
233
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

85
85
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

57
57
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

73
73
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

217
217
Scaloni waarschuwt héél Argentinië na afhaken van Messi

Lionel Messi heeft afgelopen nacht afscheid genomen van de Argentijnse nationale ploeg. De 39-jarige ...

66
66
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

54
54
PSV legt zeer knappe financiële cijfers voor

PSV is al vele jaren de nummer één in Nederland en de club wil dat ook blijven. Er ...

40
40
"Anderlecht deed ons een officieel transfervoorstel"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars deden ook heel wat ...

200
200
Verrassende data: België slechtste leerling tegen Frankrijk

Mark van Bommel sprak over het verbreken van records met bepaalde data. Sprintmeters, high intensity ...

116
116
Ronaldo-statement zindert na: "Niet uit te leggen"

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

84
84
Onverwachte Duivel eist basisplaats op: "Ongelooflijke speler"

Een aantal Rode Duivels heeft serieus indruk gemaakt tijdens het voorbije vierluik. Zo werden met ...

195
195
'Vitor Bruno onverbiddelijk: aanvaller definitief afgeschreven'

Nu de interland-periode erop zit, mag ook RSC Anderlecht zijn internationals terug verwelkomen. En ...

326
326
"Grootste teleurstelling" - Waalse pers boort Duivel de grond in

Het eerste interland-luik onder Mark van Bommel zit er weeral op. De nederlagen tegen Frankrijk ...

595
595

Meer sportnieuws