Riemer pakt uit met experiment: "Dat kan plan-B zijn"

door
Riemer pakt uit met experiment:

Anderlecht blijft in uitstekende vorm verkeren. Het pakte zaterdagavond al zijn zesde overwinning op een rij, want deze keer kon stadsgenoot RWDM hen niets in de weg leggen. Anderlecht ging in Molenbeek vlotjes winnen met 0-3, een stand die na amper een halfuur op het bord stond.

Dat zorgde ervoor dat Anderlecht al heel vroeg in de wedstrijd gas kon terugnemen en de match rustig kon uitspelen. Het gaf Brian Riemer ook de gelegenheid om enkele jongens ritme te laten opdoen én om zowaar uit te pakken met een experiment.

LEES OOK: De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Riemer experimenteerde met Dolberg op rechts

Halfweg de eerste helft haalde hij immers Anders Dreyer naar de kant voor Luis Vazquez. De Argentijn ging vervolgens als diepe spits spelen, terwijl Kasper Dolberg naar de rechterflank geschoven werd. Dat was toch een opmerkelijke zet van Riemer.

"Dat was iets dat ik al een tijdje in mijn hoofd had", legde de Deen uit aan Eleven/DAZN. "Hoe kan ik die twee spelers samen op het veld brengen? Dat zal misschien een plan-B zijn dat ik in de play-offs zal uitvoeren. We moeten nu gewoon de drie punten pakken in onze laatste match voor de play-offs, want ik wil de kloof met Union zoveel mogelijk verkleinen."

Riemer had graag vierde en vijfde goal gezien

Verder kon Riemer natuurlijk alleen maar tevreden zijn over wat zijn ploeg liet zien in het Edmond Machtensstadion. Al plaatste hij toch één kleine kanttekening bij de tweede helft, die uiteindelijk een maat voor niets bleek.

"Ik had graag gezien dat mijn ploeg nog een vierde en misschien zelfs vijfde goal gemaakt had", merkte hij immers op. "Maar we hebben de match al in de eerste helft dood gemaakt en soms volstaat dat. Ik denk dat elke trainer tevreden zal zijn als er in deze fase van het seizoen halfweg 0-3 op het scorebord staat. Dat neemt de druk toch wat weg bij de spelers."

Kunnen Dolberg en Vazquez samen spelen?

Meest recent

AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

9
9
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

31
31
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

14
14
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

112
112
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

106
106
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

113
113
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

300
300
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

394
394
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

54
54
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

105
105
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

285
285
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

124
124
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

193
193
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

214
214
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

389
389
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

399
399
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

262
262
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

199
199
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

75
75
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

75
75
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

661
661
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

227
227
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

335
335
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

274
274
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

424
424

Meer sportnieuws