Leko waarschuwt Standard: "Dat kunnen we ons niet permitteren"

198 stemmen
Leko waarschuwt Standard:

Sclessin slaakte vorig weekend een collectieve zucht van opluchting, want met een 4-2 tegen AA Gent boekte Standard eindelijk zijn tweede zege van 2024. Daarmee deed het ook een uitstekende zaak in de strijd om het behoud, maar die is nog niet helemaal gestreden.

Zondag moet Standard de positieve lijn zien door te trekken, maar evident zal dat niet worden. Dan moeten ze op bezoek bij KRC Genk, dat zelf ook nog volop moet knokken om zijn plaats in de top zes vast te houden. Ivan Leko hoopt dan ook dat zijn spelers op de afspraak zullen zijn.

LEES OOK: Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Leko zet Standard op scherp

"Het wordt voor beide teams een belangrijke wedstrijden. We kennen de kwaliteiten van Genk, vooral op offensief vlak", vertelt de trainer aan La Dernière Heure. "Ik heb de spelers twee dagen vrij gegeven, want het was belangrijk dat ze even konden uitblazen en wat tijd doorbrengen met hun naasten."

Dat betekent echter niet dat de vakantie al ingezet is bij Standard. "Ik heb dan wel geëist dat de bladzijde vanaf dinsdag meteen omgeslagen zou worden. Dat we meteen geconcentreerd zouden zijn op de volgende match en dat er intens getraind zou worden. Want gezien de timing en onze situatie, kunnen we ons geen lange viering permitteren", waarschuwt Leko.

Behoud mathematisch nog niet zeker

Standard is immers mathematisch nog altijd niet zeker dat het de play-downs zal ontlopen. Die zekerheid kan er komend weekend wel komen. Daarvoor zullen ze moeten gaan winnen in de Cegeka Arena of hopen dat OH Leuven enkele uren later niet stunt op Club Brugge.

Leko zal in Genk wel nog een aantal spelers moeten missen. Fossey, Vanheusden en O'Neill liggen immers nog altijd in de lappenmand. Hij zal mogelijk wel weer kunnen rekenen op Dewaele, Dombia en Ngoy, al wordt voor hen de training van zaterdag nog afgewacht.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’
505

Zal Standard het behoud komend weekend verzekeren?

Meest recent

Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

7
7
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

17
17
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

82
82
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

291
291
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

51
51
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

220
220
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

328
328
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

312
312
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

333
333
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

238
238
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

206
206
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

413
413
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

288
288
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

274
274
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

290
290
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

67
67
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

191
191
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

196
196
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

98
98
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

172
172
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

58
58
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

315
315
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

490
490
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

406
406
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

387
387

Meer sportnieuws