Leko waarschuwt Standard: "Dat kunnen we ons niet permitteren"

door
Leko waarschuwt Standard:

Sclessin slaakte vorig weekend een collectieve zucht van opluchting, want met een 4-2 tegen AA Gent boekte Standard eindelijk zijn tweede zege van 2024. Daarmee deed het ook een uitstekende zaak in de strijd om het behoud, maar die is nog niet helemaal gestreden.

Zondag moet Standard de positieve lijn zien door te trekken, maar evident zal dat niet worden. Dan moeten ze op bezoek bij KRC Genk, dat zelf ook nog volop moet knokken om zijn plaats in de top zes vast te houden. Ivan Leko hoopt dan ook dat zijn spelers op de afspraak zullen zijn.

LEES OOK: Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

Leko zet Standard op scherp

"Het wordt voor beide teams een belangrijke wedstrijden. We kennen de kwaliteiten van Genk, vooral op offensief vlak", vertelt de trainer aan La Dernière Heure. "Ik heb de spelers twee dagen vrij gegeven, want het was belangrijk dat ze even konden uitblazen en wat tijd doorbrengen met hun naasten."

Dat betekent echter niet dat de vakantie al ingezet is bij Standard. "Ik heb dan wel geëist dat de bladzijde vanaf dinsdag meteen omgeslagen zou worden. Dat we meteen geconcentreerd zouden zijn op de volgende match en dat er intens getraind zou worden. Want gezien de timing en onze situatie, kunnen we ons geen lange viering permitteren", waarschuwt Leko.

Behoud mathematisch nog niet zeker

Standard is immers mathematisch nog altijd niet zeker dat het de play-downs zal ontlopen. Die zekerheid kan er komend weekend wel komen. Daarvoor zullen ze moeten gaan winnen in de Cegeka Arena of hopen dat OH Leuven enkele uren later niet stunt op Club Brugge.

Leko zal in Genk wel nog een aantal spelers moeten missen. Fossey, Vanheusden en O'Neill liggen immers nog altijd in de lappenmand. Hij zal mogelijk wel weer kunnen rekenen op Dewaele, Dombia en Ngoy, al wordt voor hen de training van zaterdag nog afgewacht.

Zal Standard het behoud komend weekend verzekeren?

Meest recent

Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

69
69
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

12
12
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

100
100
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

96
96
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

247
247
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

30
30
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

79
79
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

139
139
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

42
42
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

106
106
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

133
133
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

98
98
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

150
150
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

94
94
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

39
39
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

94
94
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

56
56
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

195
195
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

35
35
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

535
535
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

72
72
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

42
42
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

134
134
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

157
157
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

114
114

Meer sportnieuws