Leko waarschuwt Standard: "Dat kunnen we ons niet permitteren"

door
Leko waarschuwt Standard:

Sclessin slaakte vorig weekend een collectieve zucht van opluchting, want met een 4-2 tegen AA Gent boekte Standard eindelijk zijn tweede zege van 2024. Daarmee deed het ook een uitstekende zaak in de strijd om het behoud, maar die is nog niet helemaal gestreden.

Zondag moet Standard de positieve lijn zien door te trekken, maar evident zal dat niet worden. Dan moeten ze op bezoek bij KRC Genk, dat zelf ook nog volop moet knokken om zijn plaats in de top zes vast te houden. Ivan Leko hoopt dan ook dat zijn spelers op de afspraak zullen zijn.

LEES OOK: Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Leko zet Standard op scherp

"Het wordt voor beide teams een belangrijke wedstrijden. We kennen de kwaliteiten van Genk, vooral op offensief vlak", vertelt de trainer aan La Dernière Heure. "Ik heb de spelers twee dagen vrij gegeven, want het was belangrijk dat ze even konden uitblazen en wat tijd doorbrengen met hun naasten."

Dat betekent echter niet dat de vakantie al ingezet is bij Standard. "Ik heb dan wel geëist dat de bladzijde vanaf dinsdag meteen omgeslagen zou worden. Dat we meteen geconcentreerd zouden zijn op de volgende match en dat er intens getraind zou worden. Want gezien de timing en onze situatie, kunnen we ons geen lange viering permitteren", waarschuwt Leko.

Behoud mathematisch nog niet zeker

Standard is immers mathematisch nog altijd niet zeker dat het de play-downs zal ontlopen. Die zekerheid kan er komend weekend wel komen. Daarvoor zullen ze moeten gaan winnen in de Cegeka Arena of hopen dat OH Leuven enkele uren later niet stunt op Club Brugge.

Leko zal in Genk wel nog een aantal spelers moeten missen. Fossey, Vanheusden en O'Neill liggen immers nog altijd in de lappenmand. Hij zal mogelijk wel weer kunnen rekenen op Dewaele, Dombia en Ngoy, al wordt voor hen de training van zaterdag nog afgewacht.

Zal Standard het behoud komend weekend verzekeren?

Meest recent

‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

19
19
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

29
29
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

169
169
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

151
151
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

223
223
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

415
415
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

405
405
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

230
230
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

87
87
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

158
158
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

742
742
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

564
564
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

679
679
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

709
709
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

178
178
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

369
369
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

795
795
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

1315
1315
Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

161
161
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

132
132
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

331
331
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

87
87
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

305
305
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

110
110
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

1010
1010

Meer sportnieuws