Leko waarschuwt Standard: "Dat kunnen we ons niet permitteren"

door
Leko waarschuwt Standard:

Sclessin slaakte vorig weekend een collectieve zucht van opluchting, want met een 4-2 tegen AA Gent boekte Standard eindelijk zijn tweede zege van 2024. Daarmee deed het ook een uitstekende zaak in de strijd om het behoud, maar die is nog niet helemaal gestreden.

Zondag moet Standard de positieve lijn zien door te trekken, maar evident zal dat niet worden. Dan moeten ze op bezoek bij KRC Genk, dat zelf ook nog volop moet knokken om zijn plaats in de top zes vast te houden. Ivan Leko hoopt dan ook dat zijn spelers op de afspraak zullen zijn.

LEES OOK: KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

Leko zet Standard op scherp

"Het wordt voor beide teams een belangrijke wedstrijden. We kennen de kwaliteiten van Genk, vooral op offensief vlak", vertelt de trainer aan La Dernière Heure. "Ik heb de spelers twee dagen vrij gegeven, want het was belangrijk dat ze even konden uitblazen en wat tijd doorbrengen met hun naasten."

Dat betekent echter niet dat de vakantie al ingezet is bij Standard. "Ik heb dan wel geëist dat de bladzijde vanaf dinsdag meteen omgeslagen zou worden. Dat we meteen geconcentreerd zouden zijn op de volgende match en dat er intens getraind zou worden. Want gezien de timing en onze situatie, kunnen we ons geen lange viering permitteren", waarschuwt Leko.

Behoud mathematisch nog niet zeker

Standard is immers mathematisch nog altijd niet zeker dat het de play-downs zal ontlopen. Die zekerheid kan er komend weekend wel komen. Daarvoor zullen ze moeten gaan winnen in de Cegeka Arena of hopen dat OH Leuven enkele uren later niet stunt op Club Brugge.

Leko zal in Genk wel nog een aantal spelers moeten missen. Fossey, Vanheusden en O'Neill liggen immers nog altijd in de lappenmand. Hij zal mogelijk wel weer kunnen rekenen op Dewaele, Dombia en Ngoy, al wordt voor hen de training van zaterdag nog afgewacht.

Zal Standard het behoud komend weekend verzekeren?

Meest recent

Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

4
4
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

21
21
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

13
13
Van der Elst onthult pijnlijk verhaal over Club-speler

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

98
98
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

110
110
Van der Elst waarschuwt Club: "Dan is Union nu al kampioen"

Club Brugge heeft vorig weekend weer wat terrein verloren in de titelstrijd. Terwijl Union vrij ...

156
156
Roestige Roméo? Chelsea-trainer oordeelt over Laviao

Ook dit seizoen werd voor Roméo Lavia weer getekend door blessureleed. Stilaan lijkt onze ...

51
51
'Arsenal casht: pikante zomertransfer voor Trossard'

Leandro Trossard vertolkt nog steeds een belangrijke rol bij Arsenal, ook al hadden velen verwacht ...

53
53
Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

380
380
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

48
48
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

132
132
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

212
212
Rode Duivels en knaltransfer voor Mandela Keita?

Op het einde van de maand trekken de Rode Duivels op stage naar de Verenigde Staten om er te ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

215
215
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

446
446
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

345
345
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

403
403
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

309
309
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

631
631
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

116
116
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

423
423
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

76
76
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

150
150
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

182
182
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

238
238

Meer sportnieuws