Leko waarschuwt Standard: "Dat kunnen we ons niet permitteren"

door
Leko waarschuwt Standard:

Sclessin slaakte vorig weekend een collectieve zucht van opluchting, want met een 4-2 tegen AA Gent boekte Standard eindelijk zijn tweede zege van 2024. Daarmee deed het ook een uitstekende zaak in de strijd om het behoud, maar die is nog niet helemaal gestreden.

Zondag moet Standard de positieve lijn zien door te trekken, maar evident zal dat niet worden. Dan moeten ze op bezoek bij KRC Genk, dat zelf ook nog volop moet knokken om zijn plaats in de top zes vast te houden. Ivan Leko hoopt dan ook dat zijn spelers op de afspraak zullen zijn.

LEES OOK: VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Leko zet Standard op scherp

"Het wordt voor beide teams een belangrijke wedstrijden. We kennen de kwaliteiten van Genk, vooral op offensief vlak", vertelt de trainer aan La Dernière Heure. "Ik heb de spelers twee dagen vrij gegeven, want het was belangrijk dat ze even konden uitblazen en wat tijd doorbrengen met hun naasten."

Dat betekent echter niet dat de vakantie al ingezet is bij Standard. "Ik heb dan wel geëist dat de bladzijde vanaf dinsdag meteen omgeslagen zou worden. Dat we meteen geconcentreerd zouden zijn op de volgende match en dat er intens getraind zou worden. Want gezien de timing en onze situatie, kunnen we ons geen lange viering permitteren", waarschuwt Leko.

Behoud mathematisch nog niet zeker

Standard is immers mathematisch nog altijd niet zeker dat het de play-downs zal ontlopen. Die zekerheid kan er komend weekend wel komen. Daarvoor zullen ze moeten gaan winnen in de Cegeka Arena of hopen dat OH Leuven enkele uren later niet stunt op Club Brugge.

Leko zal in Genk wel nog een aantal spelers moeten missen. Fossey, Vanheusden en O'Neill liggen immers nog altijd in de lappenmand. Hij zal mogelijk wel weer kunnen rekenen op Dewaele, Dombia en Ngoy, al wordt voor hen de training van zaterdag nog afgewacht.

Zal Standard het behoud komend weekend verzekeren?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

127
127
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

65
65
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

69
69
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

34
34
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

156
156
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

256
256
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

81
81
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

153
153
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

485
485
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

116
116
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

208
208
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

404
404
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

198
198
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

63
63
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

266
266
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

31
31
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

264
264
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

221
221
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

81
81
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

176
176
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

524
524
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

89
89
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

157
157
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

112
112

Meer sportnieuws