'Mokerslag voor PO's: Anderlecht overweegt beroep'

door
'Mokerslag voor PO's: Anderlecht overweegt beroep'

Anderlecht begint binnen een tweetal weken als dé grote uitdager van koploper Union aan de Champions' Play-Offs. Helaas voor Paars-Wit dreigt het dan met een stevige handicap aan die achtervolging te moeten beginnen.

Eerder op de dag geraakte tenslotte bekend dat de Brusselaars hun eerste van vijf thuiswedstrijden in de nacompetitie zonder publiek zullen moeten afwerken. Een gevolg van de supportersincidenten op 7 december in de thuismatch tegen Standard, dat dezelfde sanctie kreeg.

LEES OOK: Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

Proportionele straf

Geen verrassing, want voorafgaand aan die feiten hing beide teams al nog een voorwaardelijke straf boven het hoofd. Niet alleen wordt die nu dus effectief, daarnaast legde het Disciplinair Comité hen tevens opnieuw drie wedstrijden (deels) achter gesloten deuren met uitstel op.

Door uitfans voortaan tijdelijk te weren in hun onderlingen confrontaties ondernamen Anderlecht en Standard zelf reeds stappen in een poging een zware sanctie te vermijden. Tevergeefs, zo blijkt, want de raad oordeelde dat dit eigen initiatief niet volstond als proportionele straf.

RSCA in beroep?

Met de nieuwe voorwaardelijke sanctie hoopt het dat fans van beide clubs elkaar zullen sensibiliseren om de sluiting van hun tribune tegen te gaan. De effectieve straf gaat dan weer automatisch in binnen 15 dagen, wat dus overeenkomt met de eerste speeldag van de play-offs.

Behalve op financieel ook op sportief vlak vooral voor Anderlecht, dat weliswaar zelf om uitstel had gevraagd, een stevige opdoffer. Hoewel er nog geen officiële reactie kwam uit het Lotto Park overweegt de recordkampioen volgens meerdere bronnen om beroep aan te tekenen.

RSCA moet in beroep gaan

Meest recent

Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

89
89
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

120
120
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

30
30
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

190
190
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

267
267
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

89
89
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

138
138
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

46
46
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

90
90
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

156
156
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

286
286
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

54
54
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

104
104
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

158
158
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

331
331
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

395
395
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

79
79
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

187
187
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

444
444
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

295
295
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

405
405
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

400
400
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

129
129
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

123
123
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

524
524

Meer sportnieuws