'Mokerslag voor PO's: Anderlecht overweegt beroep'

door
'Mokerslag voor PO's: Anderlecht overweegt beroep'

Anderlecht begint binnen een tweetal weken als dé grote uitdager van koploper Union aan de Champions' Play-Offs. Helaas voor Paars-Wit dreigt het dan met een stevige handicap aan die achtervolging te moeten beginnen.

Eerder op de dag geraakte tenslotte bekend dat de Brusselaars hun eerste van vijf thuiswedstrijden in de nacompetitie zonder publiek zullen moeten afwerken. Een gevolg van de supportersincidenten op 7 december in de thuismatch tegen Standard, dat dezelfde sanctie kreeg.

LEES OOK: Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

Proportionele straf

Geen verrassing, want voorafgaand aan die feiten hing beide teams al nog een voorwaardelijke straf boven het hoofd. Niet alleen wordt die nu dus effectief, daarnaast legde het Disciplinair Comité hen tevens opnieuw drie wedstrijden (deels) achter gesloten deuren met uitstel op.

Door uitfans voortaan tijdelijk te weren in hun onderlingen confrontaties ondernamen Anderlecht en Standard zelf reeds stappen in een poging een zware sanctie te vermijden. Tevergeefs, zo blijkt, want de raad oordeelde dat dit eigen initiatief niet volstond als proportionele straf.

RSCA in beroep?

Met de nieuwe voorwaardelijke sanctie hoopt het dat fans van beide clubs elkaar zullen sensibiliseren om de sluiting van hun tribune tegen te gaan. De effectieve straf gaat dan weer automatisch in binnen 15 dagen, wat dus overeenkomt met de eerste speeldag van de play-offs.

Behalve op financieel ook op sportief vlak vooral voor Anderlecht, dat weliswaar zelf om uitstel had gevraagd, een stevige opdoffer. Hoewel er nog geen officiële reactie kwam uit het Lotto Park overweegt de recordkampioen volgens meerdere bronnen om beroep aan te tekenen.

RSCA moet in beroep gaan

Meest recent

Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

15
15
Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

14
14
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

60
60
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

144
144
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

21
21
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

218
218
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

81
81
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

106
106
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

326
326
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

316
316
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

326
326
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

539
539
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

172
172
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

109
109
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

47
47
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

88
88
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

333
333
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

110
110
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

109
109
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

104
104
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

82
82
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

67
67
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

274
274
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

430
430

Meer sportnieuws