'Mokerslag voor PO's: Anderlecht overweegt beroep'

door
'Mokerslag voor PO's: Anderlecht overweegt beroep'

Anderlecht begint binnen een tweetal weken als dé grote uitdager van koploper Union aan de Champions' Play-Offs. Helaas voor Paars-Wit dreigt het dan met een stevige handicap aan die achtervolging te moeten beginnen.

Eerder op de dag geraakte tenslotte bekend dat de Brusselaars hun eerste van vijf thuiswedstrijden in de nacompetitie zonder publiek zullen moeten afwerken. Een gevolg van de supportersincidenten op 7 december in de thuismatch tegen Standard, dat dezelfde sanctie kreeg.

LEES OOK: 'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Proportionele straf

Geen verrassing, want voorafgaand aan die feiten hing beide teams al nog een voorwaardelijke straf boven het hoofd. Niet alleen wordt die nu dus effectief, daarnaast legde het Disciplinair Comité hen tevens opnieuw drie wedstrijden (deels) achter gesloten deuren met uitstel op.

Door uitfans voortaan tijdelijk te weren in hun onderlingen confrontaties ondernamen Anderlecht en Standard zelf reeds stappen in een poging een zware sanctie te vermijden. Tevergeefs, zo blijkt, want de raad oordeelde dat dit eigen initiatief niet volstond als proportionele straf.

RSCA in beroep?

Met de nieuwe voorwaardelijke sanctie hoopt het dat fans van beide clubs elkaar zullen sensibiliseren om de sluiting van hun tribune tegen te gaan. De effectieve straf gaat dan weer automatisch in binnen 15 dagen, wat dus overeenkomt met de eerste speeldag van de play-offs.

Behalve op financieel ook op sportief vlak vooral voor Anderlecht, dat weliswaar zelf om uitstel had gevraagd, een stevige opdoffer. Hoewel er nog geen officiële reactie kwam uit het Lotto Park overweegt de recordkampioen volgens meerdere bronnen om beroep aan te tekenen.

RSCA moet in beroep gaan

Meest recent

Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

28
28
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

22
22
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

67
67
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

109
109
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

47
47
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

24
24
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

32
32
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

149
149
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

74
74
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

29
29
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

132
132
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

31
31
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

59
59
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

64
64
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

67
67
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

109
109
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

138
138
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

167
167
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

283
283
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

25
25
'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

166
166
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

262
262
'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

79
79
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

160
160
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

43
43

Meer sportnieuws