'Mokerslag voor PO's: Anderlecht overweegt beroep'

1244 stemmen
'Mokerslag voor PO's: Anderlecht overweegt beroep'

Anderlecht begint binnen een tweetal weken als dé grote uitdager van koploper Union aan de Champions' Play-Offs. Helaas voor Paars-Wit dreigt het dan met een stevige handicap aan die achtervolging te moeten beginnen.

Eerder op de dag geraakte tenslotte bekend dat de Brusselaars hun eerste van vijf thuiswedstrijden in de nacompetitie zonder publiek zullen moeten afwerken. Een gevolg van de supportersincidenten op 7 december in de thuismatch tegen Standard, dat dezelfde sanctie kreeg.

LEES OOK: Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Proportionele straf

Geen verrassing, want voorafgaand aan die feiten hing beide teams al nog een voorwaardelijke straf boven het hoofd. Niet alleen wordt die nu dus effectief, daarnaast legde het Disciplinair Comité hen tevens opnieuw drie wedstrijden (deels) achter gesloten deuren met uitstel op.

Door uitfans voortaan tijdelijk te weren in hun onderlingen confrontaties ondernamen Anderlecht en Standard zelf reeds stappen in een poging een zware sanctie te vermijden. Tevergeefs, zo blijkt, want de raad oordeelde dat dit eigen initiatief niet volstond als proportionele straf.

RSCA in beroep?

Met de nieuwe voorwaardelijke sanctie hoopt het dat fans van beide clubs elkaar zullen sensibiliseren om de sluiting van hun tribune tegen te gaan. De effectieve straf gaat dan weer automatisch in binnen 15 dagen, wat dus overeenkomt met de eerste speeldag van de play-offs.

Behalve op financieel ook op sportief vlak vooral voor Anderlecht, dat weliswaar zelf om uitstel had gevraagd, een stevige opdoffer. Hoewel er nog geen officiële reactie kwam uit het Lotto Park overweegt de recordkampioen volgens meerdere bronnen om beroep aan te tekenen.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’
22

RSCA moet in beroep gaan

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

22
22
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

198
198
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

80
80
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

110
110
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

160
160
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

94
94
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

148
148
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

51
51
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

314
314
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

110
110
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

664
664
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

271
271
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

292
292
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

586
586
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

477
477
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

787
787
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

246
246
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

168
168

Meer sportnieuws