'AA Gent greep om deze pijnlijke reden naast Nilsson'

door
'AA Gent greep om deze pijnlijke reden naast Nilsson'

AA Gent staat twee speeldagen voor het einde van de reguliere competitie pas op de zevende plaats. Hein Vanhaezebrouck gaf donderdag op zijn persconferentie aan dat zijn ploeg zes op zes zal moeten pakken om zich nog te plaatsen voor Play-Off I, maar dat lijkt een aartsmoeilijke opdracht te gaan worden.

Zondag moet Gent immers naar het Dudenpark voor een confrontatie met leider Union. Dat kreeg donderdagavond wel een opdoffer met een 0-3-nederlaag tegen Fenerbahçe, maar is in de Jupiler Pro League al 22 wedstrijden ongeslagen. Bovendien zitten de Buffalo's zelf niet bepaald in een grootse vorm.

LEES OOK: Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

AA Gent wou ver gaan voor komst Nilsson

De clash met Union betekent ook een 'reünie' met Gustaf Nilsson. Gent probeerde tijdens de wintermercato nog om de Zweedse targetspits weg te kapen bij Union om het vertrek van Gift Orban en Hugo Cuypers op te vangen. Die transfer ging finaal niet door, maar het scheelde toch niet al te veel.

Het Nieuwsblad weet immers dat alle partijen zo goed als akkoord waren over de transfer. Gent zou bereid geweest zijn om minstens 4 miljoen euro te betalen, volgens sommige bronnen kon die som met bonussen zelfs oplopen tot 7 miljoen. Dat zou Union niet geweigerd hebben, want Nilsson gaat komende zomer zijn laatste contractjaar in en kostte de club slechts een schijntje.

Makelaar en sportieve ambities gooien roet in het eten

Daarnaast zou er ook een akkoord geweest zijn over het salaris van Nilsson, die in Gent gevoelig meer kon verdienen dan hij bij Union doet. Alleen zou de deal afgesprongen zijn op twee zaken. Ten eerste vond Michel Louwagie geen akkoord over de commissie van de makelaar van Nilsson, die ze bij Gent te hoog vonden.

Maar volgens eigenaar Sam Baro was het vooral Nilsson zelf die uiteindelijk besliste dat hij niet naar Gent wou, om sportieve redenen. De komende maanden kan hij met Union nog de titel én beker binnenhalen, terwijl Gent nog hoogstens een Europees ticket zal kunnen afdwingen.

Zou Gent er met Nilsson nu beter voor gestaan hebben?

Meest recent

Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

23
23
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

41
41
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

27
27
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

421
421
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

100
100
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

171
171
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

40
40
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

304
304
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

190
190
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

287
287
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

275
275
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

193
193
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

28
28
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

370
370
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

402
402
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

80
80
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

219
219
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

49
49
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

98
98
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

376
376
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

840
840
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

364
364
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

1053
1053
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

102
102
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

355
355

Meer sportnieuws