Analisten vlijmscherp: "Club Brugge heeft geen identiteit"

631 stemmen
Analisten vlijmscherp:

Club Brugge wil zijn tegenvallende seizoen alsnog redden door ver door te stoten in de Conference League. Maar in de heenmatch tegen Molde FK liep het meteen fout, zo verloor Blauw-Zwart andermaal na een late tegentreffer. Een zoveelste mokerslag voor de Bruggelingen.

Na de tegenvallende prestaties in eigen land tijdens de voorbije jaargang wou Club een herstart nemen met een nieuwe coach en opgefriste selectie. Maar dat lukt allerminst. In de competitie telt Blauw-Zwart immers al twintig punten meer dan leider Union SG. En in de Croky Cup sneuvelde het tijdens de halve finales.

De Conference League lijkt dus de enige manier om alsnog met een prijs aan de haal te gaan. Maar ook daar liep het donderdag dus fout. Blauw-Zwart verloor zijn heenwedstrijd tegen Molde FK immers met 2-1 en moet volgende week voor eigen volk vol aan de bak om een Europese uitschakeling te voorkomen.

LEES OOK: 'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Zoekende Deila

De West-Vlamingen hadden nochtans gehoopt dat de ruime zege in Genk voor een kantelpunt zou zorgen. De ploeg van coach Ronny Deila blijft evenwel in hetzelfde bedje ziek. Op papier lijkt er nochtans voldoende kwaliteit aanwezig in de spelersgroep, maar dat komt er dus ruim onvoldoende uit.

Analist Olivier Deschacht toonde zich dan ook scherp in de studio's van Play 5. "Dit Club Brugge heeft gewoon geen identiteit", stelt de voormalige verdediger. "We zijn nu acht maanden verder en Deila heeft nog altijd geen basisploeg."

Constante positiewissels

Tegen Molde wisselde de Brugse trainer ook weer constant van tactische patronen en moesten verschillende spelers meerdere posities bekleden. "Dit is niet goed voor de automatismen en looplijnen. Odoi staat eerst rechts, dan weer centraal. De Cuyper als linksvoor, dan linksachter. Skoras speelde tegen Genk op links, nu weer op rechts, ...", somde Deschacht op. "Daar heb ik ook problemen mee", vulde Jacky Mathijssen aan.

Waar ligt het grootste probleem bij Club?

Meest recent

Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

63
63
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

409
409
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

352
352
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

287
287
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

140
140
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

211
211
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

82
82
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

54
54
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

188
188
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

81
81
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

63
63
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

364
364
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

189
189
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

223
223
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

437
437
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

110
110
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

249
249
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

79
79
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

434
434
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

203
203
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

185
185
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

79
79
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

329
329
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

310
310
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

109
109

Meer sportnieuws