Analisten vlijmscherp: "Club Brugge heeft geen identiteit"

door
Analisten vlijmscherp:

Club Brugge wil zijn tegenvallende seizoen alsnog redden door ver door te stoten in de Conference League. Maar in de heenmatch tegen Molde FK liep het meteen fout, zo verloor Blauw-Zwart andermaal na een late tegentreffer. Een zoveelste mokerslag voor de Bruggelingen.

Na de tegenvallende prestaties in eigen land tijdens de voorbije jaargang wou Club een herstart nemen met een nieuwe coach en opgefriste selectie. Maar dat lukt allerminst. In de competitie telt Blauw-Zwart immers al twintig punten meer dan leider Union SG. En in de Croky Cup sneuvelde het tijdens de halve finales.

De Conference League lijkt dus de enige manier om alsnog met een prijs aan de haal te gaan. Maar ook daar liep het donderdag dus fout. Blauw-Zwart verloor zijn heenwedstrijd tegen Molde FK immers met 2-1 en moet volgende week voor eigen volk vol aan de bak om een Europese uitschakeling te voorkomen.

LEES OOK: Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

Zoekende Deila

De West-Vlamingen hadden nochtans gehoopt dat de ruime zege in Genk voor een kantelpunt zou zorgen. De ploeg van coach Ronny Deila blijft evenwel in hetzelfde bedje ziek. Op papier lijkt er nochtans voldoende kwaliteit aanwezig in de spelersgroep, maar dat komt er dus ruim onvoldoende uit.

Analist Olivier Deschacht toonde zich dan ook scherp in de studio's van Play 5. "Dit Club Brugge heeft gewoon geen identiteit", stelt de voormalige verdediger. "We zijn nu acht maanden verder en Deila heeft nog altijd geen basisploeg."

Constante positiewissels

Tegen Molde wisselde de Brugse trainer ook weer constant van tactische patronen en moesten verschillende spelers meerdere posities bekleden. "Dit is niet goed voor de automatismen en looplijnen. Odoi staat eerst rechts, dan weer centraal. De Cuyper als linksvoor, dan linksachter. Skoras speelde tegen Genk op links, nu weer op rechts, ...", somde Deschacht op. "Daar heb ik ook problemen mee", vulde Jacky Mathijssen aan.

Waar ligt het grootste probleem bij Club?

Meest recent

Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

8
8
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

24
24
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

130
130
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

213
213
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

37
37
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

128
128
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

109
109
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

66
66
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

29
29
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

259
259
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

44
44
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

44
44
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

218
218
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

112
112
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

281
281
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

220
220
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

268
268
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

640
640
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

283
283
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

150
150
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

517
517
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

134
134
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

224
224
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

526
526

Meer sportnieuws