BAS weer hard aangepakt: "Niet eens gekeken naar reglement"

door
BAS weer hard aangepakt:

Het BAS maakte eerder deze week een einde aan de lange soap rond het al dan niet herspelen van de partij tussen Anderlecht en KRC Genk. Zij oordeelden dat de Disciplinaire Raad en de Evocatiecommissie niet bevoegd waren om zich over de zaak uit te spreken en volgden dus het originele oordeel van het Referee Department, dat wel bevoegd geacht werd.

Naast die technische uitleg kwam het BAS ook nog met een opvallende eigen motivatie waarom de match niet opnieuw gespeeld moest worden. "Voetbalclubs moeten beseffen dat scheidsrechters geen robots zijn", klonk het onder meer. "Het is gemakkelijk om achteraf commentaar en kritiek te geven", kwam er ook nog bij.

LEES OOK: Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Wijnants: "BAS keek niet naar reglement"

Globaal gezien werd de uitspraak vooral op opluchting onthaald, want het zou toch de voetbalkalender én de strijd om Play-Off I serieus ontregeld hebben als de partij plots weer opnieuw gespeeld moest worden. Alleen in het Genkse kamp was de ontgoocheling groot.

Onder de analisten toonde enkel Stef Wijnants zich eigenlijk kritisch. Hij doet er bij TV Limburg nog een schepje bovenop. "Dat er niet gekeken is naar wat er eigenlijk in het reglement staat, is duidelijk", oppert hij zelfs. "Dat het BAS dan een uitleg geeft die heel populistisch is, dat kan ik echt niet begrijpen."

Uitleg niet geloofwaardig

Wijnants oppert zelfs dat er van buitenaf druk gezet werd op het BAS om de match niet te laten herspelen. "Want stel je maar eens voor dat die match opnieuw moest gespeeld worden. Wat gingen de FIFA en de UEFA daarmee aanvangen en hoe ging de Belgische voetbalbond dan weer overkomen?", vraagt hij zich af.

De motivatie van het BAS kon hem dan ook niet overtuigen. "Het woord 'onzorgvuldigheid' kiezen als de VAR zo vaak naar beelden kan kijken... Dat is toch niet geloofwaardig als je daarmee als uitleg komt?"

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

342
342
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

52
52
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

29
29
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

85
85
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

86
86
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

16
16
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

36
36
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

78
78
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

179
179
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

40
40
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

94
94
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

18
18
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

53
53
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

112
112
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

25
25
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

233
233
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

113
113
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

92
92
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

176
176
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

40
40
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

147
147
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

82
82
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

34
34
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

101
101
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

41
41

Meer sportnieuws