BAS weer hard aangepakt: "Niet eens gekeken naar reglement"

door
BAS weer hard aangepakt:

Het BAS maakte eerder deze week een einde aan de lange soap rond het al dan niet herspelen van de partij tussen Anderlecht en KRC Genk. Zij oordeelden dat de Disciplinaire Raad en de Evocatiecommissie niet bevoegd waren om zich over de zaak uit te spreken en volgden dus het originele oordeel van het Referee Department, dat wel bevoegd geacht werd.

Naast die technische uitleg kwam het BAS ook nog met een opvallende eigen motivatie waarom de match niet opnieuw gespeeld moest worden. "Voetbalclubs moeten beseffen dat scheidsrechters geen robots zijn", klonk het onder meer. "Het is gemakkelijk om achteraf commentaar en kritiek te geven", kwam er ook nog bij.

LEES OOK: KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

Wijnants: "BAS keek niet naar reglement"

Globaal gezien werd de uitspraak vooral op opluchting onthaald, want het zou toch de voetbalkalender én de strijd om Play-Off I serieus ontregeld hebben als de partij plots weer opnieuw gespeeld moest worden. Alleen in het Genkse kamp was de ontgoocheling groot.

Onder de analisten toonde enkel Stef Wijnants zich eigenlijk kritisch. Hij doet er bij TV Limburg nog een schepje bovenop. "Dat er niet gekeken is naar wat er eigenlijk in het reglement staat, is duidelijk", oppert hij zelfs. "Dat het BAS dan een uitleg geeft die heel populistisch is, dat kan ik echt niet begrijpen."

Uitleg niet geloofwaardig

Wijnants oppert zelfs dat er van buitenaf druk gezet werd op het BAS om de match niet te laten herspelen. "Want stel je maar eens voor dat die match opnieuw moest gespeeld worden. Wat gingen de FIFA en de UEFA daarmee aanvangen en hoe ging de Belgische voetbalbond dan weer overkomen?", vraagt hij zich af.

De motivatie van het BAS kon hem dan ook niet overtuigen. "Het woord 'onzorgvuldigheid' kiezen als de VAR zo vaak naar beelden kan kijken... Dat is toch niet geloofwaardig als je daarmee als uitleg komt?"

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

11
11
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

21
21
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

84
84
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

21
21
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

8
8
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

253
253
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

325
325
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

63
63
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

272
272
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

229
229
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

159
159
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

35
35
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

274
274
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

129
129
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

343
343
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

230
230
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

271
271
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

260
260
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

392
392
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

67
67
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

184
184
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

146
146
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

278
278

Meer sportnieuws