BAS weer hard aangepakt: "Niet eens gekeken naar reglement"

door
BAS weer hard aangepakt:

Het BAS maakte eerder deze week een einde aan de lange soap rond het al dan niet herspelen van de partij tussen Anderlecht en KRC Genk. Zij oordeelden dat de Disciplinaire Raad en de Evocatiecommissie niet bevoegd waren om zich over de zaak uit te spreken en volgden dus het originele oordeel van het Referee Department, dat wel bevoegd geacht werd.

Naast die technische uitleg kwam het BAS ook nog met een opvallende eigen motivatie waarom de match niet opnieuw gespeeld moest worden. "Voetbalclubs moeten beseffen dat scheidsrechters geen robots zijn", klonk het onder meer. "Het is gemakkelijk om achteraf commentaar en kritiek te geven", kwam er ook nog bij.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

Wijnants: "BAS keek niet naar reglement"

Globaal gezien werd de uitspraak vooral op opluchting onthaald, want het zou toch de voetbalkalender én de strijd om Play-Off I serieus ontregeld hebben als de partij plots weer opnieuw gespeeld moest worden. Alleen in het Genkse kamp was de ontgoocheling groot.

Onder de analisten toonde enkel Stef Wijnants zich eigenlijk kritisch. Hij doet er bij TV Limburg nog een schepje bovenop. "Dat er niet gekeken is naar wat er eigenlijk in het reglement staat, is duidelijk", oppert hij zelfs. "Dat het BAS dan een uitleg geeft die heel populistisch is, dat kan ik echt niet begrijpen."

Uitleg niet geloofwaardig

Wijnants oppert zelfs dat er van buitenaf druk gezet werd op het BAS om de match niet te laten herspelen. "Want stel je maar eens voor dat die match opnieuw moest gespeeld worden. Wat gingen de FIFA en de UEFA daarmee aanvangen en hoe ging de Belgische voetbalbond dan weer overkomen?", vraagt hij zich af.

De motivatie van het BAS kon hem dan ook niet overtuigen. "Het woord 'onzorgvuldigheid' kiezen als de VAR zo vaak naar beelden kan kijken... Dat is toch niet geloofwaardig als je daarmee als uitleg komt?"

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

15
15
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

46
46
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

67
67
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

61
61
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

27
27
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

40
40
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

50
50
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

44
44
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

21
21
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

423
423
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

113
113
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

111
111
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

371
371
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

57
57
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

497
497
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

563
563
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

114
114
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

307
307
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

284
284
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

312
312
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

201
201
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

71
71
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

184
184
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

258
258
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

205
205

Meer sportnieuws