BAS weer hard aangepakt: "Niet eens gekeken naar reglement"

502
BAS weer hard aangepakt:

Het BAS maakte eerder deze week een einde aan de lange soap rond het al dan niet herspelen van de partij tussen Anderlecht en KRC Genk. Zij oordeelden dat de Disciplinaire Raad en de Evocatiecommissie niet bevoegd waren om zich over de zaak uit te spreken en volgden dus het originele oordeel van het Referee Department, dat wel bevoegd geacht werd.

Naast die technische uitleg kwam het BAS ook nog met een opvallende eigen motivatie waarom de match niet opnieuw gespeeld moest worden. "Voetbalclubs moeten beseffen dat scheidsrechters geen robots zijn", klonk het onder meer. "Het is gemakkelijk om achteraf commentaar en kritiek te geven", kwam er ook nog bij.

LEES OOK: Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Wijnants: "BAS keek niet naar reglement"

Globaal gezien werd de uitspraak vooral op opluchting onthaald, want het zou toch de voetbalkalender én de strijd om Play-Off I serieus ontregeld hebben als de partij plots weer opnieuw gespeeld moest worden. Alleen in het Genkse kamp was de ontgoocheling groot.

Onder de analisten toonde enkel Stef Wijnants zich eigenlijk kritisch. Hij doet er bij TV Limburg nog een schepje bovenop. "Dat er niet gekeken is naar wat er eigenlijk in het reglement staat, is duidelijk", oppert hij zelfs. "Dat het BAS dan een uitleg geeft die heel populistisch is, dat kan ik echt niet begrijpen."

Uitleg niet geloofwaardig

Wijnants oppert zelfs dat er van buitenaf druk gezet werd op het BAS om de match niet te laten herspelen. "Want stel je maar eens voor dat die match opnieuw moest gespeeld worden. Wat gingen de FIFA en de UEFA daarmee aanvangen en hoe ging de Belgische voetbalbond dan weer overkomen?", vraagt hij zich af.

De motivatie van het BAS kon hem dan ook niet overtuigen. "Het woord 'onzorgvuldigheid' kiezen als de VAR zo vaak naar beelden kan kijken... Dat is toch niet geloofwaardig als je daarmee als uitleg komt?"

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

35
35
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

12
12
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

47
47
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

273
273
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

62
62
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

221
221
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

51
51
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

205
205
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

242
242
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

423
423
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

358
358
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

101
101
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

93
93
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

321
321
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

166
166
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

502
502
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

393
393
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

283
283
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

450
450
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

223
223
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

348
348
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

210
210
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

197
197
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

55
55
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

95
95

Meer sportnieuws