Anderlecht kop van jut: Guardiola springt uit zijn vel

976
Anderlecht kop van jut: Guardiola springt uit zijn vel

Kasper Schmeichel's contract bij Anderlecht loopt aan het einde van dit af, en zijn toekomst is onzeker. Anderlecht overweegt zijn contract te verlengen, maar er zijn ook geruchten over een terugkeer naar Engeland.

Stefan Ortega, de tweede doelman van Manchester City, wordt genoemd als mogelijke vervanger.

Hoewel Guardiola Ortega graag wil behouden, zijn er contractuele strubbelingen. Ortega's uitstekende spel maakt hem een gewilde doelman, met interesse van clubs zoals VfB Stuttgart. 

LEES OOK: City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Wat met Schmeichel? Bijtekenen of vertrekken bij Anderlecht

Aan het einde van dit seizoen loopt het eenjarig contract van Kasper Schmeichel bij Anderlecht af. Hoewel Schmeichel in de laatste weken op een hoog niveau keept, is het niet zeker of Anderlecht de aflopende verbintenis van de 37-jarige doelman zomaar zal verlengen.

Hij wordt door zijn leeftijd namelijk niet gezien als een langetermijnoplossing.

In Denemarken denkt men alvast wél dat Anderlecht verder zal gaan met Schmeichel. “Ik denk dat Anderlecht hoopt het contract te verlengen”, vertelde journalist Jonas Hebo Goldmann eind december bij TV2 Sports.

Tegelijkertijd zijn er vorige winter geruchten opgedoken over een mogelijke terugkeer van Schmeichel naar Engeland. Clubs zoals Sheffield United, Nottingham Forest, Newcastle United en zelfs Chelsea werden genoemd als mogelijke bestemmingen.

De doelman zelf heeft nog geen definitieve beslissing genomen over zijn toekomst bij Anderlecht.

“In het moderne leven moet je vliegen, hé. Maar met mijn toekomst ben ik nu nog niet bezig. We vechten dit seizoen voor een prijs en daar gaat al mijn aandacht naartoe”, zei hij eind februari in een interview met Het Nieuwsblad.

Anderlecht wil Stefan Ortega, de nummer twee van Manchester City

Terwijl Anderlecht zich bezighoudt met het verkennen van opties op de spelersmarkt voor een mogelijke nieuwe nummer één in het doel, wordt Stefan Ortega genoemd als een potentiële kandidaat voor Sporting.

Florian Plettenberg van Sky Sports meldt dat ook VfB Stuttgart interesse toont in de 31-jarige Duitser.

Momenteel fungeert Ortega als reservedoelman bij Manchester City, maar er is een impasse ontstaan tussen hem en de club over een mogelijke contractverlenging, met name wat betreft zijn salaris.

Ortega's contract bij het Etihad Stadium loopt door tot juni 2025, en bovendien is hij niet langer bereid om genoegen te nemen met een rol als tweede doelman.

Hoewel Pep Guardiola een grote fan van hem is en zijn kwaliteiten ten zeerste apprecieert, lijkt een rol als eerste doelman onrealistisch vanwege de onbetwiste positie van Ederson in het doel.

De onderhandelingen tussen Ortega en Manchester City zijn nog niet afgebroken, en er worden binnenkort nieuwe gesprekken gepland. Guardiola is vastbesloten om Ortega bij de club te houden, maar het lijkt erop dat er compromissen moeten worden gesloten. Sportief en financieel.

Ortega was een van de beste doelmannen in de Bundesliga

In de zomer van 2022 maakte Stefan Ortega gebruik van zijn aflopende contract bij Arminia Bielefeld om transfervrij over te stappen naar Manchester City. Met een contract van drie jaar bij City en de rol als back-up van Ederson, zette hij op sportief vlak de grootste stap in zijn carrière.

Hoewel Ortega het grootste deel van zijn carrière bij Bielefeld doorbracht, paste zijn spel perfect bij de stijl van The Citizens, vooral vanwege zijn indrukwekkende passing en distributie van de bal.

Ortega staat bekend om zijn vermogen om zowel korte als lange passes te versturen, en in zijn laatste seizoen bij Bielefeld was hij een van de best voetballende doelmannen in de vijf grootste Europese competities.

In Duitsland genoot hij een grote reputatie, mede dankzij zijn sterke en soms onorthodoxe reflexen. Zijn handelsmerk was het redden van doelpogingen van dichtbij en zijn vermogen om aanvallers af te stoppen in één-tegen-één duels.

In zijn laatste seizoen behaalde hij het tweede hoogste reddingspercentage (74%) van alle doelmannen in de Bundesliga.

In de zomer van 2022 kreeg Ortega aanbiedingen van andere clubs met betere financiële voorwaarden. Zo had hij naar verluidt bij Schalke 04 een salaris van 65.000 euro per week kunnen verdienen.

De kans om samen te werken met Pep Guardiola en keeperstrainer Xabi Mancisidor was voor hem te waardevol om te laten schieten.

Guardiola wil Ortega niet kwijt: “Fantastische keeper”

Stefan Ortega is momenteel bezig aan zijn tweede seizoen bij Manchester City en heeft tot nu toe 23 officiële wedstrijden gespeeld. Van deze wedstrijden waren er 5 in de Premier League en 4 in de Champions League.

De rest van zijn matchen vonden plaats in de kleinere bekercompetities zoals de FA Cup, EFL Cup en de Community Shield. Hoewel de 31-jarige doelman weinig speeltijd krijgt bij City, wil Pep Guardiola hem liever niet zien vertrekken.

Afgelopen zomer toonde Bayern München interesse om Ortega terug te halen naar Duitsland, maar Guardiola blokkeerde deze transfer persoonlijk. De Spaanse coach beschouwt Ortega als een belangrijke speler voor het team en verklaarde dat het verliezen van hem een groot probleem zou zijn.

“Vanaf dag één heb ik gezegd dat ik hem een fantastische keeper vind. In de Bundesliga heeft hij laten zien dat hij belangrijke reddingen maakt in belangrijke wedstrijden. We willen hem echt niet verliezen”, zei Guardiola vorige zomer.

Ortega zou een upgrade zijn tegenover Schmeichel

Meest recent

Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

5
5
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

10
10
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

19
19
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

78
78
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

133
133
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

111
111
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

901
901
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

69
69
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

29
29
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

220
220
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

59
59
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

64
64
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

26
26
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

52
52
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

44
44
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

81
81
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

162
162
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

321
321
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

275
275
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

274
274
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

54
54
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

126
126

Meer sportnieuws