'Sportieve baas Barça zorgt voor wending in trainerszoektocht'

door
'Sportieve baas Barça zorgt voor wending in trainerszoektocht'

Bayern München, Liverpool FC, ... heel wat Europese topploegen zijn momenteel op zoek naar een nieuwe coach voor volgend seizoen. Ook FC Barcelona zal een opvolger voor Xavi Hernandez moeten vinden. En die zoektocht zou een nieuwe wending hebben gekregen.

Xavi was als speler al uiterst succesvol bij Barcelona, in het najaar van 2021 kreeg hij er ook de touwtjes in handen als hoofdtrainer. En vorig seizoen leidde hij zijn ploeg naar de Spaanse landstitel, de eerste in vier jaar tijd. In september werd zijn contract dan ook verlengd.

Maar in de huidige jaargang blijft de bevestiging uit, zo staan de Catalanen momenteel slechts derde. Bovendien is het geleverde spel verre van sprankelend. Na aanhoudende kritiek besloot Xavi dan ook om zelf de handdoek te werpen.

LEES OOK: 'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

Grote terugkeer?

Xavi zal de huidige campagne dus wel nog afmaken. Bijgevolg heeft de clubleiding voldoende tijd om een gepaste opvolger te vinden. Die zoektocht draait inmiddels op volle toeren. En ook sportief directeur Deco laat zich nu gelden.

Volgens AS wil de Portugees namelijk niemand minder dan Luis Enrique terug halen naar Catalonië. De huidige T1 van Paris Saint-Germain was tussen 2014 en 2017 al als trainer actief op Camp Nou. En als speler werkte hij meer dan 200 matchen af namens Blaugrana.

Te dure optie

Bovendien kent hij La Liga maar al te goed als voormalig bondscoach van Spanje. Op papier lijkt Enrique dus een geschikte kandidaat. Maar er is één groot struikelblok. Zo ligt hij momenteel nog bij PSG onder contract en zou Barça dus een afkoopsom moeten dokken. Overigens zou preses Joan Laporta zelf zijn zinnen hebben gezet op een andere naam. Hij loopt naar verluidt hoog op met Hansi Flick, die momenteel zonder club zit en dus een pak goedkoper uitvalt.

Enrique is de ideale trainer voor Barcelona ...

Meest recent

Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

0
0
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

6
6
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

33
33
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

69
69
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

110
110
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

208
208
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

125
125
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

46
46
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

197
197
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

289
289
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

239
239
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

77
77
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

56
56
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

354
354
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

369
369
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

192
192
Lavia níét naar Jonge Duivels: oorzaak bizarre soap bekend

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

124
124
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

120
120
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

466
466
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

231
231
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

133
133
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

117
117
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

116
116
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

50
50

Meer sportnieuws