'Sportieve baas Barça zorgt voor wending in trainerszoektocht'

door
'Sportieve baas Barça zorgt voor wending in trainerszoektocht'

Bayern München, Liverpool FC, ... heel wat Europese topploegen zijn momenteel op zoek naar een nieuwe coach voor volgend seizoen. Ook FC Barcelona zal een opvolger voor Xavi Hernandez moeten vinden. En die zoektocht zou een nieuwe wending hebben gekregen.

Xavi was als speler al uiterst succesvol bij Barcelona, in het najaar van 2021 kreeg hij er ook de touwtjes in handen als hoofdtrainer. En vorig seizoen leidde hij zijn ploeg naar de Spaanse landstitel, de eerste in vier jaar tijd. In september werd zijn contract dan ook verlengd.

Maar in de huidige jaargang blijft de bevestiging uit, zo staan de Catalanen momenteel slechts derde. Bovendien is het geleverde spel verre van sprankelend. Na aanhoudende kritiek besloot Xavi dan ook om zelf de handdoek te werpen.

LEES OOK: Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

Grote terugkeer?

Xavi zal de huidige campagne dus wel nog afmaken. Bijgevolg heeft de clubleiding voldoende tijd om een gepaste opvolger te vinden. Die zoektocht draait inmiddels op volle toeren. En ook sportief directeur Deco laat zich nu gelden.

Volgens AS wil de Portugees namelijk niemand minder dan Luis Enrique terug halen naar Catalonië. De huidige T1 van Paris Saint-Germain was tussen 2014 en 2017 al als trainer actief op Camp Nou. En als speler werkte hij meer dan 200 matchen af namens Blaugrana.

Te dure optie

Bovendien kent hij La Liga maar al te goed als voormalig bondscoach van Spanje. Op papier lijkt Enrique dus een geschikte kandidaat. Maar er is één groot struikelblok. Zo ligt hij momenteel nog bij PSG onder contract en zou Barça dus een afkoopsom moeten dokken. Overigens zou preses Joan Laporta zelf zijn zinnen hebben gezet op een andere naam. Hij loopt naar verluidt hoog op met Hansi Flick, die momenteel zonder club zit en dus een pak goedkoper uitvalt.

Enrique is de ideale trainer voor Barcelona ...

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

98
98
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

28
28
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

65
65
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

20
20
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

85
85
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

172
172
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

151
151
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

61
61
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

133
133
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

60
60
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

49
49
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

103
103
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

293
293
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

254
254
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

142
142
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

498
498
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

385
385
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1312
1312
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

698
698
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

252
252
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

184
184
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

390
390
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

176
176
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

349
349

Meer sportnieuws