'Sportieve baas Barça zorgt voor wending in trainerszoektocht'

110 stemmen
'Sportieve baas Barça zorgt voor wending in trainerszoektocht'

Bayern München, Liverpool FC, ... heel wat Europese topploegen zijn momenteel op zoek naar een nieuwe coach voor volgend seizoen. Ook FC Barcelona zal een opvolger voor Xavi Hernandez moeten vinden. En die zoektocht zou een nieuwe wending hebben gekregen.

Xavi was als speler al uiterst succesvol bij Barcelona, in het najaar van 2021 kreeg hij er ook de touwtjes in handen als hoofdtrainer. En vorig seizoen leidde hij zijn ploeg naar de Spaanse landstitel, de eerste in vier jaar tijd. In september werd zijn contract dan ook verlengd.

Maar in de huidige jaargang blijft de bevestiging uit, zo staan de Catalanen momenteel slechts derde. Bovendien is het geleverde spel verre van sprankelend. Na aanhoudende kritiek besloot Xavi dan ook om zelf de handdoek te werpen.

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

Grote terugkeer?

Xavi zal de huidige campagne dus wel nog afmaken. Bijgevolg heeft de clubleiding voldoende tijd om een gepaste opvolger te vinden. Die zoektocht draait inmiddels op volle toeren. En ook sportief directeur Deco laat zich nu gelden.

Volgens AS wil de Portugees namelijk niemand minder dan Luis Enrique terug halen naar Catalonië. De huidige T1 van Paris Saint-Germain was tussen 2014 en 2017 al als trainer actief op Camp Nou. En als speler werkte hij meer dan 200 matchen af namens Blaugrana.

Te dure optie

Bovendien kent hij La Liga maar al te goed als voormalig bondscoach van Spanje. Op papier lijkt Enrique dus een geschikte kandidaat. Maar er is één groot struikelblok. Zo ligt hij momenteel nog bij PSG onder contract en zou Barça dus een afkoopsom moeten dokken. Overigens zou preses Joan Laporta zelf zijn zinnen hebben gezet op een andere naam. Hij loopt naar verluidt hoog op met Hansi Flick, die momenteel zonder club zit en dus een pak goedkoper uitvalt.

🚀

Enrique is de ideale trainer voor Barcelona ...

Meest recent

'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

62
62
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

18
18
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

94
94
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

175
175
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

508
508
Eén groot vraagteken blijft Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

27
27
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

126
126
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

171
171
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

110
110
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

96
96
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

291
291
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

430
430
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

180
180
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

670
670
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

682
682
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

118
118
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

93
93
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

178
178
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

214
214
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

91
91
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

25
25
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

83
83
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

139
139
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

428
428
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

78
78

Meer sportnieuws