'Sportieve baas Barça zorgt voor wending in trainerszoektocht'

110 stemmen
'Sportieve baas Barça zorgt voor wending in trainerszoektocht'

Bayern München, Liverpool FC, ... heel wat Europese topploegen zijn momenteel op zoek naar een nieuwe coach voor volgend seizoen. Ook FC Barcelona zal een opvolger voor Xavi Hernandez moeten vinden. En die zoektocht zou een nieuwe wending hebben gekregen.

Xavi was als speler al uiterst succesvol bij Barcelona, in het najaar van 2021 kreeg hij er ook de touwtjes in handen als hoofdtrainer. En vorig seizoen leidde hij zijn ploeg naar de Spaanse landstitel, de eerste in vier jaar tijd. In september werd zijn contract dan ook verlengd.

Maar in de huidige jaargang blijft de bevestiging uit, zo staan de Catalanen momenteel slechts derde. Bovendien is het geleverde spel verre van sprankelend. Na aanhoudende kritiek besloot Xavi dan ook om zelf de handdoek te werpen.

Grote terugkeer?

Xavi zal de huidige campagne dus wel nog afmaken. Bijgevolg heeft de clubleiding voldoende tijd om een gepaste opvolger te vinden. Die zoektocht draait inmiddels op volle toeren. En ook sportief directeur Deco laat zich nu gelden.

Volgens AS wil de Portugees namelijk niemand minder dan Luis Enrique terug halen naar Catalonië. De huidige T1 van Paris Saint-Germain was tussen 2014 en 2017 al als trainer actief op Camp Nou. En als speler werkte hij meer dan 200 matchen af namens Blaugrana.

Te dure optie

Bovendien kent hij La Liga maar al te goed als voormalig bondscoach van Spanje. Op papier lijkt Enrique dus een geschikte kandidaat. Maar er is één groot struikelblok. Zo ligt hij momenteel nog bij PSG onder contract en zou Barça dus een afkoopsom moeten dokken. Overigens zou preses Joan Laporta zelf zijn zinnen hebben gezet op een andere naam. Hij loopt naar verluidt hoog op met Hansi Flick, die momenteel zonder club zit en dus een pak goedkoper uitvalt.

🚀

Enrique is de ideale trainer voor Barcelona ...

Meest recent

Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

11
11
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

240
240
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

65
65
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

23
23
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

29
29
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

326
326
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

35
35
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

346
346
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

107
107
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

45
45
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

220
220
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

38
38
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

47
47
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

207
207
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

614
614
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

191
191
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

75
75
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

450
450
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

77
77
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

231
231
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

556
556
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

559
559
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

495
495
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

386
386
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

217
217

Meer sportnieuws