Anderlecht titelfavoriet? "Eén ding frappeert me het meest"

door
Anderlecht titelfavoriet?

RSC Anderlecht blijft voorlopig de naaste belager van Union SG. De recordkampioen speelde afgelopen weekend nochtans geen grootse match tegen KAS Eupen, maar won uiteindelijk zijn vijfde competitiematch op rij. De kloof op de leider blijft daardoor beperkt tot acht punten.

Een week eerder hadden de Brusselaars indruk gemaakt op het veld van Club Brugge. En tegen Eupen leek de ploeg van coach Brian Riemer die lijn ook door te trekken. De Brusselaars begonnen namelijk erg gretig aan de wedstrijd. Dat leidde uiteindelijk tot de snelle openingstreffer van Thorgan Hazard.

Maar die goede start werd dit keer niet doorgetrokken. Anderlecht had het lastig om zijn gewenste niveau vast te houden en liet Eupen weer in de match komen. Hierdoor bleef de wedstrijd spannend tot het einde. Bij de start van de tweede helft kwam Eupen zelfs dicht bij de gelijkmaker, de bal belandde op het doelhout.

LEES OOK: KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

Anderlecht onderschat?

Toch wist Paars-Wit andermaal stand te houden. Een groot verschil met de voorbije seizoenen toen mindere wedstrijd te vaak uitdraaiden op puntenverlies. En zo profileert Anderlecht zich steeds meer tot dé grote titeluitdager van de stadsgenoot uit het Dudenpark.

Analist Patrick Goots vindt dat RSCA die status zelfs al veel eerder had moeten krijgen. Zo vindt hij dat er te weinig rekening wordt gehouden met Anderlecht voor de titel. "Wat me nog het meest frappeert, is dat enkele weken geleden niet Anderlecht maar Club Brugge als de grote uitdager van Union naar voren werd geschoven", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Motivatie bij tegenstanders

Goots benadrukt overigens dat Anderlecht een 'makkelijker' slot van de reguliere competitie heeft dan Union. En dat er in de PO's ook nog eens 30 punten verdeeld zullen worden. "Alles blijft dus speelbaar. Anderlecht heeft het nadeel dat de motivatie bij de tegenstander toch telkens dat tikkeltje groter is. Maar met Vertonghen, Hazard, Rits en Schmeichel beschikt het dan weer over genoeg jongens die weten hoe ze het voorbereidende werk moeten afmaken."

Anderlecht wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

0
0
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

40
40
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

74
74
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

53
53
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

102
102
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

137
137
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

89
89
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

143
143
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

225
225
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

170
170
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

461
461
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

176
176
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

286
286
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

291
291
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

314
314
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

146
146
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

219
219
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

136
136
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

168
168
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

83
83
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

177
177
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

75
75
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

252
252
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1442
1442

Meer sportnieuws