Anderlecht titelfavoriet? "Eén ding frappeert me het meest"

615
Anderlecht titelfavoriet?

RSC Anderlecht blijft voorlopig de naaste belager van Union SG. De recordkampioen speelde afgelopen weekend nochtans geen grootse match tegen KAS Eupen, maar won uiteindelijk zijn vijfde competitiematch op rij. De kloof op de leider blijft daardoor beperkt tot acht punten.

Een week eerder hadden de Brusselaars indruk gemaakt op het veld van Club Brugge. En tegen Eupen leek de ploeg van coach Brian Riemer die lijn ook door te trekken. De Brusselaars begonnen namelijk erg gretig aan de wedstrijd. Dat leidde uiteindelijk tot de snelle openingstreffer van Thorgan Hazard.

Maar die goede start werd dit keer niet doorgetrokken. Anderlecht had het lastig om zijn gewenste niveau vast te houden en liet Eupen weer in de match komen. Hierdoor bleef de wedstrijd spannend tot het einde. Bij de start van de tweede helft kwam Eupen zelfs dicht bij de gelijkmaker, de bal belandde op het doelhout.

LEES OOK: Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Anderlecht onderschat?

Toch wist Paars-Wit andermaal stand te houden. Een groot verschil met de voorbije seizoenen toen mindere wedstrijd te vaak uitdraaiden op puntenverlies. En zo profileert Anderlecht zich steeds meer tot dé grote titeluitdager van de stadsgenoot uit het Dudenpark.

Analist Patrick Goots vindt dat RSCA die status zelfs al veel eerder had moeten krijgen. Zo vindt hij dat er te weinig rekening wordt gehouden met Anderlecht voor de titel. "Wat me nog het meest frappeert, is dat enkele weken geleden niet Anderlecht maar Club Brugge als de grote uitdager van Union naar voren werd geschoven", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Motivatie bij tegenstanders

Goots benadrukt overigens dat Anderlecht een 'makkelijker' slot van de reguliere competitie heeft dan Union. En dat er in de PO's ook nog eens 30 punten verdeeld zullen worden. "Alles blijft dus speelbaar. Anderlecht heeft het nadeel dat de motivatie bij de tegenstander toch telkens dat tikkeltje groter is. Maar met Vertonghen, Hazard, Rits en Schmeichel beschikt het dan weer over genoeg jongens die weten hoe ze het voorbereidende werk moeten afmaken."

Anderlecht wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

56
56
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

14
14
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

41
41
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

10
10
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

93
93
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

19
19
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

44
44
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

166
166
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

264
264
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

645
645
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

241
241
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

77
77
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

72
72
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

190
190
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

302
302
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

521
521
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

356
356
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

323
323
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

832
832
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

739
739
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

16
16
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

325
325

Meer sportnieuws