Anderlecht titelfavoriet? "Eén ding frappeert me het meest"

stemmen
Anderlecht titelfavoriet?

RSC Anderlecht blijft voorlopig de naaste belager van Union SG. De recordkampioen speelde afgelopen weekend nochtans geen grootse match tegen KAS Eupen, maar won uiteindelijk zijn vijfde competitiematch op rij. De kloof op de leider blijft daardoor beperkt tot acht punten.

Een week eerder hadden de Brusselaars indruk gemaakt op het veld van Club Brugge. En tegen Eupen leek de ploeg van coach Brian Riemer die lijn ook door te trekken. De Brusselaars begonnen namelijk erg gretig aan de wedstrijd. Dat leidde uiteindelijk tot de snelle openingstreffer van Thorgan Hazard.

Maar die goede start werd dit keer niet doorgetrokken. Anderlecht had het lastig om zijn gewenste niveau vast te houden en liet Eupen weer in de match komen. Hierdoor bleef de wedstrijd spannend tot het einde. Bij de start van de tweede helft kwam Eupen zelfs dicht bij de gelijkmaker, de bal belandde op het doelhout.

LEES OOK: Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Anderlecht onderschat?

Toch wist Paars-Wit andermaal stand te houden. Een groot verschil met de voorbije seizoenen toen mindere wedstrijd te vaak uitdraaiden op puntenverlies. En zo profileert Anderlecht zich steeds meer tot dé grote titeluitdager van de stadsgenoot uit het Dudenpark.

Analist Patrick Goots vindt dat RSCA die status zelfs al veel eerder had moeten krijgen. Zo vindt hij dat er te weinig rekening wordt gehouden met Anderlecht voor de titel. "Wat me nog het meest frappeert, is dat enkele weken geleden niet Anderlecht maar Club Brugge als de grote uitdager van Union naar voren werd geschoven", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Motivatie bij tegenstanders

Goots benadrukt overigens dat Anderlecht een 'makkelijker' slot van de reguliere competitie heeft dan Union. En dat er in de PO's ook nog eens 30 punten verdeeld zullen worden. "Alles blijft dus speelbaar. Anderlecht heeft het nadeel dat de motivatie bij de tegenstander toch telkens dat tikkeltje groter is. Maar met Vertonghen, Hazard, Rits en Schmeichel beschikt het dan weer over genoeg jongens die weten hoe ze het voorbereidende werk moeten afmaken."

Anderlecht wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

87
87
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

119
119
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

487
487
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

126
126
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

385
385
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

38
38
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

446
446
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

240
240
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

234
234
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

131
131
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1238
1238
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

104
104
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

55
55
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

317
317
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

194
194
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

247
247
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

198
198
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

505
505
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

903
903
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

707
707
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

273
273
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

151
151
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

240
240

Meer sportnieuws