'Anderlecht krijgt zicht op eerste zomeraanwinst'

door
'Anderlecht krijgt zicht op eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht mikt op een mooi einde van het huidige seizoen, maar zit toch ook al met de komende jaargang in het achterhoofd. Zo belooft het opnieuw een drukke zomermercato te worden. Daarbij zal ook een beslissing genomen moeten worden over de huurlingen.

De sportieve leiding van Paars-Wit leverde tijdens de voorbije zomermercato goed werk. Zo een aanzienlijke kwaliteitsinjectie doorgevoerd. Daarnaast werd het merendeel van de sterkhouders aan boord gehouden. Bart Verbruggen trok weliswaar voor een smak geld naar de Premier League, terwijl de contracten van Lior Refaelov en Islam Slimani niet werden verlengd. Voorts bleven de belangrijkste krachten echter op post.

LEES OOK: Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Drie huurlingen

Die ingrepen bleven niet zonder gevolgen. Coach Brian Riemer kreeg zo immers een selectie die in staat moet zijn om voor de prijzen te spelen en dat lijkt Paars-Wit ook te gaan doen. Zo wordt RSCA momenteel als de grootste uitdager van leider Union getipt. Maar het zal niet gemakkelijk worden om deze selectie tijdens de zomerse transferperiode intact te houden.

Enkele spelers in aanmerking te komen voor een stapje hogerop. Met name Zeno Debast lijkt stilaan klaar voor een nieuw hoofdstuk in zijn carrière. De jonge verdediger kan alvast rekenen op de nodige belangstelling. Daarnaast lopen de huurovereenkomsten van Federico Gattoni, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney af.

Geen toekomst in Sevilla

Het genoemde drietal wordt gehuurd van Sevilla FC, maar in hun contracten staat geen aankoopoptie. Indien Anderlecht lange met hen in zee wil gaan, zal het dus opnieuw moeten onderhandelen met de Andalusiërs. In één dossier zouden de slaagkansen alvast groot zijn.

Zo meldt El Desmarque dat Gattoni amper perspectief heeft bij Sevilla. De Spaanse club zou pas na het seizoen een beslissing nemen, maar de Argentijn lijkt geen toekomst meer te hebben in het Estadio Sanchez Pizjuan. Door de vele concurrentie achterin is er amper uitzicht op speelminuten voor hem.

Defensief sterk, voetballend minder

Anderlecht zou dus een zaakje kunnen doen, al is het voorlopig niet duidelijk of Paars-Wit geneigd is om de samenwerking te verlengen. Gattoni maakte afgelopen zondag pas zijn debuut in de basiself. Hij speelde een sobere match en deed defensief zijn werk, maar het uitvoetballen is niet zijn sterkste kant. Afwachten dus of de sportieve leiding een toekomst voor hem ziet. Veel zal allicht afhangen van wat er met Debast en Jan Vertonghen gebeurt.

Indien RSCA één huurling kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

23
23
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

48
48
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

74
74
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

25
25
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

118
118
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

54
54
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

112
112
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

61
61
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

110
110
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

28
28
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

139
139
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

553
553
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

168
168
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

450
450
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

86
86
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

474
474
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

133
133
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

136
136
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

276
276
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

312
312
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

808
808
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

224
224

Meer sportnieuws