Nieuwe transferwending Nusa: tóch jackpot voor Club Brugge?

door
Nieuwe transferwending Nusa: tóch jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge maakt zich op voor een erg drukke zomer. Na het seizoen wordt immers definitief afscheid genomen van manager Vincent Mannaert, waarna een compleet vernieuwde clubleiding het stokje overneemt. En ook binnen de spelersselectie worden de nodige veranderingen verwacht.

Na de wisselvallige prestaties in het huidige seizoen heeft het er namelijk alle schijn van dat de Bruggelingen een nieuwe kwaliteitsinjectie zullen doorvoeren binnen de spelersgroep. Daarnaast moeten enkele sterkhouders allicht vervangen worden. Een nieuwe spits is alvast nodig. Zoals geweten trekt Igor Thiago immers voor een pak geld naar het Engelse Brentford FC.

Er zijn echter nog meer spelers die in aanmerking komen voor een zomers vertrek uit het Jan Breydel-stadion. Niet in het minst Antonio Nusa. Voor hetzelfde geld had het Noorse goudhaantje zijn transfer nu zelfs al beeld. In augustus zou Club immers een miljoenenbod van Chelsea FC hebben geweigerd. En tijdens de voorbije wintermercato was er natuurlijk de soap met Brentford.

LEES OOK: 'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Gefaalde medische testen

Nusa stond in januari op punt om te tekenen bij de toekomstige werkgever van zijn ploegmaat Thiago. Op clubniveau was er ook een akkoord over een transfersom die naar verluidt kon oplopen tot liefst 37 miljoen euro. De 18-jarige aanvaller reisde zelfs naar Engeland af voor zijn medische en fysieke proeven. Maar net dat leverde een kink in de kabel op.

Zo ontdekten de Engelse dokters een groeiletsel rond het kraakbeen van de knie, waarna de deal 'on hold' gezet werd. Met hulp van de Noorse bond kon Club echter bewijzen dat allerminst een onoverkomelijk probleem was. Maar voor Nusa was de maat toen al lang vol. Zo besloten de Noor en zijn entourage om definitief de stekker uit de Brentford-deal te trekken.

Alsnog naar Premier League?

Sindsdien heeft de aanvaller het wel lastig om zijn gewenste niveau terug te halen, wat de kansen op een andere toptransfer niet bepaald bevordert. Desondanks hoeft de aanvaller niet te wanhopen. Zo heerst er wel degelijk nog voldoende interesse. Het medium Give Me Sport beweert namelijk dat Tottenham Hotspur zijn dossier nog steeds van op de voet volgt.

De Londense topclub is na de ontwikkelingen rond Brentford natuurlijk op haar hoede en zal Nusa bij een eventuele transfer helemaal binnenste buiten keren op fysiek vlak. Maar Tottenham blijft wel overtuigd van zijn potentieel. Of het ook tot een officieel bod zal komen zal afhangen van hoe Nusa in de komende maanden zal presteren. Club zou in ieder geval nog steeds vasthouden aan hetzelfde prijskaartje als in januari, al kan ook dit nog veranderen op basis van Nusa's prestaties.

Nusa heeft het potentieel voor de Europese top ...

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

71
71
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

68
68
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

92
92
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

270
270
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

360
360
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

146
146
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

129
129
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

312
312
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

19
19
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

97
97
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

98
98
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

234
234
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

120
120
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

70
70
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

90
90
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

196
196
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

43
43
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

183
183
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

177
177
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

370
370
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

256
256
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

204
204

Meer sportnieuws