Courtois alsnog naar EK? 'Voetbalbond tot actie gedwongen'

596 stemmen
Courtois alsnog naar EK? 'Voetbalbond tot actie gedwongen'

Thibaut Courtois was afgelopen weekend nog eens op Belgische bodem en gaf zelfs de aftrap bij zijn ex-club KRC Genk. Vlak daarvoor liet de doelman nogmaals verstaan dat hij dit seizoen toch weer speelklaar zal geraken. En dat biedt natuurlijk perspectieven voor het Europees kampioenschap.

Courtois maakte zich afgelopen zomer op voor een nieuw seizoen als vaste nummer één van Real Madrid. Maar daags voor de eerste competitiematch sloeg het noodlot toe. Zo liep het sluitstuk op training een zware blessure op, waardoor hij al maandenlang aan de kant staat. Sindsdien kwam hij dus ook niet meer in actie voor de nationale ploeg. Maar het valt te betwijfelen of dat überhaupt het geval zou zijn geweest indien de doelman wel fit was.

Tijdens de interland van juni kwam het zoals alom geweten tot een aanvaring tussen hem en bondscoach Domenico Tedesco, wat leidde tot een publieke oorlog tussen beide kampen. De doelman verliet de nationale ploeg toen zelfs op eigen houtje. Mede door de blessure van Courtois was er voorlopig weinig sprake van toenadering tussen de topkeeper en de bondscoach. Al sloot geen van beide protagonisten definitief de deur.

LEES OOK: Dé wissel van het WK: Courtois doet eindelijk boekje open

KBVB aan zet

Wel liet Courtois letterlijk verstaan dat hij zal passen voor het Europees kampioenschap van komende zomer. Als hoofdreden voor die beslissing wees de Limburger naar zijn fysieke toestand. Hij zou in Madrid willen blijven om er volledig te herstellen met oog op komend seizoen. Maar hij lijkt dus sneller dan verwacht weer fit. En indien de doelman vanaf midden april weer onder de lat kan staan bij een topclub als Real, moet hij fysiek toch ook klaar zijn voor het EK?

Maar dan moeten uiteraard wel de brokken tussen hem en Tedesco gelijmd worden. Volgens Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, is het dan ook aan de KBVB om actie te ondernemen. De voetbalbond heeft inmiddels een nieuwe voorzitter én CEO. Zij zijn het aan hun functie en status verplicht om een verzoeningspoging te ondernemen tussen Courtois en Tedesco. Niet in het minst ten opzichte van de Belgische voetbalfan.

Verstandshuwelijk

Dat de trainer en de doelman geen beste vrienden zullen worden, is inmiddels wel duidelijk. Maar ze kunnen wel nog veel voor mekaars carrière betekenen. En een pure werkrelatie moet op het hoogste niveau toch kunnen werken. Zeker bij de nationale ploeg, die slechts een beperkt aantal keren per jaar samenkomt. Is zo'n verstandshuwelijk niet mogelijk, dan is het aan de betrokkenen om daar open kaart over te spelen. "Als de doelman niet meer onder Tedesco wil spelen, dat hij het dan luidop zegt. Zolang de doelman zich niet expliciet uitspreekt, moeten er pogingen ondernomen worden om hem alsnog op het EK te krijgen", besluit Vandewalle.

De KBVB moet er alles aan doen om Courtois toch op het EK te krijgen ...

Meest recent

'Witte rook bij Club Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

2
2
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

179
179
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

36
36
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

260
260
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

149
149
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

303
303
'Leegloop bij Club Brugge: sterkhouder wil vertrekken'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

318
318
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

55
55
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

591
591
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

297
297
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

926
926
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

198
198
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

1066
1066
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

460
460
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

189
189
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1238
1238
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

513
513
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

1212
1212
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

176
176
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

660
660
'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

606
606
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

430
430
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

422
422
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

957
957
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

195
195

Meer sportnieuws