Courtois alsnog naar EK? 'Voetbalbond tot actie gedwongen'

596
Courtois alsnog naar EK? 'Voetbalbond tot actie gedwongen'

Thibaut Courtois was afgelopen weekend nog eens op Belgische bodem en gaf zelfs de aftrap bij zijn ex-club KRC Genk. Vlak daarvoor liet de doelman nogmaals verstaan dat hij dit seizoen toch weer speelklaar zal geraken. En dat biedt natuurlijk perspectieven voor het Europees kampioenschap.

Courtois maakte zich afgelopen zomer op voor een nieuw seizoen als vaste nummer één van Real Madrid. Maar daags voor de eerste competitiematch sloeg het noodlot toe. Zo liep het sluitstuk op training een zware blessure op, waardoor hij al maandenlang aan de kant staat. Sindsdien kwam hij dus ook niet meer in actie voor de nationale ploeg. Maar het valt te betwijfelen of dat überhaupt het geval zou zijn geweest indien de doelman wel fit was.

Tijdens de interland van juni kwam het zoals alom geweten tot een aanvaring tussen hem en bondscoach Domenico Tedesco, wat leidde tot een publieke oorlog tussen beide kampen. De doelman verliet de nationale ploeg toen zelfs op eigen houtje. Mede door de blessure van Courtois was er voorlopig weinig sprake van toenadering tussen de topkeeper en de bondscoach. Al sloot geen van beide protagonisten definitief de deur.

LEES OOK: Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

KBVB aan zet

Wel liet Courtois letterlijk verstaan dat hij zal passen voor het Europees kampioenschap van komende zomer. Als hoofdreden voor die beslissing wees de Limburger naar zijn fysieke toestand. Hij zou in Madrid willen blijven om er volledig te herstellen met oog op komend seizoen. Maar hij lijkt dus sneller dan verwacht weer fit. En indien de doelman vanaf midden april weer onder de lat kan staan bij een topclub als Real, moet hij fysiek toch ook klaar zijn voor het EK?

Maar dan moeten uiteraard wel de brokken tussen hem en Tedesco gelijmd worden. Volgens Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, is het dan ook aan de KBVB om actie te ondernemen. De voetbalbond heeft inmiddels een nieuwe voorzitter én CEO. Zij zijn het aan hun functie en status verplicht om een verzoeningspoging te ondernemen tussen Courtois en Tedesco. Niet in het minst ten opzichte van de Belgische voetbalfan.

Verstandshuwelijk

Dat de trainer en de doelman geen beste vrienden zullen worden, is inmiddels wel duidelijk. Maar ze kunnen wel nog veel voor mekaars carrière betekenen. En een pure werkrelatie moet op het hoogste niveau toch kunnen werken. Zeker bij de nationale ploeg, die slechts een beperkt aantal keren per jaar samenkomt. Is zo'n verstandshuwelijk niet mogelijk, dan is het aan de betrokkenen om daar open kaart over te spelen. "Als de doelman niet meer onder Tedesco wil spelen, dat hij het dan luidop zegt. Zolang de doelman zich niet expliciet uitspreekt, moeten er pogingen ondernomen worden om hem alsnog op het EK te krijgen", besluit Vandewalle.

De KBVB moet er alles aan doen om Courtois toch op het EK te krijgen ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

14
14
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

118
118
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

27
27
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

31
31
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

52
52
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

64
64
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

100
100
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

124
124
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

290
290
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

641
641
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

81
81
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

152
152
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

157
157
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

187
187
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

349
349
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

666
666
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

249
249
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

200
200
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

593
593
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws