Courtois alsnog naar EK? 'Voetbalbond tot actie gedwongen'

door stemmen
Courtois alsnog naar EK? 'Voetbalbond tot actie gedwongen'

Thibaut Courtois was afgelopen weekend nog eens op Belgische bodem en gaf zelfs de aftrap bij zijn ex-club KRC Genk. Vlak daarvoor liet de doelman nogmaals verstaan dat hij dit seizoen toch weer speelklaar zal geraken. En dat biedt natuurlijk perspectieven voor het Europees kampioenschap.

Courtois maakte zich afgelopen zomer op voor een nieuw seizoen als vaste nummer één van Real Madrid. Maar daags voor de eerste competitiematch sloeg het noodlot toe. Zo liep het sluitstuk op training een zware blessure op, waardoor hij al maandenlang aan de kant staat. Sindsdien kwam hij dus ook niet meer in actie voor de nationale ploeg. Maar het valt te betwijfelen of dat überhaupt het geval zou zijn geweest indien de doelman wel fit was.

Tijdens de interland van juni kwam het zoals alom geweten tot een aanvaring tussen hem en bondscoach Domenico Tedesco, wat leidde tot een publieke oorlog tussen beide kampen. De doelman verliet de nationale ploeg toen zelfs op eigen houtje. Mede door de blessure van Courtois was er voorlopig weinig sprake van toenadering tussen de topkeeper en de bondscoach. Al sloot geen van beide protagonisten definitief de deur.

LEES OOK: Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

KBVB aan zet

Wel liet Courtois letterlijk verstaan dat hij zal passen voor het Europees kampioenschap van komende zomer. Als hoofdreden voor die beslissing wees de Limburger naar zijn fysieke toestand. Hij zou in Madrid willen blijven om er volledig te herstellen met oog op komend seizoen. Maar hij lijkt dus sneller dan verwacht weer fit. En indien de doelman vanaf midden april weer onder de lat kan staan bij een topclub als Real, moet hij fysiek toch ook klaar zijn voor het EK?

Maar dan moeten uiteraard wel de brokken tussen hem en Tedesco gelijmd worden. Volgens Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, is het dan ook aan de KBVB om actie te ondernemen. De voetbalbond heeft inmiddels een nieuwe voorzitter én CEO. Zij zijn het aan hun functie en status verplicht om een verzoeningspoging te ondernemen tussen Courtois en Tedesco. Niet in het minst ten opzichte van de Belgische voetbalfan.

Verstandshuwelijk

Dat de trainer en de doelman geen beste vrienden zullen worden, is inmiddels wel duidelijk. Maar ze kunnen wel nog veel voor mekaars carrière betekenen. En een pure werkrelatie moet op het hoogste niveau toch kunnen werken. Zeker bij de nationale ploeg, die slechts een beperkt aantal keren per jaar samenkomt. Is zo'n verstandshuwelijk niet mogelijk, dan is het aan de betrokkenen om daar open kaart over te spelen. "Als de doelman niet meer onder Tedesco wil spelen, dat hij het dan luidop zegt. Zolang de doelman zich niet expliciet uitspreekt, moeten er pogingen ondernomen worden om hem alsnog op het EK te krijgen", besluit Vandewalle.

De KBVB moet er alles aan doen om Courtois toch op het EK te krijgen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

4
4
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

10
10
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

37
37
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

36
36
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

122
122
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

153
153
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

121
121
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

117
117
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

451
451
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

653
653
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

387
387
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

201
201
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

119
119
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

204
204
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

406
406
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

34
34
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

290
290
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

275
275
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

433
433
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

293
293
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws