Pro League geeft percentages: 'Deze ploegen spelen PO I'

582 stemmen
Pro League geeft percentages: 'Deze ploegen spelen PO I'

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden. En het belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Zo zijn momenteel nog maar vijf ploegen mathematisch zeker in welke van de drie Play-Offs ze zullen aantreden.

Tijdens de twee komende speeldagen zal uitsluitsel moeten komen over de overige tickets voor de Champions' Play-Offs, Europe Play-Offs en Play-Downs. Maar de Pro League liet via zijn sociale media-kanalen alvast weten welke clubs procentueel de beste kansen hebben. Daarvoor werd beroep gedaan op de data en statistieken van het gerenomeerde 'Opta'.

LEES OOK: Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Champions' Play-Offs

Twee clubs zijn inmiddels zeker van hun plekje in de belangrijkste nacompetitie. Uiteraard leider Union SG en ook RSC Anderlecht is na een jaartje afwezigheid weer van de partij. Volgens de statistieken van Opta mogen Club Brugge (99.9%) en Antwerp FC (99.8%) eveneens al uitgaan van hun deelname.

Voor de twee overige tickets wordt het nog spannend. Volgens de modellen zijn Cercle Brugge (72.6%) en KRC Genk (68.3%) de grootste kanshebbers. Al mag het verrassende KV Mechelen (31%) nog niet afgeschreven worden. AA Gent staat er het slechtste voor met een slaagkans van amper 28.6 %.

Europe Play-Offs

Van de vier laatste genoemde clubs, zullen er twee in de Europe Play-Offs belanden. Daar krijgen ze al sowieso het gezelschap van STVV. En ook Standard (99.9%) en KVC Westerlo (94.4%) lijken voor het tweede jaar op rij in PO II te belanden. Voor het laatste ticket is Sporting Charleroi (76.9%) de grootste kandidaat. Maar de Carolo's zijn nog niet zeker van het behoud.

Play-Downs

Om de degradatie-Play-Offs te ontlopen zal Charleroi tijdens de komende speeldagen OH Leuven en RWDM achter zich moeten houden. Al lijkt het voor die laatste ploeg een schier onmogelijke opdracht met 99.7 procent kans op deelname aan de Play-Downs. KV Kortrijk en KAS Eupen zijn sowieso al veroordeeld tot deze nacompetitie.

Wie haalt de Champions' Play-Offs zeker niet?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

128
128
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

203
203
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

50
50
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

151
151
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

85
85
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

73
73
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

158
158
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

256
256
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

362
362
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

189
189
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

547
547
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

61
61
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

343
343
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

251
251
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

375
375
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

253
253
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

174
174
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

224
224
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

173
173
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

655
655
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

103
103
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

295
295
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

113
113

Meer sportnieuws