Pro League geeft percentages: 'Deze ploegen spelen PO I'

door
Pro League geeft percentages: 'Deze ploegen spelen PO I'

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden. En het belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Zo zijn momenteel nog maar vijf ploegen mathematisch zeker in welke van de drie Play-Offs ze zullen aantreden.

Tijdens de twee komende speeldagen zal uitsluitsel moeten komen over de overige tickets voor de Champions' Play-Offs, Europe Play-Offs en Play-Downs. Maar de Pro League liet via zijn sociale media-kanalen alvast weten welke clubs procentueel de beste kansen hebben. Daarvoor werd beroep gedaan op de data en statistieken van het gerenomeerde 'Opta'.

LEES OOK: KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

Champions' Play-Offs

Twee clubs zijn inmiddels zeker van hun plekje in de belangrijkste nacompetitie. Uiteraard leider Union SG en ook RSC Anderlecht is na een jaartje afwezigheid weer van de partij. Volgens de statistieken van Opta mogen Club Brugge (99.9%) en Antwerp FC (99.8%) eveneens al uitgaan van hun deelname.

Voor de twee overige tickets wordt het nog spannend. Volgens de modellen zijn Cercle Brugge (72.6%) en KRC Genk (68.3%) de grootste kanshebbers. Al mag het verrassende KV Mechelen (31%) nog niet afgeschreven worden. AA Gent staat er het slechtste voor met een slaagkans van amper 28.6 %.

Europe Play-Offs

Van de vier laatste genoemde clubs, zullen er twee in de Europe Play-Offs belanden. Daar krijgen ze al sowieso het gezelschap van STVV. En ook Standard (99.9%) en KVC Westerlo (94.4%) lijken voor het tweede jaar op rij in PO II te belanden. Voor het laatste ticket is Sporting Charleroi (76.9%) de grootste kandidaat. Maar de Carolo's zijn nog niet zeker van het behoud.

Play-Downs

Om de degradatie-Play-Offs te ontlopen zal Charleroi tijdens de komende speeldagen OH Leuven en RWDM achter zich moeten houden. Al lijkt het voor die laatste ploeg een schier onmogelijke opdracht met 99.7 procent kans op deelname aan de Play-Downs. KV Kortrijk en KAS Eupen zijn sowieso al veroordeeld tot deze nacompetitie.

Wie haalt de Champions' Play-Offs zeker niet?

Meest recent

Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

56
56
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

18
18
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

13
13
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

422
422
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

278
278
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

89
89
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

46
46
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

110
110
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

210
210
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

78
78
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

251
251
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

127
127
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

229
229
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

264
264
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

195
195
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

116
116
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

57
57
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

101
101
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

361
361
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

205
205
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

293
293
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

521
521
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

161
161
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

194
194

Meer sportnieuws