Pro League geeft percentages: 'Deze ploegen spelen PO I'

582
Pro League geeft percentages: 'Deze ploegen spelen PO I'

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden. En het belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Zo zijn momenteel nog maar vijf ploegen mathematisch zeker in welke van de drie Play-Offs ze zullen aantreden.

Tijdens de twee komende speeldagen zal uitsluitsel moeten komen over de overige tickets voor de Champions' Play-Offs, Europe Play-Offs en Play-Downs. Maar de Pro League liet via zijn sociale media-kanalen alvast weten welke clubs procentueel de beste kansen hebben. Daarvoor werd beroep gedaan op de data en statistieken van het gerenomeerde 'Opta'.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Champions' Play-Offs

Twee clubs zijn inmiddels zeker van hun plekje in de belangrijkste nacompetitie. Uiteraard leider Union SG en ook RSC Anderlecht is na een jaartje afwezigheid weer van de partij. Volgens de statistieken van Opta mogen Club Brugge (99.9%) en Antwerp FC (99.8%) eveneens al uitgaan van hun deelname.

Voor de twee overige tickets wordt het nog spannend. Volgens de modellen zijn Cercle Brugge (72.6%) en KRC Genk (68.3%) de grootste kanshebbers. Al mag het verrassende KV Mechelen (31%) nog niet afgeschreven worden. AA Gent staat er het slechtste voor met een slaagkans van amper 28.6 %.

Europe Play-Offs

Van de vier laatste genoemde clubs, zullen er twee in de Europe Play-Offs belanden. Daar krijgen ze al sowieso het gezelschap van STVV. En ook Standard (99.9%) en KVC Westerlo (94.4%) lijken voor het tweede jaar op rij in PO II te belanden. Voor het laatste ticket is Sporting Charleroi (76.9%) de grootste kandidaat. Maar de Carolo's zijn nog niet zeker van het behoud.

Play-Downs

Om de degradatie-Play-Offs te ontlopen zal Charleroi tijdens de komende speeldagen OH Leuven en RWDM achter zich moeten houden. Al lijkt het voor die laatste ploeg een schier onmogelijke opdracht met 99.7 procent kans op deelname aan de Play-Downs. KV Kortrijk en KAS Eupen zijn sowieso al veroordeeld tot deze nacompetitie.

Wie haalt de Champions' Play-Offs zeker niet?

Meest recent

'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

110
110
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

105
105
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

181
181
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

150
150
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

191
191
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

317
317
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

143
143
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

166
166
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

143
143
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

124
124
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

73
73
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

43
43
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

198
198
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

127
127
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

60
60
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

73
73
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

32
32
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

18
18
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

309
309
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

83
83
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

134
134
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

113
113
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

116
116
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

120
120
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

357
357

Meer sportnieuws