Pro League geeft percentages: 'Deze ploegen spelen PO I'

582 stemmen
Pro League geeft percentages: 'Deze ploegen spelen PO I'

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden. En het belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Zo zijn momenteel nog maar vijf ploegen mathematisch zeker in welke van de drie Play-Offs ze zullen aantreden.

Tijdens de twee komende speeldagen zal uitsluitsel moeten komen over de overige tickets voor de Champions' Play-Offs, Europe Play-Offs en Play-Downs. Maar de Pro League liet via zijn sociale media-kanalen alvast weten welke clubs procentueel de beste kansen hebben. Daarvoor werd beroep gedaan op de data en statistieken van het gerenomeerde 'Opta'.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Champions' Play-Offs

Twee clubs zijn inmiddels zeker van hun plekje in de belangrijkste nacompetitie. Uiteraard leider Union SG en ook RSC Anderlecht is na een jaartje afwezigheid weer van de partij. Volgens de statistieken van Opta mogen Club Brugge (99.9%) en Antwerp FC (99.8%) eveneens al uitgaan van hun deelname.

Voor de twee overige tickets wordt het nog spannend. Volgens de modellen zijn Cercle Brugge (72.6%) en KRC Genk (68.3%) de grootste kanshebbers. Al mag het verrassende KV Mechelen (31%) nog niet afgeschreven worden. AA Gent staat er het slechtste voor met een slaagkans van amper 28.6 %.

Europe Play-Offs

Van de vier laatste genoemde clubs, zullen er twee in de Europe Play-Offs belanden. Daar krijgen ze al sowieso het gezelschap van STVV. En ook Standard (99.9%) en KVC Westerlo (94.4%) lijken voor het tweede jaar op rij in PO II te belanden. Voor het laatste ticket is Sporting Charleroi (76.9%) de grootste kandidaat. Maar de Carolo's zijn nog niet zeker van het behoud.

Play-Downs

Om de degradatie-Play-Offs te ontlopen zal Charleroi tijdens de komende speeldagen OH Leuven en RWDM achter zich moeten houden. Al lijkt het voor die laatste ploeg een schier onmogelijke opdracht met 99.7 procent kans op deelname aan de Play-Downs. KV Kortrijk en KAS Eupen zijn sowieso al veroordeeld tot deze nacompetitie.

🚀

Wie haalt de Champions' Play-Offs zeker niet?

Meest recent

'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

4
4
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

15
15
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

37
37
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

27
27
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

200
200
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

225
225
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

69
69
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

225
225
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

226
226
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

209
209
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

416
416
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

166
166
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

89
89
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

223
223
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

72
72
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

149
149
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

66
66
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

147
147
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

263
263
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

639
639
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

260
260
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

1056
1056
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

72
72
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

574
574

Meer sportnieuws