Pro League geeft percentages: 'Deze ploegen spelen PO I'

582 stemmen
Pro League geeft percentages: 'Deze ploegen spelen PO I'

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden. En het belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Zo zijn momenteel nog maar vijf ploegen mathematisch zeker in welke van de drie Play-Offs ze zullen aantreden.

Tijdens de twee komende speeldagen zal uitsluitsel moeten komen over de overige tickets voor de Champions' Play-Offs, Europe Play-Offs en Play-Downs. Maar de Pro League liet via zijn sociale media-kanalen alvast weten welke clubs procentueel de beste kansen hebben. Daarvoor werd beroep gedaan op de data en statistieken van het gerenomeerde 'Opta'.

LEES OOK: Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Champions' Play-Offs

Twee clubs zijn inmiddels zeker van hun plekje in de belangrijkste nacompetitie. Uiteraard leider Union SG en ook RSC Anderlecht is na een jaartje afwezigheid weer van de partij. Volgens de statistieken van Opta mogen Club Brugge (99.9%) en Antwerp FC (99.8%) eveneens al uitgaan van hun deelname.

Voor de twee overige tickets wordt het nog spannend. Volgens de modellen zijn Cercle Brugge (72.6%) en KRC Genk (68.3%) de grootste kanshebbers. Al mag het verrassende KV Mechelen (31%) nog niet afgeschreven worden. AA Gent staat er het slechtste voor met een slaagkans van amper 28.6 %.

Europe Play-Offs

Van de vier laatste genoemde clubs, zullen er twee in de Europe Play-Offs belanden. Daar krijgen ze al sowieso het gezelschap van STVV. En ook Standard (99.9%) en KVC Westerlo (94.4%) lijken voor het tweede jaar op rij in PO II te belanden. Voor het laatste ticket is Sporting Charleroi (76.9%) de grootste kandidaat. Maar de Carolo's zijn nog niet zeker van het behoud.

Play-Downs

Om de degradatie-Play-Offs te ontlopen zal Charleroi tijdens de komende speeldagen OH Leuven en RWDM achter zich moeten houden. Al lijkt het voor die laatste ploeg een schier onmogelijke opdracht met 99.7 procent kans op deelname aan de Play-Downs. KV Kortrijk en KAS Eupen zijn sowieso al veroordeeld tot deze nacompetitie.

🚀

Wie haalt de Champions' Play-Offs zeker niet?

Meest recent

België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

62
62
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

257
257
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

63
63
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

57
57
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

191
191
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

69
69
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

25
25
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

61
61
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

144
144
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

293
293
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

29
29
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

192
192
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

39
39
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

362
362
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

497
497
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

396
396
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

728
728
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

264
264
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

372
372
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

179
179
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

613
613
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

670
670
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

467
467
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

706
706

Meer sportnieuws