Boegbeeld Liverpool waagt zich aan straffe De Bruyne-claim

door
Boegbeeld Liverpool waagt zich aan straffe De Bruyne-claim

Manchester City won zondagavond de derby tegen Manchester United: 3-1. Kevin De Bruyne startte bij de thuisploeg in de basis, maar moest dit keer vrede nemen met een beperkt bijrolletje. Desondanks blijft het ontzag voor de spelmaker bijzonder groot in Engeland. 

De Belgische spelmaker was op indrukwekkende wijze teruggekeerd nadat hij de eerste seizoenshelft in rook zag opgaan met een zware blessure. Maar omdat hij opnieuw lichte hinder ondervond, startte hij enkele twee duels op de bank uit voorzorg. Vorige week dinsdag verscheen KDB echter opnieuw aan de aftrap en in de FA Cup maakte hij meteen weer indruk.

Tegen een weerloos Luton Town toonden De Bruyne en Erling Haaland echter nog eens waarom zij omschreven worden als het dodelijkste duo van het moment in het Europese topvoetbal. Na 40 minuten stond City al 0-3: hattrick Haaland, hattrick aan assists De Bruyne. En na de pauze zorgde het tweetal ook voor de 1-4.

LEES OOK: Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Beste buitenlander in PL

Liefst 4 assists dus voor KDB, die dit seizoen aan 11 stuks zit in 12 matchen. Indien hij dit tempo kan voortzetten zou hij alsnog assist-koning kunnen worden in de Premier League. En dat voor alweer de vijfde keer in zijn carrière. De Rode Duivel mag zich dus nu al een PL-legende noemen.

Analist Jamie Carragher ging onlangs zelfs nog een stapje verder en noemde KDB zelfs de beste buitenlander ooit in de Engelse topcompetitie. "Als je denkt aan de beste buitenlandse spelers, worden altijd drie namen naar voren geschoven: Eric Cantona, Grianfranco Zola en Dennis Bergkamp. Dat zijn absolute legendes bij hun ex-clubs en van de hele competitie. De Bruyne is beter dan ze alle drie", aldus Carragher bij Sky Sports.

LFC-boegbeeld bevestigt

Die straffe uitspraak wordt nu ook bevestigd door Greame Souness. Het Schotse Liverpool-icoon, dat na zijn spelers- en trainerscarrière aan de slag ging als analist, kan de woorden van Carragher alleen maar onderstrepen. "Mijn onmiddellijke gedacht is: ja hij is beter dan die drie. Geen enkele Arsenal-fan, geen enkele Chelsea-fan of geen enkele United-fan zal het met mij eens zijn. Maar dat is mijn mening", klonk het bij de podcast 'Simon & Souness'.

De Bruyne is de beste buitenlandse speler ooit in de PL ...

Meest recent

'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

1
1
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

6
6
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

17
17
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

37
37
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

122
122
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

559
559
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

57
57
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

52
52
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

71
71
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

266
266
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

304
304
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

367
367
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

515
515
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

191
191
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

245
245
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

458
458
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

357
357
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

268
268
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

236
236
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

256
256
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

125
125
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

411
411
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

499
499
Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

377
377
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

123
123

Meer sportnieuws