Boegbeeld Liverpool waagt zich aan straffe De Bruyne-claim

door
Boegbeeld Liverpool waagt zich aan straffe De Bruyne-claim

Manchester City won zondagavond de derby tegen Manchester United: 3-1. Kevin De Bruyne startte bij de thuisploeg in de basis, maar moest dit keer vrede nemen met een beperkt bijrolletje. Desondanks blijft het ontzag voor de spelmaker bijzonder groot in Engeland. 

De Belgische spelmaker was op indrukwekkende wijze teruggekeerd nadat hij de eerste seizoenshelft in rook zag opgaan met een zware blessure. Maar omdat hij opnieuw lichte hinder ondervond, startte hij enkele twee duels op de bank uit voorzorg. Vorige week dinsdag verscheen KDB echter opnieuw aan de aftrap en in de FA Cup maakte hij meteen weer indruk.

Tegen een weerloos Luton Town toonden De Bruyne en Erling Haaland echter nog eens waarom zij omschreven worden als het dodelijkste duo van het moment in het Europese topvoetbal. Na 40 minuten stond City al 0-3: hattrick Haaland, hattrick aan assists De Bruyne. En na de pauze zorgde het tweetal ook voor de 1-4.

LEES OOK: De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Beste buitenlander in PL

Liefst 4 assists dus voor KDB, die dit seizoen aan 11 stuks zit in 12 matchen. Indien hij dit tempo kan voortzetten zou hij alsnog assist-koning kunnen worden in de Premier League. En dat voor alweer de vijfde keer in zijn carrière. De Rode Duivel mag zich dus nu al een PL-legende noemen.

Analist Jamie Carragher ging onlangs zelfs nog een stapje verder en noemde KDB zelfs de beste buitenlander ooit in de Engelse topcompetitie. "Als je denkt aan de beste buitenlandse spelers, worden altijd drie namen naar voren geschoven: Eric Cantona, Grianfranco Zola en Dennis Bergkamp. Dat zijn absolute legendes bij hun ex-clubs en van de hele competitie. De Bruyne is beter dan ze alle drie", aldus Carragher bij Sky Sports.

LFC-boegbeeld bevestigt

Die straffe uitspraak wordt nu ook bevestigd door Greame Souness. Het Schotse Liverpool-icoon, dat na zijn spelers- en trainerscarrière aan de slag ging als analist, kan de woorden van Carragher alleen maar onderstrepen. "Mijn onmiddellijke gedacht is: ja hij is beter dan die drie. Geen enkele Arsenal-fan, geen enkele Chelsea-fan of geen enkele United-fan zal het met mij eens zijn. Maar dat is mijn mening", klonk het bij de podcast 'Simon & Souness'.

🚀

De Bruyne is de beste buitenlandse speler ooit in de PL ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

66
66
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

0
0
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

8
8
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

10
10
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

66
66
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

49
49
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

110
110
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

154
154
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

24
24
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

182
182
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

48
48
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

186
186
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

184
184
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

256
256
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

79
79
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

321
321
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

184
184
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

374
374
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

288
288
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

255
255
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

374
374
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

303
303
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

87
87
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

412
412
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

338
338

Meer sportnieuws