Roy Keane maakt Vincent Kompany met de grond gelijk

door
Roy Keane maakt Vincent Kompany met de grond gelijk

Burnley verloor met 0-2 van Bournemouth. Het is een desastreus seizoen voor Vincent Kompany & co. Na de match was Roy Keane zeer hard voor de spelers en de coach van de Clarets.

Blunders bij Burnley

Burnley speelde een zeer goede eerste helft tegen Bournemouth. Het kreeg een viertal zeer goede kansen en drukte de bezoekers tegen eigen doel, maar scoren lukte niet. Achteraan liet de defensie zich op kinderlijke wijze uitkappen door Justin Kluivert en aan 1 poging had Bournemouth genoeg om te scoren. Na de pauze werd het nog 0-2 op een counter.

"Ik bewonder managers die een filosofie hebben, maar je moet je aanpassen. Ze zijn gewoon niet goed genoeg. De statistieken van dit team zijn beschamend, dus de manager en de staf moeten iets veranderen. Als je niet deftig kunt verdedigen en geen goals kunt maken, dan degradeer je", zei Keane bij Sky Sports.

Terug naar de Championship

Kompany heeft echter al veel geprobeerd. Keane zegt dat er iets moet veranderen, maar geeft zelf geen oplossing. Het is zoals zo vaak maar wat roepen door analisten. Zo ging Kompany de afgelopen maanden zelfs defensiever spelen om de defensie te ontlasten, maar ook dan werden er individuele blunders gemaakt. Dan sta je als trainer machteloos. Keane was ook scherp voor de coach.

"Hij was destijds een uitstekende centrale verdediger. Hij moet verdedigend toch zien dat zijn team defensief zo zwak is. Op dit moment zijn ze schokkend." Dat Kompany een topverdediger was, wil echter niets zeggen. Burnley verliest vaak door pijnlijke individuele blunders. Dat is dodelijk in elke tactische aanpak.

Kompany zal met Burnley degraderen en ook Sheffield en Luton Town lijken na promotie weer een retourticketje Championship te mogen boeken.

Terechte kritiek van Keane?

Meest recent

'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

27
27
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

97
97
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

270
270
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

269
269
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

208
208
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

251
251
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

161
161
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

298
298
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

219
219
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

422
422
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

474
474
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

335
335
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

443
443
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

303
303
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

329
329
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

80
80
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

351
351
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

294
294
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

217
217
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

378
378
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

145
145
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

111
111
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

189
189
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

308
308
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

612
612

Meer sportnieuws