Riemer looft basisdebutant: "Kunnen op hem rekenen"

door
Riemer looft basisdebutant:

RSC Anderlecht pakte gisteren uit met een zakelijke zege tegen KAS Eupen. Het won verdiend met 1-0, maar goed was het niet wat de Brusselaars lieten zien. Trainer Brian Riemer was achteraf wel lovend over één speler van RSCA.

LEES OOK: Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Gattoni charmeert

Jan Vertonghen was geschorst en zat dus in de tribune. Zijn plaats werd ingenomen door Federico Gattoni, die in januari op huurbasis overkwam van Sevilla. Hij speelde een goede match. Gattoni was sterk in de duels, coachte opvallend veel en speelde sober in balbezit. Zoals we in onderstaand artikel meedeelden, is Gattoni geen speler die voetballend uitblinkt. Zijn lange pass kwam niet altijd aan en hij is geen Vertonghen of Debast die met splijtende passes tussen de linies uitpakken. Toch was het een goed basisdebuut.

"We hebben tegen Eupen gezien dat er iemand staat voor het geval er iets zou gebeuren met Debast of Vertonghen. Ik vind dat Gattoni zich uitstekend heeft aangepast aan het niveau van onze competitie", verklaarde Riemer na de partij aan Het Laatste Nieuws.

Toekomst bij Anderlecht

Debast was bij Radio 1 ook lovend. "Fede heeft dat zeer goed gedaan. Hij heeft de afwezigheid van Vertonghen, die enorm belangrijk is voor onze ploeg, zeer goed opgevangen." Gattoni scoorde dus punten.

Anderlecht huurt hem van Sevilla en heeft geen aankoopoptie. Hij ligt daar nog drie jaar onder contract en hem wegkopen lijkt moeilijk te worden. Wie weet kan Paars-Wit hem nog een seizoen huren van de Spaanse club?

Lees ook: 

Een gesmaakt debuut?

Meest recent

'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

14
14
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

68
68
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

231
231
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

261
261
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

186
186
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

247
247
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

155
155
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

293
293
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

208
208
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

402
402
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

456
456
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

318
318
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

431
431
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

301
301
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

326
326
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

79
79
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

349
349
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

293
293
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

212
212
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

375
375
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

145
145
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

111
111
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

189
189
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

304
304
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

608
608

Meer sportnieuws