Belgische diamant voor Ajax: "Alles aan hem is mooi"

163 stemmen
Belgische diamant voor Ajax:

In Nederland gaat recordkampioen Ajax andermaal door een erg moeizaam seizoen. Gelukkig beschikken de Amsterdammers nog steeds over een gerenomeerde jeugdwerking. En daarin loopt momenteel ook een Belgisch goudhaantje rond.

Net zoals in ons land mogen ook in Nederland de beloften-ploegen van bepaalde eersteklassers meedoen in de tweede divisie. Jong Ajax is één van die teams. De Amsterdamse jonkies namen het vrijdagavond tegen ADO Den Haag. Uiteindelijk werd met 2-1 verloren op het veld van de nummer drie in het klassement.

Toch was er ook een groot lichtpunt bij de hoofdstedelingen. Zo maakte Mika Godts zijn grote rentree. De 18-jarige jeugd-international van België werd begin 2023 weggeplukt bij KRC Genk. In zijn eerste maanden bij Ajax liet de aanvaller ook veelbelovende dingen zien. Tot hij begin december geblesseerd uitviel.

LEES OOK: 'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Om van te smullen

Maar inmiddels is Godts dus weer fit. En vrijdag mocht hij in de tweede helft zijn rentree maken bij Jong Ajax. Dat deed de jonge Belg in stijl. Zo pakte hij met een aantal flitsende acties en vormde hij een constante dreiging. Doelpunten en assists bleven uiteindelijk uit, maar met zijn optreden maakte Godts wel indruk.

Achteraf werd hij dan ook bejubeld door de Nederlandse analisten. "Alles aan hem is mooi. Vanaf 1 december heeft hij niet gespeeld, maar dit is zo’n heerlijke speler", stelde Hans Kraaij Junior bij ESPN. "Deze jongen kan geweldig voetballen. Hij heeft de bal aan een touwtje. Heerlijke bewegingen, van buiten naar binnen komen. Dit is om van te smullen", aldus Mario Been.

Snel naar Ajax 1

In de komende weken zal Godts bij Jong Ajax de kans krijgen om zijn niveau nog verder op te krikken. Maar als hij blijft presteren, zal het allicht niet lang duren alvorens hij zich weer bij de grote jongens mag melden. "Hij gaat recht op je af, binnendoor, buitenom. Je wordt er gek van als verdediger en ik kan me niet voorstellen dat het lang duurt voordat hij in Ajax 1 komt", besloot Kraaij Junior.

Welke competitie is volgens u het meest geschikt voor jonge talenten?

Meest recent

'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

14
14
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

75
75
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

160
160
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

159
159
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

143
143
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

17
17
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

24
24
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

93
93
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

22
22
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

122
122
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

150
150
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

624
624
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

188
188
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

114
114
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

62
62
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

380
380
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

342
342
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

834
834
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

150
150
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

539
539
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

144
144
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

170
170
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

756
756
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

876
876

Meer sportnieuws