Analisten eensgezind: "Zij zijn dé ploeg van 2024"

1056
Analisten eensgezind:

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er definitief op. Weldra worden dus de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. En dat kan mogelijk voor een enorme verrassing zorgen.

Twee clubs zijn inmiddels al zeker van hun deelname aan de Champions' Play-Offs. Uiteraard hoort leider Union SG daarbij. De Brusselaars staan met een straffe balans van 65 op 81 bovenaan het klassement te pronken. En ook RSC Anderlecht is na een jaartje afwezigheid weer van de partij.

Afgelopen weekend zetten Club Brugge en Antwerp FC eveneens een grote stap richting Play-Off I. Mathematisch gezien kan het nog foutlopen voor beide clubs. Maar als ze volgende week hun job doen tegen staartploegen OH Leuven en KV Kortrijk, is het ticket binnen.

LEES OOK: Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

Puur stuntwerk

Voor AA Gent en KRC Genk wordt dan weer bibberen tot het einde. Grotendeels door hun eigen falen. Maar ook door de sterke prestaties van Cercle Brugge en vooral KV Mechelen. In het najaar moest Malinwa nog strijden om het behoud, inmiddels is het genaderd tot op slechts één punt van de vijfde plaats.

De opmars van KVM onder coach Besnik Hasi is dan ook indrukwekkend. "Wat Hasi heeft gedaan met Mechelen is puur stuntwerk. Zij zijn dé ploeg van 2024. Ze moeten nog thuis tegen Westerlo en naar OHL. Voor dit KV Mechelen is zes op zes echt een reële optie", is analist Marc Degryse enthousiast bij Het Laatste Nieuws.

Comeback van het Jaar

In zijn wekelijkse terugblik bij De Ochtend werd ook Peter Vandenbempt gevraagd of KVM dé ploeg van 2024 is. "Samen met Union zou je kunnen zeggen. Maar het is zonder meer dé comeback van het jaar. Een paar maanden geleden was KV Mechelen nog kandidaat voor de Play-Downs, dus dat is ronduit geweldig werk van Hasi. Soms rendeert een trainerswissel echt wel. Die top zes is echt realistisch. Ze spelen nog tegen Westerlo en OHL, dus zes op zes moet kunnen", aldus de commentator/analist.

KVM haalt de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

Dure flop bij Antwerp: topaanwinst valt door de mand

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

3
3
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

28
28
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

94
94
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

104
104
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

79
79
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

161
161
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

232
232
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

201
201
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

87
87
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

62
62
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

205
205
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

41
41
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

111
111
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

207
207
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

793
793
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

96
96
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

155
155
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

199
199
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

219
219
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

76
76
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

133
133
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

138
138
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

243
243
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

455
455
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

152
152

Meer sportnieuws