Analisten eensgezind: "Zij zijn dé ploeg van 2024"

door
Analisten eensgezind:

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er definitief op. Weldra worden dus de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. En dat kan mogelijk voor een enorme verrassing zorgen.

Twee clubs zijn inmiddels al zeker van hun deelname aan de Champions' Play-Offs. Uiteraard hoort leider Union SG daarbij. De Brusselaars staan met een straffe balans van 65 op 81 bovenaan het klassement te pronken. En ook RSC Anderlecht is na een jaartje afwezigheid weer van de partij.

Afgelopen weekend zetten Club Brugge en Antwerp FC eveneens een grote stap richting Play-Off I. Mathematisch gezien kan het nog foutlopen voor beide clubs. Maar als ze volgende week hun job doen tegen staartploegen OH Leuven en KV Kortrijk, is het ticket binnen.

LEES OOK: Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Puur stuntwerk

Voor AA Gent en KRC Genk wordt dan weer bibberen tot het einde. Grotendeels door hun eigen falen. Maar ook door de sterke prestaties van Cercle Brugge en vooral KV Mechelen. In het najaar moest Malinwa nog strijden om het behoud, inmiddels is het genaderd tot op slechts één punt van de vijfde plaats.

De opmars van KVM onder coach Besnik Hasi is dan ook indrukwekkend. "Wat Hasi heeft gedaan met Mechelen is puur stuntwerk. Zij zijn dé ploeg van 2024. Ze moeten nog thuis tegen Westerlo en naar OHL. Voor dit KV Mechelen is zes op zes echt een reële optie", is analist Marc Degryse enthousiast bij Het Laatste Nieuws.

Comeback van het Jaar

In zijn wekelijkse terugblik bij De Ochtend werd ook Peter Vandenbempt gevraagd of KVM dé ploeg van 2024 is. "Samen met Union zou je kunnen zeggen. Maar het is zonder meer dé comeback van het jaar. Een paar maanden geleden was KV Mechelen nog kandidaat voor de Play-Downs, dus dat is ronduit geweldig werk van Hasi. Soms rendeert een trainerswissel echt wel. Die top zes is echt realistisch. Ze spelen nog tegen Westerlo en OHL, dus zes op zes moet kunnen", aldus de commentator/analist.

KVM haalt de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

7
7
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

45
45
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

18
18
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

95
95
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

251
251
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

151
151
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

138
138
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

29
29
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

53
53
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

124
124
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

148
148
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

386
386
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

61
61
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

121
121
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

40
40
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

122
122
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

144
144
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

259
259
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

77
77
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

126
126
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

188
188
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

88
88
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

139
139
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

274
274
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

248
248

Meer sportnieuws