Analisten eensgezind: "Zij zijn dé ploeg van 2024"

1056 stemmen
Analisten eensgezind:

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er definitief op. Weldra worden dus de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. En dat kan mogelijk voor een enorme verrassing zorgen.

Twee clubs zijn inmiddels al zeker van hun deelname aan de Champions' Play-Offs. Uiteraard hoort leider Union SG daarbij. De Brusselaars staan met een straffe balans van 65 op 81 bovenaan het klassement te pronken. En ook RSC Anderlecht is na een jaartje afwezigheid weer van de partij.

Afgelopen weekend zetten Club Brugge en Antwerp FC eveneens een grote stap richting Play-Off I. Mathematisch gezien kan het nog foutlopen voor beide clubs. Maar als ze volgende week hun job doen tegen staartploegen OH Leuven en KV Kortrijk, is het ticket binnen.

LEES OOK: Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

Puur stuntwerk

Voor AA Gent en KRC Genk wordt dan weer bibberen tot het einde. Grotendeels door hun eigen falen. Maar ook door de sterke prestaties van Cercle Brugge en vooral KV Mechelen. In het najaar moest Malinwa nog strijden om het behoud, inmiddels is het genaderd tot op slechts één punt van de vijfde plaats.

De opmars van KVM onder coach Besnik Hasi is dan ook indrukwekkend. "Wat Hasi heeft gedaan met Mechelen is puur stuntwerk. Zij zijn dé ploeg van 2024. Ze moeten nog thuis tegen Westerlo en naar OHL. Voor dit KV Mechelen is zes op zes echt een reële optie", is analist Marc Degryse enthousiast bij Het Laatste Nieuws.

Comeback van het Jaar

In zijn wekelijkse terugblik bij De Ochtend werd ook Peter Vandenbempt gevraagd of KVM dé ploeg van 2024 is. "Samen met Union zou je kunnen zeggen. Maar het is zonder meer dé comeback van het jaar. Een paar maanden geleden was KV Mechelen nog kandidaat voor de Play-Downs, dus dat is ronduit geweldig werk van Hasi. Soms rendeert een trainerswissel echt wel. Die top zes is echt realistisch. Ze spelen nog tegen Westerlo en OHL, dus zes op zes moet kunnen", aldus de commentator/analist.

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'
274

KVM haalt de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

303
303
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

34
34
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

99
99
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

162
162
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

233
233
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

282
282
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

86
86
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

76
76
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

553
553
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

312
312
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

140
140
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

138
138
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

132
132
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

13
13
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

106
106
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

312
312
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

133
133
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

445
445
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

109
109
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

42
42
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

145
145
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

584
584
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

223
223
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

75
75
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

379
379

Meer sportnieuws