Analisten eensgezind: "Zij zijn dé ploeg van 2024"

1056 stemmen
Analisten eensgezind:

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er definitief op. Weldra worden dus de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. En dat kan mogelijk voor een enorme verrassing zorgen.

Twee clubs zijn inmiddels al zeker van hun deelname aan de Champions' Play-Offs. Uiteraard hoort leider Union SG daarbij. De Brusselaars staan met een straffe balans van 65 op 81 bovenaan het klassement te pronken. En ook RSC Anderlecht is na een jaartje afwezigheid weer van de partij.

Afgelopen weekend zetten Club Brugge en Antwerp FC eveneens een grote stap richting Play-Off I. Mathematisch gezien kan het nog foutlopen voor beide clubs. Maar als ze volgende week hun job doen tegen staartploegen OH Leuven en KV Kortrijk, is het ticket binnen.

LEES OOK: Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Puur stuntwerk

Voor AA Gent en KRC Genk wordt dan weer bibberen tot het einde. Grotendeels door hun eigen falen. Maar ook door de sterke prestaties van Cercle Brugge en vooral KV Mechelen. In het najaar moest Malinwa nog strijden om het behoud, inmiddels is het genaderd tot op slechts één punt van de vijfde plaats.

De opmars van KVM onder coach Besnik Hasi is dan ook indrukwekkend. "Wat Hasi heeft gedaan met Mechelen is puur stuntwerk. Zij zijn dé ploeg van 2024. Ze moeten nog thuis tegen Westerlo en naar OHL. Voor dit KV Mechelen is zes op zes echt een reële optie", is analist Marc Degryse enthousiast bij Het Laatste Nieuws.

Comeback van het Jaar

In zijn wekelijkse terugblik bij De Ochtend werd ook Peter Vandenbempt gevraagd of KVM dé ploeg van 2024 is. "Samen met Union zou je kunnen zeggen. Maar het is zonder meer dé comeback van het jaar. Een paar maanden geleden was KV Mechelen nog kandidaat voor de Play-Downs, dus dat is ronduit geweldig werk van Hasi. Soms rendeert een trainerswissel echt wel. Die top zes is echt realistisch. Ze spelen nog tegen Westerlo en OHL, dus zes op zes moet kunnen", aldus de commentator/analist.

🚀

KVM haalt de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

11
11
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

37
37
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

28
28
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

135
135
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

91
91
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

181
181
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

97
97
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

127
127
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

102
102
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

770
770
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1062
1062
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

73
73
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

523
523
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

163
163
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

628
628
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

163
163
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

150
150
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

350
350
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

214
214
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

222
222
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

255
255
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

790
790
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

514
514

Meer sportnieuws