'Barça negeert advies Guardiola: kandidaat-coach geschrapt'

194 stemmen
'Barça negeert advies Guardiola: kandidaat-coach geschrapt'

In La Liga liet FC Barcelona zondagavond een uitgelezen kans liggen om dichter bij leider Real Madrid te kruipen. De titelverdediger bleef immers steken op een 0-0-gelijkspel tegen Athletic Bilbao. Ondertussen blijven de Catalanen verder speuren naar een nieuwe trainer.

Zoals geweten neemt Xavi Hernandez na het seizoen afscheid bij Barça. Vorig seizoen leidde het clubboegbeeld zijn ploeg nochtans naar de Spaanse landstitel, de eerste in vier jaar tijd. In september werd zijn contract dan ook logischerwijs verlengd.

Maar in de huidige jaargang blijft de bevestiging uit. Momenteel telt de titelverdediger immers alweer acht punten minder dan leider Real Madrid. Bovendien is het geleverde spel verre van sprankelend. Na aanhoudende kritiek besloot Xavi dan ook om zelf de handdoek te werpen.

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

Guardiola doet recommandatie

Barça heeft dus tot komende zomer om een geschikte opvolger te vinden. Verschillende namen doen alvast de ronde. En ook Pep Guardiola, één van de meest succesvolle coaches in de clubgeschiedenis, liet inmiddels van zich horen.

Naar verluidt zou de huidige trainer van City zijn collega Roberto De Zerbi hebben aangeprezen bij de clubleiding. De Italiaan levert dan ook al een tijdje goed werk bij Brighton. Zijn speelstijl past bovendien goed bij het spel waar Barça jarenlang voor stond.

Te duur en andere voorkeuren

Maar de kans is klein dat De Zerbi volgend seizoen aan het roer zal staan bij de Spaanse topclub. Volgens The Mirror wordt het advies van Guardiola immers genegeerd. Dat heeft deels met financiële redenen te maken. Zo zou de afkoopsom in zijn contract bij Brighton te hoog zijn. Bovendien heeft preses Joan Laporta andere coaches in het vizier. De Duitser Hansi Flick zou bijvoorbeeld één van de frontrunners zijn.

🚀

Barça moet Xavi alsnog proberen te houden ...

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

39
39
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

74
74
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

20
20
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

129
129
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

127
127
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

117
117
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

205
205
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

184
184
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

191
191
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

267
267
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

413
413
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

583
583
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

149
149
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

229
229
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

311
311
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

586
586
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws