'Barça negeert advies Guardiola: kandidaat-coach geschrapt'

door
'Barça negeert advies Guardiola: kandidaat-coach geschrapt'

In La Liga liet FC Barcelona zondagavond een uitgelezen kans liggen om dichter bij leider Real Madrid te kruipen. De titelverdediger bleef immers steken op een 0-0-gelijkspel tegen Athletic Bilbao. Ondertussen blijven de Catalanen verder speuren naar een nieuwe trainer.

Zoals geweten neemt Xavi Hernandez na het seizoen afscheid bij Barça. Vorig seizoen leidde het clubboegbeeld zijn ploeg nochtans naar de Spaanse landstitel, de eerste in vier jaar tijd. In september werd zijn contract dan ook logischerwijs verlengd.

Maar in de huidige jaargang blijft de bevestiging uit. Momenteel telt de titelverdediger immers alweer acht punten minder dan leider Real Madrid. Bovendien is het geleverde spel verre van sprankelend. Na aanhoudende kritiek besloot Xavi dan ook om zelf de handdoek te werpen.

LEES OOK: Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Guardiola doet recommandatie

Barça heeft dus tot komende zomer om een geschikte opvolger te vinden. Verschillende namen doen alvast de ronde. En ook Pep Guardiola, één van de meest succesvolle coaches in de clubgeschiedenis, liet inmiddels van zich horen.

Naar verluidt zou de huidige trainer van City zijn collega Roberto De Zerbi hebben aangeprezen bij de clubleiding. De Italiaan levert dan ook al een tijdje goed werk bij Brighton. Zijn speelstijl past bovendien goed bij het spel waar Barça jarenlang voor stond.

Te duur en andere voorkeuren

Maar de kans is klein dat De Zerbi volgend seizoen aan het roer zal staan bij de Spaanse topclub. Volgens The Mirror wordt het advies van Guardiola immers genegeerd. Dat heeft deels met financiële redenen te maken. Zo zou de afkoopsom in zijn contract bij Brighton te hoog zijn. Bovendien heeft preses Joan Laporta andere coaches in het vizier. De Duitser Hansi Flick zou bijvoorbeeld één van de frontrunners zijn.

Barça moet Xavi alsnog proberen te houden ...

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

136
136
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

112
112
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

56
56
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

80
80
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

86
86
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

179
179
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

36
36
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

652
652
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

432
432
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

223
223
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

410
410
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

165
165
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

245
245
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

213
213
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

868
868
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

139
139
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

139
139
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

331
331
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

403
403
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

556
556
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

472
472

Meer sportnieuws