'Barça negeert advies Guardiola: kandidaat-coach geschrapt'

door
'Barça negeert advies Guardiola: kandidaat-coach geschrapt'

In La Liga liet FC Barcelona zondagavond een uitgelezen kans liggen om dichter bij leider Real Madrid te kruipen. De titelverdediger bleef immers steken op een 0-0-gelijkspel tegen Athletic Bilbao. Ondertussen blijven de Catalanen verder speuren naar een nieuwe trainer.

Zoals geweten neemt Xavi Hernandez na het seizoen afscheid bij Barça. Vorig seizoen leidde het clubboegbeeld zijn ploeg nochtans naar de Spaanse landstitel, de eerste in vier jaar tijd. In september werd zijn contract dan ook logischerwijs verlengd.

Maar in de huidige jaargang blijft de bevestiging uit. Momenteel telt de titelverdediger immers alweer acht punten minder dan leider Real Madrid. Bovendien is het geleverde spel verre van sprankelend. Na aanhoudende kritiek besloot Xavi dan ook om zelf de handdoek te werpen.

LEES OOK: ‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Guardiola doet recommandatie

Barça heeft dus tot komende zomer om een geschikte opvolger te vinden. Verschillende namen doen alvast de ronde. En ook Pep Guardiola, één van de meest succesvolle coaches in de clubgeschiedenis, liet inmiddels van zich horen.

Naar verluidt zou de huidige trainer van City zijn collega Roberto De Zerbi hebben aangeprezen bij de clubleiding. De Italiaan levert dan ook al een tijdje goed werk bij Brighton. Zijn speelstijl past bovendien goed bij het spel waar Barça jarenlang voor stond.

Te duur en andere voorkeuren

Maar de kans is klein dat De Zerbi volgend seizoen aan het roer zal staan bij de Spaanse topclub. Volgens The Mirror wordt het advies van Guardiola immers genegeerd. Dat heeft deels met financiële redenen te maken. Zo zou de afkoopsom in zijn contract bij Brighton te hoog zijn. Bovendien heeft preses Joan Laporta andere coaches in het vizier. De Duitser Hansi Flick zou bijvoorbeeld één van de frontrunners zijn.

Barça moet Xavi alsnog proberen te houden ...

Meest recent

'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

18
18
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

292
292
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

453
453
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

151
151
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

63
63
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

73
73
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

308
308
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

137
137
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

225
225
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

88
88
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

241
241
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

428
428
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

183
183
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

65
65
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

528
528
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

108
108
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

113
113
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

64
64
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

256
256
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

153
153
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

116
116
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

38
38
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53

Meer sportnieuws