Anderlecht komt met klasse-gebaar na drama Olsson

door
Anderlecht komt met klasse-gebaar na drama Olsson

RSC Anderlecht kreeg zondagavond het bezoek van KAS Eupen. Thorgan Hazard kon de Brusselaars ook al na enkele minuten op voorsprong brengen. Maar hét hoogtepunt van de eerste helft was toch wel de steunbetuiging aan oud-speler Kristoffer Olsson.

Olsson, een jeugdproduct van Arsenal, belandde in de zomer van 2021 bij Anderlecht. Aanvankelijk was de Zweedse international ook een titularis, maar uiteindelijk belandde hij op een zijspoor. Na één seizoen werd hij dan ook verhuurd aan Midtjylland, waar hij in het verleden nog actie was geweest.

En in Denemarken vond Olsson zijn beste vorm weer terug. Hij maakte er dusdanig indruk dat Midtjylland in de zomermercato een slordige 3 miljoen euro neertelde om hem definitief over te nemen. Maar tijdens de voorbije weken ontbrak hij plots in de wedstrijdselecties.

LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

Acute hersenaandoening

Dat leidde tot heel wat wilde speculaties. Dinsdag kwam Midtjylland met de ware toedracht van zijn afwezigheid naar buiten. Op 20 februari was Olsson namelijk onwel geworden in zijn eigen huis. De 28-jarige werd vervolgens overgebracht naar het ziekenhuis.

Daar ligt hij momenteel nog steeds aan de beademing. Het zou gaan om een acute aandoening aan de hersenen. Voorlopig wordt Olsson onderzocht door een team van gerenommeerde specialisten. Zij zouden werken aan de precieze diagnose, om vervolgens een gepaste behandeling te kunnen starten.

Mooie steunbetuiging

Het zijn dus moeilijke dagen voor de middenvelder en zijn naasten. Anderlecht stak hen zondag echter op gepaste wijze een hart onder de riem. Zo poseerden de spelers eerst met het truitje van Olsson en een spandoek met een steunbetuiging. In de 20ste minuut, een verwijzing naar zijn rugnummer bij RSCA, werd dan weer luid geapplaudisseerd door de supporters. Ook werd zijn naam gescandeerd. Hopelijk geeft deze actie hem een extra duwtje in de rug tijdens zijn herstel.

Anderlecht toont voldoende respect voor zijn oud-spelers ...

Meest recent

'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

5
5
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

13
13
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

17
17
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

48
48
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

18
18
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

43
43
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

165
165
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

80
80
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

94
94
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

183
183
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

140
140
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

144
144
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

200
200
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

73
73
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

94
94
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

58
58
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

441
441
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

133
133
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

333
333
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

560
560
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

420
420
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

102
102
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

257
257
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

169
169
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

320
320

Meer sportnieuws