'Anderlecht vreest: derde club meldt zich voor Dolberg'

507 stemmen
'Anderlecht vreest: derde club meldt zich voor Dolberg'

Met Luis Vazquez en Kasper Dolberg beschikt RSC Anderlecht momenteel over twee sterke spitsen. Maar mogelijk moet de recordkampioen komende zomer toch op zoek naar een nieuw speerpunt. De Deen wordt namelijk al gelinkt aan een vertrek uit het Lotto Park.

Om de spitspositie in te vullen, wedde sportieve baas Jesper Fredberg vorige zomer op verschillende paarden. Twee dossiers werden uiteindelijk concreet. Maar dat van Vazquez was behoorlijk gecompliceerd en sleepte bijgevolg een tijdje aan. Pas eind juli werd hij uiteindelijk overgenomen van Boca Juniors.

Ondertussen had Fredberg al een andere spits gevonden. Namelijk zijn landgenoot Dolberg, die mocht beschikken bij OGC Nice. De Deen had destijds op jonge leeftijd indruk gemaakt bij Ajax. Maar mede door het nodige blessureleed bleef hij in Nice onder de verwachtingen.

LEES OOK: 'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Koopje Dolberg

Ook uitleenbeurten aan AS Roma en TSG Hoffenheim waren geen succes. En dus kon Anderlecht voor een relatief beperkte transfersom zijn slag slaan. Uiteindelijk werd Dolberg overgenomen voor een slordige 5 miljoen euro. Dat bleek een degelijke investering.

De spits werd meteen een vaste titularis en ondanks een dipje in de laatste weken scoorde hij toch al 12 competitiegoals. Maar de kans bestaat dat hij komende zomer terug vertrekt. Bij 'Wait&See' laat transferwatcher Sacha Tavolieri immers verstaan dat Dolberg een soort van mondeling transferpact heeft afgesloten met het bestuur van Anderlecht.

Primera Division

Concreet zou de club meewerken aan een nieuwe transfer indien volgende zomer een toereikend bod op tafel komt. In ieder geval zou Dolberg al op de nodige interesse kunnen rekenen. Meer bepaald vanuit de Spaanse Primera Division. Valencia CF en FC Girona werden bijvoorbeeld al genoemd. De zelfverklaarde transferkenner Ekrem Konur, niet de meest betrouwbare bron, voegt nu ook Sevilla FC aan dat lijstje toe. De club uit Andalusië heeft na de huurdeals rond Federico Gattoni, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney alvast goede contacten bij het paars-witte bestuur. Afwachten of er ook een concreet bod zal volgen.

Dolberg blijft komende zomer bij Anderlecht ...

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

90
90
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

24
24
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

80
80
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

75
75
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

110
110
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

143
143
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

116
116
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

163
163
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

370
370
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

241
241
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

773
773
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

492
492
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

519
519
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

380
380
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

692
692
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

341
341
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

523
523
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2191
2191
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

187
187

Meer sportnieuws