'Anderlecht vreest: derde club meldt zich voor Dolberg'

door
'Anderlecht vreest: derde club meldt zich voor Dolberg'

Met Luis Vazquez en Kasper Dolberg beschikt RSC Anderlecht momenteel over twee sterke spitsen. Maar mogelijk moet de recordkampioen komende zomer toch op zoek naar een nieuw speerpunt. De Deen wordt namelijk al gelinkt aan een vertrek uit het Lotto Park.

Om de spitspositie in te vullen, wedde sportieve baas Jesper Fredberg vorige zomer op verschillende paarden. Twee dossiers werden uiteindelijk concreet. Maar dat van Vazquez was behoorlijk gecompliceerd en sleepte bijgevolg een tijdje aan. Pas eind juli werd hij uiteindelijk overgenomen van Boca Juniors.

Ondertussen had Fredberg al een andere spits gevonden. Namelijk zijn landgenoot Dolberg, die mocht beschikken bij OGC Nice. De Deen had destijds op jonge leeftijd indruk gemaakt bij Ajax. Maar mede door het nodige blessureleed bleef hij in Nice onder de verwachtingen.

LEES OOK: Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Koopje Dolberg

Ook uitleenbeurten aan AS Roma en TSG Hoffenheim waren geen succes. En dus kon Anderlecht voor een relatief beperkte transfersom zijn slag slaan. Uiteindelijk werd Dolberg overgenomen voor een slordige 5 miljoen euro. Dat bleek een degelijke investering.

De spits werd meteen een vaste titularis en ondanks een dipje in de laatste weken scoorde hij toch al 12 competitiegoals. Maar de kans bestaat dat hij komende zomer terug vertrekt. Bij 'Wait&See' laat transferwatcher Sacha Tavolieri immers verstaan dat Dolberg een soort van mondeling transferpact heeft afgesloten met het bestuur van Anderlecht.

Primera Division

Concreet zou de club meewerken aan een nieuwe transfer indien volgende zomer een toereikend bod op tafel komt. In ieder geval zou Dolberg al op de nodige interesse kunnen rekenen. Meer bepaald vanuit de Spaanse Primera Division. Valencia CF en FC Girona werden bijvoorbeeld al genoemd. De zelfverklaarde transferkenner Ekrem Konur, niet de meest betrouwbare bron, voegt nu ook Sevilla FC aan dat lijstje toe. De club uit Andalusië heeft na de huurdeals rond Federico Gattoni, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney alvast goede contacten bij het paars-witte bestuur. Afwachten of er ook een concreet bod zal volgen.

Dolberg blijft komende zomer bij Anderlecht ...

Meest recent

'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

183
183
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

27
27
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

73
73
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

287
287
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

201
201
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

140
140
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

130
130
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

125
125
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

94
94
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

385
385
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

82
82
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

334
334
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

128
128
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

798
798
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

436
436
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

124
124
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

553
553
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

693
693
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1019
1019
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

170
170
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

119
119
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

145
145
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

180
180
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

213
213

Meer sportnieuws