De Condé helemaal uit zijn dak door de 'relschopper'

door
De Condé helemaal uit zijn dak door de 'relschopper'

Matias Galarza, vorig seizoen nog twee (!) keer naar de B-kern gestuurd bij KRC Genk, ondergaat dit seizoen een indrukwekkende transformatie. Na aanpassingsproblemen op cultureel en sportief vlak, toont de Argentijn nu zijn klasse op het veld en brengt hij vuur en strijd.

Met zijn stijgende marktwaarde van 5 miljoen euro en de afwijzing van aanbiedingen van meer dan 10 miljoen euro door Genk, is er geen sprake meer van kapitaalvernietiging maar eerder van een toekomstige megadeal.

LEES OOK: Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

Galarza twee keer in één seizoen naar de B-kern gestuurd bij KRC Genk

In de zomer van 2022 heeft KRC Genk maar liefst zes miljoen euro betaald om Matias Galarza (21) naar de club te halen, waarmee hij de op twee na duurste aankoop in de clubgeschiedenis werd.

Zijn eerste seizoen in Limburg verliep heel teleurstellend en de grootste problemen waren vooral van mentale aard.

Volgens Het Belang van Limburg vertoonde Galarza onprofessioneel gedrag, zoals het missen van een afspraak voor een MRI-scan van zijn hamstring, te laat terugkeren uit Argentinië en het niet nakomen van andere verplichtingen.

Dit leverde hem een stevige berisping op van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken.

Na een herkansing bij de A-kern bleek dat Galarza niet uit zijn fouten geleerd had en de Argentijn moest het vorige seizoen afmaken bij Jong Genk. “Mentaal nog niet klaar”, klonk het.

Genk leek op weg naar een stevige kapitaalvernietiging met een speler die 6 miljoen euro kostte en die al twee keer binnen één seizoen naar de tweede ploeg was gestuurd.

Galarza ondergaat een metamorfose dit seizoen

De club gaf Matias Galarza de nodige tijd om zich aan te passen, maar zijn integratieproces verliep veel moeizamer dan aanvankelijk verwacht. Galarza kwam uit een heel andere cultuur, opgegroeid in een ruige buurt van Buenos Aires, en was niet bekend met de Engelse taal.

Bovendien was het zijn eerste ervaring in het buitenland, wat de uitdagingen van zijn aanpassing vergrootte. Om zich beter te kunnen uitdrukken, begon Galarza verplicht Engelse lessen te volgen, en binnen de club bleef het geloof in de Argentijnse middenvelder erg groot.

Vorige zomer kreeg Galarza een derde kans bij KRC Genk en die greep hij ook. Op het veld bevestigde hij zijn grote kwaliteiten, die hij vorig seizoen slechts af en toe kon laten zien, maar het was vooral op mentaal gebied dat hij grote vooruitgang boekte.

De middenvelder was zeer gefocust, kwam altijd op tijd en zijn afspraken na. Dit seizoen kreeg hij kansen in de basisploeg en daarin stelde hij zelden teleur. “Zowel op als naast het veld heeft Galarza een totale gedaanteverwisseling ondergaan”, zei Wouter Vrancken.

Galarza brengt vuur: topvoetballer en topvechter

Dit seizoen is Galarza goed bezig om zijn stevig prijskaartje van 6 miljoen euro te rechtvaardigen en het vertrouwen van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken terug te betalen.

Centraal op het middenveld alterneert Vrancken tussen Galarza en Patrik Hrosovsky naast Bryan Heynen en Bilal El Khannouss, maar zelden stelt de Argentijn teleur.

“De Argentijn zorgt voor meer power op het middenveld”, merkte Thomas Chatelle op in Het Belang van Limburg.  “Op het trainingsveld zag je meteen dat hij een topvoetballer en een topvechter was”, zei El Khannouss over zijn ploegmaat.

Met Galarza in de ploeg is er meer vuur en temperament, en het spel wordt verticaler en strijdlustiger.

Volgens Vrancken staan de voetbaltechnische kwaliteiten van Galarza buiten kijf. Hij bezit alle vereiste kwaliteiten die belangrijk zijn in het moderne voetbal.

G van Grinta: opletten met Zuid-Amerikaans temperament

Matias Galarza profileert zich als een creatieve nummer zes, dankzij zijn uitstekende technische vaardigheden en positionering. Hij heeft een uitstekend spelinzicht, dribbelt goed en kan nauwkeurige korte passes geven.

Bovendien brengt de Argentijn ook veel energie, duelkracht en de typische Zuid-Amerikaanse grinta met zich mee. Hij is als een pitbull op het veld, een krijger die vol passie speelt en bovendien uitstekend kan voetballen.

De Argentijn recupereert ballen en hij kan het spel ook verdelen. Tijdens de wedstrijd tegen KV Kortrijk vergeleek Het Belang van Limburg hem met een opbouwer uit het handbal.

“Hij hield met een precieze passing en snelle flankwissels het tempo hoog en de ruimtes groot. Bovendien won hij in de omschakeling bijna elk duel.” Anderzijds durft Galarza soms te nonchalant voetballen, met balverlies tot gevolg, en brengt zijn Zuid-Amerikaans temperament hem soms in de problemen.

Tegen Cukaricki pakte hij bijvoorbeeld een domme rode kaart wegens natrappen. “Wat een dommerik”, zei Johan Boskamp in Het Belang van Limburg. “Dat moet eruit, het is niet de eerste keer dat dit gebeurt”, zei Wouter Vrancken.

Marktwaarde ontploft: Genk wil meer dan 10 miljoen voor Galarza

De nieuwe nummer 5 van KRC Genk, hij nam het rugnummer over van Gerardo Arteaga, heeft een vaste plek veroverd in de ploeg van Wouter Vrancken. Slechts vijf andere veldspelers in de huidige selectie hebben dit seizoen meer speeltijd gehad dan hij.

Deze stabiele en goede prestaties heeft de marktwaarde van Matias Galarza doen stijgen naar 5 miljoen euro, een hoogtepunt in zijn carrière tot nu toe. Op slechts 21-jarige leeftijd lijkt de toekomst bijzonder veelbelovend voor hem, en Genk droomt alvast om op termijn van een lucratieve transfer.

Het Laatste Nieuws meldde vorige week dat Genk onlangs twee aanbiedingen heeft afgewezen voor Galarza. Zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club brachten elk een bod uit van meer dan 10 miljoen euro.

Genk heeft echter geen intentie om mee te werken aan een transfer op dit moment, ongetwijfeld in de hoop om in de komende jaren een nog betere deal te kunnen sluiten.

Is Galarza meer dan 10 miljoen waard?

Meest recent

'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

53
53
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

155
155
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

64
64
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

21
21
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

26
26
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

104
104
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

109
109
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

375
375
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

87
87
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

177
177
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

38
38
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

130
130
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

136
136
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

311
311
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

125
125
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

90
90
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

370
370
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

73
73
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

152
152
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

160
160
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

335
335
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

450
450
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

144
144
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

147
147

Meer sportnieuws