De Condé helemaal uit zijn dak door de 'relschopper'

908 stemmen
De Condé helemaal uit zijn dak door de 'relschopper'

Matias Galarza, vorig seizoen nog twee (!) keer naar de B-kern gestuurd bij KRC Genk, ondergaat dit seizoen een indrukwekkende transformatie. Na aanpassingsproblemen op cultureel en sportief vlak, toont de Argentijn nu zijn klasse op het veld en brengt hij vuur en strijd.

Met zijn stijgende marktwaarde van 5 miljoen euro en de afwijzing van aanbiedingen van meer dan 10 miljoen euro door Genk, is er geen sprake meer van kapitaalvernietiging maar eerder van een toekomstige megadeal.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

Galarza twee keer in één seizoen naar de B-kern gestuurd bij KRC Genk

In de zomer van 2022 heeft KRC Genk maar liefst zes miljoen euro betaald om Matias Galarza (21) naar de club te halen, waarmee hij de op twee na duurste aankoop in de clubgeschiedenis werd.

Zijn eerste seizoen in Limburg verliep heel teleurstellend en de grootste problemen waren vooral van mentale aard.

Volgens Het Belang van Limburg vertoonde Galarza onprofessioneel gedrag, zoals het missen van een afspraak voor een MRI-scan van zijn hamstring, te laat terugkeren uit Argentinië en het niet nakomen van andere verplichtingen.

Dit leverde hem een stevige berisping op van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken.

Na een herkansing bij de A-kern bleek dat Galarza niet uit zijn fouten geleerd had en de Argentijn moest het vorige seizoen afmaken bij Jong Genk. “Mentaal nog niet klaar”, klonk het.

Genk leek op weg naar een stevige kapitaalvernietiging met een speler die 6 miljoen euro kostte en die al twee keer binnen één seizoen naar de tweede ploeg was gestuurd.

Galarza ondergaat een metamorfose dit seizoen

De club gaf Matias Galarza de nodige tijd om zich aan te passen, maar zijn integratieproces verliep veel moeizamer dan aanvankelijk verwacht. Galarza kwam uit een heel andere cultuur, opgegroeid in een ruige buurt van Buenos Aires, en was niet bekend met de Engelse taal.

Bovendien was het zijn eerste ervaring in het buitenland, wat de uitdagingen van zijn aanpassing vergrootte. Om zich beter te kunnen uitdrukken, begon Galarza verplicht Engelse lessen te volgen, en binnen de club bleef het geloof in de Argentijnse middenvelder erg groot.

Vorige zomer kreeg Galarza een derde kans bij KRC Genk en die greep hij ook. Op het veld bevestigde hij zijn grote kwaliteiten, die hij vorig seizoen slechts af en toe kon laten zien, maar het was vooral op mentaal gebied dat hij grote vooruitgang boekte.

De middenvelder was zeer gefocust, kwam altijd op tijd en zijn afspraken na. Dit seizoen kreeg hij kansen in de basisploeg en daarin stelde hij zelden teleur. “Zowel op als naast het veld heeft Galarza een totale gedaanteverwisseling ondergaan”, zei Wouter Vrancken.

Galarza brengt vuur: topvoetballer en topvechter

Dit seizoen is Galarza goed bezig om zijn stevig prijskaartje van 6 miljoen euro te rechtvaardigen en het vertrouwen van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken terug te betalen.

Centraal op het middenveld alterneert Vrancken tussen Galarza en Patrik Hrosovsky naast Bryan Heynen en Bilal El Khannouss, maar zelden stelt de Argentijn teleur.

“De Argentijn zorgt voor meer power op het middenveld”, merkte Thomas Chatelle op in Het Belang van Limburg.  “Op het trainingsveld zag je meteen dat hij een topvoetballer en een topvechter was”, zei El Khannouss over zijn ploegmaat.

Met Galarza in de ploeg is er meer vuur en temperament, en het spel wordt verticaler en strijdlustiger.

Volgens Vrancken staan de voetbaltechnische kwaliteiten van Galarza buiten kijf. Hij bezit alle vereiste kwaliteiten die belangrijk zijn in het moderne voetbal.

G van Grinta: opletten met Zuid-Amerikaans temperament

Matias Galarza profileert zich als een creatieve nummer zes, dankzij zijn uitstekende technische vaardigheden en positionering. Hij heeft een uitstekend spelinzicht, dribbelt goed en kan nauwkeurige korte passes geven.

Bovendien brengt de Argentijn ook veel energie, duelkracht en de typische Zuid-Amerikaanse grinta met zich mee. Hij is als een pitbull op het veld, een krijger die vol passie speelt en bovendien uitstekend kan voetballen.

De Argentijn recupereert ballen en hij kan het spel ook verdelen. Tijdens de wedstrijd tegen KV Kortrijk vergeleek Het Belang van Limburg hem met een opbouwer uit het handbal.

“Hij hield met een precieze passing en snelle flankwissels het tempo hoog en de ruimtes groot. Bovendien won hij in de omschakeling bijna elk duel.” Anderzijds durft Galarza soms te nonchalant voetballen, met balverlies tot gevolg, en brengt zijn Zuid-Amerikaans temperament hem soms in de problemen.

Tegen Cukaricki pakte hij bijvoorbeeld een domme rode kaart wegens natrappen. “Wat een dommerik”, zei Johan Boskamp in Het Belang van Limburg. “Dat moet eruit, het is niet de eerste keer dat dit gebeurt”, zei Wouter Vrancken.

Marktwaarde ontploft: Genk wil meer dan 10 miljoen voor Galarza

De nieuwe nummer 5 van KRC Genk, hij nam het rugnummer over van Gerardo Arteaga, heeft een vaste plek veroverd in de ploeg van Wouter Vrancken. Slechts vijf andere veldspelers in de huidige selectie hebben dit seizoen meer speeltijd gehad dan hij.

Deze stabiele en goede prestaties heeft de marktwaarde van Matias Galarza doen stijgen naar 5 miljoen euro, een hoogtepunt in zijn carrière tot nu toe. Op slechts 21-jarige leeftijd lijkt de toekomst bijzonder veelbelovend voor hem, en Genk droomt alvast om op termijn van een lucratieve transfer.

Het Laatste Nieuws meldde vorige week dat Genk onlangs twee aanbiedingen heeft afgewezen voor Galarza. Zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club brachten elk een bod uit van meer dan 10 miljoen euro.

Genk heeft echter geen intentie om mee te werken aan een transfer op dit moment, ongetwijfeld in de hoop om in de komende jaren een nog betere deal te kunnen sluiten.

Is Galarza meer dan 10 miljoen waard?

Meest recent

Groot Arsenal-debuut Tzolis: Engelse pers deelt cijfer uit

Christos Tzolis versierde in het tussenseizoen een droomtransfer naar Arsenal FC. Zaterdag mocht hij ...

16
16
Anderlecht titelkandidaat? Analist doet voorspelling

RSC Anderlecht is in de Europese voorrondes goed begonnen aan het nieuwe seizoen. De vraag is nu ...

164
164
'Plan Club Brugge onder druk: transferwending Tresoldi'

Met zijn doelpunt in de supercup toonde Nicolo Tresoldi zich bij de start van het nieuwe seizoen ...

327
327
'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Nu zijn makelaar heeft aangegeven dat hij zeker geen tweede viool wil gaan spelen bij SSC Napoli, ...

437
437
Union heeft oude bekende beet: transferdetails bekend

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

319
319
‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

157
157
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

139
139
Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

184
184
Antwerp-fans verbazen in Engeland: “Nog nooit gezien”

Royal Antwerp FC ging in de oefenwedstrijd tegen Millwall met 1-0 onderuit, maar de supporters ...

225
225
Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

161
161
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

309
309
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

311
311
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

49
49
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

753
753
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

573
573
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

1368
1368
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

685
685
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

209
209
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

545
545
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

110
110
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

265
265
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

451
451
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

531
531
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

579
579

Meer sportnieuws