De Condé helemaal uit zijn dak door de 'relschopper'

908 stemmen
De Condé helemaal uit zijn dak door de 'relschopper'

Matias Galarza, vorig seizoen nog twee (!) keer naar de B-kern gestuurd bij KRC Genk, ondergaat dit seizoen een indrukwekkende transformatie. Na aanpassingsproblemen op cultureel en sportief vlak, toont de Argentijn nu zijn klasse op het veld en brengt hij vuur en strijd.

Met zijn stijgende marktwaarde van 5 miljoen euro en de afwijzing van aanbiedingen van meer dan 10 miljoen euro door Genk, is er geen sprake meer van kapitaalvernietiging maar eerder van een toekomstige megadeal.

LEES OOK: 'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Galarza twee keer in één seizoen naar de B-kern gestuurd bij KRC Genk

In de zomer van 2022 heeft KRC Genk maar liefst zes miljoen euro betaald om Matias Galarza (21) naar de club te halen, waarmee hij de op twee na duurste aankoop in de clubgeschiedenis werd.

Zijn eerste seizoen in Limburg verliep heel teleurstellend en de grootste problemen waren vooral van mentale aard.

Volgens Het Belang van Limburg vertoonde Galarza onprofessioneel gedrag, zoals het missen van een afspraak voor een MRI-scan van zijn hamstring, te laat terugkeren uit Argentinië en het niet nakomen van andere verplichtingen.

Dit leverde hem een stevige berisping op van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken.

Na een herkansing bij de A-kern bleek dat Galarza niet uit zijn fouten geleerd had en de Argentijn moest het vorige seizoen afmaken bij Jong Genk. “Mentaal nog niet klaar”, klonk het.

Genk leek op weg naar een stevige kapitaalvernietiging met een speler die 6 miljoen euro kostte en die al twee keer binnen één seizoen naar de tweede ploeg was gestuurd.

Galarza ondergaat een metamorfose dit seizoen

De club gaf Matias Galarza de nodige tijd om zich aan te passen, maar zijn integratieproces verliep veel moeizamer dan aanvankelijk verwacht. Galarza kwam uit een heel andere cultuur, opgegroeid in een ruige buurt van Buenos Aires, en was niet bekend met de Engelse taal.

Bovendien was het zijn eerste ervaring in het buitenland, wat de uitdagingen van zijn aanpassing vergrootte. Om zich beter te kunnen uitdrukken, begon Galarza verplicht Engelse lessen te volgen, en binnen de club bleef het geloof in de Argentijnse middenvelder erg groot.

Vorige zomer kreeg Galarza een derde kans bij KRC Genk en die greep hij ook. Op het veld bevestigde hij zijn grote kwaliteiten, die hij vorig seizoen slechts af en toe kon laten zien, maar het was vooral op mentaal gebied dat hij grote vooruitgang boekte.

De middenvelder was zeer gefocust, kwam altijd op tijd en zijn afspraken na. Dit seizoen kreeg hij kansen in de basisploeg en daarin stelde hij zelden teleur. “Zowel op als naast het veld heeft Galarza een totale gedaanteverwisseling ondergaan”, zei Wouter Vrancken.

Galarza brengt vuur: topvoetballer en topvechter

Dit seizoen is Galarza goed bezig om zijn stevig prijskaartje van 6 miljoen euro te rechtvaardigen en het vertrouwen van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken terug te betalen.

Centraal op het middenveld alterneert Vrancken tussen Galarza en Patrik Hrosovsky naast Bryan Heynen en Bilal El Khannouss, maar zelden stelt de Argentijn teleur.

“De Argentijn zorgt voor meer power op het middenveld”, merkte Thomas Chatelle op in Het Belang van Limburg.  “Op het trainingsveld zag je meteen dat hij een topvoetballer en een topvechter was”, zei El Khannouss over zijn ploegmaat.

Met Galarza in de ploeg is er meer vuur en temperament, en het spel wordt verticaler en strijdlustiger.

Volgens Vrancken staan de voetbaltechnische kwaliteiten van Galarza buiten kijf. Hij bezit alle vereiste kwaliteiten die belangrijk zijn in het moderne voetbal.

G van Grinta: opletten met Zuid-Amerikaans temperament

Matias Galarza profileert zich als een creatieve nummer zes, dankzij zijn uitstekende technische vaardigheden en positionering. Hij heeft een uitstekend spelinzicht, dribbelt goed en kan nauwkeurige korte passes geven.

Bovendien brengt de Argentijn ook veel energie, duelkracht en de typische Zuid-Amerikaanse grinta met zich mee. Hij is als een pitbull op het veld, een krijger die vol passie speelt en bovendien uitstekend kan voetballen.

De Argentijn recupereert ballen en hij kan het spel ook verdelen. Tijdens de wedstrijd tegen KV Kortrijk vergeleek Het Belang van Limburg hem met een opbouwer uit het handbal.

“Hij hield met een precieze passing en snelle flankwissels het tempo hoog en de ruimtes groot. Bovendien won hij in de omschakeling bijna elk duel.” Anderzijds durft Galarza soms te nonchalant voetballen, met balverlies tot gevolg, en brengt zijn Zuid-Amerikaans temperament hem soms in de problemen.

Tegen Cukaricki pakte hij bijvoorbeeld een domme rode kaart wegens natrappen. “Wat een dommerik”, zei Johan Boskamp in Het Belang van Limburg. “Dat moet eruit, het is niet de eerste keer dat dit gebeurt”, zei Wouter Vrancken.

Marktwaarde ontploft: Genk wil meer dan 10 miljoen voor Galarza

De nieuwe nummer 5 van KRC Genk, hij nam het rugnummer over van Gerardo Arteaga, heeft een vaste plek veroverd in de ploeg van Wouter Vrancken. Slechts vijf andere veldspelers in de huidige selectie hebben dit seizoen meer speeltijd gehad dan hij.

Deze stabiele en goede prestaties heeft de marktwaarde van Matias Galarza doen stijgen naar 5 miljoen euro, een hoogtepunt in zijn carrière tot nu toe. Op slechts 21-jarige leeftijd lijkt de toekomst bijzonder veelbelovend voor hem, en Genk droomt alvast om op termijn van een lucratieve transfer.

Het Laatste Nieuws meldde vorige week dat Genk onlangs twee aanbiedingen heeft afgewezen voor Galarza. Zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club brachten elk een bod uit van meer dan 10 miljoen euro.

Genk heeft echter geen intentie om mee te werken aan een transfer op dit moment, ongetwijfeld in de hoop om in de komende jaren een nog betere deal te kunnen sluiten.

Is Galarza meer dan 10 miljoen waard?

Meest recent

KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

5
5
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

15
15
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

174
174
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

28
28
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

157
157
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

536
536
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

291
291
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

105
105
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

834
834
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

165
165
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

66
66
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

541
541
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

192
192
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

440
440
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

219
219
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

260
260
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1126
1126
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

582
582
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

321
321
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

285
285
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

145
145
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

164
164
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

647
647
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

319
319
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

103
103

Meer sportnieuws