De Condé helemaal uit zijn dak door de 'relschopper'

908
De Condé helemaal uit zijn dak door de 'relschopper'

Matias Galarza, vorig seizoen nog twee (!) keer naar de B-kern gestuurd bij KRC Genk, ondergaat dit seizoen een indrukwekkende transformatie. Na aanpassingsproblemen op cultureel en sportief vlak, toont de Argentijn nu zijn klasse op het veld en brengt hij vuur en strijd.

Met zijn stijgende marktwaarde van 5 miljoen euro en de afwijzing van aanbiedingen van meer dan 10 miljoen euro door Genk, is er geen sprake meer van kapitaalvernietiging maar eerder van een toekomstige megadeal.

LEES OOK: Gouden zet voor Rode Duivels: "Voorsprong die zij nemen..."

Galarza twee keer in één seizoen naar de B-kern gestuurd bij KRC Genk

In de zomer van 2022 heeft KRC Genk maar liefst zes miljoen euro betaald om Matias Galarza (21) naar de club te halen, waarmee hij de op twee na duurste aankoop in de clubgeschiedenis werd.

Zijn eerste seizoen in Limburg verliep heel teleurstellend en de grootste problemen waren vooral van mentale aard.

Volgens Het Belang van Limburg vertoonde Galarza onprofessioneel gedrag, zoals het missen van een afspraak voor een MRI-scan van zijn hamstring, te laat terugkeren uit Argentinië en het niet nakomen van andere verplichtingen.

Dit leverde hem een stevige berisping op van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken.

Na een herkansing bij de A-kern bleek dat Galarza niet uit zijn fouten geleerd had en de Argentijn moest het vorige seizoen afmaken bij Jong Genk. “Mentaal nog niet klaar”, klonk het.

Genk leek op weg naar een stevige kapitaalvernietiging met een speler die 6 miljoen euro kostte en die al twee keer binnen één seizoen naar de tweede ploeg was gestuurd.

Galarza ondergaat een metamorfose dit seizoen

De club gaf Matias Galarza de nodige tijd om zich aan te passen, maar zijn integratieproces verliep veel moeizamer dan aanvankelijk verwacht. Galarza kwam uit een heel andere cultuur, opgegroeid in een ruige buurt van Buenos Aires, en was niet bekend met de Engelse taal.

Bovendien was het zijn eerste ervaring in het buitenland, wat de uitdagingen van zijn aanpassing vergrootte. Om zich beter te kunnen uitdrukken, begon Galarza verplicht Engelse lessen te volgen, en binnen de club bleef het geloof in de Argentijnse middenvelder erg groot.

Vorige zomer kreeg Galarza een derde kans bij KRC Genk en die greep hij ook. Op het veld bevestigde hij zijn grote kwaliteiten, die hij vorig seizoen slechts af en toe kon laten zien, maar het was vooral op mentaal gebied dat hij grote vooruitgang boekte.

De middenvelder was zeer gefocust, kwam altijd op tijd en zijn afspraken na. Dit seizoen kreeg hij kansen in de basisploeg en daarin stelde hij zelden teleur. “Zowel op als naast het veld heeft Galarza een totale gedaanteverwisseling ondergaan”, zei Wouter Vrancken.

Galarza brengt vuur: topvoetballer en topvechter

Dit seizoen is Galarza goed bezig om zijn stevig prijskaartje van 6 miljoen euro te rechtvaardigen en het vertrouwen van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken terug te betalen.

Centraal op het middenveld alterneert Vrancken tussen Galarza en Patrik Hrosovsky naast Bryan Heynen en Bilal El Khannouss, maar zelden stelt de Argentijn teleur.

“De Argentijn zorgt voor meer power op het middenveld”, merkte Thomas Chatelle op in Het Belang van Limburg.  “Op het trainingsveld zag je meteen dat hij een topvoetballer en een topvechter was”, zei El Khannouss over zijn ploegmaat.

Met Galarza in de ploeg is er meer vuur en temperament, en het spel wordt verticaler en strijdlustiger.

Volgens Vrancken staan de voetbaltechnische kwaliteiten van Galarza buiten kijf. Hij bezit alle vereiste kwaliteiten die belangrijk zijn in het moderne voetbal.

G van Grinta: opletten met Zuid-Amerikaans temperament

Matias Galarza profileert zich als een creatieve nummer zes, dankzij zijn uitstekende technische vaardigheden en positionering. Hij heeft een uitstekend spelinzicht, dribbelt goed en kan nauwkeurige korte passes geven.

Bovendien brengt de Argentijn ook veel energie, duelkracht en de typische Zuid-Amerikaanse grinta met zich mee. Hij is als een pitbull op het veld, een krijger die vol passie speelt en bovendien uitstekend kan voetballen.

De Argentijn recupereert ballen en hij kan het spel ook verdelen. Tijdens de wedstrijd tegen KV Kortrijk vergeleek Het Belang van Limburg hem met een opbouwer uit het handbal.

“Hij hield met een precieze passing en snelle flankwissels het tempo hoog en de ruimtes groot. Bovendien won hij in de omschakeling bijna elk duel.” Anderzijds durft Galarza soms te nonchalant voetballen, met balverlies tot gevolg, en brengt zijn Zuid-Amerikaans temperament hem soms in de problemen.

Tegen Cukaricki pakte hij bijvoorbeeld een domme rode kaart wegens natrappen. “Wat een dommerik”, zei Johan Boskamp in Het Belang van Limburg. “Dat moet eruit, het is niet de eerste keer dat dit gebeurt”, zei Wouter Vrancken.

Marktwaarde ontploft: Genk wil meer dan 10 miljoen voor Galarza

De nieuwe nummer 5 van KRC Genk, hij nam het rugnummer over van Gerardo Arteaga, heeft een vaste plek veroverd in de ploeg van Wouter Vrancken. Slechts vijf andere veldspelers in de huidige selectie hebben dit seizoen meer speeltijd gehad dan hij.

Deze stabiele en goede prestaties heeft de marktwaarde van Matias Galarza doen stijgen naar 5 miljoen euro, een hoogtepunt in zijn carrière tot nu toe. Op slechts 21-jarige leeftijd lijkt de toekomst bijzonder veelbelovend voor hem, en Genk droomt alvast om op termijn van een lucratieve transfer.

Het Laatste Nieuws meldde vorige week dat Genk onlangs twee aanbiedingen heeft afgewezen voor Galarza. Zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club brachten elk een bod uit van meer dan 10 miljoen euro.

Genk heeft echter geen intentie om mee te werken aan een transfer op dit moment, ongetwijfeld in de hoop om in de komende jaren een nog betere deal te kunnen sluiten.

Is Galarza meer dan 10 miljoen waard?

Meest recent

Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

29
29
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

52
52
Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode een waslijst aan internationals uitzwermen. En ...

64
64
'Real maakt keepersplan op: sensationele troonopvolger Courtois'

Thibaut Courtois bewees in de eerste weken van het seizoen dat hij nog steeds een doelman van ...

86
86
Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Door de XXL-interlandperiode ligt het clubvoetbal uitzonderlijk lang stil. Toch konden de supporters ...

238
238
Wissel bij Duivels: "Onbegrijpelijk als hij in basis start"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in Luik de degens met Turkije. Hoewel er voldoende ...

785
785
Portugal op stelten: woeste Ronaldo dropt bom op Instagram

Het Portugese voetbal, en bij uitbreiding de hele natie, staat op stelten. Dat heeft alles te maken ...

180
180
Gevolgen na Frankrijk: nieuwe naam in selectie Duivels?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

394
394
1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

176
176
Duivels hebben nieuwe steunpilaar: "Komende tien jaar ..."

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

201
201
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

33
33
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

856
856
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

123
123
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

145
145
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

72
72
Nieuwe wending in affaire-Ronaldo: bondscoach in zijn hemd

Omgaan met vedetten die op leeftijd raken, makkelijk is het niet. Denk maar aan de ophef die er in ...

67
67
Vlaamse regering grijpt hard in: voetbalfans zwaar getroffen

Voor miljoenen Vlaamse voetbalfans dreigt er de komende jaren iets te veranderen wat jarenlang ...

250
250
Rode Duivels vrijdag op Sclessin: dit is de reden

De Rode Duivels hebben weinig tijd om uit te rusten tussen hun wedstrijden in de Nations League. ...

151
151
Antwerp fronst wenkbrauwen na nieuws over bekermatch

Woensdag maakte de Pro League de kalender bekend voor de zestiende finales van de Croky Cup, die al ...

323
323
Laporta onthult: “Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen”

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

68
68
Anderlecht verrast fans met opvallende gezichten

Bij Anderlecht hebben ze van de lange interlandbreak gebruik gemaakt om even op adem te komen. Na ...

216
216
KBVB meldt geweldige opsteker voor België-Turkije

De Rode Duivels zijn halfweg hun opdracht in deze extra lange interlandbreak. De nieuwe campagne in ...

209
209
Keita onthult ‘gemiste transfer’ en spreekt over Rode Duivels

Mark van Bommel heeft momenteel Roméo Lavia en Nicolas Raskin als de twee spelers voor de ...

70
70
Lommel SK rondde deal op vier minuten van de deadline af

PEC Zwolle beleefde een spectaculaire deadline day. De Nederlandse club leek de transferperiode al ...

46
46
'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

46
46

Meer sportnieuws