De Condé helemaal uit zijn dak door de 'relschopper'

908
De Condé helemaal uit zijn dak door de 'relschopper'

Matias Galarza, vorig seizoen nog twee (!) keer naar de B-kern gestuurd bij KRC Genk, ondergaat dit seizoen een indrukwekkende transformatie. Na aanpassingsproblemen op cultureel en sportief vlak, toont de Argentijn nu zijn klasse op het veld en brengt hij vuur en strijd.

Met zijn stijgende marktwaarde van 5 miljoen euro en de afwijzing van aanbiedingen van meer dan 10 miljoen euro door Genk, is er geen sprake meer van kapitaalvernietiging maar eerder van een toekomstige megadeal.

LEES OOK: De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

Galarza twee keer in één seizoen naar de B-kern gestuurd bij KRC Genk

In de zomer van 2022 heeft KRC Genk maar liefst zes miljoen euro betaald om Matias Galarza (21) naar de club te halen, waarmee hij de op twee na duurste aankoop in de clubgeschiedenis werd.

Zijn eerste seizoen in Limburg verliep heel teleurstellend en de grootste problemen waren vooral van mentale aard.

Volgens Het Belang van Limburg vertoonde Galarza onprofessioneel gedrag, zoals het missen van een afspraak voor een MRI-scan van zijn hamstring, te laat terugkeren uit Argentinië en het niet nakomen van andere verplichtingen.

Dit leverde hem een stevige berisping op van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken.

Na een herkansing bij de A-kern bleek dat Galarza niet uit zijn fouten geleerd had en de Argentijn moest het vorige seizoen afmaken bij Jong Genk. “Mentaal nog niet klaar”, klonk het.

Genk leek op weg naar een stevige kapitaalvernietiging met een speler die 6 miljoen euro kostte en die al twee keer binnen één seizoen naar de tweede ploeg was gestuurd.

Galarza ondergaat een metamorfose dit seizoen

De club gaf Matias Galarza de nodige tijd om zich aan te passen, maar zijn integratieproces verliep veel moeizamer dan aanvankelijk verwacht. Galarza kwam uit een heel andere cultuur, opgegroeid in een ruige buurt van Buenos Aires, en was niet bekend met de Engelse taal.

Bovendien was het zijn eerste ervaring in het buitenland, wat de uitdagingen van zijn aanpassing vergrootte. Om zich beter te kunnen uitdrukken, begon Galarza verplicht Engelse lessen te volgen, en binnen de club bleef het geloof in de Argentijnse middenvelder erg groot.

Vorige zomer kreeg Galarza een derde kans bij KRC Genk en die greep hij ook. Op het veld bevestigde hij zijn grote kwaliteiten, die hij vorig seizoen slechts af en toe kon laten zien, maar het was vooral op mentaal gebied dat hij grote vooruitgang boekte.

De middenvelder was zeer gefocust, kwam altijd op tijd en zijn afspraken na. Dit seizoen kreeg hij kansen in de basisploeg en daarin stelde hij zelden teleur. “Zowel op als naast het veld heeft Galarza een totale gedaanteverwisseling ondergaan”, zei Wouter Vrancken.

Galarza brengt vuur: topvoetballer en topvechter

Dit seizoen is Galarza goed bezig om zijn stevig prijskaartje van 6 miljoen euro te rechtvaardigen en het vertrouwen van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken terug te betalen.

Centraal op het middenveld alterneert Vrancken tussen Galarza en Patrik Hrosovsky naast Bryan Heynen en Bilal El Khannouss, maar zelden stelt de Argentijn teleur.

“De Argentijn zorgt voor meer power op het middenveld”, merkte Thomas Chatelle op in Het Belang van Limburg.  “Op het trainingsveld zag je meteen dat hij een topvoetballer en een topvechter was”, zei El Khannouss over zijn ploegmaat.

Met Galarza in de ploeg is er meer vuur en temperament, en het spel wordt verticaler en strijdlustiger.

Volgens Vrancken staan de voetbaltechnische kwaliteiten van Galarza buiten kijf. Hij bezit alle vereiste kwaliteiten die belangrijk zijn in het moderne voetbal.

G van Grinta: opletten met Zuid-Amerikaans temperament

Matias Galarza profileert zich als een creatieve nummer zes, dankzij zijn uitstekende technische vaardigheden en positionering. Hij heeft een uitstekend spelinzicht, dribbelt goed en kan nauwkeurige korte passes geven.

Bovendien brengt de Argentijn ook veel energie, duelkracht en de typische Zuid-Amerikaanse grinta met zich mee. Hij is als een pitbull op het veld, een krijger die vol passie speelt en bovendien uitstekend kan voetballen.

De Argentijn recupereert ballen en hij kan het spel ook verdelen. Tijdens de wedstrijd tegen KV Kortrijk vergeleek Het Belang van Limburg hem met een opbouwer uit het handbal.

“Hij hield met een precieze passing en snelle flankwissels het tempo hoog en de ruimtes groot. Bovendien won hij in de omschakeling bijna elk duel.” Anderzijds durft Galarza soms te nonchalant voetballen, met balverlies tot gevolg, en brengt zijn Zuid-Amerikaans temperament hem soms in de problemen.

Tegen Cukaricki pakte hij bijvoorbeeld een domme rode kaart wegens natrappen. “Wat een dommerik”, zei Johan Boskamp in Het Belang van Limburg. “Dat moet eruit, het is niet de eerste keer dat dit gebeurt”, zei Wouter Vrancken.

Marktwaarde ontploft: Genk wil meer dan 10 miljoen voor Galarza

De nieuwe nummer 5 van KRC Genk, hij nam het rugnummer over van Gerardo Arteaga, heeft een vaste plek veroverd in de ploeg van Wouter Vrancken. Slechts vijf andere veldspelers in de huidige selectie hebben dit seizoen meer speeltijd gehad dan hij.

Deze stabiele en goede prestaties heeft de marktwaarde van Matias Galarza doen stijgen naar 5 miljoen euro, een hoogtepunt in zijn carrière tot nu toe. Op slechts 21-jarige leeftijd lijkt de toekomst bijzonder veelbelovend voor hem, en Genk droomt alvast om op termijn van een lucratieve transfer.

Het Laatste Nieuws meldde vorige week dat Genk onlangs twee aanbiedingen heeft afgewezen voor Galarza. Zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club brachten elk een bod uit van meer dan 10 miljoen euro.

Genk heeft echter geen intentie om mee te werken aan een transfer op dit moment, ongetwijfeld in de hoop om in de komende jaren een nog betere deal te kunnen sluiten.

Is Galarza meer dan 10 miljoen waard?

Meest recent

De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

66
66
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

25
25
KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

114
114
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

56
56
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

116
116
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

182
182
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

17
17
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

254
254
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

292
292
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

514
514
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

211
211
Vraagteken Vanaken: grote verrassing in Brugse basiself?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

243
243
Anderlecht spartelt naar zege: kranten zien nieuwe steunpilaar

RSC Anderlecht heeft vrijdagavond zijn derde competitiezege geboekt. Op het veld van KV Mechelen ...

494
494
‘Van Bommel zwicht voor Doku: WK-uitblinker vliegt eruit’

Jérémy Doku is nog altijd niet wedstrijdfit. Toch wacht Mark van Bommel straks een nog ...

596
596
'Club houdt hart vast: laatste maanden voor publiekslieveling'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

503
503
Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

106
106
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

489
489
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

204
204
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

150
150
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

75
75
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

145
145
Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

Om 20u stonden er twee matchen op het programma in de Challenger Pro League. Er was de beladen ...

107
107
RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

218
218
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

162
162
Vertrek in de maak bij Anderlecht: "In januari transfer"

Bij RSC Anderlecht zitten ze nog met een aantal overbodige spelers. Antoine Sibierski hoopt hen in ...

295
295

Meer sportnieuws