‘Club Brugge zet vervanger Mignolet al aan de deur’

2289
‘Club Brugge zet vervanger Mignolet al aan de deur’

Club Brugge staat voor een doelmannendilemma na de blessure van Simon Mignolet. Wie wordt zijn tijdelijke vervanger: Nordin Jackers, met bijna twee jaar zonder competitiewedstrijden in de benen, of Joe Bursik, die vorig seizoen ontgoochelde en na een halfjaar mocht vertrekken?

LEES OOK: ‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Mignolet out: Jackers of Bursik als vervanger?

Met een ingetapete hamstring moest Simon Mignolet (35) woensdag voortijdig het veld verlaten in het Dudenpark, wat een serieuze tegenvaller betekent voor Ronny Deila en zijn ploeg.

Ondanks dat Mignolet niet zijn allerhoogste niveau haalt, blijft hij veruit een van de beste en meest constante spelers bij Club Brugge dit seizoen. Het is nog onbekend hoe lang de ervaren doelman buiten spel zal staan, maar het lijkt erop dat Club Brugge hem meerdere weken zal moeten missen.

Deila staat voor de uitdaging om te kiezen tussen Nordin Jackers en Josef Bursik als tijdelijke vervanger van Mignolet.

Volgens Het Laatste Nieuws moet de coach nog een beslissing nemen, maar de krant vermoedt dat de voorkeur zal uitgaan naar Jackers. Ook Het Nieuwsblad verwacht dat de reservekeeper hoogstwaarschijnlijk tussen de palen zal staan tegen zijn voormalige team KRC Genk dit weekend.

Jackers: bijna 2 jaar zonder wedstrijdritme in competitieverband

Nordin Jackers kwam vorige zomer op uitleenbasis over van Oud-Heverlee Leuven om de doublure van Simon Mignolet te worden, nadat Senne Lammens vertrok en vanwege de zware knieblessure van Josef Bursik.

Hij is een product van de gerenommeerde keepersopleiding van KRC Genk en heeft ook als basisspeler gespeeld voor Waasland-Beveren.

Vorig seizoen kreeg Jackers bij OHL echter geen speeltijd, waar hij de concurrentiestrijd verloor van de onbetwiste nummer één Valentin Cojocaru. Zelfs toen Cojocaru vorig seizoen een mindere periode doormaakte, bleef Brys de Roemeen steeds het vertrouwen geven.

Jackers is een technisch vaardige doelman met uitstekende voetballende kwaliteiten. Het grote probleem is echter dat hij totaal geen wedstrijdritme heeft. Zijn invalbeurt van 16 minuten tegen Union SG afgelopen woensdag was meteen zijn eerste speelminuten in competitieverband sinds 1 april 2022 - bijna twee jaar geleden dus.

Jackers wordt beschouwd als de ideale doublure voor Mignolet, die hard werkt en goed in de groep ligt. Aangezien hij komende zomer terugkeert naar Oud-Heverlee Leuven, is Jackers geen oplossing voor de toekomst op lange termijn.

Bursik ontgoochelde en moest vorige zomer al vertrekken

Vorig jaar maakte Joe Bursik de overstap van Stoke City naar Club Brugge om de back-up te worden van Simon Mignolet. Hij is een ervaren doelman, met onder meer 50 wedstrijden in de Championship en 32 wedstrijden in de League One op zijn naam.

Bovendien was hij geen onbekende voor toenmalig coach Scott Parker, die Bursik destijds nog naar Bournemouth wilde halen. In Engeland stond Bursik bekend als een moderne en all-round doelman, met goede balbehandeling, voetenwerk en positioneel spel.

Niet voor niets was Bursik in het kalenderjaar 2022 de vaste doelman bij de Engelse U21 nationale ploeg.

Maar echt concurreren met Mignolet zat er nooit in voor Bursik, en eind vorig seizoen werd het duidelijk dat de Engelsman met Tsjechische roots geen toekomst meer had bij Club Brugge.

“Hij ontgoochelde en vertrekt na zes maanden quasi zeker opnieuw in Brugge”, schreef Het Laatste Nieuws in mei vorig jaar. Bursik vertrok niet, maar tijdens de seizoensvoorbereiding raakte hij zwaar geblesseerd aan de knie, en in september bevestigde HLN nogmaals dat Club Brugge niet meer op hem rekende.

Ondertussen is Bursik, die nog tot en met 2027 onder contract ligt, volledig hersteld en heeft hij deze maand al drie wedstrijden gespeeld met Club NXT. Hij heeft dus (iets) meer wedstrijdritme in de benen dan Nordin Jackers.

Wie moet Mignolet vervangen in de komende wedstrijden?

Meest recent

'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

31
31
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

96
96
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

69
69
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

123
123
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

19
19
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

85
85
Anderlecht-fans komen plots met woest statement

RSC Anderlecht is behoorlijk aan het seizoen begonnen. Vooral de Europese kwalificatie voor de ...

352
352
José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

279
279
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

137
137
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

343
343
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

41
41
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

312
312
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

286
286
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

422
422
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

229
229
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

38
38
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

90
90
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

523
523
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

71
71
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

68
68
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

434
434
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

365
365
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

389
389
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

272
272
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

271
271

Meer sportnieuws