‘Club Brugge zet vervanger Mignolet al aan de deur’

door
‘Club Brugge zet vervanger Mignolet al aan de deur’

Club Brugge staat voor een doelmannendilemma na de blessure van Simon Mignolet. Wie wordt zijn tijdelijke vervanger: Nordin Jackers, met bijna twee jaar zonder competitiewedstrijden in de benen, of Joe Bursik, die vorig seizoen ontgoochelde en na een halfjaar mocht vertrekken?

LEES OOK: Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Mignolet out: Jackers of Bursik als vervanger?

Met een ingetapete hamstring moest Simon Mignolet (35) woensdag voortijdig het veld verlaten in het Dudenpark, wat een serieuze tegenvaller betekent voor Ronny Deila en zijn ploeg.

Ondanks dat Mignolet niet zijn allerhoogste niveau haalt, blijft hij veruit een van de beste en meest constante spelers bij Club Brugge dit seizoen. Het is nog onbekend hoe lang de ervaren doelman buiten spel zal staan, maar het lijkt erop dat Club Brugge hem meerdere weken zal moeten missen.

Deila staat voor de uitdaging om te kiezen tussen Nordin Jackers en Josef Bursik als tijdelijke vervanger van Mignolet.

Volgens Het Laatste Nieuws moet de coach nog een beslissing nemen, maar de krant vermoedt dat de voorkeur zal uitgaan naar Jackers. Ook Het Nieuwsblad verwacht dat de reservekeeper hoogstwaarschijnlijk tussen de palen zal staan tegen zijn voormalige team KRC Genk dit weekend.

Jackers: bijna 2 jaar zonder wedstrijdritme in competitieverband

Nordin Jackers kwam vorige zomer op uitleenbasis over van Oud-Heverlee Leuven om de doublure van Simon Mignolet te worden, nadat Senne Lammens vertrok en vanwege de zware knieblessure van Josef Bursik.

Hij is een product van de gerenommeerde keepersopleiding van KRC Genk en heeft ook als basisspeler gespeeld voor Waasland-Beveren.

Vorig seizoen kreeg Jackers bij OHL echter geen speeltijd, waar hij de concurrentiestrijd verloor van de onbetwiste nummer één Valentin Cojocaru. Zelfs toen Cojocaru vorig seizoen een mindere periode doormaakte, bleef Brys de Roemeen steeds het vertrouwen geven.

Jackers is een technisch vaardige doelman met uitstekende voetballende kwaliteiten. Het grote probleem is echter dat hij totaal geen wedstrijdritme heeft. Zijn invalbeurt van 16 minuten tegen Union SG afgelopen woensdag was meteen zijn eerste speelminuten in competitieverband sinds 1 april 2022 - bijna twee jaar geleden dus.

Jackers wordt beschouwd als de ideale doublure voor Mignolet, die hard werkt en goed in de groep ligt. Aangezien hij komende zomer terugkeert naar Oud-Heverlee Leuven, is Jackers geen oplossing voor de toekomst op lange termijn.

Bursik ontgoochelde en moest vorige zomer al vertrekken

Vorig jaar maakte Joe Bursik de overstap van Stoke City naar Club Brugge om de back-up te worden van Simon Mignolet. Hij is een ervaren doelman, met onder meer 50 wedstrijden in de Championship en 32 wedstrijden in de League One op zijn naam.

Bovendien was hij geen onbekende voor toenmalig coach Scott Parker, die Bursik destijds nog naar Bournemouth wilde halen. In Engeland stond Bursik bekend als een moderne en all-round doelman, met goede balbehandeling, voetenwerk en positioneel spel.

Niet voor niets was Bursik in het kalenderjaar 2022 de vaste doelman bij de Engelse U21 nationale ploeg.

Maar echt concurreren met Mignolet zat er nooit in voor Bursik, en eind vorig seizoen werd het duidelijk dat de Engelsman met Tsjechische roots geen toekomst meer had bij Club Brugge.

“Hij ontgoochelde en vertrekt na zes maanden quasi zeker opnieuw in Brugge”, schreef Het Laatste Nieuws in mei vorig jaar. Bursik vertrok niet, maar tijdens de seizoensvoorbereiding raakte hij zwaar geblesseerd aan de knie, en in september bevestigde HLN nogmaals dat Club Brugge niet meer op hem rekende.

Ondertussen is Bursik, die nog tot en met 2027 onder contract ligt, volledig hersteld en heeft hij deze maand al drie wedstrijden gespeeld met Club NXT. Hij heeft dus (iets) meer wedstrijdritme in de benen dan Nordin Jackers.

Wie moet Mignolet vervangen in de komende wedstrijden?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

78
78
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

27
27
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

224
224
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

88
88
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

194
194
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

127
127
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

144
144
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

346
346
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

231
231
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

119
119
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

270
270
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

60
60
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

148
148
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

138
138
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

268
268
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

265
265
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

421
421
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

335
335
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

552
552

Meer sportnieuws