‘Club Brugge zet vervanger Mignolet al aan de deur’

door
‘Club Brugge zet vervanger Mignolet al aan de deur’

Club Brugge staat voor een doelmannendilemma na de blessure van Simon Mignolet. Wie wordt zijn tijdelijke vervanger: Nordin Jackers, met bijna twee jaar zonder competitiewedstrijden in de benen, of Joe Bursik, die vorig seizoen ontgoochelde en na een halfjaar mocht vertrekken?

LEES OOK: 'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Mignolet out: Jackers of Bursik als vervanger?

Met een ingetapete hamstring moest Simon Mignolet (35) woensdag voortijdig het veld verlaten in het Dudenpark, wat een serieuze tegenvaller betekent voor Ronny Deila en zijn ploeg.

Ondanks dat Mignolet niet zijn allerhoogste niveau haalt, blijft hij veruit een van de beste en meest constante spelers bij Club Brugge dit seizoen. Het is nog onbekend hoe lang de ervaren doelman buiten spel zal staan, maar het lijkt erop dat Club Brugge hem meerdere weken zal moeten missen.

Deila staat voor de uitdaging om te kiezen tussen Nordin Jackers en Josef Bursik als tijdelijke vervanger van Mignolet.

Volgens Het Laatste Nieuws moet de coach nog een beslissing nemen, maar de krant vermoedt dat de voorkeur zal uitgaan naar Jackers. Ook Het Nieuwsblad verwacht dat de reservekeeper hoogstwaarschijnlijk tussen de palen zal staan tegen zijn voormalige team KRC Genk dit weekend.

Jackers: bijna 2 jaar zonder wedstrijdritme in competitieverband

Nordin Jackers kwam vorige zomer op uitleenbasis over van Oud-Heverlee Leuven om de doublure van Simon Mignolet te worden, nadat Senne Lammens vertrok en vanwege de zware knieblessure van Josef Bursik.

Hij is een product van de gerenommeerde keepersopleiding van KRC Genk en heeft ook als basisspeler gespeeld voor Waasland-Beveren.

Vorig seizoen kreeg Jackers bij OHL echter geen speeltijd, waar hij de concurrentiestrijd verloor van de onbetwiste nummer één Valentin Cojocaru. Zelfs toen Cojocaru vorig seizoen een mindere periode doormaakte, bleef Brys de Roemeen steeds het vertrouwen geven.

Jackers is een technisch vaardige doelman met uitstekende voetballende kwaliteiten. Het grote probleem is echter dat hij totaal geen wedstrijdritme heeft. Zijn invalbeurt van 16 minuten tegen Union SG afgelopen woensdag was meteen zijn eerste speelminuten in competitieverband sinds 1 april 2022 - bijna twee jaar geleden dus.

Jackers wordt beschouwd als de ideale doublure voor Mignolet, die hard werkt en goed in de groep ligt. Aangezien hij komende zomer terugkeert naar Oud-Heverlee Leuven, is Jackers geen oplossing voor de toekomst op lange termijn.

Bursik ontgoochelde en moest vorige zomer al vertrekken

Vorig jaar maakte Joe Bursik de overstap van Stoke City naar Club Brugge om de back-up te worden van Simon Mignolet. Hij is een ervaren doelman, met onder meer 50 wedstrijden in de Championship en 32 wedstrijden in de League One op zijn naam.

Bovendien was hij geen onbekende voor toenmalig coach Scott Parker, die Bursik destijds nog naar Bournemouth wilde halen. In Engeland stond Bursik bekend als een moderne en all-round doelman, met goede balbehandeling, voetenwerk en positioneel spel.

Niet voor niets was Bursik in het kalenderjaar 2022 de vaste doelman bij de Engelse U21 nationale ploeg.

Maar echt concurreren met Mignolet zat er nooit in voor Bursik, en eind vorig seizoen werd het duidelijk dat de Engelsman met Tsjechische roots geen toekomst meer had bij Club Brugge.

“Hij ontgoochelde en vertrekt na zes maanden quasi zeker opnieuw in Brugge”, schreef Het Laatste Nieuws in mei vorig jaar. Bursik vertrok niet, maar tijdens de seizoensvoorbereiding raakte hij zwaar geblesseerd aan de knie, en in september bevestigde HLN nogmaals dat Club Brugge niet meer op hem rekende.

Ondertussen is Bursik, die nog tot en met 2027 onder contract ligt, volledig hersteld en heeft hij deze maand al drie wedstrijden gespeeld met Club NXT. Hij heeft dus (iets) meer wedstrijdritme in de benen dan Nordin Jackers.

Wie moet Mignolet vervangen in de komende wedstrijden?

Meest recent

“Ik haat het als de beste”: DIW maakt Courtois belachelijk

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

1
1
Mee naar WK? Vertonghen antwoordt op geruchten

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

8
8
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

46
46
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

17
17
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

31
31
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

21
21
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

110
110
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

143
143
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

131
131
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

264
264
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

422
422
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

161
161
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

188
188
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

301
301
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

97
97
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

397
397
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

235
235
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

70
70
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

375
375
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

242
242
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

343
343
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

515
515
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

143
143
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

104
104
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

685
685

Meer sportnieuws