‘Club Brugge zet vervanger Mignolet al aan de deur’

2289 stemmen
‘Club Brugge zet vervanger Mignolet al aan de deur’

Club Brugge staat voor een doelmannendilemma na de blessure van Simon Mignolet. Wie wordt zijn tijdelijke vervanger: Nordin Jackers, met bijna twee jaar zonder competitiewedstrijden in de benen, of Joe Bursik, die vorig seizoen ontgoochelde en na een halfjaar mocht vertrekken?

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Mignolet out: Jackers of Bursik als vervanger?

Met een ingetapete hamstring moest Simon Mignolet (35) woensdag voortijdig het veld verlaten in het Dudenpark, wat een serieuze tegenvaller betekent voor Ronny Deila en zijn ploeg.

Ondanks dat Mignolet niet zijn allerhoogste niveau haalt, blijft hij veruit een van de beste en meest constante spelers bij Club Brugge dit seizoen. Het is nog onbekend hoe lang de ervaren doelman buiten spel zal staan, maar het lijkt erop dat Club Brugge hem meerdere weken zal moeten missen.

Deila staat voor de uitdaging om te kiezen tussen Nordin Jackers en Josef Bursik als tijdelijke vervanger van Mignolet.

Volgens Het Laatste Nieuws moet de coach nog een beslissing nemen, maar de krant vermoedt dat de voorkeur zal uitgaan naar Jackers. Ook Het Nieuwsblad verwacht dat de reservekeeper hoogstwaarschijnlijk tussen de palen zal staan tegen zijn voormalige team KRC Genk dit weekend.

Jackers: bijna 2 jaar zonder wedstrijdritme in competitieverband

Nordin Jackers kwam vorige zomer op uitleenbasis over van Oud-Heverlee Leuven om de doublure van Simon Mignolet te worden, nadat Senne Lammens vertrok en vanwege de zware knieblessure van Josef Bursik.

Hij is een product van de gerenommeerde keepersopleiding van KRC Genk en heeft ook als basisspeler gespeeld voor Waasland-Beveren.

Vorig seizoen kreeg Jackers bij OHL echter geen speeltijd, waar hij de concurrentiestrijd verloor van de onbetwiste nummer één Valentin Cojocaru. Zelfs toen Cojocaru vorig seizoen een mindere periode doormaakte, bleef Brys de Roemeen steeds het vertrouwen geven.

Jackers is een technisch vaardige doelman met uitstekende voetballende kwaliteiten. Het grote probleem is echter dat hij totaal geen wedstrijdritme heeft. Zijn invalbeurt van 16 minuten tegen Union SG afgelopen woensdag was meteen zijn eerste speelminuten in competitieverband sinds 1 april 2022 - bijna twee jaar geleden dus.

Jackers wordt beschouwd als de ideale doublure voor Mignolet, die hard werkt en goed in de groep ligt. Aangezien hij komende zomer terugkeert naar Oud-Heverlee Leuven, is Jackers geen oplossing voor de toekomst op lange termijn.

Bursik ontgoochelde en moest vorige zomer al vertrekken

Vorig jaar maakte Joe Bursik de overstap van Stoke City naar Club Brugge om de back-up te worden van Simon Mignolet. Hij is een ervaren doelman, met onder meer 50 wedstrijden in de Championship en 32 wedstrijden in de League One op zijn naam.

Bovendien was hij geen onbekende voor toenmalig coach Scott Parker, die Bursik destijds nog naar Bournemouth wilde halen. In Engeland stond Bursik bekend als een moderne en all-round doelman, met goede balbehandeling, voetenwerk en positioneel spel.

Niet voor niets was Bursik in het kalenderjaar 2022 de vaste doelman bij de Engelse U21 nationale ploeg.

Maar echt concurreren met Mignolet zat er nooit in voor Bursik, en eind vorig seizoen werd het duidelijk dat de Engelsman met Tsjechische roots geen toekomst meer had bij Club Brugge.

“Hij ontgoochelde en vertrekt na zes maanden quasi zeker opnieuw in Brugge”, schreef Het Laatste Nieuws in mei vorig jaar. Bursik vertrok niet, maar tijdens de seizoensvoorbereiding raakte hij zwaar geblesseerd aan de knie, en in september bevestigde HLN nogmaals dat Club Brugge niet meer op hem rekende.

Ondertussen is Bursik, die nog tot en met 2027 onder contract ligt, volledig hersteld en heeft hij deze maand al drie wedstrijden gespeeld met Club NXT. Hij heeft dus (iets) meer wedstrijdritme in de benen dan Nordin Jackers.

Wie moet Mignolet vervangen in de komende wedstrijden?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

20
20
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

54
54
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

109
109
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

23
23
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

38
38
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

49
49
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

88
88
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

76
76
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

165
165
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

205
205
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

444
444
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

206
206
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

317
317
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

179
179
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

209
209
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

509
509
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

47
47
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

135
135

Meer sportnieuws