‘Club Brugge zet vervanger Mignolet al aan de deur’

2289
‘Club Brugge zet vervanger Mignolet al aan de deur’

Club Brugge staat voor een doelmannendilemma na de blessure van Simon Mignolet. Wie wordt zijn tijdelijke vervanger: Nordin Jackers, met bijna twee jaar zonder competitiewedstrijden in de benen, of Joe Bursik, die vorig seizoen ontgoochelde en na een halfjaar mocht vertrekken?

LEES OOK: 'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Mignolet out: Jackers of Bursik als vervanger?

Met een ingetapete hamstring moest Simon Mignolet (35) woensdag voortijdig het veld verlaten in het Dudenpark, wat een serieuze tegenvaller betekent voor Ronny Deila en zijn ploeg.

Ondanks dat Mignolet niet zijn allerhoogste niveau haalt, blijft hij veruit een van de beste en meest constante spelers bij Club Brugge dit seizoen. Het is nog onbekend hoe lang de ervaren doelman buiten spel zal staan, maar het lijkt erop dat Club Brugge hem meerdere weken zal moeten missen.

Deila staat voor de uitdaging om te kiezen tussen Nordin Jackers en Josef Bursik als tijdelijke vervanger van Mignolet.

Volgens Het Laatste Nieuws moet de coach nog een beslissing nemen, maar de krant vermoedt dat de voorkeur zal uitgaan naar Jackers. Ook Het Nieuwsblad verwacht dat de reservekeeper hoogstwaarschijnlijk tussen de palen zal staan tegen zijn voormalige team KRC Genk dit weekend.

Jackers: bijna 2 jaar zonder wedstrijdritme in competitieverband

Nordin Jackers kwam vorige zomer op uitleenbasis over van Oud-Heverlee Leuven om de doublure van Simon Mignolet te worden, nadat Senne Lammens vertrok en vanwege de zware knieblessure van Josef Bursik.

Hij is een product van de gerenommeerde keepersopleiding van KRC Genk en heeft ook als basisspeler gespeeld voor Waasland-Beveren.

Vorig seizoen kreeg Jackers bij OHL echter geen speeltijd, waar hij de concurrentiestrijd verloor van de onbetwiste nummer één Valentin Cojocaru. Zelfs toen Cojocaru vorig seizoen een mindere periode doormaakte, bleef Brys de Roemeen steeds het vertrouwen geven.

Jackers is een technisch vaardige doelman met uitstekende voetballende kwaliteiten. Het grote probleem is echter dat hij totaal geen wedstrijdritme heeft. Zijn invalbeurt van 16 minuten tegen Union SG afgelopen woensdag was meteen zijn eerste speelminuten in competitieverband sinds 1 april 2022 - bijna twee jaar geleden dus.

Jackers wordt beschouwd als de ideale doublure voor Mignolet, die hard werkt en goed in de groep ligt. Aangezien hij komende zomer terugkeert naar Oud-Heverlee Leuven, is Jackers geen oplossing voor de toekomst op lange termijn.

Bursik ontgoochelde en moest vorige zomer al vertrekken

Vorig jaar maakte Joe Bursik de overstap van Stoke City naar Club Brugge om de back-up te worden van Simon Mignolet. Hij is een ervaren doelman, met onder meer 50 wedstrijden in de Championship en 32 wedstrijden in de League One op zijn naam.

Bovendien was hij geen onbekende voor toenmalig coach Scott Parker, die Bursik destijds nog naar Bournemouth wilde halen. In Engeland stond Bursik bekend als een moderne en all-round doelman, met goede balbehandeling, voetenwerk en positioneel spel.

Niet voor niets was Bursik in het kalenderjaar 2022 de vaste doelman bij de Engelse U21 nationale ploeg.

Maar echt concurreren met Mignolet zat er nooit in voor Bursik, en eind vorig seizoen werd het duidelijk dat de Engelsman met Tsjechische roots geen toekomst meer had bij Club Brugge.

“Hij ontgoochelde en vertrekt na zes maanden quasi zeker opnieuw in Brugge”, schreef Het Laatste Nieuws in mei vorig jaar. Bursik vertrok niet, maar tijdens de seizoensvoorbereiding raakte hij zwaar geblesseerd aan de knie, en in september bevestigde HLN nogmaals dat Club Brugge niet meer op hem rekende.

Ondertussen is Bursik, die nog tot en met 2027 onder contract ligt, volledig hersteld en heeft hij deze maand al drie wedstrijden gespeeld met Club NXT. Hij heeft dus (iets) meer wedstrijdritme in de benen dan Nordin Jackers.

Wie moet Mignolet vervangen in de komende wedstrijden?

Meest recent

Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

25
25
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

8
8
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

58
58
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

33
33
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

117
117
Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

68
68
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

345
345
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

55
55
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

39
39
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

215
215
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

531
531
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

168
168
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

227
227
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

64
64
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

117
117
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

455
455
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

383
383
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

90
90
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

128
128
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

94
94
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

35
35
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

301
301
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

152
152
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

50
50
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

69
69

Meer sportnieuws