'Riemer hakt knopen door: 2 sterkhouders op de bank'

door
'Riemer hakt knopen door: 2 sterkhouders op de bank'

Anderlecht maakte vorige week alweer een fors statement door met 1-2 te gaan winnen op Club Brugge. Daarmee nestelde Paars-Wit zich nog wat steviger op de tweede plaats in het klassement. Die kunnen ze dit weekend verder consolideren, want in principe krijgen ze een zeer haalbare opdracht voorgeschoteld.

Zondag krijgen ze in het Lotto Park immers het bezoek van AS Eupen. De Panda's staan pas voorlaatste in het klassement en hebben hun vijf laatste competitiewedstrijden allemaal verloren. In principe zouden zij dus een hapklare brok moeten zijn voor Anderlecht.

LEES OOK: Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

Verschaeren en Delaney op de bank

Brian Riemer zal wel wat moeten sleutelen aan zijn elftal. Het Laatste Nieuws weet bijvoorbeeld dat Yari Verschaeren en Thomas Delaney wellicht vrede zullen moeten nemen met een plaatsje op de bank. Indien fit zijn de twee in principe sterkhouders op het middenveld.

Verschaeren moest op Club echter vroeg in de tweede helft al naar de kant en wellicht zal Riemer met het oog op de play-offs geen risico willen nemen. Delaney was dan weer twee maanden out met een knieblessure. Hij zat op Club een eerste keer op de bank, maar viel niet in. Zondag zal hij wellicht wel speelminuten krijgen, maar dat zal wellicht als invaller zijn.

Eerste basisplaats voor Gattoni

Op het middenveld lijkt zo de weg open te liggen voor een driehoek met Rits, Leoni en Stroeykens. Daarnaast zal centraal in de defensie Jan Vertonghen ontbreken. De aanvoerder is geschorst nadat hij op Club zijn vijfde gele kaart van het seizoen pakte.

Hij zal vervangen worden door Federico Gattoni, wat betekent dat de winteraanwinst zich voor het eerst echt kan tonen aan Anderlecht. De Argentijn, die gehuurd wordt van Sevilla, mocht eerder al zeer kort invallen tegen Gent en Charleroi, maar komt nu een eerste keer aan de aftrap.

Goed dat Verschaeren gespaard wordt?

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

32
32
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

73
73
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

57
57
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

165
165
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

216
216
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

62
62
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

322
322
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

119
119
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

771
771
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

163
163
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

680
680
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

70
70
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

186
186
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

231
231
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

89
89
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

182
182
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

590
590
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

269
269
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

571
571
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

177
177
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

151
151

Meer sportnieuws