'Nieuwe transfer Saelemaekers: prijskaartje staat vast'

door
'Nieuwe transfer Saelemaekers: prijskaartje staat vast'

In de volgende weken staan nog heel wat mooie afspraken op het programma binnen het clubvoetbal. Maar het is ook al uitkijken naar komende zomer. Dan wordt immers het Europees kampioenschap afgewerkt én worden weer heel wat transfers verwacht.

Tijdens de voorbije wintermercato bleef het relatief rustig, zowel op Europees als op Belgisch niveau. Daar lijkt komende zomer echter weer verandering in te komen. En ook een aantal (kandidaat-)Rode Duivels komt dan in aanmerking voor de verhuis naar een nieuwe club.

Bij AC Milan bijvoorbeeld, lijkt men afscheid te nemen van alle Belgen op de loonlijst. Vorig seizoen stonden er nog vier landgenoten onder contract bij de Italiaanse topclub. De huurbeurt van Aster Vranckx was evenwel geen succes en kreeg dus geen vervolg.

LEES OOK: Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Origi faalt, wederopstanding CDK

Divock Origi, Charles De Ketelaere en Alexis Saelemaekers werden dit seizoen dan weer elders op huurbasis gestald. Die eerste keerde terug naar de Premier League en ging bij Nottingham Forrest aan de slag, maar kwam er tot dusver zelden in actie.

Het heeft er dus alle schijn van dat Origi komende zomer terugkeert naar San Siro, maar ook daar heeft hij geen toekomst meer. Er zal dus een nieuwe oplossing gezocht moeten worden. De Ketelaere deed het dan weer wél goed op uitleenbasis bij Atalanta. Er bestaat dan ook weinig twijfel over dat de club uit Bergamo de aankoopoptie zal licht.

Saelemaekers definitief weg

Saelemaekers tot slot werd gestald bij Bologna FC. Daar verzamelde de flankspeler behoorlijk wat minuten, maar met 1 goal en 1 assist zijn zijn statistieken niet bepaald indrukwekkend. Toch doet Saelemaekers er goed aan om zich in de restant van het seizoen te tonen. Volgens La Gazzetta dello Sport wil Milan hem komende zomer namelijk definitief van de hand doen.

Bologna zou alvast een aankoopoptie hebben, die naar verluidt zo'n 10 miljoen euro zou bedragen. Maar momenteel ziet het er niet naar uit dat de club daar beroep op zal doen. Al hangt veel af van een eventueel Europees ticket. Bologna staat momenteel vierde en mag dus dromen van de Champions League, wat de financiële slagkracht zou verhogen. Wordt de optie niet gelicht, zou Milan hem voor een soortgelijk bedrag aan een andere club willen verpatsen.

Zou u Saelemaekers op dit moment oproepen voor het EK?

Meest recent

Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

33
33
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

56
56
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

341
341
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

77
77
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

28
28
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

255
255
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

83
83
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

500
500
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

452
452
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

360
360
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

53
53
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

964
964
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

255
255
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

435
435
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

77
77
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1143
1143
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

114
114
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

212
212
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

344
344
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

123
123
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

435
435
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

359
359
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

84
84
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

43
43
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

983
983

Meer sportnieuws