'Nieuwe transfer Saelemaekers: prijskaartje staat vast'

door
'Nieuwe transfer Saelemaekers: prijskaartje staat vast'

In de volgende weken staan nog heel wat mooie afspraken op het programma binnen het clubvoetbal. Maar het is ook al uitkijken naar komende zomer. Dan wordt immers het Europees kampioenschap afgewerkt én worden weer heel wat transfers verwacht.

Tijdens de voorbije wintermercato bleef het relatief rustig, zowel op Europees als op Belgisch niveau. Daar lijkt komende zomer echter weer verandering in te komen. En ook een aantal (kandidaat-)Rode Duivels komt dan in aanmerking voor de verhuis naar een nieuwe club.

Bij AC Milan bijvoorbeeld, lijkt men afscheid te nemen van alle Belgen op de loonlijst. Vorig seizoen stonden er nog vier landgenoten onder contract bij de Italiaanse topclub. De huurbeurt van Aster Vranckx was evenwel geen succes en kreeg dus geen vervolg.

LEES OOK: 'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

Origi faalt, wederopstanding CDK

Divock Origi, Charles De Ketelaere en Alexis Saelemaekers werden dit seizoen dan weer elders op huurbasis gestald. Die eerste keerde terug naar de Premier League en ging bij Nottingham Forrest aan de slag, maar kwam er tot dusver zelden in actie.

Het heeft er dus alle schijn van dat Origi komende zomer terugkeert naar San Siro, maar ook daar heeft hij geen toekomst meer. Er zal dus een nieuwe oplossing gezocht moeten worden. De Ketelaere deed het dan weer wél goed op uitleenbasis bij Atalanta. Er bestaat dan ook weinig twijfel over dat de club uit Bergamo de aankoopoptie zal licht.

Saelemaekers definitief weg

Saelemaekers tot slot werd gestald bij Bologna FC. Daar verzamelde de flankspeler behoorlijk wat minuten, maar met 1 goal en 1 assist zijn zijn statistieken niet bepaald indrukwekkend. Toch doet Saelemaekers er goed aan om zich in de restant van het seizoen te tonen. Volgens La Gazzetta dello Sport wil Milan hem komende zomer namelijk definitief van de hand doen.

Bologna zou alvast een aankoopoptie hebben, die naar verluidt zo'n 10 miljoen euro zou bedragen. Maar momenteel ziet het er niet naar uit dat de club daar beroep op zal doen. Al hangt veel af van een eventueel Europees ticket. Bologna staat momenteel vierde en mag dus dromen van de Champions League, wat de financiële slagkracht zou verhogen. Wordt de optie niet gelicht, zou Milan hem voor een soortgelijk bedrag aan een andere club willen verpatsen.

Zou u Saelemaekers op dit moment oproepen voor het EK?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

68
68
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

27
27
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

50
50
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

46
46
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

80
80
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

223
223
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

179
179
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

305
305
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

55
55
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

367
367
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

159
159
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

119
119
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

295
295
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

956
956
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

395
395
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

294
294
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

799
799
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

226
226
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

744
744
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

500
500
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1071
1071

Meer sportnieuws