'Nieuwe transfer Saelemaekers: prijskaartje staat vast'

250 stemmen
'Nieuwe transfer Saelemaekers: prijskaartje staat vast'

In de volgende weken staan nog heel wat mooie afspraken op het programma binnen het clubvoetbal. Maar het is ook al uitkijken naar komende zomer. Dan wordt immers het Europees kampioenschap afgewerkt én worden weer heel wat transfers verwacht.

Tijdens de voorbije wintermercato bleef het relatief rustig, zowel op Europees als op Belgisch niveau. Daar lijkt komende zomer echter weer verandering in te komen. En ook een aantal (kandidaat-)Rode Duivels komt dan in aanmerking voor de verhuis naar een nieuwe club.

Bij AC Milan bijvoorbeeld, lijkt men afscheid te nemen van alle Belgen op de loonlijst. Vorig seizoen stonden er nog vier landgenoten onder contract bij de Italiaanse topclub. De huurbeurt van Aster Vranckx was evenwel geen succes en kreeg dus geen vervolg.

LEES OOK: 'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Origi faalt, wederopstanding CDK

Divock Origi, Charles De Ketelaere en Alexis Saelemaekers werden dit seizoen dan weer elders op huurbasis gestald. Die eerste keerde terug naar de Premier League en ging bij Nottingham Forrest aan de slag, maar kwam er tot dusver zelden in actie.

Het heeft er dus alle schijn van dat Origi komende zomer terugkeert naar San Siro, maar ook daar heeft hij geen toekomst meer. Er zal dus een nieuwe oplossing gezocht moeten worden. De Ketelaere deed het dan weer wél goed op uitleenbasis bij Atalanta. Er bestaat dan ook weinig twijfel over dat de club uit Bergamo de aankoopoptie zal licht.

Saelemaekers definitief weg

Saelemaekers tot slot werd gestald bij Bologna FC. Daar verzamelde de flankspeler behoorlijk wat minuten, maar met 1 goal en 1 assist zijn zijn statistieken niet bepaald indrukwekkend. Toch doet Saelemaekers er goed aan om zich in de restant van het seizoen te tonen. Volgens La Gazzetta dello Sport wil Milan hem komende zomer namelijk definitief van de hand doen.

Bologna zou alvast een aankoopoptie hebben, die naar verluidt zo'n 10 miljoen euro zou bedragen. Maar momenteel ziet het er niet naar uit dat de club daar beroep op zal doen. Al hangt veel af van een eventueel Europees ticket. Bologna staat momenteel vierde en mag dus dromen van de Champions League, wat de financiële slagkracht zou verhogen. Wordt de optie niet gelicht, zou Milan hem voor een soortgelijk bedrag aan een andere club willen verpatsen.

Zou u Saelemaekers op dit moment oproepen voor het EK?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

49
49
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

23
23
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

40
40
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

33
33
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

46
46
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

70
70
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

119
119
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

146
146
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

175
175
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

578
578
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

290
290
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

142
142
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

157
157
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

125
125
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

157
157
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

146
146
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

56
56
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

410
410
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

230
230
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

257
257
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

399
399
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

543
543
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

118
118
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

320
320

Meer sportnieuws