'Nieuwe transfer Saelemaekers: prijskaartje staat vast'

250
'Nieuwe transfer Saelemaekers: prijskaartje staat vast'

In de volgende weken staan nog heel wat mooie afspraken op het programma binnen het clubvoetbal. Maar het is ook al uitkijken naar komende zomer. Dan wordt immers het Europees kampioenschap afgewerkt én worden weer heel wat transfers verwacht.

Tijdens de voorbije wintermercato bleef het relatief rustig, zowel op Europees als op Belgisch niveau. Daar lijkt komende zomer echter weer verandering in te komen. En ook een aantal (kandidaat-)Rode Duivels komt dan in aanmerking voor de verhuis naar een nieuwe club.

Bij AC Milan bijvoorbeeld, lijkt men afscheid te nemen van alle Belgen op de loonlijst. Vorig seizoen stonden er nog vier landgenoten onder contract bij de Italiaanse topclub. De huurbeurt van Aster Vranckx was evenwel geen succes en kreeg dus geen vervolg.

LEES OOK: Sensatie in San Siro: Mbangula velt Milan met hattrick

Origi faalt, wederopstanding CDK

Divock Origi, Charles De Ketelaere en Alexis Saelemaekers werden dit seizoen dan weer elders op huurbasis gestald. Die eerste keerde terug naar de Premier League en ging bij Nottingham Forrest aan de slag, maar kwam er tot dusver zelden in actie.

Het heeft er dus alle schijn van dat Origi komende zomer terugkeert naar San Siro, maar ook daar heeft hij geen toekomst meer. Er zal dus een nieuwe oplossing gezocht moeten worden. De Ketelaere deed het dan weer wél goed op uitleenbasis bij Atalanta. Er bestaat dan ook weinig twijfel over dat de club uit Bergamo de aankoopoptie zal licht.

Saelemaekers definitief weg

Saelemaekers tot slot werd gestald bij Bologna FC. Daar verzamelde de flankspeler behoorlijk wat minuten, maar met 1 goal en 1 assist zijn zijn statistieken niet bepaald indrukwekkend. Toch doet Saelemaekers er goed aan om zich in de restant van het seizoen te tonen. Volgens La Gazzetta dello Sport wil Milan hem komende zomer namelijk definitief van de hand doen.

Bologna zou alvast een aankoopoptie hebben, die naar verluidt zo'n 10 miljoen euro zou bedragen. Maar momenteel ziet het er niet naar uit dat de club daar beroep op zal doen. Al hangt veel af van een eventueel Europees ticket. Bologna staat momenteel vierde en mag dus dromen van de Champions League, wat de financiële slagkracht zou verhogen. Wordt de optie niet gelicht, zou Milan hem voor een soortgelijk bedrag aan een andere club willen verpatsen.

Zou u Saelemaekers op dit moment oproepen voor het EK?

Meest recent

Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

29
29
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

31
31
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

393
393
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

130
130
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

126
126
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

148
148
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

50
50
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

140
140
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

158
158
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

74
74
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

58
58
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

26
26
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

97
97
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

254
254
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

182
182
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

409
409
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

336
336
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

135
135
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

150
150
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

247
247
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

221
221
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

289
289
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

333
333
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

245
245
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

235
235

Meer sportnieuws