'Club Brugge speurt volop naar opvolger Deila'

door
'Club Brugge speurt volop naar opvolger Deila'

Club Brugge likt donderdag zijn wonden na de pijnlijke eliminatie in de Croky Cup. Het trok nochtans zijn terugwedstrijd in de halve finale in met een 2-1-bonus, maar kon die niet vasthouden en greep na een 2-0-nederlaag alsnog naast een finaleticket. Daardoor lijkt Club helemaal in een crisis beland.

Ook in de competitie vallen de resultaten dik tegen, want Club volgt al op 20 punten van leider Union en zal nog moeten knokken om kwalificatie voor Play-Off I veilig te stellen. Een nederlaag tegen KRC Genk op zondag zou zelfs kunnen betekenen dat Blauw-Zwart uit de top zes valt.

LEES OOK: EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Club speurt naar opvolger Deila

Dat zorgt ervoor dat de stoel van Ronny Deila alsmaar meer aan het wankelen gaat. Na de bekeruitschakeling kreeg de trainer al de nodige vragen over een mogelijk ontslag, maar voorlopig lijkt het er toch op dat hij zondag in Genk gewoon op de bank zal zitten. Maar als het daar opnieuw fout zou lopen, dan lijkt een C4 toch te lonken.

Het Nieuwsblad weet dat ze bij Club Brugge achter de schermen alvast vol werk maken van een plan-B. Sowieso houden ze bij Club altijd wel de trainersmarkt in de gaten om op alle scenario's voorbereid te zijn, maar de zoektocht naar een mogelijke opvolger voor Deila wordt nu toch opgedreven.

Op naar zesde trainer in twee jaar

Als er een nieuwe coach komt, zou dat al de zesde trainer voor Club op twee jaar tijd worden. In januari 2022 vertrok Philippe Clement naar AS Monaco en kwam Alfred Schreuder hem vervangen. De Nederlander loodste Club naar de titel, maar ging na zes maanden in op een aanbieding van Ajax.

Vorig seizoen versleet Club met Carl Hoefkens, Scott Parker en interimaris Rik De Mil maar liefst drie coaches. Vorige lente besliste Club om niet verder te gaan met De Mil als hoofdtrainer en werd Deila weggekaapt bij Standard. Het wordt afwachten waar Club een opvolger zou gaan zoeken, maar gezien de beschikbare Belgische trainers lijkt de kans zeer groot dat het een buitenlander zal worden.

Zal Deila het einde van het seizoen nog halen?

Meest recent

WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

9
9
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

61
61
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

33
33
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

606
606
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

468
468
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

176
176
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

127
127
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

48
48
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

172
172
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

107
107
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

368
368
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

29
29
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

188
188
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

138
138
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

64
64
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

116
116
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

271
271
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

197
197
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

23
23
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

67
67
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

129
129
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

499
499
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

109
109
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

734
734
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

744
744

Meer sportnieuws