'Club Brugge speurt volop naar opvolger Deila'

door
'Club Brugge speurt volop naar opvolger Deila'

Club Brugge likt donderdag zijn wonden na de pijnlijke eliminatie in de Croky Cup. Het trok nochtans zijn terugwedstrijd in de halve finale in met een 2-1-bonus, maar kon die niet vasthouden en greep na een 2-0-nederlaag alsnog naast een finaleticket. Daardoor lijkt Club helemaal in een crisis beland.

Ook in de competitie vallen de resultaten dik tegen, want Club volgt al op 20 punten van leider Union en zal nog moeten knokken om kwalificatie voor Play-Off I veilig te stellen. Een nederlaag tegen KRC Genk op zondag zou zelfs kunnen betekenen dat Blauw-Zwart uit de top zes valt.

LEES OOK: Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club speurt naar opvolger Deila

Dat zorgt ervoor dat de stoel van Ronny Deila alsmaar meer aan het wankelen gaat. Na de bekeruitschakeling kreeg de trainer al de nodige vragen over een mogelijk ontslag, maar voorlopig lijkt het er toch op dat hij zondag in Genk gewoon op de bank zal zitten. Maar als het daar opnieuw fout zou lopen, dan lijkt een C4 toch te lonken.

Het Nieuwsblad weet dat ze bij Club Brugge achter de schermen alvast vol werk maken van een plan-B. Sowieso houden ze bij Club altijd wel de trainersmarkt in de gaten om op alle scenario's voorbereid te zijn, maar de zoektocht naar een mogelijke opvolger voor Deila wordt nu toch opgedreven.

Op naar zesde trainer in twee jaar

Als er een nieuwe coach komt, zou dat al de zesde trainer voor Club op twee jaar tijd worden. In januari 2022 vertrok Philippe Clement naar AS Monaco en kwam Alfred Schreuder hem vervangen. De Nederlander loodste Club naar de titel, maar ging na zes maanden in op een aanbieding van Ajax.

Vorig seizoen versleet Club met Carl Hoefkens, Scott Parker en interimaris Rik De Mil maar liefst drie coaches. Vorige lente besliste Club om niet verder te gaan met De Mil als hoofdtrainer en werd Deila weggekaapt bij Standard. Het wordt afwachten waar Club een opvolger zou gaan zoeken, maar gezien de beschikbare Belgische trainers lijkt de kans zeer groot dat het een buitenlander zal worden.

Zal Deila het einde van het seizoen nog halen?

Meest recent

'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

6
6
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

73
73
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

15
15
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

30
30
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

135
135
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

136
136
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

45
45
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

49
49
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

178
178
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

177
177
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

58
58
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

253
253
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

420
420
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

195
195
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

158
158
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

535
535
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

115
115
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

397
397
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

120
120
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

46
46
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

127
127
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

342
342
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

174
174
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

522
522
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

185
185

Meer sportnieuws