'Club beslist over ontslag Deila, zware straf De Cuyper'

door
'Club beslist over ontslag Deila, zware straf De Cuyper'

Als het nog geen crisis was bij Club Brugge, dan zal dat na woensdagavond zeker wel het geval zijn. De titel was met een achterstand van 20 punten op Union al gaan vliegen en nu mag Blauw-Zwart ook een kruis maken over de beker. Het werd in de halve finale nog uitgeschakeld door Union.

Een 2-1-overwinning in de heenwedstrijd bleek voor Club onvoldoende om een finaleticket af te dwingen, want het ging in het Dudenpark met 2-0 de boot in. Daardoor wordt de positie van trainer Ronny Deila stilaan onhoudbaar. Een ontslag wordt alsmaar meer geopperd.

LEES OOK: 'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Deila mag voorlopig aanblijven

Het Laatste Nieuws stelt echter dat de Noor voorlopig nog mag aanblijven. Behoudens een verrassende wending zal hij ook zondag in Genk gewoon nog op de bank zitten. Deila krijgt dus nog wat extra krediet, ook omdat Club niet meteen een opvolger achter de hand heeft. Het heeft niet langer een assistent à la Rik De Mil die meteen kan overnemen indien nodig.

Wie er naast Deila ook nog bij zal zijn tegen Genk op zondag, is Maxim De Cuyper. Daarna volgt echter mogelijk een lange afwezigheid voor de flankverdediger, die in de slotfase op Union een rode kaart pakte voor een duw aan de scheidsrechter.

Zware schorsing dreigt voor De Cuyper

Volgens HLN geeft de indicatieve tabel voor een dergelijk vergrijp een schorsing van maar liefst vijf speeldagen aan. Dinsdag moet De Cuyper voor de Disciplinaire Raad verschijnen. Club zal moeten hopen dat zij genade kennen en De Cuyper weg komt met 'slechts' drie of vier wedstrijden schorsing.

Hoe dan ook zal Club na Genk voor de rest van de reguliere competitie en de start van de play-offs niet op zijn huidige rechtsachter kunnen rekenen. Het wordt dus puzzelen achterin voor Deila, want ook Simon Mignolet lijkt een tijdje aan de kant te moeten blijven.

Moet Deila nog het seizoen uitdoen bij Club Brugge?

Meest recent

'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

13
13
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

14
14
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

27
27
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

134
134
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

21
21
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

255
255
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

33
33
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

726
726
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

411
411
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

203
203
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

168
168
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

109
109
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

225
225
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

72
72
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

485
485
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

524
524
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

143
143
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

190
190
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

136
136
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

315
315
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

334
334
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

135
135
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

293
293
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

967
967
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

276
276

Meer sportnieuws