Nieuwe zorgen voor Standard na slecht nieuws voor 777?

727
Nieuwe zorgen voor Standard na slecht nieuws voor 777?

Standard balanceert al enkele jaren op de rand van de afgrond. In de laatste jaren onder Bruno Venanzi had het telkens alle moeite van de wereld om zijn licentie te halen en ook de overname door 777 Partners anderhalf jaar geleden lijkt niet meteen voor beterschap te zorgen. De financiële toestand van de Rouches blijft zorgwekkend.

In december kregen ze nog even een transferverbod opgelegd omdat heel wat schulden niet ingelost werden en in de zomer zal Standard opnieuw spelers moeten verkopen om de rekeningen aan te zuiveren. De voorbije jaren liet het ook al stelselmatig sterkhouders met een zwaar contract vertrekken, zoals Raskin, Amallah, Dussenne en straks ook Bokadi en Laifis.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

777 Partners ziet belangrijke inkomstenbron wegvallen

Nu lijken er nieuwe donderwolken boven Luik samen te pakken. The Athletic meldt namelijk dat eigenaar 777 Partners één van zijn belangrijkste inkomstenbronnen ziet wegvallen. Het bedrijf haalde de voorbije jaren honderden miljoenen binnen via verzekeringsbedrijf A-Cap, maar dat zou nu zijn banden met 777 doorgeknipt hebben.

Dat is in Engeland natuurlijk vooral nieuws omdat 777 ook nog altijd hoopt om Everton over te nemen. Zes maanden geleden bereikten de Amerikanen daarover een akkoord met Farhad Moshiri, maar ze hebben tot op vandaag nog altijd geen goedkeuring van de bevoegde instanties gekregen van de bevoegde instanties.

Gevolgen voor Standard en Everton?

Daardoor groeien de twijfels of de overname er nog wel zal komen. Minder centen voor 777 zou daarnaast ook grote gevolgen kunnen hebben voor de andere clubs in de portefeuille van het bedrijf. Naast Standard zijn dat nog onder meer Genoa en Hertha BSC.

De komende maanden en wellicht jaren zal Standard dus waarschijnlijk de tering naar de nering moeten blijven zetten. Maar de eerste zorg van de club blijft natuurlijk om de play-downs te vermijden. Daarvoor zullen ze in de laatste drie wedstrijden nog punten moeten pakken.

Moet Standard zich zorgen maken over 777 Partners?

Meest recent

Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

57
57
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

14
14
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

15
15
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

89
89
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

13
13
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

45
45
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

113
113
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

446
446
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

64
64
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

101
101
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

159
159
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

118
118
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

60
60
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

96
96
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

116
116
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

195
195
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

418
418
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

232
232
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

39
39
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

167
167
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

32
32
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

187
187
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

423
423
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

106
106

Meer sportnieuws