Nieuwe zorgen voor Standard na slecht nieuws voor 777?

727 stemmen
Nieuwe zorgen voor Standard na slecht nieuws voor 777?

Standard balanceert al enkele jaren op de rand van de afgrond. In de laatste jaren onder Bruno Venanzi had het telkens alle moeite van de wereld om zijn licentie te halen en ook de overname door 777 Partners anderhalf jaar geleden lijkt niet meteen voor beterschap te zorgen. De financiële toestand van de Rouches blijft zorgwekkend.

In december kregen ze nog even een transferverbod opgelegd omdat heel wat schulden niet ingelost werden en in de zomer zal Standard opnieuw spelers moeten verkopen om de rekeningen aan te zuiveren. De voorbije jaren liet het ook al stelselmatig sterkhouders met een zwaar contract vertrekken, zoals Raskin, Amallah, Dussenne en straks ook Bokadi en Laifis.

LEES OOK: 'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

777 Partners ziet belangrijke inkomstenbron wegvallen

Nu lijken er nieuwe donderwolken boven Luik samen te pakken. The Athletic meldt namelijk dat eigenaar 777 Partners één van zijn belangrijkste inkomstenbronnen ziet wegvallen. Het bedrijf haalde de voorbije jaren honderden miljoenen binnen via verzekeringsbedrijf A-Cap, maar dat zou nu zijn banden met 777 doorgeknipt hebben.

Dat is in Engeland natuurlijk vooral nieuws omdat 777 ook nog altijd hoopt om Everton over te nemen. Zes maanden geleden bereikten de Amerikanen daarover een akkoord met Farhad Moshiri, maar ze hebben tot op vandaag nog altijd geen goedkeuring van de bevoegde instanties gekregen van de bevoegde instanties.

Gevolgen voor Standard en Everton?

Daardoor groeien de twijfels of de overname er nog wel zal komen. Minder centen voor 777 zou daarnaast ook grote gevolgen kunnen hebben voor de andere clubs in de portefeuille van het bedrijf. Naast Standard zijn dat nog onder meer Genoa en Hertha BSC.

De komende maanden en wellicht jaren zal Standard dus waarschijnlijk de tering naar de nering moeten blijven zetten. Maar de eerste zorg van de club blijft natuurlijk om de play-downs te vermijden. Daarvoor zullen ze in de laatste drie wedstrijden nog punten moeten pakken.

Moet Standard zich zorgen maken over 777 Partners?

Meest recent

Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

9
9
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

33
33
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

32
32
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

139
139
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

63
63
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

326
326
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

341
341
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

324
324
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

732
732
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

167
167
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

223
223
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

326
326
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

52
52
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

532
532
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

199
199
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

166
166
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

62
62
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

93
93
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

71
71
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

459
459
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

265
265
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

596
596
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

186
186
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

128
128
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

146
146

Meer sportnieuws