Nieuwe zorgen voor Standard na slecht nieuws voor 777?

door
Nieuwe zorgen voor Standard na slecht nieuws voor 777?

Standard balanceert al enkele jaren op de rand van de afgrond. In de laatste jaren onder Bruno Venanzi had het telkens alle moeite van de wereld om zijn licentie te halen en ook de overname door 777 Partners anderhalf jaar geleden lijkt niet meteen voor beterschap te zorgen. De financiële toestand van de Rouches blijft zorgwekkend.

In december kregen ze nog even een transferverbod opgelegd omdat heel wat schulden niet ingelost werden en in de zomer zal Standard opnieuw spelers moeten verkopen om de rekeningen aan te zuiveren. De voorbije jaren liet het ook al stelselmatig sterkhouders met een zwaar contract vertrekken, zoals Raskin, Amallah, Dussenne en straks ook Bokadi en Laifis.

LEES OOK: Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

777 Partners ziet belangrijke inkomstenbron wegvallen

Nu lijken er nieuwe donderwolken boven Luik samen te pakken. The Athletic meldt namelijk dat eigenaar 777 Partners één van zijn belangrijkste inkomstenbronnen ziet wegvallen. Het bedrijf haalde de voorbije jaren honderden miljoenen binnen via verzekeringsbedrijf A-Cap, maar dat zou nu zijn banden met 777 doorgeknipt hebben.

Dat is in Engeland natuurlijk vooral nieuws omdat 777 ook nog altijd hoopt om Everton over te nemen. Zes maanden geleden bereikten de Amerikanen daarover een akkoord met Farhad Moshiri, maar ze hebben tot op vandaag nog altijd geen goedkeuring van de bevoegde instanties gekregen van de bevoegde instanties.

Gevolgen voor Standard en Everton?

Daardoor groeien de twijfels of de overname er nog wel zal komen. Minder centen voor 777 zou daarnaast ook grote gevolgen kunnen hebben voor de andere clubs in de portefeuille van het bedrijf. Naast Standard zijn dat nog onder meer Genoa en Hertha BSC.

De komende maanden en wellicht jaren zal Standard dus waarschijnlijk de tering naar de nering moeten blijven zetten. Maar de eerste zorg van de club blijft natuurlijk om de play-downs te vermijden. Daarvoor zullen ze in de laatste drie wedstrijden nog punten moeten pakken.

Moet Standard zich zorgen maken over 777 Partners?

Meest recent

'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

57
57
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

144
144
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

77
77
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

26
26
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

57
57
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

390
390
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

51
51
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

554
554
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

366
366
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

21
21
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

69
69
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

145
145
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

375
375
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

195
195
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

642
642
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

535
535
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

260
260
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

70
70
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

318
318
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

55
55
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

893
893
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

197
197
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

147
147
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

56
56

Meer sportnieuws