Nieuwe zorgen voor Standard na slecht nieuws voor 777?

door
Nieuwe zorgen voor Standard na slecht nieuws voor 777?

Standard balanceert al enkele jaren op de rand van de afgrond. In de laatste jaren onder Bruno Venanzi had het telkens alle moeite van de wereld om zijn licentie te halen en ook de overname door 777 Partners anderhalf jaar geleden lijkt niet meteen voor beterschap te zorgen. De financiële toestand van de Rouches blijft zorgwekkend.

In december kregen ze nog even een transferverbod opgelegd omdat heel wat schulden niet ingelost werden en in de zomer zal Standard opnieuw spelers moeten verkopen om de rekeningen aan te zuiveren. De voorbije jaren liet het ook al stelselmatig sterkhouders met een zwaar contract vertrekken, zoals Raskin, Amallah, Dussenne en straks ook Bokadi en Laifis.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

777 Partners ziet belangrijke inkomstenbron wegvallen

Nu lijken er nieuwe donderwolken boven Luik samen te pakken. The Athletic meldt namelijk dat eigenaar 777 Partners één van zijn belangrijkste inkomstenbronnen ziet wegvallen. Het bedrijf haalde de voorbije jaren honderden miljoenen binnen via verzekeringsbedrijf A-Cap, maar dat zou nu zijn banden met 777 doorgeknipt hebben.

Dat is in Engeland natuurlijk vooral nieuws omdat 777 ook nog altijd hoopt om Everton over te nemen. Zes maanden geleden bereikten de Amerikanen daarover een akkoord met Farhad Moshiri, maar ze hebben tot op vandaag nog altijd geen goedkeuring van de bevoegde instanties gekregen van de bevoegde instanties.

Gevolgen voor Standard en Everton?

Daardoor groeien de twijfels of de overname er nog wel zal komen. Minder centen voor 777 zou daarnaast ook grote gevolgen kunnen hebben voor de andere clubs in de portefeuille van het bedrijf. Naast Standard zijn dat nog onder meer Genoa en Hertha BSC.

De komende maanden en wellicht jaren zal Standard dus waarschijnlijk de tering naar de nering moeten blijven zetten. Maar de eerste zorg van de club blijft natuurlijk om de play-downs te vermijden. Daarvoor zullen ze in de laatste drie wedstrijden nog punten moeten pakken.

Moet Standard zich zorgen maken over 777 Partners?

Meest recent

Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

9
9
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

5
5
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

76
76
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

166
166
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

151
151
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

178
178
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

63
63
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

157
157
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

228
228
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

198
198
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

108
108
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

104
104
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

146
146
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

138
138
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

141
141
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

88
88
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

254
254
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

150
150
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

184
184
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

281
281
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

259
259
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

143
143
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

54
54
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

241
241
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

437
437

Meer sportnieuws