Blauw-zwart drama: Mignolet valt uit, De Cuyper door het lint

door
Blauw-zwart drama: Mignolet valt uit, De Cuyper door het lint

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een mokerslag van formaat geïncasseerd. Blauw-Zwart gaf immers een ticket voor de bekerfinale uit handen door met 2-0 te verliezen op het veld van Union SG. En de trip naar Brussel had nog meer zware gevolgen.

De Bruggelingen hadden gehoopt om in het Dudenpark hun prestatie van tijdens de heenmatch (2-1-zege) te herhalen. Toen kwam Blauw-Zwart immers wél sterk en dominant voor de dag. Maar het lukte niet om dat niveau te benaderen tijdens de return, terwijl Union voor eigen veld een pak beter voor de dag kwam. 

In de eerste helft kroop Club dan ook al door het oog van de naald nadat Mathias Rasmussen een reuzenkans liet liggen. Na de pauze kwamen de bezoekers wel een tijdje beter voor de dag. Dat leidde ook tot enkele goede mogelijkheden. Maar sinds zijn transfer bekend raakte, krijgt Igor Thiago zijn vizier maar niet op scherp.

LEES OOK: Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

Mignolet naar de kant

De missers van de Braziliaan kwamen Club duur te staan. Via Mohamed Amoura kon Union immers op voorsprong maakte. En in de slotminuten kopte Ross Sykes de beslissende 2-0 binnen. Het Dudenpark mocht zich dus opmaken voor een zoveelste feestje dit seizoen. Bij Blauw-Zwart was de tristesse enorm.

Bovendien kwam Blauw-Zwart niet ongehavend uit deze verplaatsing. In de tweede helft moest Simon Mignolet immers noodgedwongen gewisseld worden voor tweede doelman Nordin Jackers. Voorlopig is niet duidelijk wat exact het probleem was, maar het sluitstuk zou wel eens een tijdje buiten strijd kunnen staan.

Licht gaat uit bij De Cuyper

In de slotseconden ging het licht dan weer uit bij Maxim De Cuyper. Nadat Club onterecht geen corner kreeg, ging de vleugelback verhaal halen bij Lothar D'Hondt. Daarbij deelde hij echter ook een duw uit aan de scheidsrechter, die niet anders kon dan rood trekken. Afwachten of deze actie verder gevolgen zal krijgen voor De Cuyper.

De Cuyper moet een extra schorsing krijgen ...

Meest recent

Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

3
3
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

43
43
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

111
111
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

29
29
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

20
20
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

8
8
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

125
125
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

132
132
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

100
100
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

672
672
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

139
139
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

44
44
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

105
105
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

307
307
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

209
209
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

33
33
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

550
550
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

472
472
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

164
164
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

360
360
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

722
722
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

97
97
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

392
392
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

280
280

Meer sportnieuws