Degryse velt oordeel over penaltyfase Union-Club Brugge

door
Degryse velt oordeel over penaltyfase Union-Club Brugge

In de Croky Cup werd woensdagavond de eerste return afgewerkt van de halve finales. Zo kreeg Union SG het bezoek van Club Brugge, dat de heenwedstrijd met 2-1 had gewonnen. En in de openingsfase zorgde een scheidsrechterlijke fase meteen voor beroering.

Tijdens de heenmatch was Blauw-Zwart sterk voor de dag gekomen en speelde het één van zijn betere wedstrijden in 2024 tot dusver. Union slaagde er op Jan Breydel dan weer niet in zijn beste niveau te halen. Op eigen was de competitieleider echter wél op de afspraak.

Zo begon Union sterk aan de bekerclash. Het wist meteen ook de nodige kansen bij mekaar te voetballen, met name Mathias Rasmussen had altijd moeten scoren. Maar de Unionisten lieten hun mogelijkheden liggen en ook Club kreeg de bal niet tussen de palen in de eerste helft.

LEES OOK: Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

De Cuyper komt goed weg

Aan de pauze stond dus nog steeds een brilscore op het bord. Daabrij mochten vooral de Bruggelingen van geluk spreken. Tijdens de openingsfase waren de bezoekers namelijk ook al aan een strafschop ontsnapt toen Maxim De Cuyper de doorgebroken Henok Teklab neerhaalde.

Na een uittrap van Anthony Moris werd de Brugse defensie immers verrast, waardoor Teklab alleen op Simon Mignolet kan afgaan. De flankspeler werd echter neergetikt door De Cuyper. Desondanks besloot de VAR om géén strafschop toe te kennen: Teklab zou immers vanuit buitenspelpositie vertrokken zijn.

Penalty maar wél buitenspel

Hoewel de virtuele offside-lijn niet werd vrijgegeven, was dat volgens analist Marc Degryse een correcte beslissing. "Het is buitenspel. Voor mij is het buitenspel, maar ook strafschop. De Cuyper doet een tackle, heeft geen bal en laat Teklab vallen. Maar we hebben die buitenspellijn natuurlijk niet gezien. Waarom ze die niet tonen, dat begrijp ik niet", aldus Degryse bij VTM 2.

Screenshots: VTM 2

Union had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

71
71
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

66
66
'Grote kuis in Genk: 12 (!) spelers richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

77
77
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

223
223
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

333
333
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

94
94
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

98
98
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

32
32
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

17
17
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

42
42
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

59
59
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

132
132
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

91
91
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

312
312
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

131
131
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

223
223
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

36
36
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

230
230
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

60
60
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

212
212
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

208
208
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

324
324
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

92
92
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

376
376
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

206
206
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

493
493

Meer sportnieuws