Degryse velt oordeel over penaltyfase Union-Club Brugge

door
Degryse velt oordeel over penaltyfase Union-Club Brugge

In de Croky Cup werd woensdagavond de eerste return afgewerkt van de halve finales. Zo kreeg Union SG het bezoek van Club Brugge, dat de heenwedstrijd met 2-1 had gewonnen. En in de openingsfase zorgde een scheidsrechterlijke fase meteen voor beroering.

Tijdens de heenmatch was Blauw-Zwart sterk voor de dag gekomen en speelde het één van zijn betere wedstrijden in 2024 tot dusver. Union slaagde er op Jan Breydel dan weer niet in zijn beste niveau te halen. Op eigen was de competitieleider echter wél op de afspraak.

Zo begon Union sterk aan de bekerclash. Het wist meteen ook de nodige kansen bij mekaar te voetballen, met name Mathias Rasmussen had altijd moeten scoren. Maar de Unionisten lieten hun mogelijkheden liggen en ook Club kreeg de bal niet tussen de palen in de eerste helft.

LEES OOK: Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

De Cuyper komt goed weg

Aan de pauze stond dus nog steeds een brilscore op het bord. Daabrij mochten vooral de Bruggelingen van geluk spreken. Tijdens de openingsfase waren de bezoekers namelijk ook al aan een strafschop ontsnapt toen Maxim De Cuyper de doorgebroken Henok Teklab neerhaalde.

Na een uittrap van Anthony Moris werd de Brugse defensie immers verrast, waardoor Teklab alleen op Simon Mignolet kan afgaan. De flankspeler werd echter neergetikt door De Cuyper. Desondanks besloot de VAR om géén strafschop toe te kennen: Teklab zou immers vanuit buitenspelpositie vertrokken zijn.

Penalty maar wél buitenspel

Hoewel de virtuele offside-lijn niet werd vrijgegeven, was dat volgens analist Marc Degryse een correcte beslissing. "Het is buitenspel. Voor mij is het buitenspel, maar ook strafschop. De Cuyper doet een tackle, heeft geen bal en laat Teklab vallen. Maar we hebben die buitenspellijn natuurlijk niet gezien. Waarom ze die niet tonen, dat begrijp ik niet", aldus Degryse bij VTM 2.

Screenshots: VTM 2

Union had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

40
40
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

40
40
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

108
108
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

128
128
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

267
267
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

65
65
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

172
172
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

115
115
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

75
75
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

30
30
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

126
126
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

171
171
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

395
395
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

312
312
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

236
236
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

388
388
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

53
53
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

497
497
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

363
363
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

722
722
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

486
486
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

359
359
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

79
79
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

138
138
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

809
809

Meer sportnieuws