Degryse velt oordeel over penaltyfase Union-Club Brugge

door
Degryse velt oordeel over penaltyfase Union-Club Brugge

In de Croky Cup werd woensdagavond de eerste return afgewerkt van de halve finales. Zo kreeg Union SG het bezoek van Club Brugge, dat de heenwedstrijd met 2-1 had gewonnen. En in de openingsfase zorgde een scheidsrechterlijke fase meteen voor beroering.

Tijdens de heenmatch was Blauw-Zwart sterk voor de dag gekomen en speelde het één van zijn betere wedstrijden in 2024 tot dusver. Union slaagde er op Jan Breydel dan weer niet in zijn beste niveau te halen. Op eigen was de competitieleider echter wél op de afspraak.

Zo begon Union sterk aan de bekerclash. Het wist meteen ook de nodige kansen bij mekaar te voetballen, met name Mathias Rasmussen had altijd moeten scoren. Maar de Unionisten lieten hun mogelijkheden liggen en ook Club kreeg de bal niet tussen de palen in de eerste helft.

LEES OOK: Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

De Cuyper komt goed weg

Aan de pauze stond dus nog steeds een brilscore op het bord. Daabrij mochten vooral de Bruggelingen van geluk spreken. Tijdens de openingsfase waren de bezoekers namelijk ook al aan een strafschop ontsnapt toen Maxim De Cuyper de doorgebroken Henok Teklab neerhaalde.

Na een uittrap van Anthony Moris werd de Brugse defensie immers verrast, waardoor Teklab alleen op Simon Mignolet kan afgaan. De flankspeler werd echter neergetikt door De Cuyper. Desondanks besloot de VAR om géén strafschop toe te kennen: Teklab zou immers vanuit buitenspelpositie vertrokken zijn.

Penalty maar wél buitenspel

Hoewel de virtuele offside-lijn niet werd vrijgegeven, was dat volgens analist Marc Degryse een correcte beslissing. "Het is buitenspel. Voor mij is het buitenspel, maar ook strafschop. De Cuyper doet een tackle, heeft geen bal en laat Teklab vallen. Maar we hebben die buitenspellijn natuurlijk niet gezien. Waarom ze die niet tonen, dat begrijp ik niet", aldus Degryse bij VTM 2.

Screenshots: VTM 2

Union had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

18
18
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

67
67
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

74
74
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

18
18
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

181
181
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

207
207
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

121
121
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

41
41
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

203
203
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

40
40
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

98
98
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

248
248
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

105
105
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

92
92
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

190
190
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

110
110
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

390
390
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

156
156
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

346
346
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

276
276
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

493
493
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

252
252
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

222
222
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

175
175
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

289
289

Meer sportnieuws