Degryse velt oordeel over penaltyfase Union-Club Brugge

door
Degryse velt oordeel over penaltyfase Union-Club Brugge

In de Croky Cup werd woensdagavond de eerste return afgewerkt van de halve finales. Zo kreeg Union SG het bezoek van Club Brugge, dat de heenwedstrijd met 2-1 had gewonnen. En in de openingsfase zorgde een scheidsrechterlijke fase meteen voor beroering.

Tijdens de heenmatch was Blauw-Zwart sterk voor de dag gekomen en speelde het één van zijn betere wedstrijden in 2024 tot dusver. Union slaagde er op Jan Breydel dan weer niet in zijn beste niveau te halen. Op eigen was de competitieleider echter wél op de afspraak.

Zo begon Union sterk aan de bekerclash. Het wist meteen ook de nodige kansen bij mekaar te voetballen, met name Mathias Rasmussen had altijd moeten scoren. Maar de Unionisten lieten hun mogelijkheden liggen en ook Club kreeg de bal niet tussen de palen in de eerste helft.

LEES OOK: Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

De Cuyper komt goed weg

Aan de pauze stond dus nog steeds een brilscore op het bord. Daabrij mochten vooral de Bruggelingen van geluk spreken. Tijdens de openingsfase waren de bezoekers namelijk ook al aan een strafschop ontsnapt toen Maxim De Cuyper de doorgebroken Henok Teklab neerhaalde.

Na een uittrap van Anthony Moris werd de Brugse defensie immers verrast, waardoor Teklab alleen op Simon Mignolet kan afgaan. De flankspeler werd echter neergetikt door De Cuyper. Desondanks besloot de VAR om géén strafschop toe te kennen: Teklab zou immers vanuit buitenspelpositie vertrokken zijn.

Penalty maar wél buitenspel

Hoewel de virtuele offside-lijn niet werd vrijgegeven, was dat volgens analist Marc Degryse een correcte beslissing. "Het is buitenspel. Voor mij is het buitenspel, maar ook strafschop. De Cuyper doet een tackle, heeft geen bal en laat Teklab vallen. Maar we hebben die buitenspellijn natuurlijk niet gezien. Waarom ze die niet tonen, dat begrijp ik niet", aldus Degryse bij VTM 2.

Screenshots: VTM 2

Union had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

10
10
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

30
30
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

92
92
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

125
125
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

70
70
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

32
32
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

42
42
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

194
194
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

41
41
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

295
295
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

230
230
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

72
72
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

232
232
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

393
393
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

143
143
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

301
301
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

283
283
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

157
157
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

144
144
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

119
119
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

95
95
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

501
501
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

160
160
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

52
52

Meer sportnieuws