Degryse velt oordeel over penaltyfase Union-Club Brugge

door
Degryse velt oordeel over penaltyfase Union-Club Brugge

In de Croky Cup werd woensdagavond de eerste return afgewerkt van de halve finales. Zo kreeg Union SG het bezoek van Club Brugge, dat de heenwedstrijd met 2-1 had gewonnen. En in de openingsfase zorgde een scheidsrechterlijke fase meteen voor beroering.

Tijdens de heenmatch was Blauw-Zwart sterk voor de dag gekomen en speelde het één van zijn betere wedstrijden in 2024 tot dusver. Union slaagde er op Jan Breydel dan weer niet in zijn beste niveau te halen. Op eigen was de competitieleider echter wél op de afspraak.

Zo begon Union sterk aan de bekerclash. Het wist meteen ook de nodige kansen bij mekaar te voetballen, met name Mathias Rasmussen had altijd moeten scoren. Maar de Unionisten lieten hun mogelijkheden liggen en ook Club kreeg de bal niet tussen de palen in de eerste helft.

LEES OOK: Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

De Cuyper komt goed weg

Aan de pauze stond dus nog steeds een brilscore op het bord. Daabrij mochten vooral de Bruggelingen van geluk spreken. Tijdens de openingsfase waren de bezoekers namelijk ook al aan een strafschop ontsnapt toen Maxim De Cuyper de doorgebroken Henok Teklab neerhaalde.

Na een uittrap van Anthony Moris werd de Brugse defensie immers verrast, waardoor Teklab alleen op Simon Mignolet kan afgaan. De flankspeler werd echter neergetikt door De Cuyper. Desondanks besloot de VAR om géén strafschop toe te kennen: Teklab zou immers vanuit buitenspelpositie vertrokken zijn.

Penalty maar wél buitenspel

Hoewel de virtuele offside-lijn niet werd vrijgegeven, was dat volgens analist Marc Degryse een correcte beslissing. "Het is buitenspel. Voor mij is het buitenspel, maar ook strafschop. De Cuyper doet een tackle, heeft geen bal en laat Teklab vallen. Maar we hebben die buitenspellijn natuurlijk niet gezien. Waarom ze die niet tonen, dat begrijp ik niet", aldus Degryse bij VTM 2.

Screenshots: VTM 2

Union had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

2
2
Nieuw bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

67
67
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

268
268
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

218
218
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

296
296
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

352
352
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

40
40
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

355
355
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

60
60
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

62
62
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

68
68
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

210
210
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

243
243
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

397
397
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

88
88
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

176
176
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

296
296
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

178
178
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

73
73
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

161
161
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

162
162
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

355
355
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

177
177
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1279
1279
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

182
182

Meer sportnieuws