Standard slaat zijn slag: piepjonge verdediger tekent

door
Standard slaat zijn slag: piepjonge verdediger tekent

Standard staat nog voor nerveuze weken, want drie speeldagen voor het einde van de reguliere competitie is de kans nog altijd reëel dat de Rouches in de play-downs belanden. Op dit moment staan ze nog op een veilige elfde plaats, maar hun voorsprong bedraagt amper drie punten.

LEES OOK: Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard rekent op zijn jeugd

Bovendien spelen ze de komende weken nog tegen AA Gent en KRC Genk, tegen wie het een lastige klus zal worden om punten te rapen. Zeker in de huidige vorm, want sinds de winterstop pakte Standard een schamele 5 op 21. Er staat dus heel wat op het spel voor de club.

Die heeft het financieel al lastig en degradatiegevaar kunnen ze dus missen als kiespijn. De komende jaren zal Standard om te overleven wellicht moeten rekenen op zijn Academie om spelers te leveren en te verkopen. Dit seizoen braken bijvoorbeeld al Nathan Ngoy en Lucas Noubi door.

Malamba tekent eerste contract

Er zit nog talent klaar in de wachtkamer. Eén van die talenten mocht woensdag alvast zijn handtekening zetten onder een eerste profcontract. Standard maakte immers bekend dat het Yanis Malamba onder contract gelegd heeft.

De verdediger is amper 15 jaar oud en dus net oud genoeg om een profcontract te mogen tekenen. Over de duur van de overeenkomst werd niet gecommuniceerd. Malamba is een Belgische jeugdinternational bij de U15, met wie hij tien dagen geleden nog mocht debuteren tegen Engeland.

Zal er nog veel jeugd doorbreken bij Standard?

Meest recent

TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

81
81
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

40
40
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

47
47
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

26
26
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

63
63
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

180
180
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

264
264
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

42
42
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

91
91
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

280
280
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

219
219
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

89
89
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

565
565
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

130
130
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

232
232
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

193
193
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

227
227
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

388
388
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

191
191
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

242
242
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

48
48
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

154
154
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

92
92
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

188
188
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

108
108

Meer sportnieuws