Anderlecht ontdekt nieuwe troef: "Hij wordt Europese topper"

485 stemmen
Anderlecht ontdekt nieuwe troef:

Het lijkt er alsmaar meer op dat Anderlecht dit seizoen de enige club wordt die Union het vuur aan de schenen zal kunnen leggen in de strijd om de landstitel. Paars-Wit maakte vorig weekend alvast een serieus statement door met 1-2 te gaan winnen bij Club Brugge, waarmee het Blauw-Zwart al op twaalf punten zette.

Ook de manier waarop Anderlecht die zege pakte, mocht er zijn. Het boog in de slotfase een achterstand nog helemaal om, met dank aan zijn invallers. De onverwachte matchwinnaar werd Nilson Angulo, die amper een minuut op het veld stond toen hij de winnende treffer maakte.

LEES OOK: Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

Angulo drukt eindelijk zijn stempel

De Ecuadoraanse winger scoorde zo eindelijk zijn eerste doelpunt in de hoofdmacht van Paars-Wit, dik anderhalf jaar na zijn komst. Anderlecht betaalde in de zomer van 2022 bijna 2 miljoen euro voor zijn komst, maar de aanpassing bleek moeilijker dan gedacht. Angulo moest tot dusver vooral vrede nemen met korte invalbeurten en speelminuten bij RSCA Futures.

Maar nu is de 20-jarige mogelijk eindelijk vertrokken. "Het hele land bidt daarvoor", geeft Jorge Callejas, die Angulo mee opleidde bij LDU Quito, aan in La Dernière Heure. "We hadden eerlijk gezegd niet gedacht dat het zo lang zou duren voor hij zijn eerste goal zou maken. Toen hij verkocht werd, was hij net verkozen tot beste belofte van de competitie en had hij gedebuteerd bij de nationale ploeg."

Angulo kan Europese topper worden

Callejas blijft echter sterk geloven in Angulo. "Nilson is snel, heeft een goede dribbel, is fysiek sterk en heeft een goede trap. Hij is een artiest, het soort speler waar trainers van houden omdat ze met één actie een match voor je kunnen winnen", steekt hij de loftrompet op.

"Maar hij is als 18-jarige aangekomen in België zonder iemand te kennen en hij sprak enkel Spaans. Hij had snel heimwee. In die omstandigheden is het moeilijk om te presteren", beseft hij echter. "Maar hij geldt hier als één van de grootste talenten. Hij kan een Europese topper worden."

Het zal echter niet evident worden voor Angulo om speelminuten te blijven maken, want de concurrentie op de flanken is enorm bij Anderlecht. Dreyer en Hazard zijn in principe de vaste waarden en bij de start van de play-offs zou ook Francis Amuzu zijn comeback kunnen maken.

Zal Angulo snel helemaal doorbreken bij Anderlecht?

Meest recent

Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

25
25
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

19
19
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

41
41
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

226
226
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

91
91
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

267
267
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

152
152
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

169
169
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

121
121
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

75
75
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

466
466
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

390
390
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

471
471
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

980
980
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

846
846
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

273
273
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

588
588
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

762
762
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

283
283
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

1077
1077
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

903
903
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

422
422
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

990
990
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

214
214

Meer sportnieuws