Anderlecht ontdekt nieuwe troef: "Hij wordt Europese topper"

485 stemmen
Anderlecht ontdekt nieuwe troef:

Het lijkt er alsmaar meer op dat Anderlecht dit seizoen de enige club wordt die Union het vuur aan de schenen zal kunnen leggen in de strijd om de landstitel. Paars-Wit maakte vorig weekend alvast een serieus statement door met 1-2 te gaan winnen bij Club Brugge, waarmee het Blauw-Zwart al op twaalf punten zette.

Ook de manier waarop Anderlecht die zege pakte, mocht er zijn. Het boog in de slotfase een achterstand nog helemaal om, met dank aan zijn invallers. De onverwachte matchwinnaar werd Nilson Angulo, die amper een minuut op het veld stond toen hij de winnende treffer maakte.

LEES OOK: Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

Angulo drukt eindelijk zijn stempel

De Ecuadoraanse winger scoorde zo eindelijk zijn eerste doelpunt in de hoofdmacht van Paars-Wit, dik anderhalf jaar na zijn komst. Anderlecht betaalde in de zomer van 2022 bijna 2 miljoen euro voor zijn komst, maar de aanpassing bleek moeilijker dan gedacht. Angulo moest tot dusver vooral vrede nemen met korte invalbeurten en speelminuten bij RSCA Futures.

Maar nu is de 20-jarige mogelijk eindelijk vertrokken. "Het hele land bidt daarvoor", geeft Jorge Callejas, die Angulo mee opleidde bij LDU Quito, aan in La Dernière Heure. "We hadden eerlijk gezegd niet gedacht dat het zo lang zou duren voor hij zijn eerste goal zou maken. Toen hij verkocht werd, was hij net verkozen tot beste belofte van de competitie en had hij gedebuteerd bij de nationale ploeg."

Angulo kan Europese topper worden

Callejas blijft echter sterk geloven in Angulo. "Nilson is snel, heeft een goede dribbel, is fysiek sterk en heeft een goede trap. Hij is een artiest, het soort speler waar trainers van houden omdat ze met één actie een match voor je kunnen winnen", steekt hij de loftrompet op.

"Maar hij is als 18-jarige aangekomen in België zonder iemand te kennen en hij sprak enkel Spaans. Hij had snel heimwee. In die omstandigheden is het moeilijk om te presteren", beseft hij echter. "Maar hij geldt hier als één van de grootste talenten. Hij kan een Europese topper worden."

Het zal echter niet evident worden voor Angulo om speelminuten te blijven maken, want de concurrentie op de flanken is enorm bij Anderlecht. Dreyer en Hazard zijn in principe de vaste waarden en bij de start van de play-offs zou ook Francis Amuzu zijn comeback kunnen maken.

Zal Angulo snel helemaal doorbreken bij Anderlecht?

Meest recent

KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

8
8
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

74
74
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

199
199
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

117
117
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

73
73
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

151
151
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

103
103
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

405
405
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

60
60
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

95
95
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

140
140
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

476
476
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

73
73
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

461
461
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

271
271
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

108
108
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

204
204
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

612
612
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

169
169
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

85
85
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

241
241
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

202
202
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

515
515
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

247
247
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

112
112

Meer sportnieuws