Anderlecht ontdekt nieuwe troef: "Hij wordt Europese topper"

door
Anderlecht ontdekt nieuwe troef:

Het lijkt er alsmaar meer op dat Anderlecht dit seizoen de enige club wordt die Union het vuur aan de schenen zal kunnen leggen in de strijd om de landstitel. Paars-Wit maakte vorig weekend alvast een serieus statement door met 1-2 te gaan winnen bij Club Brugge, waarmee het Blauw-Zwart al op twaalf punten zette.

Ook de manier waarop Anderlecht die zege pakte, mocht er zijn. Het boog in de slotfase een achterstand nog helemaal om, met dank aan zijn invallers. De onverwachte matchwinnaar werd Nilson Angulo, die amper een minuut op het veld stond toen hij de winnende treffer maakte.

LEES OOK: Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Angulo drukt eindelijk zijn stempel

De Ecuadoraanse winger scoorde zo eindelijk zijn eerste doelpunt in de hoofdmacht van Paars-Wit, dik anderhalf jaar na zijn komst. Anderlecht betaalde in de zomer van 2022 bijna 2 miljoen euro voor zijn komst, maar de aanpassing bleek moeilijker dan gedacht. Angulo moest tot dusver vooral vrede nemen met korte invalbeurten en speelminuten bij RSCA Futures.

Maar nu is de 20-jarige mogelijk eindelijk vertrokken. "Het hele land bidt daarvoor", geeft Jorge Callejas, die Angulo mee opleidde bij LDU Quito, aan in La Dernière Heure. "We hadden eerlijk gezegd niet gedacht dat het zo lang zou duren voor hij zijn eerste goal zou maken. Toen hij verkocht werd, was hij net verkozen tot beste belofte van de competitie en had hij gedebuteerd bij de nationale ploeg."

Angulo kan Europese topper worden

Callejas blijft echter sterk geloven in Angulo. "Nilson is snel, heeft een goede dribbel, is fysiek sterk en heeft een goede trap. Hij is een artiest, het soort speler waar trainers van houden omdat ze met één actie een match voor je kunnen winnen", steekt hij de loftrompet op.

"Maar hij is als 18-jarige aangekomen in België zonder iemand te kennen en hij sprak enkel Spaans. Hij had snel heimwee. In die omstandigheden is het moeilijk om te presteren", beseft hij echter. "Maar hij geldt hier als één van de grootste talenten. Hij kan een Europese topper worden."

Het zal echter niet evident worden voor Angulo om speelminuten te blijven maken, want de concurrentie op de flanken is enorm bij Anderlecht. Dreyer en Hazard zijn in principe de vaste waarden en bij de start van de play-offs zou ook Francis Amuzu zijn comeback kunnen maken.

Zal Angulo snel helemaal doorbreken bij Anderlecht?

Meest recent

Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

82
82
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

73
73
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

16
16
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

82
82
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

147
147
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

193
193
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

131
131
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

44
44
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

93
93
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

238
238
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

56
56
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

85
85
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

34
34
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

68
68
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

277
277
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

94
94
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

272
272
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

247
247
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

190
190
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

505
505
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

75
75
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

981
981
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

82
82
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

570
570

Meer sportnieuws