Anderlecht ontdekt nieuwe troef: "Hij wordt Europese topper"

door
Anderlecht ontdekt nieuwe troef:

Het lijkt er alsmaar meer op dat Anderlecht dit seizoen de enige club wordt die Union het vuur aan de schenen zal kunnen leggen in de strijd om de landstitel. Paars-Wit maakte vorig weekend alvast een serieus statement door met 1-2 te gaan winnen bij Club Brugge, waarmee het Blauw-Zwart al op twaalf punten zette.

Ook de manier waarop Anderlecht die zege pakte, mocht er zijn. Het boog in de slotfase een achterstand nog helemaal om, met dank aan zijn invallers. De onverwachte matchwinnaar werd Nilson Angulo, die amper een minuut op het veld stond toen hij de winnende treffer maakte.

LEES OOK: Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

Angulo drukt eindelijk zijn stempel

De Ecuadoraanse winger scoorde zo eindelijk zijn eerste doelpunt in de hoofdmacht van Paars-Wit, dik anderhalf jaar na zijn komst. Anderlecht betaalde in de zomer van 2022 bijna 2 miljoen euro voor zijn komst, maar de aanpassing bleek moeilijker dan gedacht. Angulo moest tot dusver vooral vrede nemen met korte invalbeurten en speelminuten bij RSCA Futures.

Maar nu is de 20-jarige mogelijk eindelijk vertrokken. "Het hele land bidt daarvoor", geeft Jorge Callejas, die Angulo mee opleidde bij LDU Quito, aan in La Dernière Heure. "We hadden eerlijk gezegd niet gedacht dat het zo lang zou duren voor hij zijn eerste goal zou maken. Toen hij verkocht werd, was hij net verkozen tot beste belofte van de competitie en had hij gedebuteerd bij de nationale ploeg."

Angulo kan Europese topper worden

Callejas blijft echter sterk geloven in Angulo. "Nilson is snel, heeft een goede dribbel, is fysiek sterk en heeft een goede trap. Hij is een artiest, het soort speler waar trainers van houden omdat ze met één actie een match voor je kunnen winnen", steekt hij de loftrompet op.

"Maar hij is als 18-jarige aangekomen in België zonder iemand te kennen en hij sprak enkel Spaans. Hij had snel heimwee. In die omstandigheden is het moeilijk om te presteren", beseft hij echter. "Maar hij geldt hier als één van de grootste talenten. Hij kan een Europese topper worden."

Het zal echter niet evident worden voor Angulo om speelminuten te blijven maken, want de concurrentie op de flanken is enorm bij Anderlecht. Dreyer en Hazard zijn in principe de vaste waarden en bij de start van de play-offs zou ook Francis Amuzu zijn comeback kunnen maken.

Zal Angulo snel helemaal doorbreken bij Anderlecht?

Meest recent

Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

108
108
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

1
1
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

21
21
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

59
59
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

15
15
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

50
50
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

179
179
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

64
64
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

100
100
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

133
133
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

147
147
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

73
73
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

72
72
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

194
194
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

223
223
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

142
142
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

185
185
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

171
171
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

28
28
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

244
244
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

337
337
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

99
99
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

449
449
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

351
351

Meer sportnieuws