Anderlecht ontdekt nieuwe troef: "Hij wordt Europese topper"

door
Anderlecht ontdekt nieuwe troef:

Het lijkt er alsmaar meer op dat Anderlecht dit seizoen de enige club wordt die Union het vuur aan de schenen zal kunnen leggen in de strijd om de landstitel. Paars-Wit maakte vorig weekend alvast een serieus statement door met 1-2 te gaan winnen bij Club Brugge, waarmee het Blauw-Zwart al op twaalf punten zette.

Ook de manier waarop Anderlecht die zege pakte, mocht er zijn. Het boog in de slotfase een achterstand nog helemaal om, met dank aan zijn invallers. De onverwachte matchwinnaar werd Nilson Angulo, die amper een minuut op het veld stond toen hij de winnende treffer maakte.

LEES OOK: Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Angulo drukt eindelijk zijn stempel

De Ecuadoraanse winger scoorde zo eindelijk zijn eerste doelpunt in de hoofdmacht van Paars-Wit, dik anderhalf jaar na zijn komst. Anderlecht betaalde in de zomer van 2022 bijna 2 miljoen euro voor zijn komst, maar de aanpassing bleek moeilijker dan gedacht. Angulo moest tot dusver vooral vrede nemen met korte invalbeurten en speelminuten bij RSCA Futures.

Maar nu is de 20-jarige mogelijk eindelijk vertrokken. "Het hele land bidt daarvoor", geeft Jorge Callejas, die Angulo mee opleidde bij LDU Quito, aan in La Dernière Heure. "We hadden eerlijk gezegd niet gedacht dat het zo lang zou duren voor hij zijn eerste goal zou maken. Toen hij verkocht werd, was hij net verkozen tot beste belofte van de competitie en had hij gedebuteerd bij de nationale ploeg."

Angulo kan Europese topper worden

Callejas blijft echter sterk geloven in Angulo. "Nilson is snel, heeft een goede dribbel, is fysiek sterk en heeft een goede trap. Hij is een artiest, het soort speler waar trainers van houden omdat ze met één actie een match voor je kunnen winnen", steekt hij de loftrompet op.

"Maar hij is als 18-jarige aangekomen in België zonder iemand te kennen en hij sprak enkel Spaans. Hij had snel heimwee. In die omstandigheden is het moeilijk om te presteren", beseft hij echter. "Maar hij geldt hier als één van de grootste talenten. Hij kan een Europese topper worden."

Het zal echter niet evident worden voor Angulo om speelminuten te blijven maken, want de concurrentie op de flanken is enorm bij Anderlecht. Dreyer en Hazard zijn in principe de vaste waarden en bij de start van de play-offs zou ook Francis Amuzu zijn comeback kunnen maken.

Zal Angulo snel helemaal doorbreken bij Anderlecht?

Meest recent

Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

27
27
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

89
89
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

131
131
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

408
408
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

11
11
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

151
151
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

295
295
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

159
159
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

54
54
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

270
270
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

74
74
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

90
90
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

239
239
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

372
372
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

115
115
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

94
94
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

159
159
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

245
245
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

1130
1130
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

199
199
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

308
308
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

174
174
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

188
188
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

517
517

Meer sportnieuws