'Alles op titel: Riemer krijgt extra troef voor Play-Offs'

door
'Alles op titel: Riemer krijgt extra troef voor Play-Offs'

Na jaren van sportieve malaise, doet RSC Anderlecht eindelijk nog eens volop mee voor de landstitel. De kwaliteit om het kampioenschap te winnen lijkt alvast aanwezig. Zeker omdat er voor de start van de Play-Offs nog enkele wapens bij komen.

Sinds Marc Coucke een einde maakte aan de Vanden Stock-dynastie had de recordkampioen te kampen met heel wat muizenissen. De cijfers kleurden bloedrood, het personeelsverloop was ongezien en de sportieve resultaten vielen zwaar tegen. Vorig seizoen werd zelfs een triest dieptepunt bereikt.

Zo beëindigde Paars-Wit de reguliere competitie op de elfde plaats, goed voor de slechte eindnotering sinds 1937. En voor het eerst werd geen ticket voor de Play-Offs veroverd. Tijdens de zomerse transferperiode werden dan ook alle zeilen bijgezet met een indrukwekkend transferoffensief.

LEES OOK: 'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

Tweetal op terugweg

En die kwaliteitsinjectie werpt nu ook zijn vruchten af. Momenteel is Anderlecht namelijk veruit de enige ploeg die ietwat in het spoor van leider Union SG kan blijven. Heel wat waarnemers voorspellen dan ook een Brussels titelduel in de Champions' Play-Offs.

Om die strijd tot een goed einde te brengen, krijgt coach Brian Riemer er straks nog enkele wapens bij. Zo meldt SudPresse dat Majeed Ashimeru en Francis Amuzu stilaan op de terugweg zijn na blessureleed. Het duo wordt weer fit verwacht bij de start van de PO's.

Supersub Amuzu

Voor Ashimeru zal het echter lastig worden om opnieuw een plekje te versieren op het middenveld, waar de concurrentie erg groot is. En ook Amuzu moet niet meteen op een basisplaats rekenen in de aanvalslinie. Maar de flankaanvaller toonde dit seizoen al meermaals dat hij ook als invaller van goudwaarde kan zijn. Denk aan zijn fraaie doelpunten tegen KRC Genk en KV Mechelen. Opnieuw dus een fraaie troef voor Riemer en co op de titelstrijd.

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie in de breedte?

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

7
7
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

7
7
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

23
23
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

106
106
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

64
64
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

94
94
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

172
172
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

111
111
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

66
66
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

34
34
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

91
91
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

263
263
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

851
851
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

88
88
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

77
77
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

88
88
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

336
336
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

457
457
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

390
390
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

707
707
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

208
208
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

265
265
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

531
531
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

372
372
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

284
284

Meer sportnieuws