'Alles op titel: Riemer krijgt extra troef voor Play-Offs'

door
'Alles op titel: Riemer krijgt extra troef voor Play-Offs'

Na jaren van sportieve malaise, doet RSC Anderlecht eindelijk nog eens volop mee voor de landstitel. De kwaliteit om het kampioenschap te winnen lijkt alvast aanwezig. Zeker omdat er voor de start van de Play-Offs nog enkele wapens bij komen.

Sinds Marc Coucke een einde maakte aan de Vanden Stock-dynastie had de recordkampioen te kampen met heel wat muizenissen. De cijfers kleurden bloedrood, het personeelsverloop was ongezien en de sportieve resultaten vielen zwaar tegen. Vorig seizoen werd zelfs een triest dieptepunt bereikt.

Zo beëindigde Paars-Wit de reguliere competitie op de elfde plaats, goed voor de slechte eindnotering sinds 1937. En voor het eerst werd geen ticket voor de Play-Offs veroverd. Tijdens de zomerse transferperiode werden dan ook alle zeilen bijgezet met een indrukwekkend transferoffensief.

LEES OOK: 'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

Tweetal op terugweg

En die kwaliteitsinjectie werpt nu ook zijn vruchten af. Momenteel is Anderlecht namelijk veruit de enige ploeg die ietwat in het spoor van leider Union SG kan blijven. Heel wat waarnemers voorspellen dan ook een Brussels titelduel in de Champions' Play-Offs.

Om die strijd tot een goed einde te brengen, krijgt coach Brian Riemer er straks nog enkele wapens bij. Zo meldt SudPresse dat Majeed Ashimeru en Francis Amuzu stilaan op de terugweg zijn na blessureleed. Het duo wordt weer fit verwacht bij de start van de PO's.

Supersub Amuzu

Voor Ashimeru zal het echter lastig worden om opnieuw een plekje te versieren op het middenveld, waar de concurrentie erg groot is. En ook Amuzu moet niet meteen op een basisplaats rekenen in de aanvalslinie. Maar de flankaanvaller toonde dit seizoen al meermaals dat hij ook als invaller van goudwaarde kan zijn. Denk aan zijn fraaie doelpunten tegen KRC Genk en KV Mechelen. Opnieuw dus een fraaie troef voor Riemer en co op de titelstrijd.

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie in de breedte?

Meest recent

Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

12
12
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

140
140
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

56
56
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

84
84
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

24
24
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

46
46
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

99
99
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

103
103
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

205
205
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

184
184
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

35
35
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

182
182
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

20
20
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

45
45
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

263
263
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

85
85
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

43
43
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

114
114
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

171
171
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

40
40
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

117
117
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

149
149
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

159
159
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

198
198
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

606
606

Meer sportnieuws