Heeft Club Brugge een jasje moeten uitdoen?

door
Heeft Club Brugge een jasje moeten uitdoen?

Club Brugge kende zijn beste jaren met Simon Mignolet, Clinton Mata, Hans Vanaken, Ruud Vormer, Charles De Ketelaere en Noa Lang als smaakmakers. De laatste keer dat Club Brugge echt doorheen de competitie raasde, was in het seizen 2020-2021. Heeft Blauw-Zwart sindsdien aan kwaliteit ingeboet?

Toen won het 24 van zijn 34 competitiematchen en eindigde het met 16 punten voorsprong op KRC Genk. In de Play-Offs ging het wel nog bijna mis en had het uiteindelijk maar een half punt meer dan Racing Genk. Toch was dat het laatste seizoen dat Club Brugge kon overtuigen.

LEES OOK: Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Defensie oogt minder sterk

Het jaar nadien pakte het wel de titel, maar dat was met heel zakelijk voetbal. Vorig jaar was een horrorseizoen en dat dreigt het dit seizoen ook te worden. Met Simon Mignolet en Hans Vanaken zijn twee smaakmakers nog steeds aan boord. Zij dragen de ploeg.

Achteraan had Club Brugge toen met Clinton Mata en Odilon Kossounou twee smaakmakers staan. Zij versierden niet voor iets transfers naar Lyon en Leverkusen. Eduard Sobol was geen hoogvlieger. Brandon Mechele was ook toen al de sobere verdediger die mee kon profiteren van Mata en Kossounou.

Vandaag heeft Club Brugge achteraan minder kwaliteit. Björn Meijer stagneert en Maxim De Cuyper lijkt een betere versie te zijn, alleen moet hij depanneren op rechts… Jorne Spileers is een talent, maar niet van die grootorde van Kossounou. We kunnen vaststellen dat Club achteraan minder kwaliteit heeft dan in zijn topperiode. Toen had de defensie alles: kracht, snelheid, soberheid, uitvoetballend vermogen en techniek.

Club Brugge verloor véél leiderschap

Op het middenveld vormden Rits-Vanaken-Vormer een zéér complementair trio. Vormer had met zijn goals en assists in zijn topjaren een enorm groot aandeel in de toenmalige hegemonie van Club. Als leider was hij ook onwaarschijnlijk belangrijk. Sinds hij aan de kant werd gezet en vertrok, is er vooral heel veel mentaliteit weggegaan bij Club. Ook het wegduwen van Rits was op dat vlak misschien niet de beste oplossing.

Club Brugge heeft met Vetlesen, Onyedika/Nielsen en Vanaken voetbaltechnisch nu een beter middenveld, maar het is niet complementair. Deila haalt terecht aan dat hij een pure zes mist. Inzake pure kwaliteit heeft Club nu een beter middenveld, maar inzake complementariteit absoluut niet. Dat viel ook op tegen Anderlecht. Voorlopig zette Blauw-Zwart op het middenveld dus geen stap voorwaarts.

Vooraan heeft Club eigenlijk wel stappen gezet. Andreas Skov Olsen, Antonio Nusa en Igor Thiago bewezen hun waarde al. Alleen moet Nusa nog bepalender worden. In de gouden periode waren Charles De Ketelaere en Noa Lang zeer goed, maar miste Club een doelpuntenmaker. Bas Dost kon niet helemaal overtuigen. Thiago scoorde nu al zeer veel goals. Daarom schatten we de aanval van Club nu iéts hoger in, al was een Lang in topvorm beter dan Skov Olsen en Nusa.

Conclusie: Club Brugge heeft vooral op defensief vlak toch wel een flinke stap achteruit gezet. Er is geen echt zuivere rechtsachter en nummer zes in de ploeg. Toch wel cruciale posities in het hedendaagse voetbal. Vooral het evenwicht is daardoor soms zoek. Zeker in topmatchen, waar Club Brugge al sinds de play-offs van vorig seizoen heel matige resultaten voorlegt. Club Brugge verloor met Mata, Rits en Vormer bovendien ook ervaren jongens met een echte winnaarsmentaliteit en leiderschap.

Heeft Club nu minder kwaliteit dan 3 à 4 jaar geleden?

Meest recent

Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

45
45
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

140
140
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

263
263
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

84
84
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

186
186
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

258
258
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

97
97
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

264
264
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

95
95
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

45
45
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

438
438
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

404
404
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

265
265
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

189
189
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

51
51
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

311
311
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

63
63
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

682
682
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

651
651
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

246
246
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

201
201
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

238
238
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

370
370
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

318
318

Meer sportnieuws