'Deila grijpt fors in: Club-smaakmaker verliest basisplek'

1422 stemmen
'Deila grijpt fors in: Club-smaakmaker verliest basisplek'

Club Brugge trekt woensdagavond met het mes tussen de tanden naar het Dudenpark. Blauw-Zwart wil op het veld van Union SG immers koste wat kost een ticket voor de bekerfinale afdwingen. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe coach Ronny Deila zijn basispionnen zal schikken. 

Uiteraard willen ook de Unionisten dolgraag de bekerfinale bereiken, maar in aanloop naar de terugmatch is de druk in het Brusselse kamp veel minder groot. De Geel-Blauwen staan dan ook royaal aan de leiding in de competitie en legden al een gesmaakt Europees parcours af.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

Must win voor Club

Dat laatste kan ook gezegd worden van Club. Maar in de Jupiler Pro League bedraagt de achterstand op de leider alweer 20 (!) punten, waardoor de landstitel op dit moment een utopie lijkt. En afgelopen weekend werd ook nog eens op eigen veld verloren van rivaal Anderlecht.

De bekerwedstrijd zou dus richtinggevend kunnen worden voor de toekomst van Deila in blauw-zwarte loondienst. Indien het opnieuw fout loopt tegen Union, valt het ten zeerste te betwijfelen dat de Noor volgend seizoen nog op de bank zit. En dus wordt het uitkijken naar zijn basiself.

Géén Nusa?

Nadat hij zich afgelopen weekend tactisch liet aftroeven, zal Deila dus met een goed plannetje moeten komen in het Dudenpark. Dat heeft mogelijk nefaste gevolgen voor één van de smaakmakers. Zo is de algemene verwachting dat Antonio Nusa naast de basisploeg zal vallen.

Sinds zijn veelbesproken transfersoap slaagt de jonge Noor er dan ook niet meer in om zijn gewenste niveau te halen. Ook zondag tegen Anderlecht viel hij hard door de mand. Het heeft er dan ook alle schijn van dat Ferran Jutgla zijn plekje inneemt en samen met Igor Thiago, terug na schorsing, zal starten.

Spileers of Ordoñez

Voorts worden geen grote verrassingen verwacht. Op het middenveld wordt het afwachten of Hugo Vetlesen op enkele dagen tijd twee keer kan starten nadat hij pas terugkeerde uit blessure. Achterin liggen Joel Ordoñez en Jorne Spileers dan weer in de weegschaal met mekaar. En bij Het Nieuwblad sluit men niet uit dat Denis Odoi postvat als rechtsback ten koste van Maxim De Cuyper, al lijkt die kans op dit moment klein.

Ordoñez is momenteel een betere optie dan Spileers ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

19
19
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

33
33
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

12
12
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

33
33
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

88
88
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

274
274
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

108
108
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

294
294
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

380
380
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

30
30
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1037
1037
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

109
109
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

407
407
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

153
153
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

173
173
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

81
81
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

118
118
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

70
70
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

254
254
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

49
49

Meer sportnieuws