'Deila grijpt fors in: Club-smaakmaker verliest basisplek'

door
'Deila grijpt fors in: Club-smaakmaker verliest basisplek'

Club Brugge trekt woensdagavond met het mes tussen de tanden naar het Dudenpark. Blauw-Zwart wil op het veld van Union SG immers koste wat kost een ticket voor de bekerfinale afdwingen. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe coach Ronny Deila zijn basispionnen zal schikken. 

Uiteraard willen ook de Unionisten dolgraag de bekerfinale bereiken, maar in aanloop naar de terugmatch is de druk in het Brusselse kamp veel minder groot. De Geel-Blauwen staan dan ook royaal aan de leiding in de competitie en legden al een gesmaakt Europees parcours af.

LEES OOK: Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

Must win voor Club

Dat laatste kan ook gezegd worden van Club. Maar in de Jupiler Pro League bedraagt de achterstand op de leider alweer 20 (!) punten, waardoor de landstitel op dit moment een utopie lijkt. En afgelopen weekend werd ook nog eens op eigen veld verloren van rivaal Anderlecht.

De bekerwedstrijd zou dus richtinggevend kunnen worden voor de toekomst van Deila in blauw-zwarte loondienst. Indien het opnieuw fout loopt tegen Union, valt het ten zeerste te betwijfelen dat de Noor volgend seizoen nog op de bank zit. En dus wordt het uitkijken naar zijn basiself.

Géén Nusa?

Nadat hij zich afgelopen weekend tactisch liet aftroeven, zal Deila dus met een goed plannetje moeten komen in het Dudenpark. Dat heeft mogelijk nefaste gevolgen voor één van de smaakmakers. Zo is de algemene verwachting dat Antonio Nusa naast de basisploeg zal vallen.

Sinds zijn veelbesproken transfersoap slaagt de jonge Noor er dan ook niet meer in om zijn gewenste niveau te halen. Ook zondag tegen Anderlecht viel hij hard door de mand. Het heeft er dan ook alle schijn van dat Ferran Jutgla zijn plekje inneemt en samen met Igor Thiago, terug na schorsing, zal starten.

Spileers of Ordoñez

Voorts worden geen grote verrassingen verwacht. Op het middenveld wordt het afwachten of Hugo Vetlesen op enkele dagen tijd twee keer kan starten nadat hij pas terugkeerde uit blessure. Achterin liggen Joel Ordoñez en Jorne Spileers dan weer in de weegschaal met mekaar. En bij Het Nieuwblad sluit men niet uit dat Denis Odoi postvat als rechtsback ten koste van Maxim De Cuyper, al lijkt die kans op dit moment klein.

Ordoñez is momenteel een betere optie dan Spileers ...

Meest recent

Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

13
13
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

17
17
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

286
286
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

68
68
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

122
122
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

126
126
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

153
153
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

113
113
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

72
72
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

51
51
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

89
89
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

353
353
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

199
199
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

294
294
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

136
136
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

209
209
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

267
267
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

614
614
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

235
235
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

240
240
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

117
117
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

431
431
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

338
338
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

301
301
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

473
473

Meer sportnieuws