'Deila grijpt fors in: Club-smaakmaker verliest basisplek'

1422 stemmen
'Deila grijpt fors in: Club-smaakmaker verliest basisplek'

Club Brugge trekt woensdagavond met het mes tussen de tanden naar het Dudenpark. Blauw-Zwart wil op het veld van Union SG immers koste wat kost een ticket voor de bekerfinale afdwingen. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe coach Ronny Deila zijn basispionnen zal schikken. 

Uiteraard willen ook de Unionisten dolgraag de bekerfinale bereiken, maar in aanloop naar de terugmatch is de druk in het Brusselse kamp veel minder groot. De Geel-Blauwen staan dan ook royaal aan de leiding in de competitie en legden al een gesmaakt Europees parcours af.

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Must win voor Club

Dat laatste kan ook gezegd worden van Club. Maar in de Jupiler Pro League bedraagt de achterstand op de leider alweer 20 (!) punten, waardoor de landstitel op dit moment een utopie lijkt. En afgelopen weekend werd ook nog eens op eigen veld verloren van rivaal Anderlecht.

De bekerwedstrijd zou dus richtinggevend kunnen worden voor de toekomst van Deila in blauw-zwarte loondienst. Indien het opnieuw fout loopt tegen Union, valt het ten zeerste te betwijfelen dat de Noor volgend seizoen nog op de bank zit. En dus wordt het uitkijken naar zijn basiself.

Géén Nusa?

Nadat hij zich afgelopen weekend tactisch liet aftroeven, zal Deila dus met een goed plannetje moeten komen in het Dudenpark. Dat heeft mogelijk nefaste gevolgen voor één van de smaakmakers. Zo is de algemene verwachting dat Antonio Nusa naast de basisploeg zal vallen.

Sinds zijn veelbesproken transfersoap slaagt de jonge Noor er dan ook niet meer in om zijn gewenste niveau te halen. Ook zondag tegen Anderlecht viel hij hard door de mand. Het heeft er dan ook alle schijn van dat Ferran Jutgla zijn plekje inneemt en samen met Igor Thiago, terug na schorsing, zal starten.

Spileers of Ordoñez

Voorts worden geen grote verrassingen verwacht. Op het middenveld wordt het afwachten of Hugo Vetlesen op enkele dagen tijd twee keer kan starten nadat hij pas terugkeerde uit blessure. Achterin liggen Joel Ordoñez en Jorne Spileers dan weer in de weegschaal met mekaar. En bij Het Nieuwblad sluit men niet uit dat Denis Odoi postvat als rechtsback ten koste van Maxim De Cuyper, al lijkt die kans op dit moment klein.

Ordoñez is momenteel een betere optie dan Spileers ...

Meest recent

'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

3
3
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

34
34
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

36
36
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

20
20
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

104
104
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

173
173
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

405
405
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

159
159
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

235
235
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

25
25
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

36
36
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

144
144
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

169
169
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

24
24
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

450
450
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

171
171
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

40
40
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

37
37
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

27
27
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

106
106
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

238
238
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

527
527
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

72
72
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

346
346
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

84
84

Meer sportnieuws